moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

04 cze 2007, 11:20

A ja dostaje "białej gorączki" Martyna obraziła się na mleko. Nie chce pić, powinna pić 150 a jak wypije 50 to jest sukces.

Powiedzcie mi jak jest u Was z nocnym karmieniem, bo w nocy a raczej u nas nad ranem też nie chce jeść. U nas wygląda to mniej wiecej tak:
Wstajemy ok 6, szykujemy się do wyjscia w tym czasie napije sie herbatki bo jesc nie chce, pózniej idziemy do mojej mamy i ok 8-10 zje mleko. Pózniej ok 14 robi sie dopiero głodna i podejscie z mlekiem, zje albo nie. Jak nie chce to dajemy jej zupke albo puerre ziemniaczane na obiadek wiec mleko moze isc na bok, pózniej wracam i ok 17-18 zje deserek lub zupke. Pozniej powinna przed spaniem ok 20 cos zjesc, ale nie zawsze. Daję jej kaszkę albo próbuje mleko. I to w sumie wszsytko, strasznie mało, lae nasz niejadek nie chce wiecej. Pózniej jak spi próbuje jeszcze kilka razy dac jej mleko ale gdzie tam pociagnie kilka razy i koniec.

Chyba pójde do pediatry pogadac co dalej, może cś nowego jej wprowadzimy bo jak tak dalej to ona wogóle nam nie bedzie chciała jeść

Awatar użytkownika
Rosa
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 42
Rejestracja: 08 mar 2007, 13:35

04 cze 2007, 14:34

Hej!Może mi sie uda choć przez chwilke coś napisać.Aurelka kończy dzisiaj 5 miesięcy(ale zleciało).W środe byłyśmy w szpitalu na dyżurze laryngologicznym,bo nasza pediatra podejrzewała zapalenie ucha no i nie pomyliła sie.Aurelka bardzo płakała,wręcz krzyczała tylko temperatury nie miała.Jutro idziemy na kontrole,ale widzę,że już jest znaczna poprawa.U nas też zaczął się kłopot z jedzeniem mleczka.Przez kilka dni to jadła z dwa razy dziennie,bo więcej nie chciała,ale przypuszczamy,że to przez to ucho.Aurelka wcina już zupke jarzynową,ale najchętnie to owoce(ze słoiczków).Wczoraj pierwszy raz zjadła śliwki i bardzo jej smakowały.Narazie kaszki jej nie wchodzą,ale może jeszcze nie czas na ten smak no nie wiem.Na dzień dziecka dostała huśtawkę od dziadków i ma zabawe.Bardzo nas rozśmiesza teraz jak śpi ww łóżeczku poprostu kręci się wkółko.Do siadania już się garnie,ale narazie tylko głowe umie unieśc.Najlepiej jak ją weżmiemy pod paszki i nóżkami po podłodze zasuwa.Tak fajnie szybciutko na paluszkach biegnie.Oj kochany psotnik z niej :ico_haha_02:
Eve Wszystkiego naj z okazji rocznicy ślubu :ico_prezent: :ico_zdrowko:

[ Dodano: 2007-06-04, 16:11 ]
Zapomniałam napisać,że w niedziele jedziemy nad morze na tydzień zobaczymy jak nasz urwis będzie się sprawował :ico_haha_02:

Awatar użytkownika
arvona
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 113
Rejestracja: 09 mar 2007, 03:03

04 cze 2007, 21:47

raz musiałam dokarmiać małą co miałam bardzo wysoką gorączke w sumie to moj M. ja karmil ale widzialam ze jej nie smakowalo. ja wtedy kilka razy do szpitala musialam jechac.. a tak to mleka modyfikowanego juz nie daje tylko w tamtej sytuacji i stad wiem ze go nie lubi...

a co do kaszki to daje malej jak mi sie mleko skonczy a ona dalej glodna ale to sie czesto nie zdarza... no ale coz glodomorek sie z niej straszny zrobil i sa chwile kiedy braknie mojego pokarmu. wtedy rozrabiam jej kaszke i doje sobie te 10-20 ml.

no i dawalam jej soczki ktore uwielbia a dzisiaj dalam jej zupke ale jej nie smakowala zjadla tylko dwie lyzeczki. musze ja juz zaczynac przyzwyczajac do pokarmu bo bedzie wtedy latwiej ja zostawic jak pojde do szkoly. wtedy nawet nie bedzie moze trzeba na ta butle jej przestawiac. bo zje kaszke i jakis sloiczek a jak wroce to ja nakarmie. chce zeby juz ladnie jadla jak mnie nie bedzie w domu zeby z tym problemow nie bylo wiec juz zaczynam z papkami. nakupilam caly zapas tych po 4 miesiacu i sprawdze ktore wogole jej smakuja.

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

05 cze 2007, 15:58

Dziewczyny a u nas drugi ząbek sie pojawił :) znowu pocichutku wyszedł. Mamy drugą jedyneczke na dole

prawa jedynka dolna - 22 maj
lewa jedynka dolna - 3 czerwca (w urodziny Taty)

Mam pytanko, odebrałam wyniki z posiewu i wyszło, że posiew ok ale jest jeszcze że:
Wyhodowana 2 rodzaje pałeczek z rodziny Enterobacteriaceae, ziarniaki Gram (+). Co to jest?

Awatar użytkownika
eve.ok
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5871
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:20

05 cze 2007, 21:11

Rosa kochana dziękuje Ci bardzo, ale skąd Ty o tej rocznicy wiesz...? Pisałam na forum? :-) A temperamentem Aurelki sie nie przejmuj :ico_haha_02: Wprost przeciwnie - ciesz się :ico_oczko: Ponoć im dziecko w dzieciństwie i w okresie niemowlęcym bardziej wymagające tym pewniejsze i bardziej przebojowe jest później w życiu dorosłym, nie jest nieśmiałe. W każdym razie wyczytałam tak w jakichś badaniach amerykańskich. I od tego czasu przestałam na Jagusię narzekać, która nie potrafi sama 10 minut przeleżeć nie śpiąc :ico_oczko:
Moniś co do tych pałeczek - to na pewno jakieś bakterie, ale pediatra Ci wytłumaczy jakie. Oby bez antybiotyków czy podobnych świństw sie obyło. I gratuluję oczywiście Małej ząbka drugiego :ico_brawa_01: U nas tylko marudzenie na ząbki...a efektów brak :ico_oczko: Idzie Martynka jak burza :ico_oczko:
A jedzeniem bym sie nie przejmowała. Jagódka też miewa dni kiedy je bardzo mao i jakoś mnie to nie niepokoi. Póki dziecko przybiera na wadze prawidłowo i nic mu nie dolega, nie ma raczej powodów do niepokoju. Nasze dzieci sa od nas mądrzejsze i same wiedza ile jedzenia potrzebują.
A jaga już chyba z 8 kg waży...Po domowemu ma 7900g :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
Rosa
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 42
Rejestracja: 08 mar 2007, 13:35

05 cze 2007, 22:03

Oj Eve przecież w ten sam dzień miałyśmy ślub(no co ty zapomniałaś :-) )
Gratulacje dla Martynki.U nas jeszcze ząbków nie ma,ale górne dziąsełko takie białawe się zrobiło.I Aurelka słabo je.No nic się nie martwie taka pyzia z niej :-) Dzisiaj miałyśmy mieć kontrole u laryngologa,ale czekaliśmy na panią doktor godzine i nie raczyła się pojawić,więc sobie poszliśmy(paranoja a oni strajkują o podwyżki).Będziemy musieli pójść prywatnie.Wkurzyłam się :713:

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

05 cze 2007, 22:04

Znalazłam sposób na Marti. Je i to dużo ale tylko łyżeczką :) wiec co tam , dla mnie nie ma problemu

Awatar użytkownika
eve.ok
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5871
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:20

05 cze 2007, 22:22

rosa wstyd mi, ze zapomniałam :ico_noniewiem: Jak wam się udała rocznica? Bo u nas rodzinnie czyli kilkunastoosobowo. Niezbyt kameralnie i romantycznie...
A co do zapalenia uszka Aurelki - uważaj teraz na nią...Bo ponoć jeśli dzieciaczek zachorował w pierwszym roku życia na zapalenie uszka to prawdopodobne, że przy każdej kolejnej infekcji najpierw wejdzie w uszko właśnie. Mój siostrzeniec tak miał. Czyli o czapie nie zapominaj :-)

Awatar użytkownika
Rosa
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 42
Rejestracja: 08 mar 2007, 13:35

05 cze 2007, 22:43

Evemy spędziliśmy ten dzień w trójeczke.A wieczorkiem jak mała poszła spać było romantycznie i nocka cudowna :ico_haha_02: A w poniedziałek 10 lat nam mineło odkąd jesteśmy ze sobą(ale ten czas leci)
No cóż mam nadzieje,że nam się uda jakoś i Aurelka nie będzie chorowała.

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

06 cze 2007, 10:08

Rosa rozumiem cię doskonale jeżeli chodzi o lekarzy. Ja juz 3 tygodnie temu powinnam być na wizycie kontrolnej z Marti u neurologa, jednak tym sie nie martwie bo wiem ze są duże postępy. Rehabilitantka jest bardzo zadowolona.
Gorzej z okulistą, miałyśmy jechac na wzyte do kliniki okulistycznej i czekamy. W sumei to też nie wiem po co, bo Okulistce niespodobało się że Marti ma troszeczke inaczej ulożoną powiekę w prawym oczku. Tlumaczę babie że to genetycznie, ze ja tak mam, moja mama i babcia. Dodatkowo to napiecie mięsniowe, ale gdzie tam ona wie najlepiej i dla swietego spokoju pojedziemy. Tylko kiedy????

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość