emilia7895
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7551
Rejestracja: 14 maja 2007, 09:41

21 lis 2011, 14:50

na pewno będzie dobrze :ico_sorki:
a co mu jest,że taki zabieg potrzebny?
mama pisala, ze juz po, jeszcze spi :ico_sorki:
pisalam Wam kiedys, ze jak mial 2 miesiace zachorowal na zapalenie opon mozgowych, ledwo uszedl z zyciem, konsekwecja jest mozgowe porazenie dzieciece :ico_noniewiem:
nie potrafi chodzic, ma wzmozone napiecie miesniowe, wymaga opieki innych osob, ciaglej rehabilitacji, ale zeby mogl uczyc samodzielnie stawac na nogi - musi je miec doprowadzone do ladu, zaczely ostatnio bardzo mu sie koslawic :ico_noniewiem:
na twarzy ma tez jakies naciecie, ma pomoc w kontrolowaniu odruchu polykania sliny
dzieki 1% udalo sie mamie zebrac pieniadze na operacje - niestety prywatna :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Koroneczka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2246
Rejestracja: 19 paź 2010, 11:10

21 lis 2011, 15:11

emilia7895, nie martw się będzie dobrze, droga będzie trudna i ciężka, ale po takim zabiegu łatwiej będzie mógł dojść do jako takiej sprawności.
podaj nam numer KRS na przyszłość :-)

emilia7895
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7551
Rejestracja: 14 maja 2007, 09:41

21 lis 2011, 15:15

podaj nam numer KRS na przyszłość :-)
bardzo dziekuje,
znajde ulotke Kacpra i podam

[ Dodano: 21-11-2011, 14:18 ]
emilia7895, nie martw się będzie dobrze, droga będzie trudna i ciężka, ale po takim zabiegu łatwiej będzie mógł dojść do jako takiej sprawności.
oj wiem, ze bedzie ciezko, nawet najmniejszy postep wymaga wieeeelkiej pracy
ale warto
lekarze mowili ze bedzie tylko lezal, a dzieki mamie, ktora robi dla niego wszystko, kiedy tylko ma mozliwosc jezdzi na turnusy - Kacper przemieszcza sie na kolanach, czworakach :ico_brawa_01:

[ Dodano: 21-11-2011, 14:33 ]
podaj nam numer KRS na przyszłość
0000037904 Kacper Dziwak
bede wdzieczna :ico_haha_02:

Awatar użytkownika
markotka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5514
Rejestracja: 17 mar 2009, 15:45

21 lis 2011, 15:54

My już po spacerze i obiedzie, młody śpi.

Ania u nas są 4 porcje mleka (czasem 5, ale wtedy 2 małe), ok. 5-6 zjada 180-210ml, później ok 9-10 ok. 150ml mleka, ok. 12 obiadek (mały słoiczek cały) do tego woda, ok. 15 150ml mleka, ok 17 owoce albo sok (ale nie codziennie, bo nie zawsze chce), ok 19 kolacja 100-150ml mleka, bywa że na każdy posiłek wypije 180ml a są i takie dni, że tylko po 100ml, wg schematu w jego wieku jeszcze 4 porcje mleka, w wieku 7-8 miesięcy 3 porcje mleka+kaszka. Mój mąż też pali, ale nie w mieszkaniu, wychodzi na "balkon"-na klatkę :ico_oczko:

Murchinson dla Mateuszka za siadanie :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Mariola dla Igorka za ząbek :ico_brawa_01: my święta i u mojej mamy i u teściowej pewnie też :ico_noniewiem:

Emilia Krzysiowi w foteliku też ciasno, nawet w spacerówce ma dość ciasno, bo ona jest jakoś zwężana w tej części gdzie dziecko ma ramiona, latem pewnie byłoby ok, ale zimą jak dochodzi kombinezon to nie bardzo.

Koroneczka ja też jestem czepialska i każde niedociągnięcie zauważę :ico_oczko: bardzo dobrze, że od razu każesz poprawiać, bo później byś się nie doprosiła :ico_sorki: a do pracy będziesz wracać czy zrezygnowałaś?

Patrycja dla Filipka za ząbki i 7 miesięcy :ico_brawa_01: dobrze, że nic mu się nie stało po tym upadku :ico_sorki:

Więcej nie pamiętam :ico_wstydzioch:

W środę idę do gina, muszę mieć zaświadczenie do pracy, że jestem zdolna pracować i przy okazji pogadam o zmianie tabletek, bo przy tych podbrzusze mnie ostatnio boli :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

21 lis 2011, 16:04

emilia7895, tutaj zamieść prośbę o przekazanie 1 % :ico_sorki:
http://www.naobcasach.pl/forum/viewforum.php?f=186

lecę do małej bo coś jęczy,przyjdę to odpiszę :ico_oczko:

[ Dodano: 21-11-2011, 15:14 ]
lekarze mowili ze bedzie tylko lezal, a dzieki mamie, ktora robi dla niego wszystko, kiedy tylko ma mozliwosc jezdzi na turnusy - Kacper przemieszcza sie na kolanach, czworakach :ico_brawa_01:
no i dobrze,że jakoś się porusza,przynajmniej ciągle nie leży :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
W środę idę do gina, muszę mieć zaświadczenie do pracy, że jestem zdolna pracować i przy okazji pogadam o zmianie tabletek, bo przy tych podbrzusze mnie ostatnio boli
to od tabletek cię boli? i od gina musisz mieć zaświadczenie,że możesz pracować?a nie od lekarza z pracy?
wychodzi na "balkon"-na klatkę
sąsiedzi się nie czepiają?
bo my jak mieszkaliśmy w bloku i jeden sąsiad wychodził palić na klatkę to skargi na niego były,bo jak to mówili "dym leciał do mieszkania" i to fakt,że częściowo w mieszkaniu było czuć no i na klatce zanim wywietrzało to też trochę wszystkim przeszkadzało :ico_noniewiem:

[ Dodano: 21-11-2011, 19:48 ]
moja malutka już po kolacji zasypia i jaka cisza od razu :-D Hania je jeszcze kolację i też zaraz ja chyba do łóżka wygonię :ico_oczko:

emilia7895
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7551
Rejestracja: 14 maja 2007, 09:41

22 lis 2011, 10:19

czesc

cos slaby ruch tu

mlody w p-kolu, Antosia ma drzemke ja z :ico_kawa:

co robicie na obiad?

milego dnia

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

22 lis 2011, 10:38

witam
cos slaby ruch tu
a co to będzie jak maluchy zaczną nam chodzić :ico_haha_01:

dzisiaj bioderka do kontroli na 17 a się do przychodni naszej dodzwonić nie mogę żeby doktórka mi skierowanie wypisała bo zapomniałam o tym całkiem :ico_sorki:

Awatar użytkownika
NOWA
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3679
Rejestracja: 29 paź 2007, 14:50

22 lis 2011, 11:52

hej

U mnie ponuro i zimno :ico_chory:

Liwia zasypia więc wpadłam na chwilę :ico_sorki: .

Dziś na 16 idziemy do pkola na pasowanie na przedszkolaka :-) , mąż wczoraj był, to mówił, ze dosłownie garstka dzieci jest. Pola dalej kaszle, bałam się jej 2 raz bańki stawiać, bo plecy ma całe czerwone, a wiadomo małe to za bardzo miejsca nie ma :ico_olaboga: , a nie wiem czy mozna na śladach po poprzednich stawiać
:ico_noniewiem: Jutro kontrola to się okaże, czy sie polepszyło, oby obyło się bez kolejnego antybiotyku :ico_sorki: , inhaluję ja 3x dziennie, mam nadzieję, że to pomoże :ico_sorki:

Nie mam głowy ostatnio na neta, moje myśli kręcą się głównie wokół dzieci i...pracy, to już jutro :ico_olaboga:

markotkamnie kadrowa o żadnych badaniach nie wspominała (przy Poli tez nic takiego nie musiałam mieć) , wzięłam tylko od gina zaśw. o karmieniu i pismo napisałam :ico_sorki:
U nas na szczęście nikt z najbliższej rodziny i znajomych nie pali, w moim domu nie pozwolialbym palic nikomu :ico_nienie: .

ania Milenka bardzo treściwe posiłki ma :ico_sorki: u nas ok. 5,6 rano cyc, o 9 cyc, koło 10 pół słoiczka owoców, koło 13 obiadek (zjada cały mały słoiczek), koło 15 cyc, ok. 18 owocki, przed 20 cyc i na noc o 22.30 mm.
Troche dużo tych posiłków, jak przejdę na mm, to inaczej to poukładamy, wydaje mi się, że z cyca konkretnie sobie juz nie poje, po 2h już cos podaję.
Trzymam kciuki na bioderka :ico_sorki:
Dziękuję bardzo za przepisy :ico_sorki:

emilia jak braciszek, wszystko dobrze poszło?
ja na obiad mam naleśniki z wczoraj.

:ico_brawa_01: dla dzieciaczków za ząbki i postępy :ico_sorki:

wiecej nie pamietam :ico_wstydzioch:

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

22 lis 2011, 11:57

NOWA, daj znać jutro po kontroli i zrób jakieś fotki z pasowania na przedszkolaka :ico_sorki: a jak idzie oduczanie budzenia Liwii w nocy?są widoczne postępy?a na MM całkiem chcesz przejść jak do pracy wrócisz?

Awatar użytkownika
NOWA
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3679
Rejestracja: 29 paź 2007, 14:50

22 lis 2011, 12:08

NOWA, daj znać jutro po kontroli i zrób jakieś fotki z pasowania na przedszkolaka a jak idzie oduczanie budzenia Liwii w nocy?są widoczne postępy?a na MM całkiem chcesz przejść jak do pracy wrócisz?
w sumie dalej budzi się między 3, 4 , przetrzymujemy ją potem dostaje herbatkę, nad ranem 5,6 daje cyca, ale już po ostatnim karmieniu 22.30 do rana mleka nie pije. Dobre i to :ico_sorki: choć jak porównuje z Polą która spała od 20 do 6,7 to słabo wypada :ico_noniewiem: , ale mam nadzieję, ze z czasem będzie coraz lepiej :ico_sorki:
Jak wrócę do pracy to jedno karmienie cycem będzie mniej, w sumie 3x na dobę będę tylko karmić, jak wróciłam po Poli to pamietam, że z tyg. na tydzień coraz mniej mleka miałam, ale udało mi się karmić 9 miesięcy, teraz chyba szybciej zakończę, ale to sie okazę w "praniu" :ico_oczko:

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość