Awatar użytkownika
czarnulka lbn
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 260
Rejestracja: 16 gru 2007, 01:28

18 gru 2007, 01:26

hej. moja 5 letnia córcia chodzi na angielski w przedszkolu. zajęcia sie odbywają dwa razy w tygodniu ale płacę tylko 25 złotych miesięcznie i jestem bardzo zadowolona bo dziecku się podobaja zajęcia i dużo już umie :ico_brawa_01: . a u ciebie to strasznie drogo ten angielski :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
aska
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 737
Rejestracja: 22 mar 2007, 00:16

18 gru 2007, 11:45

moja Basia ma 1 w tyg. darmowy angielski a że bardzo polubiła te zajęcia zapisałam ją na płatny i za miesiąc płacę 23 zł czyli za 8 spotkań po pół godziny .Jestem również zadowolona bo naprawdę dużo już Basia potrafi(liczenie ,kolory ,owoce ,zwierzęta ,przedstawienie się piosenki i wierszyki nawet krótką kolędę pani ich nauczyła :-) )

Awatar użytkownika
osita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3480
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:22

24 lut 2008, 12:39

emka nas na przedszkolaki wrzucila, wiec podczytuje :ico_oczko:
Carmen idzie do szkoly od wrzesnia (cos w rodzaju przedszkola) i jest bezplatna (od 9 do 14). Nasza szkola jest dwujezyczna, wiec bedzie angielski od 3 lat :-D placimy tylko za podreczniki.
maryla pisze:u nas w przedszkolu pani dyrektor chce sie przez ten rok starac o zgode czy cos tam zeby od nowego roku dzieci juz 3 ketnie uczyly sie czytac :ico_olaboga:

moze wydaje sie barbarzynstwem, ale to jest na takiej samej zasadzie jak angielski - poznawanie literek przez zabawe. U nas w niektorych przedszkolach (zlobki w pl) dzieci dwuletnie poznaja literki, znajomej corka wychodzac z przedszkola znala literki i potrafila wiele przeczytac (wydukac :ico_oczko: ). Moj maz tez w wieku 3 lat juz czytal... zalezy na pewno od dziecka i wychowawcy.
maryla pisze:ja nei zapisuje bo stwierdzilam ze moje dziecko jeszcze po polsku nei umie dobrze a juz bedzie se zatruwac glowe angielskim

kazdy ma swoje zdanie. moja mala hiszpanskiego nie zna zbyt dobrze, a polskim jej glowe "zatruwam" :ico_oczko: z niezlym wynikiem - idzie sie dogadac :ico_haha_01: dzieci w tym wieku maja chlonne umysly, bardzo szybko lapia jezyki i nie miesza im sie zbytnio (ponoc :ico_oczko: ) dlatego psycholodzy zalecaja jak najszybsza inicjacje w nauce obcego jezyka, zeby mozg tak jakby sie przyzwyczail i w starszym wieku ma tak jakby "zaprawe" i latwiej jest sie nauczyc wielu jezykow obcych :ico_noniewiem: Ciekawe tylko po co tyle tego...
Chociaz zobaczcie np bruksele - tam standartowo dzieci mowia w 3, 4 jezykach i nie maja krecka :ico_haha_01:

lidziasc
Wodzu
Wodzu
Posty: 11315
Rejestracja: 09 mar 2007, 23:02

24 lut 2008, 14:46

osita pisze:zobaczcie np bruksele - tam standartowo dzieci mowia w 3, 4 jezykach


niezle :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
Izunia
Wodzu
Wodzu
Posty: 15798
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:35

25 lut 2008, 13:54

osita pisze:dlatego psycholodzy zalecaja jak najszybsza inicjacje w nauce obcego jezyka, zeby mozg tak jakby sie przyzwyczail


ja jestem za ;)

Awatar użytkownika
beata
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 338
Rejestracja: 14 lis 2007, 13:57

14 mar 2008, 12:22

ja również jestem za bo małe dzieci szybciej łapia i póżniej nawet w szkole jest im łatwiej, a zresztą w dzisiejszych czasach trzeba znać języki bo nie wiadomo co się w życiu przyda a im więcej się umie tym lepiej :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Alineczq
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3407
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:26

06 wrz 2010, 10:22

Ja też jestem za! :)

Wanesska od 2,5 roku uczy się angielskiego w pkolu i może za wiele nie zna (ona wogóle mało mówi jak na swój wiek, w dodatku niewyraźnie), ale nazywa zwierzątka po angielsku, cyferki , kolorki, przywita się, pożegna się itp. takie podstawy podstaw.

W poprzednim przedszkolu, prywatnym ang. był w kosztach, a teraz w państwowym 34 zł. ale z tego co dowiaduję się to jedna z najwyższych opłat w pkolu państwowym. Ale mi tych pieniędzy nie żal!

Awatar użytkownika
Ania_R
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3237
Rejestracja: 10 mar 2007, 16:58

06 wrz 2010, 10:56

Ja też jestem za! :ico_sorki: Madzia jak zaczeła przedszkole miała 3,5 roku i nie mówiła słowa po angielsku a panie tylko do niej po angielsu (była 1 dzieckiem mówiącym po PL w przedszkolu). Chodziła tylko 1 rok do przedszkola przed rozpoczęciem szkoły (a w sumie to pół bo połowe chorowała w okresie jesienno-zimowym :ico_oczko: ) i pięknie się nauczyła!!! (wciąż sie uczy ale właśnie dziecko ma o tyle łatwiej że nie uczy się jak dorosły- nie tłumaczy angielskiego na polski tylko tak jak uczyło się kiedyś pierwszego języka ). Fakt, że tu troche inna sytuacja bo to nie były dodatkowe zajęcia u Madzi w przedszkolu, ale generalnie to super sprawa dla dziecka zacząć nauke tak wcześnie :ico_brawa_01: :ico_sorki:

mila01
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 15
Rejestracja: 20 paź 2010, 22:13

27 paź 2010, 12:15

nasz pięcioletni synek ma w przedszkolu angielski codziennie po pół godziny, jest to koszt 44 zł miesięcznie :-) W zeszłym roku uczyła ich inna pani, raz w tygodniu i koszt dwa razy taki. Teraz umie o wiele więcej a nie korzystają z książek, pani przynosi własne materiały do nauki :ico_haha_02:

Awatar użytkownika
Izunia
Wodzu
Wodzu
Posty: 15798
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:35

27 paź 2010, 12:24

Ma 2 razy w tygodniu, koszt 24 zł
super i tanio!

Wróć do „Przedszkolaczki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość