NowaSejana
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5095
Rejestracja: 05 sty 2010, 14:03

11 lis 2011, 09:00

alkoholika na pewno można przymusowo skierować na leczenie
oj niestety nie mozna... i w tym problem...
nie wiem co mama zamierza... nie pytalam jej ostatnio o to...
ale ojciec przynajmniej teraz zaczyna trzezwiec, bo nie ma kasy na alkohol, przepil cala kase na nowy samochod i teraz musi wytrzezwiec.. a zanim dojdzie do siebie to troche to potrwa

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

11 lis 2011, 10:00

bratowa nic nie mówiła,że on miał coś podpisywać :ico_noniewiem: złożyli wszystki członkowie domu wniosek do gminy i skierowała go na przymusowe leczenie :ico_noniewiem: widać nie wszystko powiedziała w takim razie...

NowaSejana
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5095
Rejestracja: 05 sty 2010, 14:03

11 lis 2011, 10:04

aniawlkp86, moja mama pytala u lekarza, ja tez dzwonilam do poradni i papierek musi podpisac ojciec, chyba, ze mama zlozylaby wniosek do sadu i miala jakies obdukcje to wtedy mogliby go zmusic

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

11 lis 2011, 10:32

obdukcje miała 2 to może dlatego :ico_sorki:

Awatar użytkownika
markotka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5514
Rejestracja: 17 mar 2009, 15:45

11 lis 2011, 17:19

Jak moją teściową policja któryś raz z rzędu odwiozła na izbę, to później przyjechali do domu po jej matkę-to ona wzywała policję, żeby złożyła zeznania w sprawie znęcania się nad rodziną-psychiczne i fizyczne i wtedy powiedzieli babci, że mogą skierować teściową na przymusowe leczenie, ale ta nie chciała :ico_puknij: a było to w tym roku.

Awatar użytkownika
Inuno
Papla
Papla
Posty: 791
Rejestracja: 10 wrz 2010, 22:44

11 lis 2011, 20:13

obdukcje miała 2 to może dlatego
może faktycznie :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Pozytywka
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3274
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:02

12 lis 2011, 09:21

oj niestety nie mozna... i w tym problem..
Można ale nie jest to takie proste :ico_noniewiem: Moja teściowa też pije,jej mama"załatwiła "jej przymusowe leczenie.Teściowa dostała 2 wezwania na wstawienie się do ośrodka zamkniętego na przebycie terapii. Na żadne z wezwań się nie wstawiła po czym dostała kolejne wezwanie na padania psychologiczne.Na badaniach nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości i dali jej spokój.Została tylko obciążona kosztami sprawy :ico_noniewiem: Powiedziano babci ,że gdyby w domu były małoletnie dzieci sprawa wyglądałaby inaczej ...Szkoda kobiety,niszczy życie sobie i innym...

Awatar użytkownika
Delikatna
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 84
Rejestracja: 07 wrz 2011, 01:55

17 lis 2011, 15:47

Alkoholizm jest niestety plagą naszej nacji. Pijemy dużo i każde święto, kazde spotkanie, a to w celu celebracji, w celu zalatwienia interesu, w celu wyplakania się- okraszone jest wódką. Jak bylam malą dziewczynką, to myslalam ze jest to normalne. Gdy wyjechalam za granicę, zauważylam , ze tam zazwyczaj tylko weekendy są od picia i to w duzo mniejszych ilosciach niz u nas. Często lapie sie na imprezach, ze gdy nie chce sie napic, to ludzi jakby krzywo na mnie patrzą. Nauczylam się wykazywać entuzjazm, bawić się dobrze na bezalkoholowym piwie i udawac, ze pije razem z nimi. Wtedy ludzie mysla, ze jestesmy na rowni, otwieraja sie, tancza z Tobą. Osobiscie- uwazam, ze jest to zalosne....

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

17 lis 2011, 17:43

alkoholika na pewno można przymusowo skierować na leczenie
nie można niestety..
może

mojej koleżanki z dawnych lat mama jest alkoholiczką. Teraz to wrak kobiety a ma 54 lata. Ona właśnie w sądu dostała skierowanie na przymusowe leczenie w zamkniętym ośrodku. Kilka krotnie zasypiała a garnki stały na kuchence i dochodziło do zapalenia. Straż, policja była wzywana kilkakrotnie. Sąd orzekł zagrożenie życia dla innych, bo to mieszkanie w bloku. Jeżeli by nie podjęła leczenia to musiałaby pokryć koszty akcji policji i straży, pogotowia

Awatar użytkownika
Inuno
Papla
Papla
Posty: 791
Rejestracja: 10 wrz 2010, 22:44

17 lis 2011, 18:44

Straż, policja była wzywana kilkakrotnie. Sąd orzekł zagrożenie życia dla innych, bo to mieszkanie w bloku.
no to przymusowe skierowanie dostała z sądu, ale jeżeli ktoś widocznie nie zagraża otoczeniu to nic nie da rady zrobić, póbi taka osoba nie zgodzi sie na leczenie..

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość