leona
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9353
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:27

Re: Jesień mamy wita 2013

23 paź 2013, 10:45

Hejka

U mnei mala spi, ja robie obiad

Kamilka zoltaczke Maja miala w tamtym tygodniu, ale nie duza a teraz jej juz schodzi takze to raczej nie przez zoltaczke
Zobaczymy jutro, o jednak jutro pojdziemy do przychodni ja zwazyc, z rana dzwonila polozna zebsmy wlasnie jutro przyszli

szkieletorek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3423
Rejestracja: 25 maja 2011, 11:57

Re: Jesień mamy wita 2013

23 paź 2013, 16:18

Leona a poprzednio kiedy była ważona? Po urodzeniu ??

Ja byłam rano sprawdzić mocz Lilci no i oczywiście coś tam wyszło.Ma leki i po wybraniu ich kontrola.
Potem szybko zrobiłam obiad,posprzątałam na górze i dole,pranie prasowanie i sama już nie wiem co. Efekt taki że teraz dam rade tylko leżeć i to z bólem. Mąż pojechał do rodzinnego domu jak zwykle pracować w polu ale wziął córcie bym ja mogła odpocząć. Ona szczęśliwa bo tam będzie traktorem jeździć, sa pieski i króliczki.
To chyba na tyle by było.
Zmykam sie kłaśc .

leona
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9353
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:27

Re: Jesień mamy wita 2013

23 paź 2013, 18:33

Szkieletorek Maja poprzednie byla wazona w czwartek dobie, miala wtedy spadek 140gram od wagi urodzeniowej

A ty odpoczywaj ile mozesz :ico_sorki:


U nas ok, zaliczylismy dzisiaj rodzinny spacerek, teraz mala spi a ja posegregowalam pranie, za prasowanie na razie nie mam kiedy/nie chce mi sie zabierac :ico_haha_01:

szkieletorek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3423
Rejestracja: 25 maja 2011, 11:57

Re: Jesień mamy wita 2013

23 paź 2013, 18:47

Leona w takim razie czekam na wieści po jutrzejszym ważeniu.Ciekawa jestem co może być przyczyną że mała nie tyje .

No ja miałam odpoczywać ale tak to bywa jak się mieszka w domu, w dodatku na wsi i z paroma innymi osobami . No ale za to dzisiejsze popołudnie całe przeleżałam,nie pamiętam kiedy ostatnio tak leniuchowałam tyle czasu i w ciszy.Mała była z tatusiem , właśnie przyjechali.
Zaraz ją biorę do kąpania, kolacja i spać trzeba ją położyć.
Jutro lub w piątek muszę jechać do ośrodka do dentysty z nią kontrolnie .
Miałam dziś znieść z strychu wanienkę i wiaderko na pieluszki tetrowe brudne, ale że leniuchowałam to zrobię to jutro.Wyszoruje i będą już leżeć w łazience.

szkieletorek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3423
Rejestracja: 25 maja 2011, 11:57

Re: Jesień mamy wita 2013

23 paź 2013, 20:57

Batina i jak byłaś u jakiegoś lekarza innego to skonsultować ?

Reszta mamuś jak u was ?

Awatar użytkownika
jenny1983
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3409
Rejestracja: 27 wrz 2008, 18:58

Re: Jesień mamy wita 2013

23 paź 2013, 22:35

Leona niestety nie mam czasu wszystkich postów czytać. Pisałaś, że mała mało przybiera na wadze. A nie ulewa Tobie za bardzo? Twoja córcia jest na piersi to może powinnabyć dokarmiana butlą. Mój Tomek też mało przybierał na wadze, dlatego już w szpitalu był dokarmiany. Tak jeszcze zastanawiam się, czy mała aktywnie ssie, wiem, że to Twoje drugie, ale mój synek mimo, że był przy cycu w szpitalu gubił za szybko wagę. I w takim wypadku do momentu nadrobienia zaległości budziłabym córcie na karmienie w szpitalu u nas kazali co 3 godz. Teraz już na butlę nie budzę w nocy w ciągu dnia pozwalam maksymalnie spać 4 godz.
Betina daj znać co powie inny lekarz. My usg bioderek mamy 29.10.

szkieletorek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3423
Rejestracja: 25 maja 2011, 11:57

Re: Jesień mamy wita 2013

24 paź 2013, 07:58

budziłabym córcie na karmienie w szpitalu u nas kazali co 3 godz
Mnie też co 3 godz kazali budzić.
Moja urodziła się malutka ale że miałam masę pokarmu to nie dokarmiali jej ,jednak mała była śpioszkiem i cały czas spała , nie wybudzała się zbyt często i właśnie kazali mi ja co 3 godz budzić.Z budzikiem w ręku ja wybudzałam co nie było łatwe bo twardo spała.
Mojej na szczęście waga niemal nic nie spała, dosłownie kilka gram ale to lekarz mówił że rzadko się zdarza by tak malutko.
Zobaczymy jak będzie teraz .

Jenny piękny śpioszek w podpisie.Jak słodko rączkę sobie trzyma pod główką.

Ma zaraz idziemy na śniadanko.Mama dziś zajmie się obiadem(taką mam nadzieję) a ja mam w planach zrobić kilka drobnych rzeczy .

Mamusie starszaków .Nie dopytałam lekarza ale jakiego jeszcze specjalistę muszę odwiedzić by mieć bilans kompletny??
Byłam w tamtym tyg i babka mi nie powiedziała o dentyście że trzeba iść, i zastanawiam się gdzie jeszcze mam się udać. Jest to moje pierwsze dziecko i skąd ja mam to wiedzieć, wydawało mi się że lekarz mi powie co gdzie i jak.

leona
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9353
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:27

Re: Jesień mamy wita 2013

24 paź 2013, 09:41

Hejka

Odprowadzilam synusia do przedszkola
Pieknie slonko swieci ale mega wieje

Zaspalismy dzisiaj znowu w nocy na karmienie :ico_wstydzioch: :ico_noniewiem: jak sie okaze ze mala dalej nic nie przybiera to jednak bede musiala budzik nastawiac zeby ja budzic w nocy bo w dzien bez problemu je co 2-3 godziny

Jenny Maja nie ulewa wogole, pokarmu mam duzo, troche bez sensu jakbym musiala podac jej butle :-/

A od wagi urodzeniowej wsumie bardzo malo stracila takze nie jest zle, bo gorzej by bylo jakby spadala na wadze :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
jenny1983
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3409
Rejestracja: 27 wrz 2008, 18:58

Re: Jesień mamy wita 2013

24 paź 2013, 09:47

Leona to nie jest źle nastaw sobie tylko budzik w nocy jak Maja taki śpioch mój synek na początku też dużo spał, a teraz ma chyba budzik w brzuszku :-D . Chodź dziś w nocy spał 7 godz, a nie jadł prawie 10 godz,ale to dlatego, że po kąpieli zamiast 120 ml dostał 150 nie myślałam, że to wszystko wypije to jest norma dla 4 mc dziecka za 2 godz dostał herbatki, bo baliśmy się, że brzuszek go będzie bolał, ale nocka była spokojna i byłam w szoku jak zrobił pobudkę dopiero o 5.

Awatar użytkownika
betina
4000 - letni staruszek
Posty: 4466
Rejestracja: 06 sty 2009, 21:11

Re: Jesień mamy wita 2013

24 paź 2013, 10:58

i poszłam prywatnie do ortopedy wczoraj polecanego przez znajomego rehabilitanta i ciotkę położną no i całe szczęście.
Po pierwsze zdziwiła się diagnozą wczorajszego lekarza,powiedziała że jeśli nie mam usg to badanie praktycznie jakby nie istniało,a nie dał mi go by jak sam stwierdził było nie wyraźne.
Podobno gdy dziecko się wierci nigdy nie można na podstawie takiego usg wystawiać diagnozy.A ten stwierdził od razu dysplazje.
Ona zbadała na spokojnie,sprzęt usg miała zdecydowanie lepszy niż ten wczorajszy,no i przede wszystkim specjalne łóżeczko z klinem i dziecko leżało z boku unieruchomione zupełnie no i wyszło ,że Madzia ma tylko dysplazję fizjologiczną naturalną w tym okresie,tylko ma niestabilne te bioderka i mam zalecane szerokie pieluchowanie i kontrolę za 2 mc.
No ale za to stwierdziła napięcie mięśniowe u niej i musimy iść do neurologa,a byłam wcześniej u 2 pediatrów a tego nie widzieli-masakra.Ja z Kubą zauważyłam kilka dni temu ,że główkę na 1 stronę ciągle trzyma,Tomek miał tak samo.Ale po kilku ćwiczeniach z rehabilitantem było już ok.Dziś idę do pediatry innego po skierowanie do neurologa z racji tego napięcia i na bilans 4latka z Tomkiem
ah i teraz Madziula leży ładnie jak żabka :-D
tak strasznie się cieszę,że tamten lekarz to konował :ico_sorki: :ico_sorki:

jenny a masz jeszcze pokarm w cycusiach?nie dokarmiasz już wogóle?

leona dasz rade dokarmiaj w nocy,budzik co 3 godz i na pewno będzie poprawa

szkieletorku dziś będę wiedzieć to napisze o tym bilansie
my do dentysty od 2 r.ż. Tomka chodzimy i pół roku temu było wszystko ok teraz muszę znów iść na kontrolę

no i dostałam zdjęcia z sesji na poprawę humoru :-D
czekam tylko jeszcze na płytkę jak dostanę wstawie kilka na forum tak jak prosiłyście

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: KylieTab i 1 gość