Awatar użytkownika
MartaW
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 8
Rejestracja: 12 maja 2014, 09:11

Re: Jak zająć dziecko?

12 maja 2014, 09:34

Ja staram się, żeby moje dzieciaki spędzały jak najmniej czasu przed komputerem, jednak czasami z braku laku... Wolę jak bawimy się razem, lub wspólnie właśnie w jakieś gry lub zabawy. To zawsze lepsze rozwiązanie niż psucie wzroku przy monitorze :)

infograf
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 11
Rejestracja: 25 kwie 2014, 18:45

Re: Jak zająć dziecko?

14 maja 2014, 15:28

Oczywiste jest, że im więcej czasu dziecko spędza przed telewizorem, komputerem czy tabletami tym gorzej. Mimo, że są to niesamowite narzędzia do np; pracy czy edukacji, dzieci nie zawsze umieją z tego korzystać. Mało jest programów, aplikacji, które rozwiną w dziecku kreatywność. Nie mówię, że takich nie ma, mówię, że jest mało. Każdy to wie, że czas spędzony z dzieckiem jest, zarówno dla niego jak i dla nas 100% bardziej wartościowy, niż jeśli miały pacać w komórkę. Nie odcinam się jednak od technologii, bo i ona przecież przynosi pozytywne wartości. A na dodatek mądry człowiek wykorzysta każdą rzecz, tableta czy kartkę, aby tylko dziecko na tym zyskało.

Awatar użytkownika
szpilunia
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 316
Rejestracja: 20 sty 2012, 15:57

Re: Jak zająć dziecko?

21 maja 2014, 13:24

Łatwo powiedziec, trudniej wykonać ;) Im starsze dziecko, tym wbrew pozorom trudniej. Niemowlak zajmie się wszystkim co mu wpadnie w ręce, przedszkolak ma już wymagania a taki 10-12-latek? Zaczyna się okres, kiedy rodzic przestaje być autorytetem i jeśli chce mieć wpływ na wolny czas swojego dziecka musi nadążać za tym, czym się interesuje. Komputer i tablet to norma w tym wieku, ale warto wiedzieć co w tych urzadzenaich siedzi. 10latek grajacy w GTA mnie przaraża :/

KajaStella
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 24 maja 2014, 14:31

Re: Jak zająć dziecko?

24 maja 2014, 14:33

albo wspólnym wyjściem na spacer np. do parku na plac zabaw, albo u nas w domu się sprawdza zestaw kredki i tona papieru :) mała artystka ^^

infograf
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 11
Rejestracja: 25 kwie 2014, 18:45

Re: Jak zająć dziecko?

10 cze 2014, 12:04

Jak już pisałem z reguły jestem tradycjonalistą więc większą sympatią darzę te 'klasyczne' rodzaje zabawy, bo "za moich czasów... " :P Jednak tez trzeba korzystać z technologii. Nie można wychodzić z założenia, że lepsze/nowsze jest zawsze wrogiem dobrego. Z reguły jestem gadzieciażem więc tablet czy smartfon w domu jest obecny. Nie jest używany przez dzieciaka za często jednak cały czas szukam i rozważam jak by tu to urządzenie wykorzystać z korzyścią dla młodego umysłu :) Bo na papierze to już trochę przyoszczędziliśmy, bo nawet lubi rysować na tablecie. Wyczaiłem grę złe świnki czy coś takiego, ze buduję się pojazd, którym świnki (te z angry birdów) mają dojechać do końca planszy. I bawi i rozwija. I tak jak kiedyś były segregatory i gazetki "Gdzie jest Wally?" tak teraz można na tablecie szukać łobuza :) Na pewno wszelkie GTA czy inne strzelanki teraz odpadają - jeszcze do tego dorośnie. Plusem jeszcze jest że można bajki w podróży puścić jak ktoś nie ma szpanerskiego telewizorka w zagłówku w samochodzie :P Ogólnie nic nie zastąpi zabaw z rodzicami, czy zabaw na świeżym powietrzu.
Musimy, bo taka jest nasza rola, szukać możliwości rozwoju naszego dziecka wszędzie gdzie się da. I jeśli je ciągnie do zabawek typu tablet, to naszym zadaniem jest sprawić aby korzystały z tego mądrze i z głową. A może ktoś z Was jeszcze zna coś fajnego, rozwijającego na tablety (i nie mówię tu o budowaniu wioski smerfów :P)?

szpilki
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 67
Rejestracja: 04 lis 2013, 13:37

Re: Jak zająć dziecko?

12 cze 2014, 23:04

Zgadzam się - w dzisiejszych czasach nie uniknie się kontaktu dziecka z technologiami.
Trzeva go wprowadzać w ten świat, ale z rozsądkiem.
Polecam np. gierki w stylu tych: http://dogry.pl/howrse . Maluchy mają sporo radości, a przy tym uczą się prostych rzeczy przy graniu. No i zajęcie na długi godziny mają zapewnione.

Awatar użytkownika
ParycjaWR
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 131
Rejestracja: 14 lip 2013, 18:54

Re: Jak zająć dziecko?

17 cze 2014, 09:42

Dokładnie, mam podobne zdanie odnośnie nowych technologii - nie ucieknie się od nich. Lepiej przecież jest edukować dziecko, a nie żeby później grało w kryjomu w jakieś głupie gry. Ja polecam szczególnie aplikację BeFit, która znakomicie pozwala na rozwijanie u dziecka zdrowych nawyków żywieniowych, a wszystko poprzez przyjemną zabawę. Zobaczcie sobie dokładnie na tej stronie: http://www.befitapp.pl/

Honorka80
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 26
Rejestracja: 06 sie 2013, 16:36

Re: Jak zająć dziecko?

13 lip 2014, 08:51

Moje dziecko też bardzo lubi tę aplikację Befit i opiekowanie się tymi zabawnymi stworkami. Najbardziej polubiło chodzi panią truskawkę :-) Ostatnio jednak zaczął też czytać magazyn NG Odkrywca. Szczególnie zaczął się interesować otaczającym światem, gdy poszedł do szkoły i spodobała mu się przyroda :-) Ta aplikacja na tablet ma ciekawe informacje właśnie ze świata zwierząt czy też z elementami geografii. Świetna sprawa, naprawdę :-)

Jasna
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 41
Rejestracja: 24 mar 2014, 17:09

Re: Jak zająć dziecko?

14 lip 2014, 13:09

My jeszcze takich zabaw nie mamy, ale bawimy sie w odgadywanie odglosow, ich wyszukiwanie, na kolory jest jeszcze u nas za wczesnie. Mamy taka zabawkę pchacza http://www.arti.pl/zabawki_kat12.html gdzie nagrywamy np śmiech, albo pis i słuchamy ;) Tak nam leca te wspolne dni ;)

Norbert717
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 46
Rejestracja: 06 maja 2014, 22:09

Re: Jak zająć dziecko?

20 lip 2014, 15:30

Przede wszystkim trzeba zobaczyć czym dziecko się interesuje. Następnie pozwalać mu to robić. Będzie rozwijać pasję.

Pozdrawiam
Norbert
Dzieciaki z klasą

Wróć do „Kącik dla rodziców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość