Awatar użytkownika
ramonka
Wodzu
Wodzu
Posty: 18597
Rejestracja: 08 sie 2008, 18:20

11 kwie 2010, 10:11

wcześniej nawet jeśli zdarzały sie wpadki, to szybko był ślub i było OK po Bożemu..
wlasnie to mnie smieszy
ktos chce udawac ze po Bozemu robi
a tak na prawde zal mnie ogarnia jak widze ze ktos bierze slub szybko zeby zdazyc przed urodzeniem dziecka bo zeby po Bozemu było
:ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
#ania#
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1613
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:41

11 kwie 2010, 10:31

ramonka, dla mnie też to jest co najmniej śmieszne, bo jeśli para chce wziąźć slub to go weźmie i nikt nie musi ich soecjalnie namawiać, a jeśli nie to siłą się ich przed ołtaż nie zaciągnie, z resztą jeśli ktoś tak zrobił, to sakrament jest nieważny, więc pozostaje druga opcja, że robią to dla szpanu, mamusi, tatusia, babci, dziadka i pozostałej bliższej i dalszej rodzinki..

pamiętam jak mój kolega mówił, że był chrzczony razem z siostrą, ona miała chyba 2 lata on 6, niedopytywałam dlaczego tak, ale widać rodzice mieli jakiś powód..

[ Dodano: 2010-04-11, 10:32 ]
aaa no i koronny argument mojej babci, a jak to będzie w szpitalu jak się dziecko urodzi.. jakie będzie miało nazwisko i jak to wygląda, zeby matka i ojciec mieli różne nazwiska..

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

11 kwie 2010, 12:23

no tak szybko slub bo po bozemu, a seks przed slubem to tez po bozemu to jest dla mnie smieszne. bo albo ktos patrzy ze "po bozemu" w kazdej "dziedzinie" :ico_oczko: a nie tylko ze slubem.

Awatar użytkownika
#ania#
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1613
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:41

11 kwie 2010, 14:29

JoannaS, niestety dla większości to są dwie różne sprawy.. Ja nie potępiam par, które żyją bez ślubu, bo sami tak żyiśmy przez 7 lat i nie czekaliśmy ze wszystkim jak to się popularnie mówi "aż do ślubu" ale też nie popieram robienia z sakramentów szopki, bo nie po to są, aby przyjmować je "bo trzeba", albo "bo wypada", "bo wszyscy tak robią", "bo co ludzie powiedzą"

Nawet jeśli będą gadać, że rodzice nie mają ślubu, albo że dziecko nie jest ochrzczone, to pogadają i im minie, bo za tydzień, dwa, czy miesiąc znajdą sobie nowy obiekt do plotek..

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

11 kwie 2010, 14:33

JoannaS, niestety dla większości to są dwie różne sprawy.. Ja nie potępiam par, które żyją bez ślubu, bo sami tak żyiśmy przez 7 lat i nie czekaliśmy ze wszystkim jak to się popularnie mówi "aż do ślubu" ale też nie popieram robienia z sakramentów szopki, bo nie po to są, aby przyjmować je "bo trzeba", albo "bo wypada", "bo wszyscy tak robią", "bo co ludzie powiedzą"

Nawet jeśli będą gadać, że rodzice nie mają ślubu, albo że dziecko nie jest ochrzczone, to pogadają i im minie, bo za tydzień, dwa, czy miesiąc znajdą sobie nowy obiekt do plotek..
dokładnie tak samo uważam.
Nie chodziło mi raczej o potepianie tylko, że dla mnie jest glupota robienie czegoś na pokaz czy jak to bylo pisane bo po bozemu jak robimy jedno po bozemu to robmy wszystko tak a nie tylko slub. teraz 99% par zyje tak maja dzieci czy seks przed slubem i wydaje mi sie ze tak jest ok, bo robienie wszystkiego po slubie to chyba skonczyloby sie rozwodem po 2 msc.

Awatar użytkownika
#ania#
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1613
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:41

11 kwie 2010, 15:02

, bo robienie wszystkiego po slubie to chyba skonczyloby sie rozwodem po 2 msc.
_________________

dokładnie tak jak mówisz, ja tam też nie potepiam, bo święta nigdy nie byłam, ale trzeba mieć umiar we wszystki i tyle..

asiula25
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 110
Rejestracja: 15 mar 2010, 08:02

11 kwie 2010, 21:13

Łoj to ja to jestem grzesznica :-D prawei 2 lata po slubie cywilnym i do tego troje dzieci :ico_haha_02: a czy to oznacze,ż nie jestem wierzaca??? Guzik prawda!! Dzieci ochrzczone bez problemu-a jaka radocha była dla ksiedza-pierwszy raz w życiu trojaczki chrzcił i roczek tez w kościele odprawiany.i nikt problemów nie robił. Owszem mamy zamiar wziąśc kościelny no ale póki co mamy załobe i nie chce.

Awatar użytkownika
#ania#
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1613
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:41

11 kwie 2010, 21:38

asiula25, no tak, grzesznica z Ciebie straszna, ze mnie też była taka grzesznica przez 7 lat :-)

Macie trojaczki?? Gratuluje, pewnie nie złe wyzwanie logistyczne i w ogóle :-)

asiula25
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 110
Rejestracja: 15 mar 2010, 08:02

14 kwie 2010, 23:40

Gratuluje, pewnie nie złe wyzwanie logistyczne i w ogóle
A dziękuje
no wyzwanie jest tymbardziej,że sama opiekuje się chłopcami bo maz w pracy a na opiekunke mnie nie stać ale daje rade :-D :-D :-D :-D

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

23 sty 2011, 01:59

ja nie mam kościelnego i dziecię ochrzczone:) i kościelnego mieć nie będę bo nie czuję takiej potrzeby, Bóg w Urzędzie Stanu Cywilnego był także, a ja nie mam zaufania do ksieży, uważam ich za wielkich oszustów więc nie będzie mi taki ślubu udzielał i mówił jak nalezy żyć skoro sam dzieci ma, pije, pali, uprawia seks i jeszcze często bywa, że to pedofile, oczywiście zaznaczam, że nie chcę tutaj uogólniac bo na pewno istnieją tacy z powołania!

Wróć do „Kącik dla rodziców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość