Awatar użytkownika
Madleine
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3139
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:21

Re: Letnie dzieciaczki 2012

22 kwie 2013, 08:07

Quanchita To wcale nie leniuszek jeśli chodzi za rączkę!!!!!
Może on wogole nie bedzie raczkowal tylko od razu chodził? :-)
Marcinek nie umie chodzić za rączki,stać owszem,ale kroku nie zrobi bo od razu ma miękkie nogi :ico_haha_01:
Lenka trzymana za jedną rękę pieknie maszeruje :-)

Awatar użytkownika
Madleine
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3139
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:21

Re: Letnie dzieciaczki 2012

22 kwie 2013, 09:33

Teraz ja jeszcze wrzuce kilka fotek z wczoraj!
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

Re: Letnie dzieciaczki 2012

22 kwie 2013, 10:31

Madleine ale śliczne zdjęcia :ico_brawa_01: już na fb widziałam to z czapeczką. I on takie ma spojrzenie rozbójnika na tym zdjęciu :-D
Ale nadal leniwy bardzo jest, bo o raczkowaniu ani myśli...ba! Nawet pełzanie nie wchodzi w grę
niektóre dzieci nie raczkują. Nie podoba mu się to i tyle :-D
No i spałam do 11:30
no i super należy Ci się :ico_sorki: :ico_sorki:
chyba każda matka chce widzi w swoim dziecku maleństwo...
Tomek 7 lat miał i dalej dzidziuś dla mnie był teraz dopiero wydoroślał przy Maksiiu :-D

Aleksandrowicz
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 823
Rejestracja: 16 sie 2007, 17:59

Re: Letnie dzieciaczki 2012

22 kwie 2013, 11:21

Witajcie dziewczyny!

wpadłam się przywitać :-) znów tu zaglądam bo przez tydzień miałam wolne od kompa, tzn siedziałam w domu z chorym synkiem, dziś już do pracy więc znalazłam chwilkę na forum :-D

oczywiście zdjecia podziwiam!
ja jak teraz w domu siedziałam to się w końcu wybrałam do fotografa i wywoałam troche zdjęć, ale takich do ramek na ścianei i dwa płótna - ślicznie wyglądają, jeszcze maluśkiego Alka sobie musze na płótnie zrobić i będzie git :ico_oczko: zamówiłam też wstępnie sesje moich maluchów w moje urodzinki, zobaczymy czy nam się uda, oby!

Tośka - zamawiałaś ten wózeczek?jak się sprawuje?

co do butów - wstyd się przyznać, ale moja jeszcze nie ma takich z prawdziwego zdarzenia, jeździ w skarpetach ze skórzaną podeszwą, ale musze kupić bo moja już chce sobie podreptać i o ile w domu w skarpecie - bo chyba najzdrowiej, prawda?żeby te pierwsze kroki w skarpecie czy na boso, o tyle po trawce czy gdzieś na zewnątrz muszą już butki być.

Quanchita - brawa za konsekwencje co do karmienia Tymka!podziwiam, ja nie wiem jak mam z Małą to wykonać, ostatnio w nocy marudzi dosyć, pewnie dwójki jej idą, ale też chciałabym żeby ładniej spała i sie wysypiała, nie wiem jak Wam spią dzieci, ale moja to typ twardej zawodniczki, odkąd na spacerach może patrzeć, to ciężko jej zasnać, jak zaśnie to śpi 40 minut, czasem dłużej, ma z 3 takie drzemki 40 minutowe w ciągu dnia, a jak Wasze dzieci sypiają?ile?

Awatar użytkownika
Qanchita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3185
Rejestracja: 20 sie 2009, 16:47

Re: Letnie dzieciaczki 2012

22 kwie 2013, 12:22

o ile w domu w skarpecie - bo chyba najzdrowiej, prawda?
Ja myślę, że do nauki chodzenia powinny być profilowane buciki...takie z wkładką i usztywnianą piętką...ale nie jestem ekspertem więc może się mylę :ico_noniewiem:
A wszystkie buciki które mam to po jolce jeszcze :ico_sorki: W domu mały też ma zazwyczaj na nóżkach skarpety ze skórzaną podeszwą albo z gumową.
Quanchita - brawa za konsekwencje co do karmienia Tymka!podziwiam, ja nie wiem jak mam z Małą to wykonać,
Ech.... zanim poszłam spać to podałam mu sztuczne mleko z butli czyli tak ok 24. No i wypił 120ml :ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking: Chyba pierwszy raz w życiu :ico_szoking:
Potem już nie byłam taka twarda :ico_wstydzioch: W nocy się obudził i dałam cyca ale zaraz po karmieniu do łóżeczka odłożyłam...no i zwymiotował :ico_olaboga: Więc szybkie przebieranie, mycie i już do rana spaliśmy razem :ico_wstydzioch: W ogóle mały ma dość mocny katar i chyba bolą go dziąsełka bo strasznie czerwone ma i spuchnięte i rano cały czas popłakiwał przez zamknięte oczy...
O 9 dałam nurofen i od 9:30 spi....w sumie spał, bo właśni się obudził (3 godziny :ico_szoking: )
a jak Wasze dzieci sypiają?ile?
Mój dotychczas miał 2 drzemki...do południa śpi do oporu (zazwyczaj 2 godziny) a popołudniu staram się skracać mu tę drzemkę do 1h.
Ale ostatnie kilka dni próbuję go przestawić na 1 3h drzemkę w południe.
A jeśli chodzi o spanie na spacerku to on jak tylko powietrze zaciągnie to już śpi :ico_haha_01:
Jola w wieku 8 mies. spała już tylko raz i to 1,5 godziny...każde dziecko ma inne potrzeby jak widać:)


Madleine ... minki Marcinka są bezcenne :ico_haha_01: Cudowny dzieciak!
Bratanica też śliczna i jaka elegancka :ico_brawa_01:
Mam nadzieję, że do weekendu majowego wszyscy będziemy już zdrowi i też zaplanujemy jakiś rodzinny wyskok.

gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

Re: Letnie dzieciaczki 2012

22 kwie 2013, 12:34

Ja myślę, że do nauki chodzenia powinny być profilowane buciki...takie z wkładką i usztywnianą piętką...ale nie jestem ekspertem więc może się mylę
mi się jednak wydaje że lepsza goła stopa. A dla maluchy właśnie nie powinny chodzić w używanych bucikach bo wtedy inaczej stopa się profiluje. My z Maksiem problemu nie mamy bo nie łazi i na wycieczkach w skarpetach :-D chociaż wyciągnęłam po Tomku buty pierwsze i w tych będzie chodził ( to apropo tego żeby nie chodzić w używanych :-D )
a jak Wasze dzieci sypiają?ile?
Maksio tak średnio śpi raz 2-3h. Ale to zależy np wczoraj pospał 3h wstał o 14 więc uważałam że już nie będzie spał no ale po 16 tak jęczał tak mu było źle że poszłam z nim na spacer o 17 no i zasnął na 40 minut. Za to na noc o 23 poszłam z nim spać a rano wstał o 10:40 :-D a ja rano byłam u lekarza no i moja mama z nim została dała mu mleko przez sen no i spał zadowolony.
Ale co do spania to mniej więcej u nas wygląda tak że śpi na noc 11-12h (oczywiście cycka to je z 5 razy w tym czasie :ico_olaboga: ) no i w dzień 2-3h.
No i wypił 120ml
może już się przestawi na butlę :ico_sorki:

Aleksandrowicz
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 823
Rejestracja: 16 sie 2007, 17:59

Re: Letnie dzieciaczki 2012

22 kwie 2013, 12:53

A dla maluchy właśnie nie powinny chodzić w używanych bucikach bo wtedy inaczej stopa się profiluje
też o tym słyszałam, ale sama wyciągałam starszego buty :ico_haha_01: z tym, że u nas mała ma bardzo małą stopę w porównaniu ze starszym w tym wieku..a oboje są czerwcowe dzieci :ico_oczko: widać że z niej kobietka jest :-)

co do spania - fajnie macie z tymi długimi drzemkami :-D moja nie miała nigdy takich długich, tzn oprócz tego okresu najwcześniejszego..ale tak jak piszecie każde dziecko inne, oby tylko się wysypiała, bo ja mam z kolei zakodowane, że sen to zdrowie :ico_haha_01: i chciałabym żeby mi sie dziecko wysypiało i było happy :-)
a ja rano byłam u lekarza no i moja mama z nim została dała mu mleko przez sen no i spał zadowolony.
u mnie by to nie przeszło :ico_haha_01:
moja to naprawde jest od cycka uzależniona, teraz ma taki okres że w dzień też się rzuca mi na cyca, a jak młodsza była to w dzień nie chciała, dopiero po kąpieli się rzucała, a teraz odkrywa mi czasem bluzkę i szuka :ico_oczko: :ico_szoking:

gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

Re: Letnie dzieciaczki 2012

22 kwie 2013, 14:55

u mnie by to nie przeszło :ico_haha_01:
ja właśnie myślę czy to nie pora odstawić od cycka bo chyba nie miałabym większych problemów. Wiadomo lubi się do cycka przytulić spać z nim w buzi. Np jak śpi te 3h drzemki to budzi się ja lecę daje cycka i dalej śpi ale już mu daje dwa razy dziennie kaszę, deserek, zupkę więc tego cycka coraz mniej. Oczywiście w dzień a nie w nocy bo w nocy nadrabia :-D
ale jak moja mama z nim zostaje to usypia go bez cycka i da mu mleko więc chyba nie jest tak bardzo uzależniony.

Myślę o takiej spacerówce espiro magic 4. Nowa 530zł kosztuje ale używaną za 200-300zł spokojnie można dostać i jakby się trafiła w dobrym stanie używana to bym kupiła
Obrazek

Mad.
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5060
Rejestracja: 19 cze 2011, 12:02

Re: Letnie dzieciaczki 2012

22 kwie 2013, 18:23

Gosia, mamy taką i zachwalamy :-D polecam

gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

Re: Letnie dzieciaczki 2012

22 kwie 2013, 20:08

mad to Cię pomęczę trochę :ico_sorki:
Masz espiro czy innej firmy? Bo dużo firm robi podobne. Kupiłaś nową czy używaną? Jak tam jej stan. Ile masz wzrostu jak rączka dla Ciebie nie za nisko? Jak dla Twojego męża?
Ja mam 180cm i mnie trochę koleżanka nastraszyła że rączka jest nisko zwłaszcza jak dziecko starsze i cięższe i to tak opada ta rączka. U Ciebie też tak jest? Ona kupiła używaną to może dlatego tak szybko siadła :ico_noniewiem: mam mętlik w głowie bardzo mi się podoba i fajnie prowadzi no ale nie chce chodzić zgarbiona przy niej.

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość