Awatar użytkownika
kaska28
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 838
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:31

02 lut 2008, 14:53

Widzę że wątek się rozwija :ico_haha_02:

U nas raz lepiej raz gorzej. Wczoraj mała miał traszny dzień. Nie mogla zasnąc a jak już przymknęła oczka to na 10-15 minut. A jak sie obudzila to jakaś taka marudna była, napinala się, plakała. No ale nocka już normalna, tzn. dwie pobudki na karmionko. Dzis chyba odsypia wczorajsze harce, bo śpi już czwartą godzinkę z malutką przerwą na jedzenie :-)

Ja dzis tez kupilam sobie herbatę koperkową, ale taką normalną, tzn nie dla dzieci. Marcia czy taką też mogę pic?

Wiecie ja pamiętam że przy Pawełku też pieluchy przesiąkały, a nie były to oryginalne Pampersy, tylko jakieś inne. To chyba urok chłopców że tak jakoś im się ten siusiaczek podwinie że każda pieluszka przecieknie.
Nadia z kolei kilka razy taką kupę walnęła że az po łopatki była umazana :ico_haha_01:
A tak swoja drogą to chyba kolejna paczka pieluch będzie musiała byc w większym rozmiarze bo troszkę jakby nóżki sobie w rozmiarze 2 obciera.

Misia my kąpiemy w Oilatum. Rewelacyjna sprawa, bo potem nie trzeba oliwką smarowac. No chyba że są miejsca zktórych skorka schodzi mocno (u Nadii tak jest czasem na stópkach) to wtedy jeszcze smarujemy oliwką.

Marcia udanej imprezki. My chyba będziemy chrzcili pod koniec lutego.

A dzis stawiamy kawusię i ciacho z okazji pierwszego miesiąca :ico_kawa: :ico_tort: Smacznego :-D Ale ten czas leci :ico_olaboga:

madziarka81
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3081
Rejestracja: 23 mar 2007, 17:10

02 lut 2008, 15:55

Dziewczyny a moja malutka jakas żółta się robi :ico_placzek:
Zaraz mam zadzwonic do szpitala i zobaczymy co mi powiedzą, byc moze będę musiała z nią wrócić na oddział.

Awatar użytkownika
Fintifluszka
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3623
Rejestracja: 16 mar 2007, 20:39

02 lut 2008, 16:02

Marcia. Kuba mi Maltan kupił razem z nakładkami jeszcze w szpitalu... u mnie większy problem stanowi to, że o ile otoczkę mam dużą to sam sutek jest drobny i małemu ciężko złapać więc mnie podgryza... ale smaruję maltanem, teraz chyba z resztą będę to robiła intensywniej, bo moje dziecko się od ssania butli z glukozą rozleniwiło-z butelki leci elegancko, więc cyca łapczywie ssie na początku jak taki pełny i nabrzmiały, jak wyssie to rzadkie co właściwie niemal samo leci, no to się troszkę trzeba postarać żeby dalej leciało, no to się zaczyna histeria, bo Gabryśkowi się nie chce ssać... maltan jest z glukozą, więc może zachęci mojego bąbla do odrobiny pracy przy jedzeniu...

My Gabriela będziemy chrzcili wiosną... wcale nam się nie spieszy, a chciałabym żeby już było wiosennie, więc pewnie w okolicach kwietnia to nastąpi

co do pieluch to ja pierwsze 2 razy kupiłam pampersy 1-new baby, a później Kuba kupił 2 new baby, taką dużą pakę... i takie są niewydarzone, bo jedynki już były ciasne na udkach, a dwójki są luźne w pasie-myślę, że przez to się przesikuje, bo pielucha nawet nie jest mokra, ale jemu gdzieś tam górą wycieka, a Kupy robi takie rzadkie... cały tyłek ma umazany... największe zejście to chyba mamy na tych chusteczkach nawilżających :ico_haha_01:

[ Dodano: 2008-02-02, 15:08 ]
Madzia, ja 9 dni w szpitalu przez żółtaczkę małego siedziałam... a On teraz dalej jakiś taki żółty-boje się, że w środę nam lekarka zleci badania krwi, bo stwierdzi, że Gabryś jest bardzo żółty i że się okaże, że będę musiała wrócić do szpitala... a na prawdę bardzo źle wspominam całość pobytu tam-może oprócz jednej godziny, w której rodziłam synka, bo akurat weszła poranna zmiana i ktoś się mną w końcu zajął... jak mi tam każą wrócić to się chyba zapłaczę... więc rozumiem Twoją obawę...

Awatar użytkownika
Goonia
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 578
Rejestracja: 28 lip 2007, 09:47

02 lut 2008, 17:00

Hej hej!
Madzia śliczna ta Twoja Martynka :-D
Marcia dzięki za rady :-)
Co do pieluch to ja nie cierpię pampersów, są beznadziejne, jakieś takie twarde. My kupujemy Karolowi Huggis'y. Są wygodne i mięciutkie. Polecam.
madziarka81 pisze:Zaraz mam zadzwonic do szpitala i zobaczymy co mi powiedzą
Fintifluszka pisze:że się okaże, że będę musiała wrócić do szpitala...
Oby wszystko było w porządku. Trzymam za Was kciuki.
Misia czytałam Twój opis porodu na starym wątku. Ale byłaś dzielna !!! :ico_sorki:
Fintifluszka pisze:Kuba mi Maltan kupił
ja używam z Rosmanna Baby Dream. Kosztuje niecałe 7 zł, jest naprawdę dobry i wydajny.
Fintifluszka pisze:My Gabriela będziemy chrzcili wiosną... wcale nam się nie spieszy, a chciałabym żeby już było wiosennie, więc pewnie w okolicach kwietnia to nastąpi
My mamy podobne plany. :-)
Dziewczyny czy będziecie szczepić swoje Maluchy na sepsę?

Awatar użytkownika
misia85
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 390
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:52

02 lut 2008, 18:55

Oto nasz synek- Dawidek :ico_haha_02:
Obrazek

Awatar użytkownika
monia26
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 543
Rejestracja: 21 mar 2007, 14:47

02 lut 2008, 19:07

Hej kochane.
Madziu córa wspaniała :-)

A u Nas znowu ciężka nocka,tzn mały nie płakał tylko sobie leżał,ale zasnął dopiero o 6 nad ranem i po obudzeniu zaczął sie płacz.Dziewczyny ja do konca nie wiem jak wygladają kolki,znajoma mi powiedziała,ze jak mały nie może zrobic kupek i nie pruta to sa kolki,a mój synek ma pierdy i robi kupki,już sama nie wiem co mu jest,dzisiaj to płakałam razem z nim.No i najważniejszy problem,przechodzimy na sztuczne mleczko :ico_placzek: ,bo Igorek nie chce jeść z piersi jest jeden wielki krzyk jak Go przystawiam,już zaczynam się o Niego martwić i do tego męczy Go katarek i biedny sie meczy bo nie może oddychać i tak sapie:ico_olaboga: Matko kochana jak nie urok to sraczka...,chyba trzeba mi psychologa :ico_placzek: Zalewam mu nosek solą fizjologiczną i mam maśc majerankową ,moze wkoncu mu pomorze :ico_sorki:


Co do kąpieli to mój skarb jest spokojny i dzielny,a używamy kosmetyków bobini i powiem Wam,ze nie uczulają i małemu nic się po nich nie dzieje.
No własnie co do pampersów to mój tez w nocy jest cały osikany hehe i tak myślę,ze trzeba wskoczyć na rozmiar wiekszy :ico_noniewiem:
Goonia pisze:My kupujemy Karolowi Huggis'y. Są wygodne i mięciutkie. Polecam.

Goniu ,a jaki rozmiar używasz,bo ja mam 1 i chyba są za małe :ico_noniewiem:

pozdrawiam

[ Dodano: 2008-02-02, 18:08 ]
a i jeszcze mam pytanko.
Igorkowi 2 dni temu odpadł pepuszek i został mu jeszcze taki ciemny ślad(maleńki strupek),czy tak powinno być? :ico_noniewiem:
Buziaki

Awatar użytkownika
misia85
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 390
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:52

02 lut 2008, 19:29

kaska28, dzięki za poradę, Dawidkowi właśnie na stópkach najwięcej skórka schodzi, a to Oilatum wlewasz po prostu do wody i w tym go myjesz czy używasz jeszcze jakiegoś płynu do mycia???

Goonia, dzięki, mój mąż też był ze mnie dumny, powiedział mi że pomimo całkowitego wyczerpania bardzo uważnie słuchałam położnej i lekarza i dzielnie wykonywałam ich polecenia. Wydaję mi się, że poród trwał krótko, ale było okropnie, a jeszcze gorzej było po porodzie. Co do pieluch to mam jeszcze pól paczki Pampersa, a następna to Huggis, więc będę miała porównanie.

My chrzciny mamy w planach zrobić w połowie kwietnia, jak już się cieplej zrobi.

Ja do smarowania sutków mam Bepanthen i jestem zadowolona.

madziarka81, nasz synek też ma jeszcze żółtaczkę, w sumie dopiero mu wyszła jak wróciliśmy do domu, ale cały czas jest pod kontrolą położnej i ona twierdzi że schodzi mu, a w środę jedziemy do pediatry więc zobaczymy co ona o tym sądzi.

I jeszcze jedno zdjęcie:
Obrazek

Awatar użytkownika
marcia_pod
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1476
Rejestracja: 26 cze 2007, 20:46

02 lut 2008, 20:09

kaska28 pisze:Marcia czy taką też mogę pic?


pewnie ze możesz. nawet lepiej.

jeśli chodzi o pampersy to faktycznie Gosia dobrze mówi Huggis'y sa mięciutkie. mam porównanie z orginalnymi pampersami bo jedne kupiłam a jedne dostałam. mam 2 i naprawde są fajne. ale ja robie tak jak Wam pisałam na starym wątku. do pampera wkładam tetre. mały ma ładną pupke nic mu sie nie robi, ja oszczedzam pampersy i jednoczesnie mały ma szeroko nóżki ułożone.

Ja chrzcin nie dam rady zrobic na wiosne - tez bym tak chciała ale mąż jedzie do UK i jak przeciez nie ochrzcze dziecka pod nieobecnosc ojca. musimy teraz.

monia26 pisze:a i jeszcze mam pytanko.
Igorkowi 2 dni temu odpadł pepuszek i został mu jeszcze taki ciemny ślad(maleńki strupek),czy tak powinno być? :ico_noniewiem:


przemywaj dalej spirytusem pewnie nie odpadł w całości strupek.
zresztą nawet jak nic nie zostaje to po odpadnięciu strupka i tak jeszcze należy przemywać spyrolkiem kilka dni.

mój malutki ze miał wysypke(przez to ze miałam zielone wody - skórka sie musiała oczyscic) to ja kąpałam w rumianku na zmiane z nadmanganianem potasu.


uciekam bo mału sie obudził pa pa

madziarka81
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3081
Rejestracja: 23 mar 2007, 17:10

02 lut 2008, 20:42

Hej!!!

Dzwoniłam do szpitala to powiedzieli mi ze mam obserwowac i jak się nasili pojechac do pediatry tak więc poczekamy do jutra rana i podejmiemy decyzję.

Ja przepraszam was bardzo ale na razie nie jestem w stanie Was poczytac i doczytac dokładnie, w sumie nie jest źle ale jednak Patryk wymaa b duzo uwagi i nie jestem w stanie posiedziec przy kompie.
Mam nadzieje ze wypracuje sobie ten rytm dnia i b =ędzie tez czas aby chwilkę posiedziec z Wami.
Na razie uciekam.
Buziaczki.

Awatar użytkownika
Goonia
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 578
Rejestracja: 28 lip 2007, 09:47

02 lut 2008, 21:03

monia26 pisze:Goniu ,a jaki rozmiar używasz,bo ja mam 1 i chyba są za małe
pisze na opakowaniu 2 mini (3-6 kg)
marcia_pod pisze:ja oszczedzam pampersy i jednoczesnie mały ma szeroko nóżki ułożone.
no to zapobiegasz dysplazji tak?
Monia nie załamuj się, wszystkie mamy lepsze i gorsze dni. Mój kochany dziś cały dzień marudny. W nocy budzi się zawsze co 2 godziny na cycuś + 1 godzina do 1,5 wariacji jeśli za długo pośpi w dzień. Jeszcze ma na brwiach tą wstrętną ciemieniuchę. Boję się, zeby mu się dalej nie rozprzestrzeniła :ico_szoking:
Misia Dawidek boski, wcale po nim nie widać tej ciężkiej "wyprawy" na zewnątrz :ico_oczko:
Ale fajnie, że jesteśmy na noworodkach. Tak mi jakoś raźniej, bo znowu się możemy wspierać i konsultować :-D Strasznie fajnie, że jesteście :ico_prezent:

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość