gabis
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 35
Rejestracja: 08 lip 2019, 13:37

Re: Przedszkole i łzy

22 lip 2019, 15:00

Przeżywam to samo :( Niestety moczenie nocne jest bardzo uciążliwe zarówno dla matki, jak i dla dziecka... problem jest bardziej złożony niż się wydaje i tak naprawdę jeszcze niedawno niewiele o tym wiedziałam, ale polecam stronę www.suchyporanek.pl, jest dużo informacji na ten temat.

klarki178klarki
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 66
Rejestracja: 26 lis 2018, 20:30

Re: Przedszkole i łzy

12 wrz 2019, 09:05

Ja też tak przechodziłam te pierwsze dni ale otrząsnęłam się jak moje dziecko sami mi powiedziało, że " mamo nie płacz....idź już idź do domu". Mój syn chodzi do przedszkola w Sosnowcu do Elfika http://www.elfik.pl/.

Awatar użytkownika
goldi
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 103
Rejestracja: 16 gru 2016, 13:31

Re: Przedszkole i łzy

08 gru 2019, 23:12

jeśli tutaj występują problemy wychowawcze, dziecko staje się agresywne i nieusłuchane to myślę, że dobrym pomysłem byłoby wzięcie udziału w treningu umiejętności społecznych. moja dobra przyjaciółka mi o tym opowiadała, chodziła do Centrum CBT ze swoim synem raz w tygodniu na zajęcia grupowe wraz z trenerami. kilka tygodni takich spotkań spowodowało, że dziecko nabrało więcej pewności siebie, nauczyło się komunikować bez agresji

KowalskaKowalska8
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 26
Rejestracja: 05 lut 2020, 13:47

Re: Przedszkole i łzy

10 mar 2020, 14:16

Syn mojej koleżanki chodził do tego przedszkola Elfik w Sosnowcu i też sobie chwaliła opiekę, zajęcia i ogólnie pracę całego przedszkola. Jeżeli będę miała w przyszłości dziecko to na 100% zapiszę je do Elfika.

Madridka
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 24
Rejestracja: 14 kwie 2020, 12:57

Re: Przedszkole i łzy

14 kwie 2020, 13:27

Jezeli w domu jest ktos do opieki to nie zmuszac na sile, to bedzie dla iego co najwyzej trauma.

saloema
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 40
Rejestracja: 22 lut 2020, 18:39

Re: Przedszkole i łzy

22 kwie 2020, 21:33

[quote="gabis"]Przeżywam to samo :( Niestety moczenie nocne jest bardzo uciążliwe zarówno dla matki, jak i dla dziecka... problem jest bardziej złożony niż się wydaje i tak naprawdę jeszcze niedawno niewiele o tym wiedziałam, ale polecam stronę www.suchyporanek.pl, jest dużo informacji na ten temat.[/quote]
jak u Was? jest jakaś poprawa? Stosowaliście może alarm wybudzeniowy? Widzialam taką poradę na suchym poranku

Awatar użytkownika
Dorota84
Papla
Papla
Posty: 797
Rejestracja: 03 lut 2009, 22:28

Re: Przedszkole i łzy

20 maja 2020, 18:44

Alarm często bywa pomocny. Na pewno lepiej się sprawdza, niż zwyczajne budzenie dziecka przez rodziców "na wyrywki", bo budzi je w odpowiednim momencie, jak poczuje wilgoć, dzięki czemu dziecko uczy się, ze siusiu ma trafić do toalety, a nie do łózka ;)

Marlenka77
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 29
Rejestracja: 27 cze 2020, 15:12

Re: Przedszkole i łzy

28 cze 2020, 10:47

My mieliśmy ten sam problem przy pierwszym dziecku - na wejściu był płacz i lament, sytuacja uspokoiła się dopiero wtedy, kiedy zabraliśmy córkę z przedszkola publicznego i przenieśliśmy do prywatnej placówki. W Tequeście grupki są kameralne, nauczyciele mają podejście do maluchów, w przedszkolu maluchy mogą liczyć również na pomoc psychologa - co moim zdaniem jest szczególnie ważne :)

Aisza
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 11
Rejestracja: 13 lip 2020, 14:54

Re: Przedszkole i łzy

13 lip 2020, 16:26

Dziecko powinno chciec isc do przedszkola, wypychanie go na sile nigdy nie konczy sie dobrze.

saloema
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 40
Rejestracja: 22 lut 2020, 18:39

Re: Przedszkole i łzy

22 lip 2020, 13:55

[quote="Dorota84"]Alarm często bywa pomocny. Na pewno lepiej się sprawdza, niż zwyczajne budzenie dziecka przez rodziców "na wyrywki", bo budzi je w odpowiednim momencie, jak poczuje wilgoć, dzięki czemu dziecko uczy się, ze siusiu ma trafić do toalety, a nie do łózka ;)[/quote]
coś w tym jest, jak myślisz po jakim czasie już powinny być widoczne pierwsze efekty?

Wróć do „Przedszkolaczki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość