SANDRUSIA))
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3059
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:51

29 mar 2007, 12:33

MamciaKochana, moj Kubus odkryl raczki w weekend jak bylismy u Majorowej zabawki Oskarka tak mu sie spodobaly ze z checia je lapal sam :ico_haha_01:
ja ostatnie trzy dni to doslownie koszmar przezywam :ico_olaboga: moj synus placze czesto i dlugo nie do sie go uspokoic do tego mamy maly kryzys z moim L i prawie dziennie od tygodnia kucimy sie wieczorem rano jest ok i wieczorem znow :ico_olaboga: do tego jestem zmeczona a jak by tego bylo malo to nie wiem co sie stalo ale Kubus tak placze jak sie go ubiera ze prawie sie zanosi mam wrazenie ze cos mu sie musialo stac ja go ostroznie ubieram moj L tez wiec tylko moja tesciowa mogla cos nie tak zrobic :ico_zly: jak przychodzi czas ubierania to nastepny koszmar sie zaczyna jejku jak tak dalej bedzie to ja chyba w depresje jakas wpadne :ico_placzek: na szczescie 5 kwietnia moja mama przyjezdza dzieki bogu bedzie z kim pogadac i pomoc bedzie a juz dawalam sobie swietnie rade a tu znow kryzys :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
mysiaac
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 308
Rejestracja: 13 mar 2007, 22:56

29 mar 2007, 12:43

hekkate w podpisie chcialam te zdjevie.

a patryk usiluje wiecznie zjesc swoja lewa raczka lol

Awatar użytkownika
asiam_26
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 652
Rejestracja: 09 mar 2007, 16:29

29 mar 2007, 12:45

cześc Lutóweczki Nie wiem czy mnie jeszcze pamiętacie bo dawno nie zaglądałam do was niestety nie dalam rady. ZAPALENIE PIERSI mnie złapało nie życzę najgorszemu wrogowi ( Hekkate pewnie się ze mną zgodzisz). Przez 4 dni zwłoki ze mnie były mama się wprowadziła i zajmowała się Łukaszem - mi tylko do łóżka na karmienie przynosiła. A ja karmiłam i płakalam jak bóbr. Na szczęście jest dużo lepiej odstawilam antybiotyki teraz hemeopaty biorę ( kiedyś już Karolas o nich wspominała - na moje oko skuteczniejsze niż antybiotyki).
Dziś chcialam wyjść w końcu na spacer z małym (a tu jak nie on chory to ja, a jak ok to pogoda do bani :ico_zly: :ico_zly: )

Awatar użytkownika
MamciaKochana
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2042
Rejestracja: 08 mar 2007, 00:02

29 mar 2007, 13:06

SANDRUSIA)), to ty do Majorowej jechalas co za wycieczki urzadzasz hihihii ja tez mysle ze ktos musial niechcacy malemu zaszkodzic przy ubieraniu, znaczy ze moze raczka zle przelozona czy cus, bo ja raz jak przebieralam Julcie to zle jej raczke np odgielam i sie zaniosla placzem no ale ona szybciutko zapomnina takie bole i juz na nastepny dzien nic nie pamietala, no ale ja jej tak leciutko tylko. No ale moze po prostu taki humorek ma twoj synus, moja Julcia tez humorki ma jeden dzien dobry drugie dzien zly i tak to leci. a ja calkiem lamaga probuje ja usypiac a ona placze i palcze se mysle colercia wczoraj tak dobrze szlo co jest, a sie okazalo ze ona glodna dalej byla, niedojadla cycusia, podalam jej to sie rzucila na niego i spi teraz...echhhh

SANDRUSIA))
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3059
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:51

29 mar 2007, 14:05

MamciaKochana, u mnie jest podobnie raz to jest super wszysko idzide jak po masle :ico_haha_02: a czasem koszmar nie wiem czemu nic go nie boli bo jak boli to placze inaczej staram sie go mie przemeczac najada sie wiem bo ja daje butle :ico_oczko: on juz cwany jest poprostu czasem go w wozku usypiam to do puki woze to spi stane i placz ostatnio to noga pchalam wozek a rekoma zmywalam :ico_puknij: a przy tym ubieraniu to placze od 3 tygodni mowie Ci strasznie ja go na rekach bujam moj L go ubiera i tak ryk jest :ico_olaboga: napewno cos musialo sie stac i to wlasnie z raczka bo jak spodenki ubieram to nie placze :ico_noniewiem: nie wiem teraz co zrobic staram go zabawiac zeby mu sie dobrze kojazylo to ubieranie ale nie daje rady

[ Dodano: 2007-03-29 ]
http://www.tik-tak.pl/forum_dla_rodzico ... .php?t=888 tu jest link gdzie opisalysmy spotkanie z majorowa spotkalysmy sie w ten weekend a teraz czekamy az oni nas odwiedza :ico_haha_02:

Awatar użytkownika
MamciaKochana
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2042
Rejestracja: 08 mar 2007, 00:02

29 mar 2007, 17:37

SANDRUSIA)), to jesli to raczka to moze sprobuj baaaardzo spokojnie go polozyc wszystko powoli i sie usmiechac zeby zaduzo sie niedzialo ja tak malej glutki z nosa wyciagam bo ona tez przy tym zawsze lubi pokrzyczec, wiec ja klade, glaszcze bardzo pwooli jakby nic sie nie dzialo biore gruszeczke i sobie nia dmucham w twarz potem dzidzi dmucham w twarz smieje sie jakby to byla zabawka i wtedy wkladam do noska powolutku caly czas sie na mala patrzec i zachowuje sie bardzo powoli jakby to jakas zabawa byla i mala nie placze ;D nawet sie smieje przy tym hiihhii nooo dzis dala czadu tylko bo rano rozespana niechcialo mi sie z nia tak kombinowac to ja na szybkeigo chcialam wziasc i glowke do kolderki odwracala i ciut pokrzyczala hihiihihihih ale tak to w ta zabawe sie bawie z gruszka i mala nieplacze. sproboj moze na ten sposob a im iwecej osob to tym wiecej zamieszania

dorota80
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 12
Rejestracja: 27 mar 2007, 11:17

29 mar 2007, 18:53

:ico_placzek: a my wróciliśmy właśnie od lekarza. Okazało się że te wypryski Mikołaja to najprawdopodobniej skaza białkowa. No i mam wyrzucić z mojej diety mleko i w ogóle cały nabiał, jaja, kakao (czyli zero czekolady :ico_placzek: ), cytrusy, pomidory, wegetę i większość przypraw oprócz soli i ograniczyć mięsa czerwone. A więc będę jadła jednego dnia kurczaka z ryżem, a następnego ryż z kurczakiem :ico_haha_01: A mały dostał na dokarmienie nutramigen - paskudztwo straszne. Śmierdzi jak pasza dla kurcząt a smakuje strasznie (jest gorzkie). Mały zjadł właście 50 ml (normalnie zjada 120 na raz) zwymiotował na mnie i poszedł spać. No ale nic - może się przyzwyczai. W końcu jakieś dzieci się tym żywią ... Na razie podłączyłam się pod laktator i doję tyle ile zdołam, żeby tylko mały nie musiał jeść tego świństwa. A właśnie może wiecie jak zwiększyć laktację? Piję takie specjalne herbatki ale nie wiem czy to coś daje ...

Awatar użytkownika
katelajdka
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 923
Rejestracja: 08 mar 2007, 15:13

29 mar 2007, 19:10

Cześć Dziewczyny!!! Wreszcie udało mi sie wejsć na forum! Ale miałam czytania, myślałam ze nie doczytam do końca przed obudzeniem się Bartusia, ale szczęśliwie jeszcze śpi!
Magdzinka powiem Ci szczerze że ciagle jeszcze łapię sie na tym że jestem w szoku że jestem matką!! Patrzę na Bartka i nie mogę uwierzyć że to mój syn!!
Małgorzatka ja biore w nocy synka do siebie do łózka na karmienie i juz prawie nie zdaza mi sie zasnąć, choć ostatnio jak bardzo płakał po zjedzeniu przeze mnie panierowanej piersi z kurczaka to zasnął mi przy piersi, ja zresztą taż i obudziłam się po godzinie i nie mogłam uwierzyć że tak mnie ścieło! Ale usypiałąm go 4 godz! do 3:00, myślałam że skonam! A potem co 2 godz. i tak się budził do karmienia!
Dorota M powiedz mi gdzie Ty karmiłaś Agatkę na tej przerwie w szkole?? Zastanawiam się czy jak pojadę w niedzielę do szkoły to czy mąż nie powienien przyjechać na dokarmienie ale nie wiem gdzie miałabym nakarmić syneczka, bo toaleta to chyba niezbyt higieiczne miejsce...
hekkate, tak mi przykro że dopadło Cię zapalenie piersi! Jestem zdziwiona bo myślałam że to tylko w pierwszych kilku tygodniach po porodzie moze się zdażyć.
Pytałas mnie kiedyś o ćwiczenia po cesarce. Przeglądałam strony i nawet radzą czekać 6 miesięcy z ćwiczeniami! No znowu bez przesady! Ja juz troche zaczynam ale bez szaleństw. Krece biodrami, alboi trzymam biodra nieruchomo i tylko odcinkiem piersiowym krece na boki, wiesz, na talie ćwiczenia. Albo robie pompki nad Bartusiem jak lezy na kocu na dywanie. zyli nie przemeczam sie a cos tam robie\!
no musze konczyc

[ Dodano: 2007-03-29 ]
dorota80, powiem Ci ze mnie pomagało Karmi na laktacje. Kilka razy wypiłam i zauwazyłam nawał pokarmu. Moze tez Ci pomoze. Kurde ciezko pisze sie jedna reka, szczególnie jak dziecko wazy ponad 6,5 kg.

[ Dodano: 2007-03-29 ]
własnie trzymam synka do odbekniecia. Mojego klocuszka kochanego. Musze go zawsze podnosić bo tez ma skłonnoisci do ulewan, czasem tak jak Amelka chlusta na pół pokoju!

SANDRUSIA))
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3059
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:51

29 mar 2007, 20:50

MamciaKochana, sprobuje tak zrobic jak pisalas a tak po zatym to Kubus tez nie cierpi gruszki :ico_haha_01: ja juz probowalam go zabawic ale moze za malo sie staralam :ico_noniewiem:
dorota80, jesli chcesz zwiekszyc laktacje to jedyne co skutecznie ci pomozeto jak najczestsze przystawianie synka do piersi matka natura nas tak stwozyla ze piersi produkuja tyle mleczka ile nonono im wiecej bedziesz mu podwawla piers tym wiecej mleczka bedzie jak nie chce ssac mozesz w tym czasie odciagac pokarm laktatorem tylko pamietaj ze laktator tak nie stymuluje i jak synek nie bedzie ssal pokarm zniknie wiem to z wlasnego doswiadczenia ja robilam wszystko zeby byl pokarm bo moj synek nie potrafil sie przyssac ale nie stety po miesiacu zniknol pokarm :ico_placzek: zycze wam powodzonka i duzo mleczka :ico_oczko:

Awatar użytkownika
karolas
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2031
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:26

29 mar 2007, 21:05

MLciesze sie ze ci pomogłam w jakis sposob i ze mały odbija a którą metode własciwie zastosowalas? na kolanie? czy odkładasz go na chwilke i potem podnosisz?
KATELAJDKA no Amela to nieraz jak chlusnie to hohoho :ico_olaboga: ale nie chce isc narazie z tym do pediatry bo wydaje mi sie ze ona tzn. Amelcia tak zwymoituje sporo jak za szybko sie napije bo tak strasznie łapczywie ciagnie jakbym miała jej ta pierś schowac hi hi a jak np. w nocy pije spokojnie i w sumie przez sen to nie ulewa wcale, a pediatra to zaraz bedzie zlecac badania gastroskopie czy to nie jest czasem refluks a tam po co nie ma co narazie, na wadze przybiera pieknie wiec narazie sie tymi chlustankami nie martwi tak bardzo.
SANDRUSIA powiedz mi czy macie wozek graco moze? miałam taki tylko ze samą wersje spacerową dla kacperka w takim szarym kolorku a teraz mamy taki jak ty chyba tylko bez tego małego nosidełka i firmy polak-granatowy :), fajne one co? w tej wkładce dla noworodkow ja woze narazie Amelcie ale jeszcze moze do maja a potem jak juz bedzie cielutko to wyjme i normalnie bede wozic

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość