Awatar użytkownika
Joanna24
4000 - letni staruszek
Posty: 4260
Rejestracja: 19 mar 2007, 17:31

24 kwie 2008, 10:53

AgaSza, my w Ciebie wierzymy :-D

Awatar użytkownika
AgaSza
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1642
Rejestracja: 06 mar 2008, 10:54

24 kwie 2008, 11:07

Joanna24, zazdroszczę Ci grzecznego i lezącego spokojnie dzieciaczka. moja Kinga poczatkowo to był prawdziwy aniołek-tylko jadła i spała na zmianę. Teraz juz zaczyna robic sobie dłuższe przerwy od spania i wszystko byłoby ok, gdyby nie to ze wcale niechce sama nawet przez chwilę poleżeć. Tylko na rękach sie uspokaja spryciara jedna. Nie chciałam jej uczyc noszenia na rekach za duzo, ale inaczej to tylko jeden wielki ryk slychać :-( no i musze nosić chyba. Aha no i smoczka nie chce za żadne skarby. Dwa razy mi się zdawało, że skumała o co chodzi z tym smoczkiem (nawet Wam pisałam), ale chyba juz zapomniała i za nic nie chce go ssać.
A wczoraj mielismy pierwszy wieczór pod tytułem "Wzdęcia"!!! Płacz od 18 do 22, bujanie nie pomagało, noszenie tez nie. Uspokajała sie przy piersi (ale tylko na chwilę), gdy leżała na brzuszku i jak była z gołą pupką. A jak na złość bylismy u teściów więc nie miała żadnych leków dla małej. No ale dalismy radę. Jak potem usnęła, to spała jak zabita kilka godzin. Ech te brzuszkowe problemy-jeszcze sie na dobre nie zaczeły, a ja chce mieć to juz za soba. Bo tylko dzidzia sie niepotrzebnie męczy, a rodzice razem z nią.

Awatar użytkownika
Joanna24
4000 - letni staruszek
Posty: 4260
Rejestracja: 19 mar 2007, 17:31

24 kwie 2008, 11:30

AgaSza, no mój mały to nie lezy tak sobie spokojnie w łózeczku :ico_haha_02: Właśnie po to kupiłam mu leżaczek bujaczek Fisher Price. Zdaje egzamin. Na rękach uwielbia najbardziej jak lezy brzuszkiem na moim brzuszku ale staram się jak najmniej go tak trzymac żeby się nie przyzwyczaił na rękach. Zazwyczaj trzymam go tak do odbicia i później kłade albo do łózeczka albo do lezaczka.

Co do smoka to mojemu jak daje to wkładam mu do buźki i kilka razy muszę postukac delikatnie w smoczek. On zasysa i ciągnie dyda :-D

Co do wzdęć to wiem cos o tym :( mój ma od dwóch tygodni. Ale pomaga masaż.
Tu masz link do tego masażu co ja robie:
http://babyonline.pl/niemowle_pielegnac ... 298,1.html
Oprócz tego dostaje Espumisan dwa razy dziennie po 10 kropli.

Emma
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 344
Rejestracja: 07 lis 2007, 11:41

24 kwie 2008, 12:27

AgaSza, to witam w klubie kolek, mój ma od kilku dni, włąsnie dopiero zasnłą, cała noc nie spał, po południu pewnie znów bedzie ryk. Od wczoraj zapodajemy infacol przed jedzonkiem i mleczko bebilon 1 Comfort,specjalne dla dzieci z tendencją do kolek i zaprać, mała puszeczka ponad 25 zeta,acha od kilku dni młody już tylko na sztucznym, bo u mnie susza nastałą po dwu dniowej gorączce.dwoje dzieci na mleku to czyściec dla portfela :ico_haha_01: Oilatumy do kapieli i ciałka, sterimar do noska(nawilżamy bo ma spkę),kropelki do oczka bo troszke ropieje,masci ,pierdoły,pampersy i w zeszłym tygodniu tylko 1000zł z portfela uciekło.jeny ale te pieniądze nic nie warte.
Asika82 a jak Ty po cc. Bo ja po drugiej to kastastrofa z dojściem do siebie, po pierwszej śmigałąm szybko jak samolot i wogóle jakoś lepiej się czułam, po drugiej problem miałąm ze wstaniem z łózka, rana większa, choć cieńsza, ale brzuch wileki jeszcze mi został, krwawienie coraz mniejsze co prawda ale coś mnie brzuch pobolewa jak na @ jak przestałąm karmić piersią, a najgorzej to skóra na brzuchu taka tkliwa że szok, musze w spodniach ciązowych latać żeby mnie nic nie raziło.O noszenia małego cały brzuch mi sie strzasł dosłownie.

Awatar użytkownika
AgaSza
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1642
Rejestracja: 06 mar 2008, 10:54

24 kwie 2008, 21:29

Joanna dzięki za linka z masażem-już dziś robiłam go raz Kindze i bedę robic tak jak tam jest napisane-kilka razy dziennie. Dziś na szczęście nie było rewolucji żołądkowych i malutka ładnie zasnęła po kąpieli i jedzonku, ale masaż na pewno nie zaszkodzi i będę go robić na wszelki wypadek. Dziś w dzień znów sie trochę udało smoczka possać, ale po południu tak jakby kolejny raz zapomniała o co chodzi :-) Jutro przychodzi do nas położna. Zważy Kingę i zobaczymy ile przybrała przez 3 tygodnie.

[ Dodano: 2008-04-24, 21:33 ]
Emma, no z tymi pieniędzmi to tak jest. ja też teraz w dołku finansowym-z utęsknieniem czekam na becikowe i na pieniądze z US z rozliczenia PIT :-) Wydatków mnóstwo, a jeszcze chcemy na wakacje niedługo jechać-szczerze mówiąc nie wiem za co!

Awatar użytkownika
Joanna24
4000 - letni staruszek
Posty: 4260
Rejestracja: 19 mar 2007, 17:31

25 kwie 2008, 10:37

Witajcie mamuśki!

Ale wszystkie są zajęte :ico_olaboga: Pusto tutaj strasznie. Gdzie się podziewacie?? Sloneczko, mamamonia, meggi, eve??
Myszka, edit i malgoska wiadomo. Dwie w szpitalu a trzecia bez neta.

AgaSza, dają coś masaże??
Asika jak piersi??
Emma, no kasa idzie w zastraszającym tempie. Szczególnie w aptece. A jak się karmi mleczkiem z puszki to już wogóle masakra. Współczuje utraty mleczka :(

Awatar użytkownika
AgaSza
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1642
Rejestracja: 06 mar 2008, 10:54

25 kwie 2008, 10:47

Joanna24 pisze:AgaSza, dają coś masaże??

No wczoraj jej jeden raz zrobiłam ten masaż i nic złego z brzuszkiem Kingi się nie działo. Dziś rano też jej już zrobiłam, a teraz właśnie się obudziła, więc idę jej zmienić pieluszkę i też będę masować. :-)
A jeszcze tylko chciałam spytać czy Wasze dzieci też mają łuszczącą się skórkę na czółku? Bo moja Kinga ma od wczoraj. Niezbyt ładnie to wygląda i nie wiem od czego jej się tak zrobiło. Dziś przyjdzie położna to może coś sie dowiem. No dobra lecę przewijać, masować i karmić bo dziecię zniecierpliwione :-) Pa

Awatar użytkownika
Joanna24
4000 - letni staruszek
Posty: 4260
Rejestracja: 19 mar 2007, 17:31

25 kwie 2008, 11:19

A jeszcze tylko chciałam spytać czy Wasze dzieci też mają łuszczącą się skórkę na czółku? Bo moja Kinga ma od wczoraj. Niezbyt ładnie to wygląda i nie wiem od czego jej się tak zrobiło

Mój mały tez miał. Ale posmarowałam oliwka na dwie godziny przed kąpiela. Założyłam czapkę i zanim go wykapałam to wyczesałam a główkę i czułko wymyłam porządnie żelem i woda. Później znowu wyczesałam. Teraz go czeszę kila razy dziennie szczotką z miękkim włosiem. Idę się kąpać póki mój urwisek śpi :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
AgaSza
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1642
Rejestracja: 06 mar 2008, 10:54

25 kwie 2008, 12:40

No właśnie Joanna-dobrze robiłaś, bo tak właśnie trzeba-położna u nas była i tez kazała oliwką smarować i ścierać z czółka np tetrową pieluszką. To początki ciemieniuchy. Jak sie przeniesie na główkę, to szczoteczką sczesywać. Aha no i było ważenie. Kinga przybrała 740 g w trzy tygodnie!!! Żarłok jeden :ico_haha_02:

[ Dodano: 2008-04-25, 12:43 ]
A i jeszcze mi krocze obejrzała. Już jest wszystko ok, zrosło sie ładnie i nie ma ropienia. Uff!!! Dzięki Bogu udało sie uniknąć ponownego rozcinania :-)
My przed chwilą wróciłyśmy z Kingą ze sklepu, a teraz ona śpi sobie w wózeczku na ogródku,a ja kompa okupuję. Ale już mnie mąż pogania, bo mu się jakaś aukcja na Allegro kończy i chce licytować :-) To pa. Wpadnę potem zobaczyć czy coś nowego napisałyście. Teraz będę prasować.

Awatar użytkownika
Joanna24
4000 - letni staruszek
Posty: 4260
Rejestracja: 19 mar 2007, 17:31

25 kwie 2008, 19:19

AgaSza pisze:A i jeszcze mi krocze obejrzała. Już jest wszystko ok, zrosło sie ładnie i nie ma ropienia. Uff!!! Dzięki Bogu udało sie uniknąć ponownego rozcinania :-)

:ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: No to super że Ciebie tez to ominie.
A jak u Was z nockami??

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość