Awatar użytkownika
mikusia1
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1161
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:10

26 lut 2010, 17:48

witaajcie
my juz po kontroli u lekarza
Zuzia nadal na innym antybiotyku od dzis czylo ju z3 :ico_placzek: :ico_placzek: ale niestety musi to wyjsc zniej no i probiotyk i syrop prawoslazowy
i we wtorek sroda kontrol
pytalam o ta wage to mowi ze po pierwsze jest dribniutka a po drugie przy tej horobie to norma i napewno nieprzybierze tak jak trzeba :ico_olaboga: :ico_placzek:

no i musze zapytac swojego pediatry i skierowanie na krew i mocz zeby sprawdzic czy wszystko jest oki

Wiki niestety tez przyszly tydzine caly w domu :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek: bo niby mogla by pojsc do szkoly ale dzieci wroca z ferii i beda znow chorobka jakies i bezsensu zeby poszlan na 3 dni lepiej niech posiedzi i do konca sie wykuruje tym bardziej ze mamy chrzcinki w przyszla niedziele :ico_olaboga:

kilolek, ojej to widze ze twoje chlopaki tez chore wspolczuje bo wiem co to znaczy
zycze zdrowka
a co do wagi to tak jak umnie Zulka tylko 200gr w ciagu miesiaca przybrala takze to przez chorobe

matikasia, super ze idziesz z Matim do kina fajnie
a ty juz wprowadzasz kaszki i jedzonko?
ja jeszcze nie choc zapytam pediatry jak bede czy juz mozna

Awatar użytkownika
matikasia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3022
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:12

26 lut 2010, 18:26

Mikusia1 obyście do chrzcin się wykorowały!!
No mówiłam, że chwilowe nieprzybieranie na wadzę, to nie taki wielki problem.Mam nadzieję, że nic tam Zuzi nie wykryją te badania, że to tylko przez chorobę, ale badania lepiej zrobić. My 10 marca razem ze szczepieniem mamy bilans czterolatka i sama poproszę jak mi nie dadzą skierowanie na mocz i krem Matiego. Nigdy nie miał robione. Już czas.

Co do jedzonka, to nie wprowadzam jeszcze. Jedynie raz dziennie troszkę kaszki łyżeczką tak przed spacerkiem, bo mi się budzi i cyca szuka w połowie spaceru:)
A lekarza nie będę się o to pytać, bo każdy lekarz powie według swojego uznania, a nie jak powinno być, bo przecież nie ma sztywnego planu. Ja się trzymam, że do 4 miesiąca nic, a potem można lub nie.

Awatar użytkownika
nerowercia
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 89
Rejestracja: 20 paź 2009, 13:43

26 lut 2010, 21:27

Hej Dziewuszki!!
Nam dzionek minął dziś baaardzo marudnie odwiedziła nas kuzynka i mała jak tylko na nią spojrzała to był jeden wielki ryk jak tylko uspokoiła si na chwilkę-kuzynka próbowała do niej zagadac i znowu ryk ale to taki że aż się bidulka zanosiła i tak było prawie przez 6 godzin co ona siedziała.Teraz dopiero pojechała do domu a mała usnęła no a ja z tego wszystkiego jestem spocona jak szczur jedyne o czym marze to teraz prysznic :ico_haha_01:

Zastanawiam się czy nie nadchodzi już okres ząbkowania bo mała całymi dniami wkłada wszystko co popadnie do buzi pięści jak by mogła to obie naraz by włożyła smoka to razem z plastikiem a jak tylko ją wezmę na ręce to dopada się do mojego ramienia i strasznie go gryzie-przyciska i to dośc mocno tymi dziąsłami, dziś wzięłam jej palca do buzi włożyłam i tak po dziąsłach jeździłam to się uspokoiła i tylko leżała a z miny można było wyczytac ,,tak mi rób tak mi dobrze" :-D :-D :-D :-D

mikusia1 prędzej pytałaś o wypadanie tych włosów . Ja też mam z tym problem i sama się dziwiłam bo co szczotkę wyczyszcze kilka razy poczesze i już pełna i wokół mnie jest ich pełno mała ma w rączkach, na bluzce pełno jak głowę myję to też widzę także ja też mam z tym problem i nie wiem dlaczego. Może nam jakichś witamin brakuje :ico_noniewiem: :ico_noniewiem: :ico_noniewiem: :ico_noniewiem:

Kilolek pierwszy raz widzę taki system karmienia i nawet mi się podoba, choc ja i tak już odchodzę od cyca to jak już go wypróbujesz to daj znac bo sama jestem ciekawa czy jest wygodny i dobry dla obojga :ico_noniewiem: :ico_noniewiem: :ico_noniewiem:

Siunia wg twojego linka to nasza mała jest za duża i za grubiutka :ico_haha_01: :ico_haha_01: :ico_haha_01: No ale ma po kim-prawda :-D :-D :-D A swoją drogą to nie widac po niej że jest pulpecikiem po prostu jest długa i dupcię też taką malutką ma-może to dla mnie już normalne, ale jak ktoś ją widzi to nigdy by jej nie dał 8kg ale na rękach to czuc :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Matikasia foteczka z tą marchewką jest suuuper :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: .

A miałam pytac jak zaczynacie podawac swoim dzieciaczkom jabłuszka itp. to podajecie surowe? Bo ostatnio ktoś mi powiedział ,że wszystko powinno byc przegotowane i nie surowe -nawet jabłko bo to jest za ciężkie dla dziecka. Dla mnie to troche dziwnę i dlatego Was pytam.

Awatar użytkownika
matikasia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3022
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:12

26 lut 2010, 21:45

Nerowercia nasza mała tak samo z tymi dziąsłami. Chyba jej zęby idą. Dziś cały dzień niespokojna.Głodna, cyca szuka, daję jej to się odrywa i drze. Raz w dzień to już się tak darła i zagryzała że szok, a że długo nie jadła to widziałam, że głodna jest. Ja ją do cyca, a ona nic. Dałam jej butelkę z herbatką to się zassała. Znów szybko do cyca, a ona się drze. Myślałam, że zwariuję.Mati ją bujał z leżaczku, a ja ścigałam po parę łyków mleka i zasysała i ładnie piła, a z cycka nie chciała. Potem sobie myślę, co ja robię, uczę dziecko pić z butelki. Ale ona się tak darła, że sumienia nie miałam. Potem już usnęła i jak się obudziła zjadła z cyca. Wieczorem na dobranoc też 2 wciągnęła. Co to miało być to nie wiem...

Co do witamin to zawsze można brać nadal te co w ciąży.

Ja kupiłam małej na pierwszy raz słoiczek marchewka z jabłkiem i tak podam. Nic nie będę z tym robić. Nawet podgrzewać nie.

Awatar użytkownika
siunia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5366
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:12

26 lut 2010, 21:57

nerowercia, w norwegii mamy troche inna ta skale, wiep pewnie twoja mała sie tam miesci, bo ta jest polska, a wiadomo co kraj to inne miary czy szczepienia.
Co do wlosow, to ja zauwazylam ze jesli sie bralo witaminy w ciazy i po porodzie przestalo brac to jakies 3 miesiace po porodzie starsznie strasznie mocno sie sypaly wlosy
A teraz cala ciaze nie jadalam wiatmin, i az tak targicznie nie wypadaly jak po 2 porodzie.
Ostatnio tez obejrzalam karty moich chlopakow, i 2 synek tez na 3 miesiace mial 66 cm i 7600g, wiec duzy byl nawet :ico_oczko:
Co do jabłka, nie pamietam, ale chyba najpierw gotowane dawalam
A jesli chodzi o zabkowanie, to moj 1 syn starsznie sie slinil od 3 miesiaca, i gryzl wszystko co sie dalo, a 1 zabek wyszedl rowno na 6 miesiecy, wiec teraz sie nie nastawiam na zabki,bo i 2 syn na pol roku mial pierwszego. Ale zapytaj sie swojej mamy i tesciowej kiedy tobie i twojemu mezowi 1 zabek wyszedl, zazwyczaj po ktoryms z was mała to odziedziczyła i bedziesz wiedziec kiedy nastawic sie na zabki

matikasia, jak napisalas co robi twoja Milenka , to jak bym czytala o Mii, ze niby szuka cyca, dam jej, ciagnie mocno tak gryzac i sie zlosci, odstawiam wialki ryk, wsadzi piastke do buzi lub ostatnio nawet udalo jej sie wsadzic kciuka i spi, a potem oczywiscie sie budzi i cyc.

kilolek, :ico_olaboga: biedne chlopaki, duzo duzo zdrowka a ci wytrwalosci i sily :ico_sorki:

mikusia, zdrowka dla dziewczynek :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

Ja była na szczepieniu, tak z ciekawosci pani znow zwazyla i zmierzyla Mie i szok
Przez ostatni miesiac ostatnio przybrala tylko 300g, a teraz przez ostatni tydzien przybrala 200g, wiec 6900g, wazy teraz, ale dogonila wage tym tygodniem
No i szczepionka byla 5 w 1 i na pneumokoki.

Awatar użytkownika
matikasia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3022
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:12

26 lut 2010, 22:17

Skoro w każdym kraju są inne te miarki, to tym bardziej nie ma się co przejmować, aż tak tą wagą.

Ja Matiemu podawałam jako pierwsze jabłuszko, potem marchewkę i nic nie gotowałam.

Siunia to chyba naprawdę ząbki idą naszym szkrabkom. Mati miał na 3,5 miesiąca pierwszego:)

Awatar użytkownika
kilolek
4000 - letni staruszek
Posty: 4553
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:27

26 lut 2010, 23:05

nerowercia sparzyć przynajmniej musisz.

Matikasia szukam!!!! ale chłopaki ciągle placzą i mi nie dają :( nie zapomnialam

Awatar użytkownika
nerowercia
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 89
Rejestracja: 20 paź 2009, 13:43

27 lut 2010, 00:34

Tak jeszcze wpadłam zobaczyc czy coś nowego doszło a tu proszę jak fajnie jak wszystkie prawie znowu jesteście bo ostatnio tu taaaaka cisza była :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek:

I co do tych ząbków to naprawdę jest wielka niewiadoma teściowa mi mówiła,że jej synowie dostawali tak między 4 a 6 miesiącem także wszystko możliwe,że te dziąsełka ją swędzą. Jak daje się małej palca do buzi to dolne dziąsła nie są aż tak twarde a na ząbki się robią ale za to na górze cały przód jest twardy i tak dziwnie w miejscach gdzie mają byc te kiełki to są takie kropeczki nie wiem czy to normalne, bo w sumie prędzej nie interesowałam się co mała ma tam w buzi i palca jej nie wkładałam.Dziś to naprawdę myślałam,że wypcha sobie całą buzie bo dokładnie wszystko co w zasięgu ręki lądowało w buzi, mąż jak siedział koło małej do brała jego palce i dokładnie gryzła i przy tym się strasznie denerwowała i dalej gryzła-dokładnie aż mąż mówił że robi to z dużą siła, bo przecież jakby była głodna to zamiast gryźc ssała by palca no nie. No i w dodatku taka marudna bidulka się zrobiła,że sama nie wie czego chce.W sumie to nie nastawiam się tak na te ząbki, mojej znajomej mała od 3 miesiąca też gryzła co popadło a pierwszego ząbka dostała dopiero w 8 miesiącu. Ale przecież każde dziecko jest inne. :ico_oczko: :ico_oczko: :ico_oczko:

Dobra lece już spac bo już oczy mi się kleją :516: :516: :516: :516: :516: :516:

Awatar użytkownika
kilolek
4000 - letni staruszek
Posty: 4553
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:27

27 lut 2010, 00:54

mojej znajomej mała od 3 miesiąca też gryzła co popadło a pierwszego ząbka dostała dopiero w 8 miesiącu.
no to tak jak mój Kuba. Wszyscy mówili, ze to ząbki, a on 10 miesięcy miał jak 1 ząbek wyszedł. Także myślę,z ę to niekoniecznie ząbki to plucie i gryzienie. Pamiętajmy, ze dzieci zmysł dotyku mają umiejscowiony nie tak jak my na rekach tylko w buzi. Żeby poznać kształt muszą wpakować do dzióbka.

Awatar użytkownika
siunia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5366
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:12

27 lut 2010, 13:22

Hej, a ja wlasnie przerwe na kawe zrobilam,
Mia caly dzien spi , po wczorajszej szczepionce, wiec spokonie sprzatam, zostalo jeszcze tylko lazienke wyszorowac, poprasowac pranie z tygodnia :ico_olaboga: , no i obiadek zrobic,
U nas ciagle sypie, jak pojechalam autem do miasta to normalnie myslalam ze spod swiatel nie rusze bo nie dosc ze pod gorke to jeszcze kupe sniegu lezalo i kola w miejscu chodzily, juz nie nadanzaja odsniezac

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość