dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

29 gru 2009, 19:31

z bawarką to mit na 100%...
to akurat fakt;) picie mleka nie powoduje zwiekszenia produkcji mleka :ico_puknij:
a macie jakieś zdanie, opinię itp w kwestii picia zielonej herbaty w czasie karmienia piersią?
z tego co wiem trzeba tak samo uwazac jak z czarna bo tez ma teine i pobusza. najlepiej zapytaj pediatry,choc nie kazda bedzie wiedziala co ci powiedziec...
zastanawiam się kiedy wybrać się na pierwszy spacer...? ile powinien trwać??? pewnie z kwadrans, nie dłużej? co myślicie???
wszystko zalezy od pogody. jak nie wieje i nie pada ani nie ma mrozu ponizej minus 5 to smigaj nawet na pol godziny. bo krocej to nawet nie ma sensu dziecka meczyc ubieraniem :ico_oczko: uwazaj zeby w buzke nie wialo, dobrze jest twarzyczke kremem posmarowac takim na mroz albo na klazda pogode. moj Mati spal wlasciwie tylko w czasie jazdy wozkiem na dworzu :ico_oczko: no i unikajcie ulic i zatloczonych miejsc. jak spacer to nie do sklepu :ico_nienie:

meg
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 228
Rejestracja: 27 maja 2009, 16:54

29 gru 2009, 21:13

no witam:)
była dziś u nas pani doktór. mała słabo przybiera na wadze. może jeszcze bez wielkiej paniki, ale mam ją częściej karmić. i kontrola za półtora tygodnia. nie wróciła bidulka jeszcze do wagi urodzeniowej a jutro kończy dwa tygodnie...
co do spacerów to mała nie była werandowana, ale w szkol rodzenia mówili, że to nie ma większego sensu podobno...
w każdym razie dziś nasza lekarz zarządziła zacząć spacery. jutro pierwszy- 15 minutowy :-D

[ Dodano: 2009-12-29, 20:19 ]
barbapuppa w kwestii witaminek. nie mam wcześniejszych doświadczeń jak wiesz..., ale teraz podaję witaminkę K i D. i młodej się ulewa... po każdym prawie posiłku. ale to podobno fizjologiczne... i mam się nie przejmować. ulewało jej się od początku. także nie wiem czy w moim przypadku ma to związek...

Awatar użytkownika
bigottka
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3186
Rejestracja: 31 mar 2009, 20:26

30 gru 2009, 11:00

barbapuppa nie zapomnij o iw_rybce która urodziła 28 grudnia córeczkę Zuzannę. Mała miała 61 cm długości i ważyła 5390 g.
Oczywiście gratuluję wszystkim grudnióweczką któe mają przy sobie swoje pociechy i czekamy teraz na styczniówki które powinny lada dzień się zacząć rozpakowywać, a co do babińca to trudno się mówi ;-)
Powodzenia dziewczynki

[ Dodano: 2009-12-30, 10:02 ]
http://www.akademiatroskliwejmamy.pl/konkurs/pokoj/8297
Dziewczyny czy możemy z Wiki prosić o głosiki na pokój???
Z góry dziękujemy bardzo

barbapuppa
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3446
Rejestracja: 08 mar 2007, 20:37

30 gru 2009, 13:33

bigottka dzięki za info, bo aktualizowałam 2 stronki i na jednej weszło, a tutaj o dziwo nie, więc fajnie że zwróciłaś mi uwagę, już poprawki wniesione
pozdrawiam

meg
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 228
Rejestracja: 27 maja 2009, 16:54

30 gru 2009, 16:24

cisza tu dzisiaj... czyżby wszystkie maluchy dziś marudziły jak moja córcia...? od rana niespokojna. dopiero przed 15 usnęła... chwilę zdrzemnęła się na spacerze i to wszystko.
a noc też nie była łatwa.
pierwszy spacer był niezłym przeżyciem... tyle zamieszania z tym wózkiem, ubieraniem, kremowaniem buzi a ona marudna i płaczliwa... :ico_szoking: denerwowałam się... i mam nadzieję, że nie zmarzła :ico_sorki:
oj sama bym się teraz przespała... ale trzeba pranie wstawić, powiesić i zjeść jakiś pożywny obiad :ico_haha_01:

barbapuppa
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3446
Rejestracja: 08 mar 2007, 20:37

30 gru 2009, 18:30

meg nie stresuj się, z każdym dniem będzie coraz lepiej
moja poki co na spacerkach śpi od razu i na dodatek śpi mi gdzieś z 4 godziny, więc uwielbiam te momenty, bo mogę spokojnie zająć się pozostałymi dzieciakami, które dziś dostały świra na śniegu i wróciły całe mokre, bo tarzały się w śniegu, którego jest wreszcie pod dostatkiem, więc w ruch poszły piaskowe narzędzia i pojawiło się mnóstwo dziurek w śniegu

meg
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 228
Rejestracja: 27 maja 2009, 16:54

31 gru 2009, 16:48

Kończy się kolejny rok, lecz po nim pozostanie coś wielkiego- wspomnienia narodzin naszych maluszków i... marzenia. Był to rok wielkiego szczęścia i trosk, pełen łez... radości i wzruszenia. Życzę Wam i sobie, aby wspomnienia tego roku, które pozostaną w pamięci były naszym drogowskazem, siłą i mobilizacją w nowym 2010 roku :ico_sorki: :ico_sorki:
Szczęśliwego Nowego Roku :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
Pruedence
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2325
Rejestracja: 23 cze 2007, 10:57

01 sty 2010, 13:25

Meldujemy się z Adasiem na wątku:)

anetka607
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3326
Rejestracja: 03 mar 2009, 15:21

01 sty 2010, 14:14

meg, ja jeszcze sie na spacer nie zdecydowalam, w srode mamy do lekarza i moze wtedy zaczne, nawet kremu jej nie kupilam na mroz:ico_wstydzioch:

dzisiaj mala dala mi pospac, poszlysmy spac o 23 i 1 pobudka o 4 na cyca jednego a o 6 na drugiego, a pozniej o 9, pierwszy raz obeszlo sie bez butli w nocy, za to rano juz musialam jej dac bo cycem sie niezadowolila :ico_placzek:

pije hippa i bawarke i chyba nie widze poprawy, mala mnie wczoraj strasznie podrapala przy karmieniu piersia tak sie denerwowala, ona krzyczala a ja ryczalam

Awatar użytkownika
patisiaaa
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 43
Rejestracja: 14 lis 2009, 00:06

02 sty 2010, 01:16

barbapuppa, ja od dzisiaj zaczełam podawać wit K bo tak mi lekarka na wizycie w srode zaleciła. Mojej córci sie tez ulewa ale ulewało jej się wcześniej też i to mocno. lekarka powiedziała mi że to niby normalne przy karmieniu piersią. Więc te moje ulewanie to chyba raczej nie ma nic wspólnego z podawaniem wit K.

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość