Awatar użytkownika
sali
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 59
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:00

Re: Wzdęcia . . . czyli problemy z TRAWIENIEM?

12 lip 2017, 15:23

Ja polecam na początek naturalne sposoby. Mnie bardzo pomaga ciepły napar z kurkumy, imbiru i cynamonu. A żeby zapobiegać wzdęciom to najlepiej nie jeść owoców razem z innymi potrawami tylko osobno.

ilonakaminska80
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 30
Rejestracja: 29 gru 2016, 08:41

Re: Wzdęcia . . . czyli problemy z TRAWIENIEM?

26 lip 2017, 14:10

miałam to samo, wizyta u gastrologa - diagnoza: zapalenie żołądka i refluks. Dieta przymusowa. same lekkie rzeczy (lekkostrawne) zero smażonego, pieczonego, eliminacja niektórych owoców i warzyw, zero słodkiego (o zgrozo!) pieczywo pszenne , najlepiej bułki byleby nie na zakwasie. Nie jeść żadnego musli ani ziarenek z którymi żołądek będzie miał problem... no i antybiotyki. Dostałam również błonnik z lnu z probiotykiem. Niby jest lepiej, waga leci w dół ( co cieszy ;) )

tolinka
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 96
Rejestracja: 19 paź 2016, 12:12

Re: Wzdęcia . . . czyli problemy z TRAWIENIEM?

29 lip 2017, 17:23

cholestil max potrafi zdziałać cuda, niby powinno się brać przed posilkiem jak ię wie że czeka nas coś tudniejszego do trawienia ale działa też dobrze jak się już trochę poszaleje i już boli brzuch, zabieram na wszelki wypadek na rodzinne imprezy, bo tam najbardziej kusi do takiego jedzenia

pralinkaa
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 250
Rejestracja: 20 lut 2017, 23:30

Re: Wzdęcia . . . czyli problemy z TRAWIENIEM?

03 sie 2017, 13:13

ja niedługo wyjeżdżam na urlop, a jak jem na wakacjach to o wzdęcia u mnie nie trudno, a na wakacjach cięzko samemu gotować, dlatego taki lek na wzdęcia bardzo mi się przyda żeby nie psuć sobie wakacji.

adaska31
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 98
Rejestracja: 09 kwie 2017, 14:33

Re: Wzdęcia . . . czyli problemy z TRAWIENIEM?

07 sie 2017, 19:09

to polecam zdecydowanie dicopeg 10g U mnie każdy wyjazd w pakiecie ma problemy z wypróżnianiem. Za każdym razem i to nie jest istotne czy będziemy jeść zdrowo czy bardziej tłusto. Wzdęcia i tak są nieuniknione. I to w dodatku chyba niestety u nas rodzinne, bo i u dzieci - to samo. To chyba kara za to, że człowiek wreszcie poczuje się wyluzowany, chociaż jak widac niezupełnie ;/

Miliyy23
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 10
Rejestracja: 31 lip 2017, 15:14

Re: Wzdęcia . . . czyli problemy z TRAWIENIEM?

08 sie 2017, 11:36

Ajjj, po tłustszym to na pewno drogi żółciowe :/ Może cholestil max? To chyba najmocniejszy lek dostępny bez recepty, bierze się tydzień i jest ok. No i staraj się nie objadać w miarę możliwości :) Jak żyć be dobrego jedzenia haha

PerfekcyjnaCzystosc
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 10
Rejestracja: 18 sie 2017, 15:31

Re: Wzdęcia . . . czyli problemy z TRAWIENIEM?

18 sie 2017, 15:55

Jeżeli wzdęcia się utrzymują to radziłbym skonsultować się z lekarzem. Nie powinno się lekceważyć czegoś takiego.

Dorka82
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 20
Rejestracja: 18 sie 2017, 20:27

Re: Wzdęcia . . . czyli problemy z TRAWIENIEM?

18 sie 2017, 22:53

U mnie wzdęcia się utrzymują głównie za sprawą mącznych przypraw. Starałam się je odstawić jak tylko mogłam, ale nawet kawałek bigosu ze straganu mi "zaszkodził". Serio, to jest tragedia :/

martyna317
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 28
Rejestracja: 30 maja 2015, 22:28

Re: Wzdęcia . . . czyli problemy z TRAWIENIEM?

23 lis 2017, 11:41

Mnie pomaga Esputicon. Są krople albo kapsułki. Daje mi dużą ulgę a więc to mogę doradzić.

Olka93
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 11
Rejestracja: 17 lis 2016, 11:14

Re: Wzdęcia . . . czyli problemy z TRAWIENIEM?

24 lis 2017, 16:09

Też szukam jakiś sprawdzonych sposobów na wzdęcia. Szukam jakiś metod domowych w internecie, ale jak to nie przyniesie skutku to będę musiała się wybrać do lekarza, bo to jest już coraz bardziej dokuczliwe :/ Trafiłam też na fajną grafikę o układzie pokarmowym: https://www.facebook.com/Certus.Prywatn ... 215284002/ Jest tam m.in. o tym, że gorsze wzdęcia powoduje zjedzenie nabiału a nie fasoli! Nie miałam o tym pojęcia więc przestałam już jeść jogurty może to pomoże.

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość