Awatar użytkownika
Pruedence
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2325
Rejestracja: 23 cze 2007, 10:57

21 gru 2009, 14:24

RYbka- to Mała wazy sobie:) ale skoro nie chce wychodzić to nie widzę powodu, żeby mamusia nie mogła się objeść na święta :-D

Przepis mam od dziewczyny z forum sierpniówek:
75g masła
250g miodu
125g cukru
1 opak przyprawy do pierników
400g mąki
100g mielonych orzechów
2 łyżeczki proszku do pieczenia
1 jajo

W rondlu stopić masło, miód i cukier. Przestudzić. Do masy miodowej dodać resztę składników i zagnieść ciasto. Pozostawić pod przykryciem 1-2godz w lodówce. Rozwałkować na grubość ok. 0,5cm, wykrawać pierniczki. Piec w temp. 200C przez 15min. Odstawić w suche o chłodne miejsce aż skruszeją.

Mnie zostało trochę sera od lepienia pierogów to zrobiłam właśnie kluski leniwe:) będziemy miały z Tosią na obiadek bo M nie ma cały dzień.

meg
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 228
Rejestracja: 27 maja 2009, 16:54

21 gru 2009, 14:33

cześć Dziewczyny:) od soboty jesteśmy w domku, ale tyle zamieszania, że ciężko włączyć komputer i coś napisać, poczytać itd.
także nie wiem w sumie, co u Was.., ale będę się starała doczytać dziś, jutro... .
nie mam tez jeszcze żadnego zdjęcia w komputerze żeby wkleić na forum. ale też to zrobię:)
póki co Tym co urodzili w między czasie gratuluję... mam nadzieję, że Któraś urodziła w tym czasie co mnie nie było :ico_haha_02: i szybkich, szczęśliwych spotkać z dzidziusiami dla oczekujących.
dziękuję Moniko za kontakt smsowy :ico_sorki: a wszystkim za pozdrowienia i trzymanie kciuków :ico_sorki:

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

21 gru 2009, 14:37

barbapuppa, sliczna stronka,damska jak na razie :ico_oczko: moze i ja tam na dniach dolacze..ale ja chce swieta w domu :ico_sorki: czy mozna sie wypisac na wlasne zyczenie??
iw_rybka, to duza ta twoja kruszynka :ico_szoking: wspolczuje porodu :ico_oczko:
ja wlasnie upieklam pierniczki :ico_oczko: mam super tani i latwy przepis :ico_haha_01:

[ Dodano: 2009-12-21, 13:38 ]
meg, ucaluj kruszynke od cioci z forum :-) i odezwij sie jak znjadziesz wiecej czasu :-)

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

21 gru 2009, 14:49

żeby mamusia nie mogła się objeść na święta :-D
- tez tak mysle,na sama mysl o salatce slinka mi leci,to samo z rybka po grecku :ico_wstydzioch:

Pruedence, dzieki za przepis :ico_brawa_01:

meg, Inia nam sie rozpakowala przez ten czas :ico_brawa_01:
czy mozna sie wypisac na wlasne zyczenie??
- mozesz jak najbardziej i gdyby sie cos dzialo,to musza cie przyjac znowu ale nie biora odpowiedzialnosci za to,co sie stanie w czasie,kiedy cie nie bylo.Ja wiem,ze nie chcesz w swieta w szpitalu siedziec,ale kiedy sie chcesz wypisac???Bo mysle,ze te 3 dni z noworodkiem w szpitalu sa potrzebne :ico_sorki:

[ Dodano: 2009-12-21, 13:50 ]
wspolczuje porodu :ico_oczko:
- jest mniejsza niz Andrzejek,wiec gorzej nie bedzie :-D

[ Dodano: 2009-12-21, 13:51 ]
mam super tani i latwy przepis :ico_haha_01:
- to wklej dla porownania :ico_sorki:

Ja mam przepis z zeszlego roku,ale wyszly mi strasznie twarde,bleeeee :ico_noniewiem:

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

21 gru 2009, 14:53

ale kiedy sie chcesz wypisac???
nie no gdybym rodzila dzis to mi wychodzi ze w wigilie juz moga mnie nie puscic...

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

21 gru 2009, 14:59

dorotaczekolada, jutro urodzisz albo pojutrze,tak mysle :ico_wstydzioch:

Awatar użytkownika
Pruedence
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2325
Rejestracja: 23 cze 2007, 10:57

21 gru 2009, 15:33

dorotaczekolada- jasne że można się wypisać, ale te trzy doby są bardziej ze względu na dziecko niż kobietę, wtedy pobierają badania przesiewowe i większość wad ukł krążenia i oddechowego wychodzi do trzeciej doby, nie żebym cokolwiek podejrzewała u którejś z nas tylko tak tłumacze po co te trzy doby.

rybka- to ja nie wiem ile mój Adaś będzie ważył jak pójdę we środę bo on dwa tyg temu ważył 3,5kg, matko słonik mały się szykuje

Meg- witaj w domku i wklejaj czym prędzej fotki!

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

21 gru 2009, 15:50

Pruedence, no co Ty?? A Toska ile wazyla??Moj wazyl 4590 i urodzil sie w 42 tygodniu ciazy,wiec siedzial do konca.Ja tez bylam dosc "upasiona" w tej ciazy :ico_oczko:

Teraz staralam sie nie przytyc za duzo,zeby i dzidzia byla mniejsza,ale jakos duzo lzejsza nie jest :ico_oczko:

ALe co tak,damy rade - bo jak nie my,to kto :ico_oczko:

meg
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 228
Rejestracja: 27 maja 2009, 16:54

21 gru 2009, 15:59

Inia gratulacje w takim razie :ico_brawa_01: zdrówka dla maleństwa i Ciebie!!! :ico_brawa_01: :ico_sorki: :ico_haha_02:
Dziewczyny Święta tuż tuż ... ciekawe czy któreś w maluchów przyjdzie na świat w święta?:)

Iw rybka Twoje dzieci naprawdę sporo ważą :-D
mnie tak straszyli dużą dzidzią, a wcale się taka duża nie urodziła. fakt, że kilka dni przed terminem..., ale nie dużo bo to był akurat pierwszy dzień 40 tygodnia. czyli planowanych 4kg raczej by nie osiągnęła przez następny tydzień, jakby posiedziała jeszcze ze dwa po terminie to pewnie tak :ico_szoking:
Patisiaaa coś się odzywała???

Awatar użytkownika
Pruedence
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2325
Rejestracja: 23 cze 2007, 10:57

21 gru 2009, 16:26

rybka- Tosia ważyła 3800g, czyli nie tak strasznie dużo, ale wolałabym, żeby Adaś więcej jak 4kg nie ważył, trochę mnie to przeraża.

meg- no ja jednak wolałabym spędzić święta w domu, a nie sama w szpitalu.

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość