NICOLA_1985

31 sie 2011, 09:14

hej
wisnia moje gratulacje :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
wierzę Ci , ze na pewno się obawiasz tego jak to będzie i że dużo planów musisz troche pozmieniać, dostosować do maluszka ... ale będzie dobrze :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:
rozumiem twoje myśli , ale te tabletki to nie jest dobry pomysł.. wierz mi jakby coś się stało i dziecko by przeżyło i byłoby niepełnosprawne to plułabyś sobie w twarz do końca życia... trudno stało się i teraz trzeba się dostosować do nowej sytuacji... ja wiem, że sama nie byłabym mega zadowolona z kolejnej ciąży bo u mnie bardzo skomplikowana sytuacja z moim zdrowiem i kolejna ciąża to byloby prawie samobójstwo , a nawet moje zabezpieczenie (spirala) nie daje mi 100% pewności... :ico_noniewiem:
zobaczysz, że za niedługo będziesz się cieszyc , ze tak się stało, że zaszlaś w ciąże włąśnie teraz... :-)
a co mężu na to??
w nie musisz mówić w pracy , ze jesteś w ciązy.. w razie czego się na płatny macierzyński załapiesz :ico_oczko:
a na studiach na pewno pójdą Ci na rękę! :-)

my ostatnio mamy codziennie maratony :-) przygotowania do przedszkola pełną parą idą wczoraj byłam na zebraniu, dzisiaj Karolina ma spotkanie integracyjne ze swoją grupą.
byłysmy na bilansie 4-latka i gdyby nie to porażenie to byłoby wszystko super bo Karolina jest bardzo dobrze rozwinięta i fizycznie i intelektualnie... no tylko te niedociągnięcia z rączką i nóżką... to nigdy nie będzie dobrze tak jak ma być ale spoko... jakoś to trzeba przeżyć..
ogólnie mój S. ma urlop dwa tygodnie wiec więcej mi pomaga w domu i przy dzieciach a ja mam troche więcej luzu :-D
musze się pochwalic , ze kupiliśmy sobie zmywarkę z Boscha :-D

[ Dodano: 31-08-2011, 09:15 ]
tibby wszystkiego najlepszego z okazji urodzinek, życzenia spóźnione ale szczere :-D :ico_tort: :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

31 sie 2011, 13:28

Martalka, i jest jeszcze jeden problem ja jeszcze studiuje i mam zamiar sie bronic w czerwcu a w maju mam termin porodu i teraz nie wiem co robic czy brac urlop dziekanski
Myślę, że spokojnie się obronisz. Kwestia tylko pisania pracy. Ale i to da się zrobić. Ja pisałam magisterkę i broniłam się w 7 mcu. A licencjat z 2go kierunku skończyłam pisać 15 września, a 16 urodził się Bartek. Fakt, ogromną pomoc miałam od kumpla, bo wydrukował mi pracę, oprawił, zaniósl itd :D A obroniłam się później niż "moi" bo w lutym, bo miałam 600km na uczelnię :) więc wolałam jechać już z większym niemowlakiem. Boszzz. ale to dawno było, jaka ja stara jestem :ico_noniewiem:
Myslę, że jak złożysz pracę im szybciej tym lepiej, to potem ze spokojem urodzisz, i obronisz się ze swoim rokiem, albo później. Zwykle przeciez to nie jest aż tak sztywno ustalone. No, ale powinnaś być ana chodzie w tym czerwcu.
Chyba martwisz się na zapas za bardzo rozmyślasz, ale w sumie nie dziwię się. Daj sobie czas, ochłoń, nie myśl o tym co jeszcze odległe. Ciąża trwa w sumie dość długo by poukładać sobie sprawy ważne i mniej ważne.
Trzymaj się :)

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

31 sie 2011, 13:31

NICOLA_1985, dziękuję za życzenia :ico_sorki:
to macie niezłą lekką nerwówkę jak to będzie przedszkolu? A to Karolinka pierwszy rok do p-kola idzie? Jejku, ja sobie tego nie wyobrażam! :ico_olaboga: Też się pewnie będę stresowac, gorzej niż maluch :ico_haha_01:


wisnia, jak samopoczucie? Jakieś objawy może? Kiedy znów do lekarza się upewnic na 100%?

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

31 sie 2011, 13:31

Nicola, ja moją zmywarę z żalem zostawiłam w pl :ico_noniewiem: brakuje mi jej jak prawej ręki :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

31 sie 2011, 13:33

Ciąża trwa w sumie dość długo by poukładać sobie sprawy ważne i mniej ważne.
:ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

[ Dodano: 31-08-2011, 13:37 ]
ja się za swoją magisterkę też muszę jak najszybciej zabrac... a tak jakoś nie mam natychnienia. :ico_noniewiem:

wisnia3006
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6458
Rejestracja: 29 maja 2009, 15:30

31 sie 2011, 15:25

tibby, a samopoczucie?fizycznie super gorzej jeszcze psychicznie. objawow narazie tylko brak miesiaczki i nie raz nie dobrze mi jest. a do lekarza mysle ze za 2 tygodnie gdzies tak.
a z praca zalatwilismy tak ze maz u siebie mnie zarejstruje i pojde pozniej na zwolnienie zebym miala jakies pieniadze

NICOLA_1985

31 sie 2011, 22:55

no rzeczywiscie Karolina pierwszy raz do przedszkola, stresa mam trochę ale staram się myślec pozytywnie.. pewnie bez ryku się nie obędzie bo jak inne dzieci bedą płakać to Karolina choćby nie wiem jak uśmiechnięta była przed wejściem do sali to pewnie nastrój jej się udzieli..... ale to trzeba przeżyć.. :ico_oczko: nie mogłam jej posłać do przedszkola na dwa latka bo wtedy ledwo co się chodzić nauczyła i nie była samodzielna tak jak inne dwulatki, na trzy latka jej nie posłałam bo Krystiana urodziłam i nie chciałam aby mały był co chwilę chory a teraz jest najlepszy czas na to aby poszła bo Krystian jest starszy, Karolina samodzielna ( w miarę swoich możliwości) no i ja mam po prostu na tą decyzję odpowiednie nastawienie i taką świadomość, że to dla jej dobra jest :-)

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

01 wrz 2011, 10:33

NICOLA_1985, da sobie dziewczyna radę. :ico_brawa_01: Trzymamy wszystkie za to kciuki. Daj znac jak tam po pierwszym dniu ;-)

U nas spokojnie. Mały bryka i rozrabia. :ico_noniewiem: zamęcza nas książeczkami i każe sobie opowiadac w kółko co jest na obrazkach. On pokazuje paluszkiem, a my mamy mówic co to jest :ico_noniewiem:

A powiedzcie mi, jak z mówieniem u waszych maluchów? Nasz za nic nie chce otworzyc buziaka :ico_noniewiem: Mruczy i tylko kilka swoich słów powie...

Ostatnio Tobik pokąsał trochę chlebek :ico_brawa_01: Niewiele, ale powoli i mam nadzieję, będzie coraz lepiej :ico_sorki:

Awatar użytkownika
gozdzik
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6008
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:41

01 wrz 2011, 13:09

Witajcie my po spacerku teraz Bartoszek spi :-D
Bartoszek ciągle cos nawija a to po swojemu trochę juz da sie wyłapać brzmiące słowa
mówi Iść , dać pić , am ,mama , tata, spać to aaa piłka Bamba i wiele by tu wymieniać
ale dzieci rożnie zaczynają mówić jedne szybciej drugie mniej
a nawet czasem sie zdarzy ze nawet jak dziecko ładnie mówi potrafi na jakis czas przestać
różne sa te etapy w rozwoju

wisnia3006
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6458
Rejestracja: 29 maja 2009, 15:30

01 wrz 2011, 13:13

gozdzik, bardzo duzo mowi bartoszek. zuzka tylko mama nie baba tata.

aaa nie wiem czy wiecie ale sandrusia bedzie miala 3 chlopaka

Wróć do „Przedszkolaczki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość