Awatar użytkownika
kilolek
4000 - letni staruszek
Posty: 4553
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:27

25 lut 2010, 00:27

mikusia a moze przez ta chorobę Zuzia nie przybiera?
Dobrze,z e nei musiałyście zostać. Ja z Kubą 2 razy bylam w szpitalu. Obydwoje sie umęczyliśmy. On wycierpiał, a ja umordowałam śpiąc na podlodze...

Ja jutro ide na ważenie, bo cos mi się wydaje, ze tego mleka to nei za bardzoc hyba mam :( i obawiam się, ze ta glodowka niezbyt dobrze na Michasia wplynęła.

Na wszelki wypadek zamówilam system SNS Medeli http://www.bobosklep.pl/medela-system-w ... p-721.html i w razie czego tak będę dokarmiać.

Siunia mój Kuba wręcz chudł, bo miala zapalenie płuc (okoloporodowe bezobjawowe)

Awatar użytkownika
matikasia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3022
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:12

25 lut 2010, 12:08

No mi też się dziwne wydaje, że Zuzia się nie najada, czy pokarm jest niewartościowy. Może to faktycznie przez chorobę. Zresztą nie wiem, czy jak dziecko chwilowo nie przybiera to trzeba coś z tym od razu robić??

Nerowercia
Ty wiesz co dla Twojego dziecka najlepsze. Wiadomo jest łatwiej jak ktoś może nakarmić bo cycuś to zawsze tylko mama i mama:) a może ten system byś kupiła co Kilolek pisze.

A u nas poprawiły się kupki:) moje też:) zaczęłam pić zieloną herbatę i podjadać słonecznik łuskany i rodzynki. Na śniadanko codziennie musli z pokrojonym bananem. Błonnikowa pycha:)

Awatar użytkownika
mikusia1
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1161
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:10

25 lut 2010, 13:22

Witajcie
pewnie macie racje bo to az niemozliwe zeby nagle cos bylo nietak tylko ze Zuzia od poczatku malo przybiera nie tak jak jest wedle normy
w przyszlym tyg wraca moja pediatra z urlopu i pewnie i tak bede szla na kontrol z Zuzia to zapytam co i jak i zapytam o to badanie moczu moze naprawde jakas bakteria

jak sie na nia patrzy neiwidac zeby bylo cos nietak
jest pogodna,smieje sie caly czas,gaworzy jest ruchliwa prubuje juz glowke i nogi do przodu pchac zeby usiasc
takze ja nieiwdze zeby cos niebylo nietak
tymbardziej wydaje mi sie ze moj pokarm jest oki bo sie nim najada w nocy sama musze ja budzic chociaz czasem zdarza mi sie zasnac wyznaczona godzinke i twedy zuzia sie budzi po 5h aja zawsze ja budze po 4 czasem 4.5 h wtedy jak mi sie zasnie to Zuzia sie budzi po 5-6 h roznie dlatego mysle ze to nieiwna mojego mleczka
a czy wartosciowe jest niewiem
chyba tak
bo jak czasem zdarzy mi sie ze musze troche odciagnac to jest troche kozuszka nie za duzo ale troche jest

ach juz sama niewiem
mam nadzieje ze to niejakas alergia
ach zobaczymy
mam troche dola przez to bo sie obwiniam ze to moja wina :ico_noniewiem:
No i plus jest jeszcze taki,że tata dumnie siada i daje mleczko córci i widac,że sprawia im to radośc obojgu a ja mam chwilkę dla siebie albo mam czas by zrobic co innego
super :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: dla tatusia niech sie przydadza do czegos hehe
moze Zuzia ma anemie lub inna choroe
no wlasnie czytalam wczoraj na necie i to co napisalas tez jest wynikiem tego ze sie malo przybiera na wadze
musze zapytac pediatry co ona na to
Ja jutro ide na ważenie, bo cos mi się wydaje, ze tego mleka to nei za bardzoc hyba mam :( i obawiam się, ze ta glodowka niezbyt dobrze na Michasia wplynęła.
no mam nadzieje ze z Michasiem wszystko dobrze :ico_oczko:
czekamy na wiesci
A u nas poprawiły się kupki:) moje też:) zaczęłam pić zieloną herbatę i podjadać słonecznik łuskany i rodzynki. Na śniadanko codziennie musli z pokrojonym bananem. Błonnikowa pycha:)
to super :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: wkoncu sie uwas unormowalo i niech tak pozostanie :ico_oczko:

umnie po Wiki mialam takie problemy zaparcia strszne
a z Zuzia na odwrot wszytko jest w jak najlepszym porzadeczku i niech tak tez zostanie :ico_oczko: :ico_oczko:

kurka dziewczyny mam pytanie czy wam tez tak wypadaja włosy??umnie to garsciami :ico_szoking: po umyciu to juz wogle a najgorzej jak rano przeczeszes obie wlosy szczotka to taka kepka wlosow ze masakra
niewiem czy to normalne
ale jak tak dalej pojdzie to chyba łysa bede :ico_placzek: :ico_placzek:

najgorsze ze obiecalam Wiki ze pojdziemy w niedziele na łyzwy ale niestety jeszcze niedokonca doleczona i Zuzia tez chora takze nici z wyjscia a 7 marca mamy chrzcinki takze odpada
i ostatni raz 14marca mozna pojsc ale mam nadzieje ze Wiki niebedzie znow chora :ico_noniewiem: :ico_olaboga: bo to ostatni raz potem dopierow pazdzierniku
no zobaczymy

zba mnie zaczal znow bole a jeszcze 25dni :ico_placzek: :ico_placzek:
ach niewiem ile jeszcze wytrzymam

dziewczyny ja wczoraj zagadalam na watku dzieciaczki pazdziernikowo-listopadowe i dziewczyny bardzo dobrze mnie przyjely i az wrecz dopytywaly sie co unas i dalczego niepiszemy
ja prubuje powoli sie tam wbijac
bo unas czasem cisza taka moze warto by znimi popisac bo jak widac cos niechca nam utworzyc tego watku tymbardziej ze juz sa pazdiernikowe 2010 mamusie :ico_ciezarowka: a zaraz beda listopadowki 2010
niewiem nienamawiam
ale ja prubuje swoich sil i zobacze co ztego wyjdzie
oczywiscie bede tutaj z wami pisac :ico_oczko: :ico_oczko:
niepozbedziecie mnie sie tak łatwo

buziaczki

Awatar użytkownika
matikasia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3022
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:12

25 lut 2010, 15:11

To może wszystkie pójdziemy na tamten wątek? im nas więcej tym lepiej:)
Mikusia1 zdrowiejcie prędko. Na łyżwy jeszcze pójdziecie. Zdrówko najważniejsze. Ja w niedzielę też wybieram się tylko sama z Matim, ale do kina:)
Co do Twojego mleczka to bardzo wątpię by przyczyna małej wagi leżała w mleczku. Mała się najada od początku i dobrze sobie radzicie. To na pewno inna przyczyna, a może po prostu ona będzie drobniutka. Chyba nie powinno się aż tak sztywno patrzeć na te opinie.

Kupiłam sobie wczoraj na allegro pas neoprenowy na brzuch. Niby się szybciej chudnie :ico_sorki:

Mi włosy nie wypadają, ale słyszałam, że po ciąży to normalne także na pewno Ci minie.

Awatar użytkownika
siunia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5366
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:12

25 lut 2010, 21:26

mikusia1, mi wlasy po 2 porodzie i teraz zaczynaja wypadac 3 miesiace od dnia porodu,moglo by sie wydawac ze mnostwo, ale to normalne, potem wszystko wroci do normy
No i super ze Zuzia taka pogodna, i na pewno ta waga nie przez twoje mleczko

kilolek, rewelacyjny jest ten system do karmienia mendela, juz widzialam to wczesniej , rewelacja, super ze takie cos ktos wymyslil, :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

a co do przepisania sie na tamten watek , to ja sie dopasuje do was, bo ja wiadomo jak zagladam, wiec patrzcie aby wam bylo wygodniej :ico_oczko:

U mnie dzien jak co dzien. w kolko to samo, wiec opowiadac nie am co

Awatar użytkownika
kilolek
4000 - letni staruszek
Posty: 4553
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:27

25 lut 2010, 23:27

dzsiaj michaś okropnie marudny choć melka duzo. Posżlam go zważyć i okazalo się, ze przez 3 tygodnie przybrał tylko 300g :ico_olaboga: i sama niw iem cyz doakrmiać czy nie? Mleka mam duzo. Nasza pediatra bedzie dopiero w poniedziałek.
Do tego Michaś pokasłuje

Awatar użytkownika
siunia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5366
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:12

26 lut 2010, 10:09

kilolek, moja Mia przez ostatni miesiac 300g przybrala
Jak dziecko miesci sie w siatce centylowej to ja uwazam ze wszystko jest ok.

tu stronka fajna
wpisujesz po prawej stronie date urodzenia, wage i wzrost i widzisz gdzie twoje dziecko jest na siatce, kazda z tych lini jest prawidlowa, a ta srodkowa gruba to , ze najwiecej dzieci jest w takim wieku z taka waga i wzrostem

http://siatkicentylowe.edziecko.pl/

My dzis na te pierwsze szczepienia jedziemy co nas z zeszlym tyg ominely przez biegunke

Awatar użytkownika
matikasia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3022
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:12

26 lut 2010, 13:39

Siunia fajna ta stronka:)

Ja tam zawsze czekam na szczepienie kiedy jest ważenie i wtedy patrzymy czy mała ładnie przybiera. Nie stresuję się na zapas. Widzę po obrankach, że rośnie i już:)
Teraz mamy 10 marca i zobaczymy.

Kilolek chyba to normalne, że raz dzieci przybierają mniej a raz więcej. Nie martw się.

Kurde dzwonię do przychodni zapisać małą na usg bioderek kontrolne już od dłuższego czasu.Wiecznie nie odbierają. Wczoraj się wreszcie dodzwoniłam, a ona mi na to, że mają terminy na 27 kwietnia i że Milenka będzie już za dużo miesięcy miała na to badanie i kazała dzwonić do innej przychodni, więc od dziś dzwonię, a tam też nie odbierają. Co do czego przyjdzie, to będę musiała gdzieś prywatnie iść.Ach te nasze przychodnie.

Nasz Milcia jakoś się dziwnie czasem zachowuje przy jedzeniu. Nie mogę rozszyfrować o co je chodzi. Szuka cyca, aż piszczy i piąchy zagryza. Dostawiam ją a ona się drze i wyrywa. Wreszcie jak przykima z tego płaczu, to je. Odkładam ją do łóżeczka i się zaraz budzi znów głodna. Ładnie zjada i dopiero jest spokój. Mam niby dużo mleka, a jakoś się nie najada nawet na 2 godziny nie wytrzymuje.
W przyszłym tygodniu kończy 4 miesiączku i wprowadzam kaszkę raz dziennie i jabłuszko z marcheweczką. Może po tej kaszce chociaż na dłuższy spacer wyjdziemy.
A tu lizanie marchewki:)
Obrazek


Dziewczynki macie jakieś oryginalne ale i niedrogie przepisy na dania wielkanocne??

Ja już od 3 dni regularnie ćwiczę 2 razy dziennie. Raz z dziećmi się gimnastykujemy w dzień, a drugi raz już jogę wieczorem na barwach szczęścia. Powiem Wam, że jest jakaś magia w tym, bo aż się chce ćwiczyć:)

Awatar użytkownika
kilolek
4000 - letni staruszek
Posty: 4553
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:27

26 lut 2010, 15:11

moi chłopcy chorzy. Obaj mają zapalenie oskrzeli. Mlody od Kuby zlapał. Kuba jeszcez w poniedzialek mial tylko gardło zainfekowane a dziś juz i oskrzela. Dostali antybiotyk i w poniedzialek konieznie na kontrole, bo schodzi coraz niżej :ico_placzek: :ico_olaboga:
Po lekach maja apetyt stracić :ico_szoking: Kuba to od 2 dni nic nie je, więc nie wiem chyba przestanie oddychać... a Michaś jak znów apatety straci to mi znów mleka ubędzie achhh, a dziś juz piersi jak baniaki tyle mleczka :ico_haha_02: muszę ściagac jakby co.

Mikusia ja mam przepisy na jajka faszerowane ale musisz się do wieczora wstrzymać. Teraz udalo mi się chłopaków położyć na drzemkę ale zaraz mlody wstanie, więc nie zdążę.

Awatar użytkownika
matikasia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3022
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:12

26 lut 2010, 15:16

Ja prosiłam o przepisy:)

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość