kasia735
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 20
Rejestracja: 24 maja 2007, 20:54

27 maja 2007, 10:01

Gratuluje dziewczyny z szybkiego wracania do swojej wagi sprzed ciąży.
Od porodu minęły już prawie 2 m-ce,a do zgubienia jeszcze 7kg. :ico_placzek:
Moja waga stoi w miejscu i ani rusz,a 4 sierpnia mój ślub kościelny...
Jak doprowadzić się do stanu sprzed ciąży do tego czasu?
Macie jakieś super sposoby?

M0rD3CzKa, jakie są normy wagi dla niemowlaczków?Ile Zuzia powinna przybierać?Nie bardzo wiem,bo czytałam już różne wersje.Mam tylko teraz pomięszanie z poplątaniem...
Ale kontrolujemy wagę u pediatry.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
M0rD3CzKa
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3335
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:49

27 maja 2007, 11:22

kasia735, kazda dzidzia rozwija sie inaczej ... jesli pediatra nie ma zastrzezen to nie masz sie czym martwic... http://www.potomek.pl/siatka_centyl_free.html na tej stronce mozna srawdzic czy nasze maluchy mieszcza sie w normie na siatce centylowej ... to zalezy jednak od wielu czynnikow .. od tego z jaka waga dziecko przyszlo na swiat , czy jest karmione piersia czy butla, jak rowniez masa ciala i wzrost rodziców ... najwazniejsze ze pedjatra nie ma zadnych zastrzezen :-)

Awatar użytkownika
kasi.k
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2041
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:59

27 maja 2007, 13:30

Witam :-D

Katrin moja Vikusia była w szpitalu najpierw karmiona ze strzykawki a potem z kubeczka :ico_olaboga: i w zasadzie pierwszy tydzień kiedy jeszcze próbowałam ją karmic piersią piła mleczko z kubeczka... ręce trzęsły mi się okropnie ze strachu, że przechyle kubeczek za mocno i ona się zadławi...

Iw_rybka cudowne zdjęcia :ico_brawa_01: wyglądacie wspaniale :ico_brawa_01:

Kasia735 ale superasnie, że jestes z Lublina :ico_brawa_01: ja się tam urodziłam, mieszkałam z rodzicami kilka lat, a potem studiowałam na UMCS :-D i jeszcze jedna kwietnióweczka jest z Lublina - nasza Delicja :-D a ze ściąganiem pokarmu serdecznie wspólczuję :ico_olaboga: ja musiałam ściągac przez jakies 3 tygodnie a potem nieoczekiwanie pokarm mi zanikł :ico_olaboga:

Syla to chyba przez te nerwy i przezycia zanikło ci mleko :ico_olaboga: przykro mi... ale najwazniejsze, że Martynka rosnie zdrowo i przybiera na wadze...

i tyle niestety tylko zapamiętałam :ico_sorki: zabierałam się do pisania tego postu kilka razy i za kazdym moja niuńcia sie przebudzała :ico_olaboga:

A u nas okropność - pada, wręcz leje :ico_zly: , od wczoraj non stop :ico_zly: Musimy zatem siedziec w domku i już nas nerwy biorą :ico_zly: Nawet moja Vikusia jakaś inna przez tą pogodę - tylko by jadła i spała lub drzymała... No i wczoraj zakupilismy łóżeczko turystyczne, bo całe dnie spedzamy na dole a pokoik malutkiej u góry i ona za nic w świecie nie chciała tam być sama (co rozumiem), a w wózku to jej trochę ciasno... a łózeczko duże i super i teraz Vikusia może byc z nami cały czas a my robic wszyściutko i zarazem miec na nią oko :ico_brawa_01:

[ Dodano: 2007-05-27, 13:36 ]
Nie pamiętam czy wam pisałam, ze w nocy z poniedziałku na wtorek jak wstałam dac Vikusi mleczko poczułam jakis ból w lewym policzku :ico_olaboga: Poszłam sprawdzić w lustrze co się dzieje, a tu mam ogromna gulę zamiast policzka :ico_szoking: We wtorek rano byłam u dentysty i okazało się, że w czasie ciązy podstepnie psuł mi się ząb (górna lewa 4) i do tego stopnia, że korzenie sa do niczego :ico_placzek: No i dostałam antybiotyk, żeby ropa zeszła, a we wtorek ide na WYRWANIE :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek: zeba, bo nie da rady już go uratować :ico_placzek: I tak oto od wtorku będe uosobieniem powiedzenia "szczerbata Kaśka" :ico_zly:

syla75
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1322
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:14

27 maja 2007, 13:53

u nas gorąco mała ma potówki i jest troche marudna od tego upału tylko na dworze w wózku śpi .
ile wasze maluchy wypijają mleczka i co ile godz. ?bo moja martynka takod 70-100 co 2,5-3 godz.a picia tak ze150 ml.na dzień czy nie mało tego picia?

kasia735
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 20
Rejestracja: 24 maja 2007, 20:54

27 maja 2007, 13:59

syla75, mój mały niejadek wypija 60-70ml mojego mleczka co 2-2,5 godz.Oprócz tego trochę cycuje i nie jestem w stanie ocenić ile wtedy wypije.Podaje jej jeszcze pic,ale wypija mało,bo ok 10-15ml na raz.
W porównaniu z twoją Martynką to naprawdę malutko,ale naprawdę nie mogę jej wmusić na siłę ani kropli.Wypluwa i koniec. :ico_placzek:

[ Dodano: 2007-05-27, 14:02 ]
zayważyłam u Zuzi pojawienie się ciemieniuchy(mino tego że smaruję jej główkę oliwką i szczotkuję szczoteczką ).Co oprócz tego mogę zrobić>?

Awatar użytkownika
kasi.k
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2041
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:59

27 maja 2007, 14:24

syla moja Viki wypija zazwyczaj 90-120ml mleka co 2-3h, a przepajam ją 2 razy dziennie, do poludnia woda - jakies 20-30ml a po południu herbatką rumiankową z Hippa - jakies 50ml...

caro
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3236
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:11

27 maja 2007, 14:47

a Oskar wypija 120ml co 2,5-3,5 godziny ( oprócz nocy), a picia wypija 200ml( 100 wody z glukozą i 100 herbatki, a wczoraj było barzo gorąco i wypił łącznie 350ml!!!!!!!!!!!

Kasi.k współczuje Ci z powodu tego zębola- Oj ty bidulko!!!!!!!!!!!!!

Mordeczko to ja się zapisuje do klubu grubasów!!!!!!!!!!!! :-D :-D

kari24
Seryjna gaduła
Seryjna gaduła
Posty: 489
Rejestracja: 08 mar 2007, 10:45

27 maja 2007, 15:35

Cześć dziewczyny :-D
Melduję się i ja. Mam dzisiaj niestety jakiś złyyy dzień, wszystko mnie wkurza czyt. najbardziej mąż i chyba przechodzę jakąś depresję .... ach samo życie.
Mój Krystian niestety też już na samej butli, zrezygnowaliśmy z cycka bo mały wogóle się nie najadał. Teraz dostaje butlę w dzień co 2-3godz. i zjada przeważnie gdzieś po 100ml, czasem jednak zje sobie 100 ml, a po pół godzinie musi jeszcze dojeść 50 ml. Oprócz tego dostaje do picia herbatkę z kopru włoskiego, ale nie wypija jej dużo bo jej nie lubi, muszę mu zmienić na rumiankową bo przy tych upałach na pewno jest spragniony. Pozatem jest grzeczniutki, dobrze przybiera na wadze i z każdym dniem jest coraz fajniejszy. Jeśli chodzi o ubieranie maluszka to ja w te upały zakładam mu podkoszulkę bawełnianą, pampersa i spodeneczki. A czy wy zakładacie dzieciom coś na głowę jak jest upał? Chodzi mi o czapki, które zakrywają uszy? Bo ja szczerze się wam przyznam, że nie ubieram synkowi czapki, bo strasznie mu się główka poci :ico_olaboga: , a ostatnio w TVN Style pediatra mówił, że nie ma potrzeby żeby takim małym dzieciaczką wkładać czapkę jak jest gorąco. A jak wy robicie, napiszcie proszę coś na ten temat, bo sama nie wiem czy dobrze robię.
Wczoraj po raz pierwszy musiałam zostawić go prawie na cały dzień z moimi siostrami. Musiałam pojechać na uczelnię, bo sesja się zbliża :ico_olaboga. Krystiano jednak zrobił prezen na Dzień Mamy i był grzeczniutki.
Przepraszam was Kwietnióweczki, że nie odpisuję na posty. Chciałam wam tylko napisać, że wszystkie dzieciaczki pięęękne.
Dobra zmykam, bo mały się budzi, pójdziemy na mały spacerek, bo pogoda w miarę fajna. Pozdrawiam was dziewczyny i do sklikania.

Awatar użytkownika
M0rD3CzKa
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3335
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:49

27 maja 2007, 16:20

kurcze jak czytam ile wasze maluchy jedza to az wstyd mi za mojego głodomora ..jest najmłodszy a zjada najwiecej :-D co 2-2,5 godz zjada 150 ml bebika a picia okolo 400 ml przez caly dzien .. uwielbia herbatke hipa koperkowa ale nie pogardza tez woda z glukozą ;-D
kari24, ja tez nie zakladam czapeczki Kacprowi chyba ze wieje wiaterek to wtedy tak ale jak goraco i bezwietrznie mysle ze nie ma potrzeby ( chociaz moja mama byla przerazona jak zobaczyla mojego syna jak do niej bez czapki pojechal..ale t5o stare pokolenie i nie zna sie :-D ) zakladam mu tylko boddy na krotki rekawek i pampersa
Kasi.k wspolczuje z zębem ja tez sie wybieram do dentystki na przeglad i napewno cos znajdzie :ico_olaboga:
Kasiu na ciemieniuche bardzo pomaga .. masło naturalne.. posmaruj na godz przed kąpaniem masłem glówke dzidzi a pozniej dobrze umyj i wyszczotkuj

[ Dodano: 2007-05-27, 17:08 ]
Obrazek

[ Dodano: 2007-05-27, 17:08 ]
Obrazek

[ Dodano: 2007-05-27, 17:10 ]
Obrazek

[ Dodano: 2007-05-27, 17:24 ]
Obrazek

Obrazek

[ Dodano: 2007-05-27, 20:09 ]
Obrazek

[ Dodano: 2007-05-27, 20:10 ]
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

kasia735
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 20
Rejestracja: 24 maja 2007, 20:54

27 maja 2007, 20:31

M0rD3CzKa, Kacperek śliczniutki :-)

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości