doris
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9483
Rejestracja: 12 mar 2007, 12:28

19 kwie 2007, 10:37

Glizduniu chyab nie konca po cerace bedziesz zajmowac sie swoja dzidzią... bo musisz lezec prawie caly czas, a przy dzidzi pelno roboty i wiekszosc raczej na stojaco sie robi

ja sie ciesze ze moja dzidziaj jest juz prawidlowo ulozona :) i chce rodzic naturalnie

Awatar użytkownika
kasia1983
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2032
Rejestracja: 13 mar 2007, 10:20

19 kwie 2007, 16:40

maj nie mogę wyjść z podziwu dla ciebie że zmieniłaś zdanie :ico_brawa_01: u mnie maleństwo narazie jest ułożone pośladkowo i lekarz mi powiedział że w tym szpitalu na który się zdecydowałam w takich przypadkach dla dobra dziecka nie pozwalaja rodzić naturalnie tylko przez cc ale ja wierzę że maleństwo jeszcze się odwróci bo naprawdę chcę przeżyć ten poród w pełni świadoma mimo tego bólu

doris
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9483
Rejestracja: 12 mar 2007, 12:28

19 kwie 2007, 16:44

no kasiu Twoje malnstwo ma jeszcze sporo czasu, wiec moze sie odwroci :-D

chyba w kazdym szpitalu jak jest ulozenie posladkowe dziecka to robi sie cc, no chyaba ze dziecko juz wychodzi i nie ma jak tego cofnąć...

Awatar użytkownika
kasia1983
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2032
Rejestracja: 13 mar 2007, 10:20

19 kwie 2007, 16:50

no nie ukrywam ze mam nadzieję ze się odwróci chociaż takie ułożenie jest już od dwóch miesięcy muszę lekarzowi powiedzieć żeby przy badaniu maluszkowi klapsa w pupkę dał to wtedy się odwróci inaczej :ico_oczko:

Awatar użytkownika
kasia1983
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2032
Rejestracja: 13 mar 2007, 10:20

19 kwie 2007, 16:51

maj sprawdzają to przy każdym usg ajak się dziecko ułoży do porodu główką w dół to juz raczej nie zmieni pozycji a tak się układa już chyba na miesiąc pzred porodem

doris
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9483
Rejestracja: 12 mar 2007, 12:28

19 kwie 2007, 16:52

najczesciej po 36 tc jest robione usg i jesli wtedy wyszlo ze dziecko jest ulozone posladowo to cc, a jesli glowka w dol to porod naturalny

Awatar użytkownika
GLIZDUNIA
Wodzu
Wodzu
Posty: 16362
Rejestracja: 09 mar 2007, 07:29

19 kwie 2007, 16:53

Doris...max na 2 godz.dzidzią mogą zająć sie polozne..a potem i tak do karmienia oddają dziecko....nie wiem jak w Polsce ale tutaj musisz wstac po kilku godz.a poza tym podaja leki bys mogla w miare normalnie sie zająć dzieckiem.Pamietam jak mama mowila ze po tym znieczuleniu w kregoslup to trzeba bylo lezec i sie nie ruszac...u nas tak nie ma ...zaraz po cc sadzają,wyjmują welfron jeszcze gdy znieczulenie dziala...Ale co kraj to obyczaj...w Polsce jest lewatywka i golenie..u nas nie:)...chyba calkiem inne podejscie....

doris
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9483
Rejestracja: 12 mar 2007, 12:28

19 kwie 2007, 16:54

moja Kinia od jakies 20 tc (ja nie wczesniej) na usg byla zawsze glowką w dół, i dalej jest i teoretycznie juz nie powinna sie inaczej ulozyc, ale z tym to nigdy nic nie wiadomo

[ Dodano: 2007-04-19 ]
w polsce moja kochana to lewatywa i golenie jest w wiekszosci szpitali tylko na zyczenie pacjetki, cale szczescie...

w szpitalu w ktorym ja bede rodzic jest tak jakby osobny oddzial dla kobitek po cc bo one minimum 24h po cieciu musza lezec i nie moga wstawac... i sa karmione tylko kroplowkami... i generalnie jesli są wstanie to sie zajmuja dzieckiem, ale przewiajnaie, mycie itp to polozne robia

Awatar użytkownika
GLIZDUNIA
Wodzu
Wodzu
Posty: 16362
Rejestracja: 09 mar 2007, 07:29

19 kwie 2007, 17:13

A no widzisz Doris...poprostu u nas jest inaczej :-)
Szczerze mowiac nie wiem czemu calkiem inaczej postepuje sie przy tym samym zabiegu...hmm...ale ja w tym wypadku wole rodzic tu gdzie jestem..jakos mniej stresująco to brzmi...i bardziej rodzinnie(bo cc to u nas porod rodzinny...)Ach..no zobaczymy...jak faktycznie sie okarze ze bede miala cc juz za 2,5 tygodnia to podziele sie informacjami na ten temat-moze jeszcze zanim wszystkie sie rozdwoja..:)

[ Dodano: 2007-04-19 ]
oj..no i jeszcze mi sie przypomnialo male pytanko...
Czy jesli pacjentka ma przy naturalnym porodzie znieczulenie w kregoslup...to czy tez potem musi lezec 48 h???bo rozumie ze przez to znieczulenie tak sie postepuje..bo rana jest stosunkowo niewielka..i w poziomie wiec sie nie napina...no a po tym znieczuleniu to poprostu nogi sa podobno ciezkie jak slonie...i to przeszkadza w poruszaniu sie.

doris
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9483
Rejestracja: 12 mar 2007, 12:28

19 kwie 2007, 17:34

Glizdunia ja slyszałam ze przy naturalnym jak ma sie znieczulenie ZZO do przy skurczach partych nie powinno juz ono dzialac (wtedy wiemy kiedy przec), tylko jak sie robi rozwarcie. i z tego co wiem przechodzi ono bardzo szybko. bo to jest tak ze oni podaja jakies dawki i w pewnym momencie po prostu przestaja.

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość