Awatar użytkownika
Motylek22
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2838
Rejestracja: 29 kwie 2007, 16:27

18 cze 2011, 10:47

Murchinson, ja narazie się nie powtórzyło :ico_sorki: Troszke mu się ulewa ale to tak tylko po kąciku ust mała strużka.

Bephanthen i przemywanie wodą działa, Pawełek już tak nie marudzi i jest spokojniejszy, widać że już tak nie piecze. :ico_sorki:

Oczko strasznie ropieje, chyba wczoraj troche oliwki do oczka wtarłam :ico_sorki:

Awatar użytkownika
markotka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5514
Rejestracja: 17 mar 2009, 15:45

18 cze 2011, 10:50

hej :-)

u nas nocka właściwie ok, poza tym, że Kryniek domagał się jedzenia co 2h :ico_sorki: jadł po 15-20min i ładnie zasypiał. Marzę o jednej pobudce :ico_sorki:
pogoda zrobiła się paskudna, pochmurno i pada.

Zoola ja codziennie przymierzam spodnie sprzed ciąży w nadziei, że się dopnę :ico_haha_01: póki co udało mi się wcisnąć w pierwsze ciążówki, a to już mały sukces :ico_oczko: a na te dni miasta też myślę, że powinnaś pójść :-) My wczoraj byliśmy na zakupach i tak patrzę w lustro sklepowe i pytam się męża, czy ono powiększa, czy ja taka gruba jestem :ico_oczko: niestety to drugie, ale mam to gdzieś, przecież jestem niecałe 3 tygodnie po porodzie.

Motylek to się Pawełkowi porobiło :ico_olaboga: a może pieluszki go uczulają i stąd to odparzenie?

U nas ciemieniuchy nie ma. Oczko przestało ropieć-przemywałam tylko przegotowaną wodą. Odczynu po szczepieniu szpitalnym nie ma.

Ja to jestem chyba jakaś ułomna i nie potrafię tą fridą zassać :ico_noniewiem: chyba zwykłą gruszkę kupię :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Motylek22
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2838
Rejestracja: 29 kwie 2007, 16:27

18 cze 2011, 11:15

markotka, właśnie się zastanawiam nad tym bo wcześniej mieliśmy te zwykłe pampersa a teraz mąż kupił te premium care i zauważyłam że jak zrobi kupke to mu się ta pieluszka przykleja do pupki. I chyba wrócimy do tych zwykłych pampersa. No ale zmieniam mu teraz przed każdym karmieniem i dodatkowo za każdym razem jak zrobi kupkę, nie używam chusteczek tylko przemywam wodą i daję mu troche poleżeć z gołą pupką. Sporo zasiusianych ciuszków przez to ale widze że jest lepiej a to najważniejsze :-)
Ja to jestem chyba jakaś ułomna i nie potrafię tą fridą zassać
Może źle umieszczasz tą końcówkę w nosku :ico_noniewiem: bo w sumie to jest bardzo proste żeby zassać.

Mój mąż ostatnio stwierdził że za szybko brzuch mi maleje :ico_haha_01: Bo już tylko taki wzgórek mi został, a jak wychodziłam ze szpitala to jak w 5 miesiącu wyglądałam :ico_oczko:

Awatar użytkownika
zoola27
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 24 sie 2008, 20:07

18 cze 2011, 11:40

motylek przy ostrym odpazeniu mozesz stosowac termentiol on działa błyskawicznie !!

u nas pojawia sie mała kropeczka czerwona po szczepieniu..... :ico_oczko:
właśnie się zastanawiam nad tym bo wcześniej mieliśmy te zwykłe pampersa a teraz mąż kupił te premium care i zauważyłam że jak zrobi kupke to mu się ta pieluszka przykleja do pupki.
my przy tych pampkach tez tak mamy......pieluszka przykeja sie do dupki.....
powiem wam ze własnie koncze pierwsze opakowanie dady z biedronki i sprawdza sie rewelacyjnie......pieluszka tez jet cieniutka :ico_sorki: :ico_sorki:

młody własnie usnał ide spróbowac nałozyc wreszcie ta farbe na włosy :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Mariola_Larose
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 571
Rejestracja: 03 lis 2010, 20:15

18 cze 2011, 12:42

Zoola też używam tych z biedronki i z rossmana tych baby dream i też sobie chwalę pampersa też mam ale leżą nie ruszane prawie bo mam ten sam problem co wy... co prawda chłonne są bardzo a co za tym idzie kleją się do pupci małego bo szybko wchłaniają kupkę ale dla mnie to nie to... ja jeszcze używam jedyneczek i te Dada biedronkowe najlepiej u mnie się sprawdzają no i cena też fajna


Ale jestem padnięta :-) spałam od 5 do 8 masakra :-) mały sie wyspał w dzień i noc była problemem ale nie powiem bo wieczorkiem pospałam :-)
na spacerku mały spał od 15 do 19 w domu dałam cyca pomemlał i spał do 3 :ico_szoking: normalnie długie spacery dobrze mu robią ;)

Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

18 cze 2011, 13:40

Murchinson, Maksiowi też ostatnio bardzo się buźka wysuszyła i ma pojedyncze chrosteczki. Nie wiem czym mogę ją smarować? U nas butelki avent też się nie sprawdziły, a mam ich chyba z 6 ( dostałam ). Może któraś chce?
Z butelkami to tak jak u nas, mam 4 i tylko czasami podaję herbatki z nich. Ja ma balsam svr ale możesz posmarować na początek nawet kremem pielęgnacyjnym lub kremem oilatum lub bepanthenem.
markotka, właśnie się zastanawiam nad tym bo wcześniej mieliśmy te zwykłe pampersa a teraz mąż kupił te premium care i zauważyłam że jak zrobi kupke to mu się ta pieluszka przykleja do pupki.
U nas za to zwykły pampers nie za bardzo się sprawdza, lepsze dla małego są premium care. Fakt po żadnych nie ma odparzonej pupy. Motylek, ja tez nie bawię się w chusteczki jak Mateusz zrobi kupę tylko od razu do łazienki i pupsko pod kran. Dobrze, że Pawełek tylko tyle ulewa-można powiedzieć że w cale.

Mariola jak poszukiwania mieszkanka? Oglądaliście już coś?

patrycja_g
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 878
Rejestracja: 02 wrz 2010, 08:18

18 cze 2011, 14:04

u nas z ulewaniem byla wielka masakra nieraz bylo tego tyle ze juz sama nie wiedzialam czy to nie wymioty przypadkiem ale pediatra kazala mi kupic w aptece nutriton do zageszczania, opakowanie 20 zl a starczylo na 3 tyg i nie wiem co to ulewanie, czasem przy czkawce pokaze sie jakas kropelka mleka z buzi i nic poza tym. Na opakowaniu pisze ze na 90 ml mleka 2 miarki ja na 120 daje poltorej i w zupelnosci wystarczy

Filip tez ma czerwona wypukla kulke na ramieniu, pediatra powiedziala ze to normalne i gdyby wyropialo to tez mamy sie nie przejmowac tak moze byc

Maly pije Pulneo na kaszel i spi caly dzien i cala noc, nie wiem czy mu to odstawic czy to tez normalne. Jest weekend i nie mam jak zadzwonic do pediatry. Co prawda ona jest sasiadka tesciowej ale glupio mi z takim czyms leciec do niej a poza tym musialabym i tesciowa odwiedzic a ostatnio nie mam na to ochoty

Murchinson, co z tym czyms co zrobilo sie Mateuszowi na glowce?

Zoola, idz na ta impreze, przynajmniej przez chwile bedziesz myslec o czyms innym bo siedziec w domu i otaczac sie tylko towarzystwem dziecka to naprawde mozna popasc w jakas depresje

[ Dodano: 18-06-2011, 14:06 ]
a co do pieluszek z biedronki to ja tez ich uzywam i jestem bardzo zadowolona, pierwsze mial z pampersow ale nie widze roznicy "a skoro nie widac roznicy to po co przeplacac" :ico_oczko:

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

18 cze 2011, 14:19

na wysuszoną skórkę na buzi polecam Balneum Baby Basic krem,jak już krosteczek nie ma to teraz świetnie nawilża i buźka coraz gładsza i ładniejsza a można smarować całe ciałko :-)
powiem wam ze własnie koncze pierwsze opakowanie dady z biedronki i sprawdza sie rewelacyjnie......pieluszka tez jet cieniutka :ico_sorki: :ico_sorki:
my tylko tych używamy :-D na początku były 1 Pampersa ale teraz tylko Dada :-)
Maly pije Pulneo na kaszel i spi caly dzien i cala noc, nie wiem czy mu to odstawic czy to tez normalne.
to reakcja na syrop,on działa też uspokająco :ico_sorki: wiem bo Hani kiedyś podawałam i też tak spała

Motylek22 niedobrze z tym oczkiem,ale przemywanie na pewno pomoże :ico_sorki:
Marzę o jednej pobudce :ico_sorki:
jeszcze trochę poczekasz :ico_oczko:
Mój mąż ostatnio stwierdził że za szybko brzuch mi maleje :ico_haha_01: Bo już tylko taki wzgórek mi został, a jak wychodziłam ze szpitala to jak w 5 miesiącu wyglądałam :ico_oczko:
to dobrze,że tak szybko spada :ico_brawa_01:
pamiętam jak mnie koleżanka zobaczyła 1,5 tyg po porodzie to pytała kiedy ja urodziłam,że już brzucha nie ma :ico_szoking: ja tam jeszcze troszkę brzuszka widzę bo w jeansy się jeszcze nie dopinam ale niech będzie,że brzuszek zniknął :ico_oczko:
na spacerku mały spał od 15 do 19 w domu dałam cyca pomemlał i spał do 3 :ico_szoking: normalnie długie spacery dobrze mu robią ;)
to super :ico_brawa_01: spacerki zawsze maluszkom służą :-)

[ Dodano: 18-06-2011, 14:26 ]
taki mamy krem
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Awatar użytkownika
mama Izuni
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 224
Rejestracja: 15 lut 2010, 01:30

18 cze 2011, 15:32

Ja tylko na chwilę. Jestem przeziębiona, Iza też, Ada się trzyma ale pewnie nie na długo.

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

18 cze 2011, 18:48

mama Izuni zdrówka dla was :ico_sorki: :ico_sorki:

chrzestna była dzisiaj i Milence ubranko do chrztu przywiozła,sukieneczka jest boska,nie mogę się doczekać żeby w nią małą ubrać :-D

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość