Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

20 lis 2011, 11:41

witam niedzielnie z :ico_kawa:

Milena wieczorem zjadła 190 manny,w nocy po 3 tylko jedna pobudka i 180 MM,rano po 8 już wstaliśmy i mała zjadła 170 kaszki ryżowej o dziwo :ico_brawa_01: normalnie apetyt nie do poznania u niej :ico_szoking:
ale wieje pustkami :ico_szoking:
weekend :-D
Wiec mozemy sie pochwalic ze mamy juz 2 zabki w komplecie :-D
:ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
aniawlkp86, oj to chyba zmeczona jestes po nocce, a Hania miala trzydniowke?
byłam zmęczona,ale co zrobić :ico_oczko: tak Hania miała trzydniówkę,ale dowiedziałam się dopiero jak minęły 3 dni i była wysypka,a wcześniej pani doktor podejrzewała zapalenie układu moczowego i dała skierowanie na mocz i on wyszedł dobry więc po wysypce już zajarzyliśmy,że to trzydniówka była
A my wlasnie ogladamy foteliki jakie kupic bo jak wcisnelismy go do nosidelka w kombinezonie zimowym to biedny moze tylko lekko krecic stopami na nic wiecej nie ma swobody
jaki chcecie kupić?ten nie starczy do roku co macie?
ja pamiętam,że Hani kupiliśmy fotelik jak miała 11 miesięcy i ma go do teraz
Aniu, a Ty złożyłaś CV czy dajesz sobie spokój z ta ofertą, o której pisałaś? Ładne zdjęcie.
dzięki :-) a CV złożyłam już 3 do innych ofert i czekam na jakiś odzew :-)

wiola85, na pewno się budzi przez to swędzenie,bo raczej innej opcji nie ma skoro taki podrażniony na buzi się budzi :ico_sorki: biedny Filipek :ico_sorki: z tą @ to nieciekawie,ale przynajmniej masz pewność,że to nie ciąża to ci pewnie ulżyło :ico_oczko:
Mamy juz drugiego zęba od tygodnia
:ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
Sliczne zdjecie dziewczynek :-D :ico_brawa_01:
dzięki :-)

NOWA zdrówka dla was :ico_sorki:

tak myślę czy czasem na spacer z dziećmi teraz nie iść,ale jakoś natchnienia nie mam,a nie wiem kiedy szanowny mąż do domu zawita,bo oczywiście niedziela a on poza domem :ico_zly:

[ Dodano: 20-11-2011, 19:11 ]
a co tu nikogo nie było :ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking:

u nas aktywnie dzisiaj
mała po drzemce zjadła ryż z owocami i po 13 wyszliśmy na 1,5 godzinny spacer :ico_brawa_01: bo tyle spała,potem zaszliśmy do brata A i tam dzieciaki obiadek zjadły,do domu wróciliśmy dopiero po 18 po spacerku i przed 19 mała zjadła 220 manny :ico_szoking:

jak w ogóle wygląda karmienie u was?bo chcę trochę mleko ograniczyć i przejść na bardziej stałe pokarmy

u nas dzisiaj było tak:

- po 3 w nocy 180 MM
- po 9 170 kaszki ryżowej
- przed 13 ryż z jabłkiem i gruszką
- przed 16 ziemniaki z surówką z jabłka i marchewki + mięsko
- przed 19 220 manny

godzinowo u nas różnie bo zależy jak mała wstanie rano,zwykle +/- 1 godzina

[ Dodano: 20-11-2011, 19:58 ]
zapomniałam dodać,że do obiadu i po wypiła 160 ml soczku :-)

emilia7895
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7551
Rejestracja: 14 maja 2007, 09:41

21 lis 2011, 09:34

czesc
A my wlasnie ogladamy foteliki jakie kupic bo jak wcisnelismy go do nosidelka w kombinezonie zimowym to biedny moze tylko lekko krecic stopami na nic wiecej nie ma swobody
ja polecam Tobi
ja mam dylemat co do zmiany fotelika, dlatego, ze w tym rzeczywiscie juz ma bardzo malo miejsca, ale jak jade po mlodego do p-kola to wtedy zabieram ja tam ze soba we foteliku i w tym czasie pomagam sie malemu ubrac - w miare szybko chce aby mala sie nie zgrzala
a jak zmienie ten fotelik to bede musiala Antosie wyciagac i trzymac na rekach - wtedy nie bede mogla mlodemu pomagac :ico_noniewiem:
i nie wiem jak to rozwiazac, pomozecie?

:ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: za zabki maluchow
jak w ogóle wygląda karmienie u was?
u nas glownie piers, pol deserka, bo obiadkow Tosia nie chce :ico_noniewiem:

milego dnia

Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

21 lis 2011, 10:04

Cześć,
Aniu u nas z jedzeniem jest tak 3-4xmleko (w dzień po 150ml, na noc 180ml) i obiadek (jedzony ostatnio na raty najpierw tak ok.2/3 słoika a po godzinie zjada do końca). W pierwszej porcji obiadku dodaje mannę. Do picia głównie woda, czasem sok marchewkowy ale maks.50ml.
A my wlasnie ogladamy foteliki jakie kupic bo jak wcisnelismy go do nosidelka w kombinezonie zimowym to biedny moze tylko lekko krecic stopami na nic wiecej nie ma swobody
A wystaje mu głowa poza ramę fotelika?
ja mam dylemat co do zmiany fotelika, dlatego, ze w tym rzeczywiscie juz ma bardzo malo miejsca, ale jak jade po mlodego do p-kola to wtedy zabieram ja tam ze soba we foteliku i w tym czasie pomagam sie malemu ubrac - w miare szybko chce aby mala sie nie zgrzala
Nie zmieniać. A Tosia ma już 9kg? Owszem następna grupa jest w zakresie 9-18/25kg ale nie chroni takiego maluszka tak samo dobrze jak ten obecny. Im dłużej jeździ maluch w foteliku-kołysce tym lepiej (bezpieczniej).
U nas Mateusz ma jeszcze z jakieś 3-4 cm do ramy nad głową, a jak wyjmę podkładkę pod pupę to nawet więcej. My zmienimy pewnie koło marca albo i później-zależy jak młody będzie rósł.

emilia7895
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7551
Rejestracja: 14 maja 2007, 09:41

21 lis 2011, 10:17

A Tosia ma już 9kg?
mysle, ze nie ale pewnie niewiele jej brakuje, jak wstanie to sie razem zwazymy
na ostatnim szczepieniu miala 8300 g
U nas Mateusz ma jeszcze z jakieś 3-4 cm do ramy nad głową, a jak wyjmę podkładkę pod pupę to nawet więcej. My zmienimy pewnie koło marca albo i później-zależy jak młody będzie rósł.
Tosia tez ma jeszcze miejsce nad glowa, ale mam wrazenie ze w ramionkach jej jest ciasno (nie mamy juz podkladki dawno)
natknelam sie ostatnio na paragon od tego fotelika tobi i kupilismy go w sierpniu, czyli mlody mial pol roku jak sie przesiadl, ale byl o kilogram ciezszy od Tosi w tym wieku
chyba rzeczywiscie jeszcze troche pojezdzi w nim

Awatar użytkownika
markotka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5514
Rejestracja: 17 mar 2009, 15:45

21 lis 2011, 10:29

wpadam się tylko przywitać, później zajrzę na dłużej, żeby Was doczytać i odpisać :-)

mąż pojechał do Wrocławia z samego rana, więc znów sami jesteśmy :ico_sorki: pewnie znów 2 tygodnie :ico_sorki: mam nadzieję, że ostatnie.

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

21 lis 2011, 11:08

witam

mała już przed 8 wstała i coś zaczyna jęczeć więc pewnie niedługo spać pójdzie :ico_sorki:

czytałam,że w tym wieku dziecko powinno wypić MM 2-3 razy na dobę więc przy tym chcę zostać,czyli rano i wieczorem kaszka lub coś na mleku i nocne karmienie z mlekiem,reszta to już "normalne" posiłki :-) u nas zwykle przepada II śniadanie albo podwieczorek

emilia7895, na razie nie masz co zmieniać fotelik tym bardziej że to jeszcze utrudnienie będzie przy rozbieraniu Marcela :ico_noniewiem: jeszcze poczekaj póki za mały fotelik nie jest :ico_sorki:
My zmienimy pewnie koło marca albo i później-zależy jak młody będzie rósł.
my pewnie też :ico_sorki:

markotka, wy znowu sami :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Mariola_Larose
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 571
Rejestracja: 03 lis 2010, 20:15

21 lis 2011, 11:12

Witam się w ten jakże szary dzień :ico_spanko: tylko spać się chce

Miałam wam napisać przepis na obiadek ale go zapodziałam, poszukam w stosie karteczek i napiszę później :-)
Wczoraj wieczorem zostałam poinformowana że święta spędzamy u teściowej jako że tak sobie postanowiono i gdybym się nie wypytała mojego K o czym tak namiętnie ukradkiem rozmawiał to guzik bym wiedziała :ico_haha_01: no straszne
Wizja świąt u teściów trochę mnie boli no ale cóż poradzę...

Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

21 lis 2011, 11:38

czyli rano i wieczorem kaszka
Mateusz antykaszowy się zrobił i jak tylko poczuje kasze to usta zaciska i ani grama nie zje. Cud, że w obiedzie zje mannę.
Wczoraj wieczorem zostałam poinformowana że święta spędzamy u teściowej
To może pogadaj z K i udałby się jeden dzień u jego mamy, drugi u Twojej.

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

21 lis 2011, 11:44

To może pogadaj z K i udałby się jeden dzień u jego mamy, drugi u Twojej.
też tak myślę
Mateusz antykaszowy się zrobił i jak tylko poczuje kasze to usta zaciska i ani grama nie zje. Cud, że w obiedzie zje mannę.
moja za to w obiadku żadnej kaszy nie ruszy :ico_oczko:

właśnie na drzemkę idzie,więc niedługo wstawię obiadek dla niej,bo zanim się mięsko ugotuje to trochę minie :-)

my w święta w domku,ale pewnie pójdziemy do brata A,gdzie ojciec mieszka bo tam co roku idziemy po wigilii albo na 1 dzień,może siostrę A zaliczymy bo ona pyszności robi zawsze,a moich rodziców nie wiem czy odwiedzimy,tam wiecznie napalą fajkami,że się oddychać nie da,a nie wywietrzą bo im zimno :ico_puknij: wczoraj zajechaliśmy dosłownie na 2 minuty,weszłam i wyszłam,powiedziałam,że więcej nie przyjadę jak nie będą wietrzyć :ico_zly: wyobraźcie sobie jak 3 palaczy napali w 1 pokoju :ico_olaboga:

[ Dodano: 21-11-2011, 10:45 ]
jutro po południu jedziemy bioderka zobaczyć małej :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Mariola_Larose
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 571
Rejestracja: 03 lis 2010, 20:15

21 lis 2011, 11:48

Murchinson gdyby nie 500 km różnicy to może było by to możliwe

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość