Awatar użytkownika
shoo
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2650
Rejestracja: 20 maja 2008, 17:56

05 wrz 2008, 13:07

estreya, ja tam nie wiem co ci lekarze maja z tym obliczaniem bmi, tablekami ze wzrostem i waga itp.. to ich praca chyba i moze czuja sie z obowiazku poinformowania Cie, ze odbiegasz od "normy"... mnie tam w sumie zaden nic nie powiedzial, ale ogolnie, to ja niezbyt duza bylam :-) przed ciaza wazylam 50kg (wzrost 164cm), przytylam do 60kg, a teraz po urodzeniu synka waze 49kg .. karmie piersia mimo "braku zapasu tluszczu na bokach".. i ogolnie jest ok.
brzucha w ciazy duzego nie mialam... na tydzien przed porodem pytano mnie, czy jestem w 6 m-cu :ico_olaboga: a na kilka godzin przed, polozna po wygnieceniu mojego brzucha stwierdzila "boze, toz to samo dziecko, zero tluszczu" :-D
w spodnie przedciazowe wskoczylam na drugi dzien.. nawet troche za duze byly :ico_noniewiem:

tak wiec nie przejmuj sie za bardzo tym doktorkiem - jezeli odzywiasz sie prawidlowo i czujesz dobrze, to moim zdaniem wszystko jest w porzadku.. kto powiedzial, ze wszystkie kobiety w ciazy musza bardzo przytyc.. bzdura!
wazne to dbac o siebie i o maluszka :-) pozdrawiam

Awatar użytkownika
zirca
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1570
Rejestracja: 09 mar 2007, 18:59

05 wrz 2008, 13:35

shoo, :ico_brawa_01:
jedyny "mankament" braku tłuszczu to niekształtny brzuch :ico_oczko: zawsze dokładnie widać co Bejbik robi :-D

Awatar użytkownika
shoo
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2650
Rejestracja: 20 maja 2008, 17:56

05 wrz 2008, 18:49

zirca, hehe pamietam, jak mi sie brzuch "wyginal"... szczegolnie, jak na plecach lezalam, gorke mialam po lewej, albo prawej stronie :-D dokladnie tez widzialam jak maly sie przeciagal i moglam odroznic wystajace kolano od wystajacego lokcia :ico_haha_01:
dla mnie to byla zaleta, nie mankament... ale rzeczywiscie, wygladalo to hmm.. dziwnie (zeby nie napisac troche przerazajaco :-D)

Awatar użytkownika
osita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3480
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:22

06 wrz 2008, 05:17

shoo pisze:na tydzien przed porodem pytano mnie, czy jestem w 6 m-cu :ico_olaboga:

no bo ty patyczak jestes, a wiesz, jak wygladaja "mamuski" w hiszpanii :ico_haha_01: :ico_oczko:
choc ostatnio kuzynka meza za glowe sie zlapala, jak powiedzialam, ze spokojnie 15 kilosow w ciazy przytyje.. ona: az tyle!!! dziecko, wiecej niz 9 nie mozna!!! bo mi we francji (mieszkala kiedys we francji) powiedziano ze tyle i to dobre bylo...
no, nie wziela pod uwage, ze rodzila jedno 35, drugie 31 lat temu :ico_haha_01: no i ze ma raptem 1,5 w kapeluszu :ico_puknij: ale to z tych, co wiedza "najlepiej". wywrozyla mi szeroki tylek z tyloma kilogramami i w ogole niesamowite problemy. do tego, w ten sam sposob nakreca corke... ech... moze 15 nie przytyje, bo poki co mam ok 6 na plusie... ale wszystko przede mna :ico_oczko: z mala przytylam wlasnie 15-16 kg i co? straszny spaslak jestem :-D
zirca pisze:ja przez lata wyczynowo uprawiałam anoreksje

hihihihihii, dobre :ico_haha_01: :ico_haha_01: :ico_haha_01: i co, zdobylas jakis medal?? :ico_oczko: a tak na serio, wspolczuje kazdemu z jakakolwiek forma fobii :ico_chory: a juz o odchudzaniu sie w moim przypadku nie ma mowy - ja KOCHAM jesc. :ico_wstydzioch: :ico_wstydzioch: :ico_wstydzioch:
zirca pisze:osita, z cenami bujaczków racja...tu też trzeba walnąc minimu 50 euraczy za cos porządnego :ico_olaboga: a to jest duzo.... :ico_olaboga:

no... ale wiesz, ja mysle ze ktos na chrzciny sie rzuci :ico_oczko:
a! odpada mi juz nosidelko... mama wynalazla na.... CIUCHACH :ico_szoking: 5 zeta dala... boziu, ciekawe jak to wyglada i z czym sie je... :ico_noniewiem: no i troche zla jestem, bo chcialam te od urodzenia, z usztywnianym kapturem i na lezaco. i co? mam juz nosidelko, wiec git, nie? kurka, przez cale zycie praktycznie nikt z moim zdaniem sie nie liczyl... :ico_zly: a ze jestem skarpeta, to juz drugiego nosidelka nie kupie... echhh :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
mmarta81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7911
Rejestracja: 20 mar 2008, 09:59

06 wrz 2008, 09:35

osita pisze:a ze jestem skarpeta, to juz drugiego nosidelka nie kupie... echhh
:ico_haha_01: :ico_haha_01: :ico_haha_01: no to poprawilas mi humorek od rana :ico_brawa_01:
u mnie pada non stop od wczoraj rana :ico_noniewiem: juz mnie denerwuje to walenie deszczu o parapety ile jeszcze bedzie padac :ico_olaboga:
a tak nuda :ico_noniewiem: porzadek musze zrobic na zakupy pojechac bo znajomi wpadaja na chwilke wieczorkiem :-)

Awatar użytkownika
shoo
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2650
Rejestracja: 20 maja 2008, 17:56

06 wrz 2008, 10:24

osita pisze: ech... moze 15 nie przytyje, bo poki co mam ok 6 na plusie... ale wszystko przede mna :ico_oczko: z mala przytylam wlasnie 15-16 kg i co? straszny spaslak jestem :-D


15-16 kg to norma, piszac o duzym przybraniu na wadze mialam na mysli 25-30 kg - znam osobiscie takie przypadki.. zreszta, nie ma co tez za bardzo "obwiniac" kobiet, bo kazda inaczej spala, inaczej jej cialo gromadzi wode itepe.. kumpela, ktora przytyla 28 kg jadla normalnie i nie lezala przykuta do lozka.. hymmm..


zirca pisze:ja przez lata wyczynowo uprawiałam anoreksje


i jak? nie masz teraz problemow, a moze raczej wyrzutow sumienia, ze tyjesz? czytalam artykul o anorektyczce w ciazy i strasznie brzmialo to, co mowila.. mowila, ze jadla tylko i wylacznie dla dziecka, a do siebie czula obrzydzenie, ze sie tak "opycha" (czyt. je normalnie) :ico_noniewiem:
mam nadzieje, ze u Ciebie jest lepiej :-)

osita, nie badz nastawiona pesymistycznie :-D kto wie, moze akurat nosidelko za 5 zeta tak Ci spasuje, ze wozek na smietnik wyrzucisz hehe..
ja od tesciowej dostalam nosidelko Chicco ->
http://www.kiddies-kingdom.com/Products ... em_id=555#

jeszcze go nie wyprobowalam, troche sie boje, bo Jasperek jeszcze glowy prosto nie potrafi trzymac.. boje sie, ze mu glowa do przodu poleci... chyba z tym poczekam, chociaz instrukcja mowi, ze mozna dziecko nosic od urodzenia :ico_noniewiem:
jak sadzicie??

[ Dodano: 2008-09-06, 10:27 ]
mmarta81, u mnie wczoraj rano pokropilo i..... o mamo, jak sie cieszylam!!! tu nie padalo od dobrych 3 miesiecy :-D wczoraj to raptem tylko kilka kropel bylo, a ja specjalnie na spacer sobie wyszlam, zeby sie przekonac, czy to czasem nie sen :-D hehe..

a dzisiaj znowu lampa :/

Awatar użytkownika
osita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3480
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:22

06 wrz 2008, 14:08

shoo pisze:chyba z tym poczekam, chociaz instrukcja mowi, ze mozna dziecko nosic od urodzenia :ico_noniewiem:

no wlasnie w tym stylu mama kupila... a to sie nadaje dopiero od 2-3 mca, kiedy to dziecko trzyma juz glowke. dla noworodka potrzebne takie "pollezace" przynajmniej i z dobrym usztywnieniem na glowke (kapturkiem). takie jak np to chicco: http://www.kiddies-kingdom.com/Products ... =978&pID=#

Obrazek

no i ja to chcialam, bo sporo jednak wychodzi sie tu z dzieckiem i .... do karmienia musi byc bomba :ico_oczko: nie musisz sie zaslaniac, bo cie dziecko zakryje z tym "pokrowcem" :ico_brawa_01: i do ululania, tez az tak nie bola rece...

shoo pisze:u mnie wczoraj rano pokropilo i..... o mamo, jak sie cieszylam!!!

moze i dzisiaj popada... lep mi peka. tutaj kropli deszczu nie widzialam juz ... ojjjjjjjj!!!

mmarta81 pisze:juz mnie denerwuje to walenie deszczu o parapety ile jeszcze bedzie padac :ico_olaboga:

przynajmniej wiesz, ze nie ma sensu okien myc :-D

shoo, podejrzalam twoj brzuszek... tyle ze ty rzeczywiscie przed porodem mialas taki jak ja teraz :ico_haha_01: :ico_oczko: malo ci sie przybylo.

Awatar użytkownika
mmarta81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7911
Rejestracja: 20 mar 2008, 09:59

06 wrz 2008, 14:20

osita pisze:przynajmniej wiesz, ze nie ma sensu okien myc
jak to nie ma sesu :ico_nienie: kochana dzisisj znowu jade tylko ze od srodka :-D
sasiedzi juz i tak mysla ze mam z gorem no ale trudno
wlasnie skonczylam szorowanie dywany :ico_haha_02:
a Iga nawet nie drgnala :ico_placzek:

Awatar użytkownika
zirca
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1570
Rejestracja: 09 mar 2007, 18:59

06 wrz 2008, 14:21

shoo, całe szczęście sprawa zamknieta na długo przed ciążą :-D chociaż anoreksję, podobnie jak narkomanię czy alkoholizm, nosi sie w sobie do końca zycia...trzeba sie tylko nauczyć rozpoznać symptomy nawrotów i mieć kogoś czujnego obok siebie. Bo nie ukrywam, że to wraca.
Co do brzucha-mój jest czasem tak przerażajaco bazkształtny, ze błagam kropka o przemieszczenie się, zwłaszcza jak mam zamiar wyjsc z domu :-D bo to czasem nie wyglada na ciażę, tylko ogromnych rozmiarów cystę jamy brzusznej. I to ruchomą :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
osita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3480
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:22

06 wrz 2008, 16:05

bo to czasem nie wyglada na ciażę, tylko ogromnych rozmiarów cystę jamy brzusznej. I to ruchomą :ico_haha_01:
_________________

wymiekam :ico_haha_01: :ico_haha_01: :ico_haha_01: :ico_haha_01: a jak twoj synek bedzie sie nazywal?????
mmarta81 pisze:wlasnie skonczylam szorowanie dywany :ico_haha_02:
a Iga nawet nie drgnala :ico_placzek:

ja tylko podloge w salonie i kuchni mopem przeciagnelam i brzuch daje mi czadu... :ico_noniewiem: twardy i bolesny... ide sie polozyc.

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość