emilia7895
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7551
Rejestracja: 14 maja 2007, 09:41

04 gru 2009, 14:40

owszem tak jak piszesz przeciewciala sie wytwarzaja w mleczku ale niestety na dzidzie po 9 miesiacu juz nie maja praktycznie za wielkiego dzialania poniewaz przez grubosc jelit nie moga sie przedostawac do organizmu tak jak kiedys dlatego juz te nasze mleczunio staje sie tylko slodkim kochanym napojem zawsze najwspanialszym ale juz nie dzialajacym jak kiedy
a mozesz napisac gdzie to przeczytalas??
bo trudno mi to zrozumiec :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
Myszka_
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3255
Rejestracja: 08 mar 2007, 15:25

04 gru 2009, 14:55

Kochana i ja cie rozumie chociaz krocej cycuje ja nie zamierzam zabierac niuni cyca calkiem ale w nocy sie go oduczylysmy chociaz ostatnie noce sa ciezke wiwunia placze i spac nie moze a przy tym prosi znow o cyca ale to przez wlasnie ciezkie zabkowaie :ico_olaboga: ryczec mi sie chce ale nie moge sie wylamac jak by nie bylo juz prawie dwa tygodnie w nocy nie jadla a teraz taka biedna sie prosi ale musze to przetrwac choc nie jest mi latwo bo serce sie kraja ale licze sie ze gdybym nocne cycowanie ciagla dluzej bylo by coraz gorzej a z dziennego nie rezygnujemy i szybko nie zrezygnuje chyba ze niunia sama tak zechce
ja zrezygnowałam z dziennego cycowania, bo mój mały nie chciał nic tylko cycek na okrągło a mi zależało już bardzo na tym aby zaczał jeśc co innego w końcu, miałam nadzieję, że jak skończymy ie karmic w dzień to będzie lepiej
niestety dużej poprawy nie zauważyłam :ico_noniewiem:
dobija mnie to strasznie, jedyną rzeczą którą je bez problemu jest mleko z butelki, ale przecież nie można na samym mleku życ :ico_placzek:
już mi sił czasem brak :ico_noniewiem: :ico_olaboga:

emilia7895
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7551
Rejestracja: 14 maja 2007, 09:41

04 gru 2009, 14:58

Myszka_, a mozesz podac dzienny spis potraw synka kiedy duzo wg Ciebie zjada??

moj synek tez je barzdo malutko

[ Dodano: 2009-12-04, 20:39 ]
dana
przez jelita przeciwciała wchłaniają się maksymalnie przez kilka pierwszych dób
(niektórzy specjaliści twierdzą nawet, że tylko do 24h). Potem przeciwciała
pełnią rolę bariery ochronnej wędrując z mlekiem przez cały układ pokarmowy

Awatar użytkownika
Myszka_
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3255
Rejestracja: 08 mar 2007, 15:25

04 gru 2009, 23:05

Myszka_, a mozesz podac dzienny spis potraw synka kiedy duzo wg Ciebie zjada??
ciężko to spisac, ponieważ on je rożnie raz potrafi zjeść naprawdę ładnie a czasem odstawia takie cyrki, że mi się odechciewa czegokolwiek

je mniej więcej tak
9-9,30 kaszka bez mleczna - tu rożnie nie raz potrafi zjeśc 240 a czasem 5 łyżeczek
czasem je parówkę, czasem tosta, czasem ode mnie kanapek popodgryza
12 flacha i spanie - wtedy zjada najwięcej bo wypija czasem nawet 230 - ja robię normalnie mleko +2 miareczki kleiku kukurydzianego
15 obiad - dokładnie albo zupka z naszego obiadu, albo ostatnio znów jada obiadki słoikowe ale też zależy jak doprawiane, tu potrafi zjeśc ok 100-130 a czasem wcale
kole 17 deserek zazwyczaj zjada wszystko czyli 190 i tu jak przy mleku raczej nie ma większych problemów choc i z tym bywa różnie
ok.19,15 kaszka czasem mleko (tak samo robione jak przed spaniem) - tu też róznie
po kąpieli cycuś na dobranoc
wczoraj nie chciał jeśc kolacji wkurzył mnie strasznie, bo coś sobie ubzdurał ja powiedziałam nie to on nie na jedzenie
kąpiel, kupa płaczu w końcu skapitulowałam i zrobiłam mleko bo wiedziałam, że z tym nie będzie większych poblemów
w ogóle mało jada ostatnio, bo ok. 3 max.4 posiłków, ale ja wychodze z założenia, że nie zmusza się do jedzenia więc jeśli nei to nie

u nas z jedzeniem to wygląda tak - sadzam go i muszę przygotowac rózne atrakcje do zabawy, bez tego nie ma raczej żadnych szans na jedzenie, jak mu nie zapewnię rozrywki na czas jedzenia, nie zje
a atrakcje wyglądają tak - np. ma szklankę, kubek i filiżankę i przelewa sobie wodę, lub coś przesypuje, lub "gotuje" mieszka wodę plus rózne paści i papki robi

Awatar użytkownika
dana
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1138
Rejestracja: 07 lip 2008, 20:04

08 gru 2009, 02:15

Potem przeciwciała
pełnią rolę bariery ochronnej wędrując z mlekiem przez cały układ pokarmowy
_________________
Tu masz kochana racje :ico_oczko: ale wedlug badan rowniez wykazano ze te przeciw ciala super dzialaja do 9 miesiaca zycia babli bo przedostaja sie przez sciany jelit gdy sa cienkie a puzniej juz sie nie przedostaja tak ja kiedys to nie znaczy ze sie nie wytwarzaja w mleku bo i owszem wytwarzaja ale scianki jelita dziecka powyzej 9 miesiaca juz sa na tyle grube ze nie przepuszczja tych przeciwcial Pytalas gdzie to wyczytalam o tuz nie przeczytalam a uslyszalam od paru b dobrych lekarzy ktorzy bardzo preferuja karmienie piersia a na pytanie pewnych matek dlaczego dzieci choruja mimo iz sa na piersi A przeciez wszyscy mowia ze cycownie zapobiega i chroni uslyszalam to co napisalam Moja niunia nie choruje ale sa dzieciaczki ktore choruja mimo iz cycuja wiec wytlumaczono nam to tak ale to juz inna chistoria a ostatnio na moim wspolnym forum dzieciaczkow wrzesnia i pazdziernika 2008 ktoras z kolezanek rowniez mowila o tym ze ona tez to slyszala o tych przeciw cialach

Myszka_, oj kochaniutka ja to ci powiem nie stresuj sie bo ja to mialam takie przejscia 12 lat temu z ta starsza niunia nawet bym powiedziala ze i mleko musialam wmuszac bo nie chciala jesc a do dzis nie je nic po za podstawowymi pokarmami jak pieczywo pewne zupy ziemniak i jakies miesko i koniec menu sie urywa nie je zadnych salatek warzyw owoce w ograniczonych postaciach w ogole nie wiadomo co gotowac bo nic nie lubi:ico_olaboga: :ico_olaboga: wierz mi jak patrze teraz na mala to az czloawiekowi sie zyc chce bo wszystko prubuje i je w przeciwienstwie do jej starszej siostrzyczki :ico_olaboga: Tak ze co maly czlowieczek to inny Mysle ze tak juz jest ja jak pamietam tez nic nie lubilam jesc a teraz wszystko mi smakuje a moj A tez nie jadal wielu rzeczy bo zawsze mowil ze nie lubi a dzis zjada i mowi ze sam sobie sie dziwi ze tego czy owego nie lubial Mysle ze kazdy czlowiek musi dojrzec do tego zeby jesc pewne potrawy jedni szybciej drudzy znacznie puzniej :ico_oczko:

Awatar użytkownika
mmarta81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7911
Rejestracja: 20 mar 2008, 09:59

10 gru 2009, 13:30

dana, tak tak z tymi 9 miesiacami to prawda z tego co i ja wiem :-)

a u nas bida :ico_noniewiem: chyba dobilam do konca mojego karmienia piersia i smutno mi :ico_placzek: Iga nie je juz 4 dni :ico_noniewiem: tylko raczka sobie dotyka :ico_oczko: ...ale to jej wybor nie odstawialam jej czy cos takiego - totalnie jej decyzja :ico_sorki: -moze mleczko w ciazy juz jej nie smakuje :ico_noniewiem:

no nic jeszcze 5 miesiecy i bede miala kolejnego malego ssaka przy piersi :-D obi i tym razem wszystko oszlo ok :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Myszka_
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3255
Rejestracja: 08 mar 2007, 15:25

10 gru 2009, 13:57

Myszka_, oj kochaniutka ja to ci powiem nie stresuj sie
kochana dziękuję za pocieszenie, ale jak sama zapewne wiesz nie da się nie stresowac
martwi mnie to, że nie chcę jeśc
wczoraj np. zjadł o 12, poszedł spac i do wieczora nic, deserek be, spróbował tylko i nic - a dałam mu go dopiero o 16, bo ostatnio jada tak co 4 godz.
głodny był i dożarty ale nie chciał
przezd kąpielą chciaam mu dac kaszkę była wojna, powiedziałm ok, może po kąpieli, po kąpieli też nie
oj długo były wrzaski, cyrki niesamowite, płakał on płakałam ja - z bezsilności, bezradności
w końcu przyszłam i mówię (bo chciał cały czas cycy), że mogę mu zrobic kaszkę, nie zaproponuję nic innego, po chwili dąsów powiedział, że chce, zjadł prawie wszystko, cosik tam zostało, ale ubecany zdenerwowany, to się nie ma co dziwic, dobre i to
dostał jeszcze cycy i do łóżeczka, ale robił wszystko zeby nie spac i przerwał spanie - poszedł spac dopiero ok.21.30
nawet bym powiedziala ze i mleko musialam wmuszac bo nie chciala jesc
Damian tez bardzo nie chciał, ale jak nie było wyjścia, to pije i nawet mu smakuje
obi i tym razem wszystko oszlo ok :ico_sorki:
na pewno

ja mam nadzieję, że moje 2 dziecko dla odmiany będzie lepiej jadło i na pewno nie chcę karmić aż tak długo, max do roku
zresztą przy 2 dziecku będę musiała szybciej wrócic do pracy (ja mi nie będzie powtórki z rozrywki z obecnej pracy), to to też raczej nie będzie sprzyjac długiemu karmieniu

Awatar użytkownika
dana
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1138
Rejestracja: 07 lip 2008, 20:04

10 gru 2009, 14:45

Myszka_, trzymam mocno oby bylo coraz lepiej I chociaz mowie ze nie stresuj sie to weim ze ja wtedy tez gechenne przechodzilam ale jak to ktos madry i nie madry powiedzial dziecko nie umrze z glodu w koncu przyjdzie po jedzenie jak zglodniej i pewnie i tak jest ale jak my nie bedziemy za tymi szkrabami chodzic zeby jadly to moze przyjda po cos do zjedzenia ale to ze w anemie wpadna to inna historia bo u nas tak bylo wiec powiem stresuj sie mniej a z jedzonkiem no to dalej musisz zachecac tego malego niejadka :ico_oczko:
a mam nadzieję, że moje 2 dziecko dla odmiany będzie lepiej jadło i
No moje je znakomicie co widac naprawde ja jestem taka szczesliwa jak widze ze ona chodzi i wola mniam mniam :ico_brawa_01: i nie ma potrawy ktorej nie jadla doslownie juz wszystko kapusta z grochem i z grzybami i na slodko watrobka i wiele ciezkich potraw i nic wszystko jest ok :ico_brawa_01:
ga nie je juz 4 dni :ico_noniewiem: tylko raczka sobie dotyka :ico_oczko: ...ale to jej wybor nie odstawialam jej czy cos takiego - totalnie jej decyzja :ico_sorki: -moze mleczko w ciazy juz jej nie smakuje :ico_noniewiem:
och okana napewno ci ciezko ale jesli ona juz dojzala do tego no to coz a moze rzeczywiscie smak mleczka juz jej nie odpowiada A moze i lepej ze tak sam bo bez placzu stresu i awantur :ico_oczko: Chociaz powiem wam ze ostatnio mnie nie ktorzy zachecaja zeby Wiwie odstawic n=bo jak juz w nozy odstawialam i sa dni ze jak mala jest u babci bo ja pracuje i cyca dostaje tylko przed snem to mowia ze moze nie ma sensu a ja mam ich gdzies puki ona chce i raz jest ze pije 2 razy dziennie a czasem czesciej to bede cycowac i tyle :ico_oczko:

emilia7895
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7551
Rejestracja: 14 maja 2007, 09:41

19 gru 2009, 22:16

witam, dawno nie zagldalam, poprawie sie :ico_oczko:

Awatar użytkownika
dana
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1138
Rejestracja: 07 lip 2008, 20:04

03 sty 2010, 00:53

Witam co tam słychac jak tam cycowanko drogie mamy? cos cichutko tu u nas kto jeszcze cycuje a kto juz nie?

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość