sylwunia
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 17 wrz 2008, 13:52

17 wrz 2008, 14:00

witam ja mam córeczke 4latka i 5miesiecy zastanawiam sie własnie czy by sie córce nie przydało rodzeństwo nieraz jak siedzi i poprostu nudzi sie i mówi mama pobaw sie ze mna mysle ze jej przydałoby sie rodzeństwo mówi ze bedzie sie opiekowac ze mna jak jej mówie o malutkiej dzidzi .....ona by chciała ale jest problem mieszkamy na pokoju z kuchnia i ubikacja i martwie sie ze nie bedziemy mieli warunków dziecko jest chop zrobic potem jest gorzej zeby mu dac warunki na wychowanie i własnie sie tak obawiam ale z drugiej strony niektórzy maja gorzej czyż nie ...:0czekam na posty i podpowiedzi jakiekolwiek..pozdrawiam

sylwunia
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 17 wrz 2008, 13:52

17 wrz 2008, 14:27

no mąż to znowu i tak i nie ..no ale wlasnie tego sie obawiam na takim metrazu mieszkaniowym trudno by było nam sie pogodzic a córka napewno by krzywdy nie robila maluszkowi no ale ...:)pomagalaby mi to podac to podac itd..:) :-) :-)

magda2109
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 22
Rejestracja: 22 lis 2007, 20:46

17 wrz 2008, 17:23

Crazy pisze:miedzy moimi dziecinami sa dwa lata roznicy wieku i uwazam, ze to idealne rozwiazanie. starsza opiekuje sie mlodsza (chociaz nie obywa sie bez klotni i poszturchiwania miedzy dziewczybnami) ochodzi za nia jak piesek i nasladuje we wszystkim, bardzo szybkko się uczac. dzieki temu jest na wyzszym poziomie już od znajomych dzieci w jej wieku, mysle ze sensownie byloby poslac ja rok wczesniej do szkoly. ale faktycznie bardzo ze sooba rywalizuja, bywaja zazdrosne o mame, sa dla siebie przeciwnikami często. ale na szczescie bardzo się kochaja i wszystkie male klutnie koncza sie po paru chwilah… mysle ze gdyby była miedzy nimi wieksza roznica wieku to nie mialyby takiego dobrego kontaktu. ja z moja siostra starsza o 7 lat cale zycie dre koty… wiecznie traktowala mnie z gory i tak jej już zostalo.

Miedzy moim synkiem a bliźniaczkami jest 5,5 roku różnicy.
Małe mają 4 tyg. , synek jest bardzo zazdrosny,niegrzeczny,opryskliwy nic nie słucha.
Jak narazie to niewiem czy to jest dobra róznica wieku zobaczymy co bedzie pozniej :ico_oczko:

sylwunia
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 17 wrz 2008, 13:52

17 wrz 2008, 20:08

tz wniosek taki ze najlepiej zeby m,iedzy dziecmi nie było zbyt duzej róznicy wieku.... :-)

Awatar użytkownika
naaaomi
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 514
Rejestracja: 22 sie 2008, 11:27

22 wrz 2008, 22:24

sylwunia pisze:dziecko jest chop zrobic
tak ci sie łatwo udaje hop? uważaj co piszesz bo możesz urazić uczucia innych kobiet co im tak hop nie wychodzi

Awatar użytkownika
Ania_R
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3237
Rejestracja: 10 mar 2007, 16:58

23 wrz 2008, 16:58

My z mężem też chceiliśmy 2-3 lata różnicy, ale życie jednak pokazuje że nie wszystko można zaplanowac tak jak by się chciało. Zaczeliśmy sie starać o druga dzidzie jak Madzia skończyła 2 latka, ale sie nie udawało... no i wyjdzie różnica wieku równo 5 lat!!! To i tak w sumie nie dużo. Między mną a moją siostrą jest 14 lat różnicy a między mną i moim bratem 17 i co prawda jak byłam mała to moja siostra się mną zajmowała, ale jak już podrosłam to wychowywałam się w zasadzie jak jedynak (no bo rodzeństwo starsze, w pracy itd.). Teraz mamy super kontakt.
Podsumowując uważam że nie da się wszystkiego zaplanować tak jak byśmy chcieli. Osobiście tez jestem za różnicą wieku 2-3, ale to z powodów "praktycznych" (mamy jeszcze wózki, łóżeczka, ciuszki itp. po pierwszym dziecku a latami trudno to wszystko trzymać). Jeśli chodzi o bliskość ze soba rodzeństwa to sprawa bardzo indywidualna i różnica wieku nie ma tu wiele do tego.

Awatar użytkownika
gosiula207
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 215
Rejestracja: 22 wrz 2008, 19:52

23 wrz 2008, 17:31

UWAZAM, ZE FAJNA JEST ROZNICA WIEKU .MY CHCIELIBYŚMY MIEC JAKIES 3 LATKA OŻNICY PO PIERWSZYM MALENSTWIE;)

żabula
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 8
Rejestracja: 19 lip 2007, 19:01

30 wrz 2008, 19:31

No własnie, ja też tak kiedyś planowałam, ale ciągle było coś co powodowało odkładnie tej decyzji. I tak jest do dzisiaj a nie jestem już młoda, i z jednej strony chciałabym ogromnie a z drugiej mam ogromne obawy.
U mnie róznica byłaby bardzoooo duża i nie wiem ???? Chyba najlepiej właśnie odrazu się decydować bo potem różnie bywa, mam jeszcze trochę czasu......no chyba że życie samo odpowie na pytanie za miesiąc. Bo różnie bywa??
u mnie u brata mały bedzie miał 2 latka a w kwietniu będzie drugi maluszek, u znajomych też takie róznice ok 2- 5 lat. (bez planowania)

[ Dodano: 2008-09-30, 19:33 ]
Aha , i jeszcze jak obserwuję u znjomej córeczki gdy róznica jest ok 2,5 to powiem wam że jak widzę jak się kochają i jak są za sobą maluszki to serce się ściska.

Awatar użytkownika
aniulka8503
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 512
Rejestracja: 21 lis 2008, 17:22

05 gru 2008, 14:20

My chcemy mieć różniecę 4-5 latek...nie wiem dlaczego...tak jakoś sobie ustaliliśmy...
Jestem po cesarce, także od porodu minimum 2 lata trzeba czekać...
No ale różnie to u nas bywa, bo gdyby wszystko szło zgodnie z planami to nasz synek miałby teraz 22 miesiące, a ma 10 miesięcy...
Więc dziecko zrobić to nie jest takie HOOP...

Tynusz1
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6261
Rejestracja: 06 paź 2008, 06:26

08 gru 2008, 21:47

aniulka8503 pisze:Więc dziecko zrobić to nie jest takie HOOP..

zgadzam się..

Wróć do „Przed Ciążą, czyli chcemy mieć dziecko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość