Awatar użytkownika
buds40
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 10
Rejestracja: 16 lis 2011, 12:44

29 lis 2011, 12:52

proste sposoby są najskuteczniejsze, niezastąpione są okłady z zielonego ogórka, czarnej lub białej herbaty oraz świetlik. bardzo dobrze wpływa na nie też borówka amerykańska, ale to już do jedzenia.

Awatar użytkownika
Michalina
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 91
Rejestracja: 07 lip 2009, 12:45

09 mar 2012, 11:39

Ja się muszę pochwalić, że z wady -3 i 3,5 dpi teraz nie pozostało nic. Zdecydowałam się na zabieg przed świętami w tamtym roku. Wszystko przez to, że musiałam kupić nowe okulary, cena mnie powaliła, taka sama jak za zabieg jednego oka..
Teraz też nosze tylko te do komputera z anty-refleksem.

Madziula24
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 61
Rejestracja: 07 wrz 2011, 14:50

10 mar 2012, 17:20

Zabieg operacyjny poprawiający wzrok to świetne rozwiązanie, ale dość kosztowne, jednak kto wie, być może się na niego zdecyduje.

cebulka
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 57
Rejestracja: 02 sie 2010, 12:26

11 mar 2012, 21:59

Okulary z antyrefleksem brrr, moja trauma z dzieciństwa, czułam się w nich jak ślepa!
Też tak miałam, szybko męczyły mi się oczy, a że moja praca wymagała długiego siedzenia przed komputerem to było to naprawdę irytujące. Często stosowałam okład z świeżego ogórka albo torebki z herbaty, dodatkowo wszelkie kropelki, kremy i masaże. Przed laserową korekcją, moja doktor Gadomska by odwrócić moją uwagę od czekającego mnie zabiegu wspomniała mi o jodze oczu. Kiedy doszłam do siebie po operacji trochę o tym poczytałam i w sumie ciekawa sprawa, można zacząć 'uprawiać'. :)
@zosiaa joga dla oczu? Ciekawe możesz coś polecić? Jakie ćwiczenia stosujesz? Coś Ci dr poleciła?

Awatar użytkownika
Michalina
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 91
Rejestracja: 07 lip 2009, 12:45

12 mar 2012, 10:36

Madziula24 wcale nie tak kosztowne jak by się wydawało, choć też tak do tego podchodziłam. No bo ile płacisz za okulary albo soczewki? Żeby teraz zrobić sobie okulary (do noszenia i czytania) to ok. 2tys. trzeba zapłacić - za korekte ok. 2,3tys. z taką różnicą, że korektę robisz raz na całe życie, a okulary - za rok, za dwa następne. A jakie macie wady?

cebulka
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 57
Rejestracja: 02 sie 2010, 12:26

12 mar 2012, 23:13

Ja mam -2,5 na obu i lekki astygmatyzm :( był taki okres, że bardzo dużo czasu spędzałam przy komputerze, ogólnie siedziałam po godzinach, na nic nie miałam czasu itp. i powiem wam, że wtedy poczułam, że bardzo mi się wzrok pogorszył. Nie wiem czy to styl życia, dieta itp., ale wtedy uwierzyłam, że nie jestem niezniszczalna. Teraz tak sobie czytam na temat korekcji laserowej i chyba się zdecyduję.

Awatar użytkownika
Michalina
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 91
Rejestracja: 07 lip 2009, 12:45

03 kwie 2012, 10:35

Warto zerknąć na filmiki jakie są na youtube właśnie o takiej korekcji. Jest nawet pokazany cały zabieg. filmik

PachnijPL
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 28
Rejestracja: 12 lut 2013, 15:39

Re: Jak zadbać o oczy?

12 lut 2013, 16:18

Wystarczy zapytać w aptece o dobre krople na zmęczone oczy. one wszystkie działają tak samo i przynoszą ulgę. Krople nawilżają oko w celu zmniejszenia zmęczenia lub zapobiegają zmęczeniu, nadwerężeniu i podrażnieniu oczu. Dodatkowo można się wspomóc domowymi sposobami. Np. okłady z herbaty, czy rumianku.

koziczek1
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 20 lut 2013, 12:45

Re: Jak zadbać o oczy?

20 lut 2013, 12:47

Ja zakrapiam codziennie na wieczór poza tym mam specjalną osłonę na monitor

Awatar użytkownika
ikka
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 184
Rejestracja: 09 cze 2009, 17:22

Re: Jak zadbać o oczy?

07 cze 2013, 13:06

Mnie krople niestety nie pomagają, a pracować przy komputerze trzeba. Najlepiej to wybrać się do lekarza może jakąś luteinę przepisze, to chyba lepsze wyjście i skuteczniejsze niż krople czy jakieś okłady.

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość