Gosia B.
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 37
Rejestracja: 01 cze 2010, 14:54

14 cze 2010, 15:35

w końcu udało mi się tu zajrzeć. ostatni tydzień jakoś tak szybko zleciał, że masakra. nareszcie w domku no ale dzisiaj coś strasznie boli mnie brzuch i się przez to denerwuje. całe szczęście, że jutro do lekarza.
no i stawiam :ico_tort: za rozpoczęty 14 tydzień :ico_haha_02:

Awatar użytkownika
aniaj84
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2186
Rejestracja: 11 lip 2008, 21:34

15 cze 2010, 10:35

Gosia B., pisz nam tu szybciutko jak tam po lekarzu
a dziewczynki macie już brzusie takie ciążowe????????????
bo ja od rana taki wklęsły mam, potem mi wyskoczy ale chyba od jedzenia.. :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
zubelek
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5747
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:32

15 cze 2010, 18:24

cześć mamuśki,pustki tu co? :ico_szoking:
ja mam brzusio :-D też rano mniejszy a z biegiem dnia rośnie :ico_haha_01: nie wiem czy od jedzenia,w sumie jem normalnie,żadnych "nad" programowych :ico_haha_01: w pierwszej ciąży miałam taki brzuch w 5 miesiącu :ico_haha_01: ale wiadomo,że w kolejnych szybciej widać.
senność nadal straszna,najgorzej,że wieczorem nie chce mi się spać a jak w nocy się obudzę to się męczę zanim zasnę znowu za to w dzień po prostu mnie nie ma nawet jak chodzę :ico_haha_01:
a jak u was z wagą? Ja mam 60kg +2,5kg już :ico_wstydzioch: nie mam pojęcia skąd to się bierze :ico_haha_01:
w czwartek usg,boję się bo wczoraj moje dwie znajome dowiedziały się najgorszego...
mam nadzieję,że tym razem mnie to ominie :ico_sorki:

Gosia B.
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 37
Rejestracja: 01 cze 2010, 14:54

15 cze 2010, 20:11

zubelek ty się niczym nie przejmuj... usg na pewno wyjdzie dobrze :-)
brzusio u mnie juz trochę widać. no i niestety przytyłam już prawie 3 kg więc aż boję się pomyśleć co będzie dalej...
no a poza tym to dzisiaj mam bardzo zły dzień. pojechałam do lekarza a ten okazał się osłem naciągającym na kasę.bardzo mi w głowie namieszał i jutro kazał znowu przyjechać ale do jego prywatnego gabinetu to tam mi zrobi wszystkie badania jak trzeba... no ale ja już się do niego nie wybieram. i pomyśleć, że pojechałam tam bo został mi on polecony przez znajomą. zestresowałam się bo gdybym wiedziała, że taki się okaże to umówiłabym się do jakiegoś innego lekarza a tak to wszędzie teraz trzeba czekać na wizytę :ico_placzek: i nie wiem co robić bo 14 tydzień, ja musowo muszę znaleźć sobie jakiegoś lekarza tutaj bo poprzedni wiadomo-pracuje sobie w irlandii...

do tego mam do was pytanko czy wy wszystkie robiłyście sobie ten dokładny test genetyczny Pappa czy jakoś tak to się nazywa? bo mi w irlandii lekarz powiedział, że wystarczy jak sprawdzi przezierność bo jestem młoda i wszystko jest w porządku... ten dzisiaj znowu powiedział, że jutro u niego w gabinecie musowo muszę to zrobić i koniec. i teraz się martwie bo jeżeli to jest naprawdę konieczne to mam mało czasu bo to się robi do 14 tygodnia a ja właśnie w nim jestem. no i nie wiem co robić. pomocy :ico_placzek: dodam, że lekarz w irlandii wydawał mi się bardzo konkretny. ja nie narzekałam bo nie zostawił żadnego mojego pytania bez odpowiedzi. mojemu mężowi bardzo fajnie objaśniał co gdzie jest na usg (mi oczywiście też), zaraz na samym początku mi powiedział, w których tygodniach usg jeżeli wszystko będzie dobrze, zbadał, wypytał o wszystkie choroby itd. nie miałam zastrzeżeń. a ten dzisiaj mi tak namieszał w głowie, że stres mnie dopadł niesamowity...

Awatar użytkownika
aniaj84
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2186
Rejestracja: 11 lip 2008, 21:34

15 cze 2010, 20:35

zubelek, z tym brzusiem to tak jak u mnie
od rana go nie ma za bardzo, potem rośnie a wieczorem juz łądny
ale dzisiaj moja siostra,bratowa i mama stwierdziły, że on ciążowy sie robi :ico_brawa_01:
a jak w nocy się obudzę to się męczę zanim zasnę znowu za to w dzień po prostu mnie nie ma nawet jak chodzę :ico_haha_01:
u mnie było identycznie
najgorzej w nocy, bo nie mogłam zasnąć i sie męczyłam 3-4 godz
a jak u was z wagą?
u mnie z wagą cinko przytyłam może z 1 kg, z igorem miała tak samo, przytyłam 13 kg przez całą ciąże
w czwartek usg,boję się bo wczoraj moje dwie znajome dowiedziały się najgorszego...
mam nadzieję,że tym razem mnie to ominie :ico_sorki:
oj to przykre :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek:
ale bedzie dobrze zubelek, ja w to wierze :ico_brawa_01:
Gosia B., sama nie wiem co ci doradzić z tym lekarzem
kurna ciężka sprawa
jak jestes nie pewna to może go zmień :ico_noniewiem:
...no nie wiem naprawde co ci doradzić
a propo tego badania to ja go nie robiłam w pierwszej ciąży i teraz tez nie

Awatar użytkownika
zubelek
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5747
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:32

15 cze 2010, 20:42

Gosia B., ja mam w czwartek usg będe na początku 12 tygodnia ale co będą sprawdzać dokładnie to nie mam pojęcia :ico_noniewiem:
W poprzednich ciążach też jakoś mi nie tłumaczyli czy to genetyczne,czy połówkowe...nie znałam tych określeń,usg to było usg,mówili tylko czy wszystko dobrze,dobrze no to dobrze...
Jak masz taką sytuację z tym ginem i jeszcze ma cię naciągać a wiadomo,ciężko z kasą to może lepiej po prostu iść na NFZ w przychodzi?Ja tak chodziłam i wiadomo ile ludzi tyle opinii ale jakoś źle nie miałam,badania te co trzeba,wszystko za darmo usg też...raz tylko w 2 ciąży miałam prywatne usg bo chciałam poznać płeć.Poza tym nigdy za nic nie płaciłam a nei było gorzej niż miały te co płaciły kupę kasy.

aniaj84, ja w poprzednich 2 ciążach też przytyłam po 13 kilo,mam nadzieję,że teraz więcej nie będzie :ico_sorki:

Gosia B.
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 37
Rejestracja: 01 cze 2010, 14:54

15 cze 2010, 21:22

troszkę mnie uspokoiłyście :-) własnie szukałam w necie innego lekarza i wybrałam sobie dwóch do których jutro mam zamiar dzwonić. opinie mają bardzo dobre w necie więc mam nadzieję, że się znowu nie zawiodę. w każdym razie jutro do tego osła nie jadę i już tęsknię za moim doktorkiem z irlandii... choć tam ogólnie służba zdrowia jest tragiczna i własnie dlatego się zdecydowaliśmy na powrót. teraz tylko się jeszcze zastanawiamy, który szpital tu u nas wybrać na poród. ale do grudnia jeszcze dużo czasu więc to najmniejszy problem.

a poza tym to 14 tydzień leci a ja znowu spędziłam w kibelku trochę czasu i oddałam zawartość żołądka z całego dnia chyba... masakra. mam nadzieję, że się to kiedyś skończy.

zazdroszczę wam tylko tych 13 kilo więcej w ciąży :ico_haha_01: mam nadzieję, że mi też tyle przybędzie i nie więcej hehe. no ale to się okaże. to moja pierwsza ciąża więc zobaczymy jak ja reaguje. no i to wszystko to dla mnie nowość więc może się zdarzyć, że zadam jakieś głupie pytanie :ico_haha_01:

herbaciana
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 703
Rejestracja: 27 sie 2009, 23:29

16 cze 2010, 09:13

hej mamusie
Gosia test PAPPA i amniopunkcje robi się w przypadkach wykrycia przy usg w 13-14tc jakiś niedokładności/lub jeśli w rodzinie występują choroby genetyczne-down itp.jeśli nie masz powyżej 35lat nie rób.bez sensu wydawać kase,denerwować się.maszyny do usg są na tyle nowoczesne,że każdą anomalię w organizmie naszych maleństw wykryją.ja miałam robione z mężem testy genetyczne ale dostałam skierowanie ze szpitala po 2 poronieniu więc nic nie płaciłam.poza tym choruję na DPM od urodzenia i to ja miałam obawy czy ze mną wsio ok,mimo że 2 synów zdrowych urodziłam i gin mówił,że to nie genetyczne.ale dla spokojności sumienia zrobiliśmy i genetycznie dobrani jesteśmy jak nigdy.
ja do tej pory przytyłam 5,5kg mam tak wielki brzuch i tak mnie swędzi,że czasami nie wyrabiam.
zapraszam na czereśnie :)

Awatar użytkownika
zubelek
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5747
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:32

16 cze 2010, 11:07

Gosia B., no właśnie,ta służba w irlandii :ico_noniewiem: ja jestem w irlandii pn ale to jeden pies :ico_haha_01: jutro mam usg :ico_sorki:

herbaciana, no to już dużo na plusie nie?
Ja niby 13 kilo tyłam to niby taka norma i jest fajnie ale dla mnie było cięzko,nogi mi siadały,puchły i wyglądały jak kołki drzewa ,jak na stopie wcisnęłam palec w spuchniętą skórę to jakiś czas mi taka dziura zostawała...jej teraz mam nadzieję,że nie będe tak puchła.Poprzednie razy rodziłam latem to i temperatura swoje robiła teraz zimą ,to może będzie lepiej :ico_sorki:
Choć miałam słabe objawy to teraz jakby całkiem zniknęły,chyba że ja taka przewrażliwiona przed tym usg.
a jaką miałam noc :ico_olaboga:

,śniły mi się takie okropne rzeczy,dużo kłóciłam się z przyjaciółmi,dużo rozstań,nienawiści a do tego śnił mi się jakiś pan,że był w ciąży ale dziecko źle się rozwijało i czekał aż umrze,bo nie chciał usunąć a to dziecko było widać,już takie duże i chore a żyło...nie wiem czemu to był pan a nie pani :ico_haha_01: i jeszcze trochę tych pierdół było,normalnie całą noc ...

może uda mi się trochę zasnąć i odespać bo padam na pyszczek.a poza tym to ok :-D

My robimy w sobotę imprezkę urodzinową dla Gabi.
I taki mam dziwny zbieg okoliczności,bo w zeszłym roku ale przed Zuzi urodzinami w czwartek miałam usg dowiedziałam się najgorszego w piątek miałam zabieg a w sobotę imprezkę Zuzi.
Teraz mam w czwartek usg a w sobotę Gabi imprezka...oby piątek był wesoły :ico_sorki:
Dobra nie smęcę idę się coś napić i zdrzemnąć :ico_sorki:

Awatar użytkownika
aniaj84
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2186
Rejestracja: 11 lip 2008, 21:34

16 cze 2010, 14:59

a poza tym to 14 tydzień leci a ja znowu spędziłam w kibelku trochę czasu i oddałam zawartość żołądka z całego dnia chyba... masakra. mam nadzieję, że się to kiedyś skończy.
mi sie zdarzają mdłości ale nie wymioty
w ogóle wieczorem nadal sie źle czuję
mam okropną zgagę
nie moge jeść cebuli bo mnie zabija
ogórka kiszonego też bo tam chrzan jest :ico_noniewiem:
zubelek, to też ci sie sny naśniły
spokojnie z tym usg, bedzie dobrze
ale wiem co czujesz, bo ja tez po poronieniu
jak teraz byłam u lekarza to miałam taką schizę że szok
a mały człowieczek pomachał do mnie nóżkami i rączkami :ico_brawa_01: :ico_sorki:
także do ciebie też napewno pomacha :ico_brawa_01:
u nas dziś piękna pogoda
słoneczko, troszkę wiaterek,
kupiłam dzis truskaweczki pyyyyycha :ico_brawa_01:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot], Google [Bot], Semrush [Bot] i 1 gość