Awatar użytkownika
Agnieś81
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 950
Rejestracja: 22 kwie 2007, 15:25

24 mar 2009, 22:07

U nas też jest problem z ząbkami. Jaś ma próchnicę na górnych jedynkach i górnej czwórce. Dwa tygodnie temu byliśmy na ostatnim lapisowaniu. Kolejna wizyta za trzy miesiące i być może będzie borowanie. W mojej okolicy jest mało dentystów którzy podejmują się leczenia u tak małych dzieci. Pierwszy raz zaprowadziłam Jasia do dentysty jak miał 2,5 roku, ale zostaliśmy odesłani z kwitkiem, bo to za wcześnie, że nie usiedzi na fotelu. Nawet nie spróbowała :ico_zly: Jedyną radę jaką dostałam to myć dziecku ząbki :ico_szoking:
Najgorsze, że u młodszego synka też się zaczyna i to tak samo. Dentystka powiedziała, że to jakaś wada wrodzona i nic nie można zrobić :ico_olaboga: Dodam jeszcze, że Adaś nie ma już jednego ząbka, dolnej jedynki. Stracił go podczas zabawy ze starszym bratem. Zastanawiamy się czy to nie będzie miało wpływu na naukę mówienia.

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

Re: Problemy z ząbkami?

25 mar 2009, 14:29

zebów mlecznych sie nie lakuje ... ....
Dla tego Marti miała lapisowane.


Agnieś81 nie wszystkim dzieciom przeszkadza brak zęba, ale zdarzają się przypadki że dzieci zaczynają seplenić. Będziesz musiała obserwować. U mojej koleżanki córka ukruszyła zęba i miała później nadlewanego

[ Dodano: 2009-03-26, 12:51 ]
dzisiaj byłyśmy na drugim lapisowaniu... i wyszłyśmy z niczym.
Martyna buzi nie chciała otworzyć, nie udało się nic zrobić. W przyszłym tygodniu jeszcze raz mamy iść, musimy próbować bo w przeciwnym razie zęby jej wypadną i to na pewno wcześniej niż będzie miała 5 lat :ico_placzek: i będzie problem. Próbowałam ja przekupić, później nawet groźbą i nic... nie wiem co robić jak ją przekonać

Wróć do „Mam dwa latka, dwa i pół”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość