Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

26 maja 2007, 15:36

witajcie Kochane mamy :-D

Wszystkiego naj,naj z okazji naszego swieta :ico_tort:

Co do karmienia piersa to ja daje raz jedna do oproznienia a przy nastepnym karmieniu druga, tak na zmiane.
Chcialam sie pochwalic,ze mam juz -20 kg :-D Tzn.waze tyle co przed porodem a teraz chce schudnac do swojej wagi sprzed hormonow,czyli jakies 10 kg :ico_wstydzioch:

katrin - co do tesciowej brak mi słow i szkoda ich na nia :ico_noniewiem:
Karmi pomaga ci na laktacje?????Mi bardzo :ico_haha_02:

kasi.k - i mnie sie zdarzylo raz tak sie odezwac do Andrzejka :ico_wstydzioch: To chyba jakis taki kryzysowo-przelomowy moment przychodzi, nie wiem :ico_olaboga:
A Viki w sukieneczce wyglada super :ico_brawa_01: Tesciowa moja pytala ile ma,i jak powiedzialam,ze mlodsza od Andrzejka to nie chciala wierzyc :ico_szoking: Mowila,ze sliczna,duza panna z niej :-D

IM - dzieki za zyczonka i dla Ciebie rowniez spoznione ale szczere zyczenia imieninowe :ico_prezent:
Jędrus tez pare razy zsiusial sie po pachy :ico_wstydzioch: A co do corci to pocieszna mala ale musisz uwazac :ico_haha_01:

delicja
- moja pani pediatra,ktora jest jednoczesnie alergologiem mowila mi,ze alergia jest dziedzicz :ico_zly: A moje menu skromne - pije Karmi na laktacje,kanapki jem z dzemem lub pasta rybna,lub wedlina drobiowa :ico_noniewiem: Slodyczy nie jem,tylko lody wodne,bo sa z soku i nie maja mleka. Czasem pozwalam sobie na herbatniki zwykle lub sezamki. Do podjadania mam wafle ryzowe.Jem jablka,banany.A wczoraj nawet truskawki :-D .Do obiadu buraczki,na obiad zupki typu pomidorowa,marchewkowa,rosol.Bez smietany i jogurtu oczywiscie.Mieso drobiowe,gotowane z zupki lub kotlety z piersi z grila lub smazone ( ostatnio pierwszy raz zjadlam i nic mu nie bylo),pulpety, makaron w sosie.I to wszystko na zmiane :-D
W szoku jestem,ze dostalas na ta alergie sztuczne mleko - moja pediatra nie pozwolila odstawic.Dostalismy Fenistil kropelki i juz na drugi dzien widac bylo poprawe :ico_brawa_01:

Hektorka - super,ze maly sie usmiecha :ico_brawa_01:

kasia 735 - witaj u nas i zagladaj jak najczesciej :-D

caro - biedna nasza kochana,nie wyobrazam sobie co musialas czuc jak to zobaczylas :ico_placzek: Dobrze,ze wszystko dobrze sie skonczylo :ico_olaboga: A maly slodki :ico_wstydzioch:

Gabi - Andrzejek tez uwielbia spacery i spanie w wozeczku na dworze :-D Mieszkamy w domku wiec mamy dobrze.A liscie obserwuje pilnie lezac na lezaczku,ktory stawiamy w kuchni na stole,skierowany na okno :-D

dagles - obie te szczepionki sa platne ????My tez chcemy skojarzona.

A teraz zamecze was naszymi zdjeciami :-D

tak maly sobie spi na dworze :ico_haha_02:
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Na alejkach przed Grand Hotelem :ico_haha_02:
Obrazek

Matka polka na plazy,nagle nam sie poplakal na alejkach i tzreba bylo szybko wskoczyc na plaze,zeby sie schowac i nakarmic w spokoju :ico_wstydzioch:

Obrazek

teraz trzeba bylo odbeknac :-)

Obrazek

Obrazek

A tu jeszcze jak mial skaze na buzce :ico_placzek: Tatus sie nim opiekowal :ico_oczko:

Obrazek

kasia735
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 20
Rejestracja: 24 maja 2007, 20:54

26 maja 2007, 18:58

witam
na poczatek WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO Z OKAZJI DNIA MAMY!!!!! :ico_prezent:

Teraz napiszę o nas kilka słów.Jesteśmy z Lublina,Zuzia urodziła się 1 kwietnia,miała 55cm i ważyła 3270.
Poród miałam szybki i lekki ,bo trwał tylko 3 godz :ico_haha_02:
W zasadzie wszystko jest super oprócz jedzenia :ico_placzek: Karmiąc tylko piersią przybrała tylko 110g w ciągu tygodnia.Lekarka zaproponowała takie rozwiązanie,żebym po każdym karmieniu dokarmiała ją jeszcze Nan 1.
Mojej córeczce tak się spodobało jedzonko z butli,że teraz przy cycu wpada w dziki szał.
Teraz piersią karmię ją w nocy jak jeszcze praktycznie śpi,no i sciągam pokarm i podaje jej z butli.To bardzo ciężka praca,ale mała przybiera na wadze nawet bez dojkarmiania sztucznym mlekiem i to mnie bardzo cieszy.

No to nie przynudzam już :ico_haha_02:
Ide zciągać pokarm...

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

26 maja 2007, 19:24

kasia735, to super,ze przybiera na Twoim mleczku.Ja mialam wczoraj okazje posmakowac swojego i jest pyszne :ico_oczko: Slodkie.Nie wspominajac ile jest w nim dobrych witaminek,hormonow itp.A sztuczne jest fuj - tez probowalam :-D

katrin
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1971
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:29

26 maja 2007, 19:43

Dziewczyny WSZYSTKIEGO NAJPIEKNIEJSZEGO Z OKAZJI DNIA MATKI!!!
Dla wielu z nas to pierwszy raz...az nie do uwierzenia, ze my juz tez jestesmy mamy.

Rybko-gratuluje wagi!!!Ja mam jeszcze jakies 4 kilo na plusie, ale tak jak Ty startowalam nie z mojej wymarzonej wagi, wiec pozniej powalcze o pozbyciu sie nadmiaru kg.Karmi mysle pomaga, ale jakos maly od wczoraj czesciej pije.
Na szczescie nie musze go juz dokarmiac, bo jak WAM pisalam to cala kolomyja-bo bez butli.
W sumie napisze WAM jaka ja niedoswiadczona sierota w tym szpitalu bylam.Po CC jak tylko mnie zszyli zawiezli mnie z powrotem na porodowke, tam byl juz maz z synkiem i dali mi malenstwo do lozka i kazali przystawic do piersi.Jak juz wszystko bylo ze mna gotowe to zawiezli mnie do pokoju-na szczescie mialam jednoosobowy( wkoncu maz tam pracuje, wiec jakies przywileje sie naleza :ico_oczko: )Byla gdzies 2 w nocy.Slaba balam okropnie , ale szpital przyjazny dziecku, wiec maly byl ze mna.Maz pojechal, a ja co chwile przystawialam malego do piersi.I on ssal-a ja kretynka tak sie cieszylam, ze umie juz jesc i mam mleko.Tak bylo przez dwa-trzy dni, az maly sie wkurzyl i zaczal plakac.Pielegniarki powiedzialy, ze pewnie mam jeszcze za malo mleka i trzeba go dokarmic.One karmily go malutkim kubeczkiem, a mnie podlaczyly do pompy i MIALAM TYLKO PARE KROPEL MLEKA!!!!A on przeciez godzinami ssal pusta piers.Niezle go wyglodzilam.Ale mi powiedzialy polozne, ze dzieci przez pierwsze dni nie potrzebuja pokarmu. :ico_noniewiem: Potem nauczyly mnie karmic malego ta strzykawka z wezykiem, w domu mam przepisana na recepte pompe do odciagania(ale nie mam kiedy odciagac)i dzieki Bogu udalo sie , pokarm przyszedl i jak na razie karmie.Ciekawe jak dlugo mi sie uda.Tylko tesciowa niezadowolona, bo z butli to sie wie ile dziecko zjadlo, no ale skoro maly wychodzac ze szpitala schudl i wazyl 3800 g a teraz wazy 4700 to chyba sie najada.

Kasia735-wyobrazam sobie jak to ciezko ciagle odciagac i karmic.Mojej znajomej corcia nie chciala wcale cyca do buzi wziac, wiec tez tak sie meczyla.

[ Dodano: 2007-05-26, 19:55 ]
PYTANKO-dziewczyny czy moge dodawac maggi do zupy??Albo chociaz vegete?jakos nie moge juz zniesc tych zup z sama sola i pieprzem.

Rybko-ja tez dzis zjadlam pare truskawek :ico_wstydzioch: mysle, ze nic mu nie bedzie bo w ciazy na koncoweczce pamietacie jak sie nimi obzeralam

kasia735
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 20
Rejestracja: 24 maja 2007, 20:54

26 maja 2007, 20:01

katrin, moja mała przy urodzeniu miała 3270 i spadła do 3020g.teraz waży tylko 4010g a ma już prawie 8 tyg.
Rośnie mi mały niejadek...

Awatar użytkownika
Kolka
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3779
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:38

26 maja 2007, 23:27

Cześć Mamusie!

Ja tylko na chwilkę.. jutro dopisze resztę, bo zeszło mi sie na czytaniu.
Wasze dzieciaczki są sliczne! Moja Buba waży juz ponad 5kg. Narazie jest tylko na cycu- apetyt ma, że Hoho! Tym bardziej w te upały- bardzo chce pić. Na dworze trzymam malutką w samym body, albo w batystowej sukieneczce i NA pampersie- niech się wietrzy :ico_haha_01: na noc tylko body, bez skarpetek.
Pampersów używamy w rozmiarze 3. Julka usmiecha się często i jestem 100% przekonana, że są to uśmiechy w pełni świadome :ico_brawa_01: najwięcej dla mnie potem dla babci, za która przepada- to widać. (mam na mysli swoją mamę :ico_oczko: ) Wiecej nie pamiętam, obiecuję poprawę :ico_oczko:

Katrin- ja uzywam maggi i vegetty itp- bez tego moje jedzenie nie miałoby sensu. Spróbuj- i obserwuj synka. Wspólczuje teściowej... Brak mi słow, doskonale Cie rozumiem...

Do sklikanie kiedys tam... Papa

jogobella
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 401
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:56

26 maja 2007, 23:35

dziewczyny pieknie chudniecie a ja mam jeszcze 15 kg do zrzucenia!!!!!!masakra, jak widze radzicie sobie swietnie i macie czas klikac...ja jakos niekoniecznie:) ale pewnie jakos to sie unormuje

[ Dodano: 2007-05-26, 23:39 ]
a co do wagi to moja wazyla 4 kg jak sie urodzila , a jakis tydz temu miala 4070, z tym ze w drugiej dobie spadla do 3600

Awatar użytkownika
Kolka
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3779
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:38

26 maja 2007, 23:44

Moja Julka przy urodzeniu wazyła 3220, schudła do 3000, teraz ma juz ponad 5kg..

caro
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3236
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:11

27 maja 2007, 08:44

Cześć kochane!!!!!!!!!! Odmeldowuje się rano bo póżniej to różnie bywa!!!!!!!!!!!!

Rybko gratuluje 20kg mniej!!!!!! :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
Andrzejek słodki i duży chłopak, a ile teraz waży?

Kasia Zuzia na pewno ładnie jeszcze będzie przybywać!!!!!!!!!!

Kolka twoja Julcia to już też z niej duża dziewczynka!!!!!!!!!!!!

Jogo na pewno poradzisz sobie z tymi kilogramami!!!!!!!!!!!

Ja juz mam jakiś czas wagę z przed ciąży, ale i 10kg nadwagi przedciążowej, a że nei karmię piersią to i diety nie trzymam więc ciężko będzie to zrzucić! Hi Hi!!!!!

Pozdrowienia !!!!!!!!!!!!!!!!!

Awatar użytkownika
M0rD3CzKa
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3335
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:49

27 maja 2007, 09:02

czesc
Melduje sie i ja .. Kacper zasnął wiec mam chwilke a poznie znow spacerki szykowanie butli wiec czasu nie bedzie :-D
Kolka moja synowa sliczna :ico_brawa_01: i teraz juz wiem czemu moj Kacpi tak duzo jje :-D chce dorownac narzeczonej i tez wazy 5 kg :-D Polozna ostatnio powiedziala ze rosnie jak na drozdzach i ze wyglada na 2-3 miesiace a nie tygodnie :ico_brawa_01:
caro, ja tez juz mam wage sprzed ciazy a nawet kilogram mniej ale tez do zrzucenia jakies 10 kg przedciążowe :-D i tez karmie butla i jjem wszystko wiec moze klub grubasow zalozymy sobie co ?? :ico_oczko: :-D
kasia735, maluszek napewno urosnie ..pilnuj tylko zeby miescila sie w normie i ciesz sie ze nie hbedzie gruba tylko szczupla laseczka kiedyś :ico_oczko:
iw_rybka, jędruś piękny i jaki juz kawaler z niego wyrósł :ico_brawa_01:
Kasi.k Twoja Vikusia w sukieneczce wyglada przesłodko :ico_brawa_01:
dziewczyny nie martwcie sie tym ze czasem nerwy puszczaja i cos niemilego powiemy naszym brzdącom ... to naturalne i maluchy napewno nam wybacza oby tylko nie za często :ico_oczko: Ja ostatnio nakarmilam Kacpra i zasnął ..była 7:00 i czas na pobudke starszakow ... oczywiscie kacper stwierdzil ze moga sobie raz zrobic wagary i sie obudzil domagajac sie mamusi rączek... tez powiedzialam mu zeby dal mi spokoj i ze nie jest tu jedynym dzieckiem ktorym musze sie zajac .. polozylam go do łóżeczka i musial poplakac 5 minutek zebym mogla zajac sie starszakami... a pozniej tez bylo mi go strasznie zal ... ale takie juz to zycie jest .. nie zawsze bywa kolorowo :-/

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość