dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

27 maja 2009, 17:19

mi wg tej stronki wychodzi z miesiaczki 26 grudnia a z teoretycznego poczecia 2 stycznia.. co bedzie to bedzie :ico_oczko: wolalabym w tym roku bo nie wiem czy w nastepnym zalapie sie na drugie becikowe.kojarzycie jak to jest? podaje sie rozliczenie(pit) za rok przed urodzeniem?bo sklada sie go przeciez do konca kwietnia wiec teoretycznie w styczniu za jeszcze wczesniejszy?
Shiva, przeczytalam juz 2 tomy :-D

[ Dodano: 2009-05-27, 17:21 ]
meg a to twoja pierwsza ciaza? ja jestem z natury chudzina wiec i teraz malo waze. przy pierwszej ciazy dopiero ok 5 mca mnie wywalilo

meg
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 228
Rejestracja: 27 maja 2009, 16:54

27 maja 2009, 17:27

dziękuję za zainteresowanie :) to moja pierwsza ciąża. nigdy nie miałam nadwagi. większość życia byłam szczupła lub bardzo szczupła... a teraz czuję się jak wieloryb... a to dopiero początek więc się martwię...

Awatar użytkownika
Shiva
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2338
Rejestracja: 15 kwie 2009, 19:28

27 maja 2009, 17:37

Meg, nie przejmuj się!
Gdyby to był niepokojący objaw, lekarz by ci o tym powiedział. Brzuszek to indywidualna sprawa każdej kobiety, niektóre szybciej przybierają na wadze, inne dopiero później. Ja jestem w 13 tyg i już mi 4 kg przybyło. Z tym, że przy obecnej wadze 59 kg i moim wzroście 168 nie rzuca się to mocno w oczy. Znam dziewczynę, która w ciąży przytyła 50 kg (przy wadze przed ciążą 49 kg). I wiesz co? Jej córeczka ma 3 lata, a ona jest chuda jak przedtem.

Dorota, bardzo się cieszę, że książka Cię wciągnęła. :-D

meg
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 228
Rejestracja: 27 maja 2009, 16:54

27 maja 2009, 17:48

ja mam 172 cm, po zimie ważyłam ostatnio 61-62 kg ( latem maksymalnie 59 ), natomiast dziś ważę już 66-67. czuję to mocno..., ale może faktycznie panikuję troszkę. myślę, że mam też wzdęcia. choć pewności nie mam i wcześniej wzdęć też nie miałam. może to kwestia wieku i pewnych uwarunkowań. nie będę najmłodszą już mamą. mam 32 lata. może ma to wpływ... :)
co za fajną książkę czytacie?
pozdrawiam, meg :)

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

27 maja 2009, 18:05

Shiva, kochana gratulacje,super,ze tak podskakiwal brzdac i z e wszystko super :ico_brawa_01:

meg, zanim napisalas posta,ja pokazalm moj brzusio,dokladnie nad Toba - widzialas> Tez mam duzy brzusio,wyskoczyl i nie chowa sie,przytylam juz 4 kg i mam piersi rozmiar wieksze :-D

Mam 172 cm wzrostu i przed ciaza wazylam 74 kg,teraz 78 kg :-D

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

27 maja 2009, 18:07

meg, waga to nie tylko tluszczyk :ico_oczko: rozciaga sie skora, hormony szaleja. wzdecia to tez przyczyna,ogolnie gorsze trawienie. poza tym moze na poczatku podskoczyc waga i stanac lub na odwrot
zaczytujemy sie ZMierzchem :-)

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

27 maja 2009, 18:10

dorotaczekolada pisze:rozciaga sie skora, hormony szaleja
- dokladnie,a same moje piersi chyba waza 4 kg :ico_oczko:

meg
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 228
Rejestracja: 27 maja 2009, 16:54

27 maja 2009, 18:21

no Dziewczyny poprawiłyście mi samopoczucie :) aż apetyt odzyskałam i postanowiłam zjeść zupki :) DZIĘKUJĘ! niepotrzebnie się zamartwiałam i stresowałam równocześnie mojego małego człowieczka :) teraz będę spokojnie czekać na kolejne badanie USG... traktuje je trochę jak takie potajemne spotkanie z maluszkiem... bardzo mi się podoba możliwość podglądania dzidziusia w brzuchu :) choć przyznam, że jest też spory stres... to czekanie na potwierdzenie lekarza, że wszystko jest o.k.
czy już któraś z Was wie np, ze będzie mieć cesarskie cięcie? jeśli tak z jakiego powodu? ja prawdopodobnie z powodu choroby tarczycy i dyskopatii ( przez ostatnie 4 tygodnie przeleżałam w łóżku ponad dwa tygodnie ). trochę mnie to martwi bo przeczytałam, że po cesarskim cięciu można planować kolejną ciążę dopiero po minimum 2 latach... co o tym wszystkim sądzicie?
meg

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

27 maja 2009, 18:32

meg, kochana pisz u nas czesto,zrob sobie suwaczek w podpisie,zebysmy widzialy jak daleko w ciazy jestes :ico_brawa_01:

Co do cesarki,to faktycznie radza,zeby odczekac :ico_olaboga:

Ja tez leze w lozku,bo mialam zagrozona ciaze i musialam odpoczac ale juz jest dobrze :ico_brawa_01:

[ Dodano: 2009-05-27, 18:33 ]
ja gdybym mogla,to bym kupila USG i w domu 24 na dobe podgladala :ico_wstydzioch:

Awatar użytkownika
bigottka
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3186
Rejestracja: 31 mar 2009, 20:26

27 maja 2009, 19:01

iw_rybka, wielorybku wczesny brzusio nieźle tobie rośnie ale zrób zdjęcie bez tej bluzeczki bo lepiej będzie widać.
iw_rybka pisze:to bym kupila USG i w domu 24 na dobe podgladala :ico_wstydzioch:
nie jesteś jedyna z tym usg ja też chciałabym tak mieć ale to raczej nie możliwe.
Meg nie martw się to normalne że piersi Tobie urosły i że się zaokrągliłaś bo tak jest. Mi piersi urosły też bardzo że mam problem ze stanikiem jakimś porządnym żeby kupić a nie takim babcinym jeżeli wiecie o co chodzi to ja mam masakre.
Miłego wieczorki mamuśki :ico_ciezarowka:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość