gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

Re: Letnie dzieciaczki 2012

03 maja 2013, 16:05

Zapomnialam sie pochwalic ze kupilismy z oimi rodzicami na pol ogrodek dzialkowy,
ale fajnie :ico_brawa_01: całe lato możecie tam spędzać :ico_brawa_01: jakiś basen z wodą piaskownicę i dziecka nie będzie :-D

Maksio nad ranem trochę jęczał ten ząbek mu wychodzi drugi już widać jak się przebija. Teraz śpi na spacerze zasnął wróciliśmy poszedł dalej spać i ja z nim :-D
Kupil w kastorami te pacholki,deski i sam skonstruowal
Paweł to słaby majsterkowicz muszę popatrzyć nad gotowymi. No i muszę kuwetę kotów gdzieś wynieść bo od razu tam idzie. Na szczęście w taki okres koty na dwór łażą się załatwiają a kuweta awaryjna więc może całkowicie się jej pozbędę a w zimę będę się martwić.

Mamusia28
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 933
Rejestracja: 03 cze 2011, 14:37

Re: Letnie dzieciaczki 2012

03 maja 2013, 16:39

U mnie kolejny dzień pada- burze, zimno:( przez caly urlop tylko raz bylismy na spacerze a wczoraj w Bonarce (taka galeria w Krakowie) a tam masa ludzi- wszyscy z nudow na zakupy sie wybrali i z uwagi na te tlumy szybko wrocilismy do domu. Mam do was dwa pytania ile trwa takie przebijanie sie zabka? Marysi widac juz coraz bardziej jak sie przebija przez dziaslo ale boli ja to bo wnocy wiele razy budzi sie z placzem, Na szczescie smoczek pomaga i jak possie to usypia. Drugie pytanie dotyczy samodzielnosci waszych dzieci - czy potrafia juz jesc łyzeczka? Albo czy pija same z niekapka, albo z butelki? Moje marysia niekapek traktuje jak gryzaczek a butelke kilka razy zlapala i sama pila ale konczy sie to zawsze zakrztuszeniem.....

Awatar użytkownika
Marta26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7825
Rejestracja: 06 sie 2007, 13:19

Re: Letnie dzieciaczki 2012

03 maja 2013, 18:03

moja panna butelki i niekapka nie uznaje,eh... je i pije łyzeczka ale nie sama ofkors. czasem pije z kubeczka. uwielbia dzem truskawkowy ale czy ona powinna już Go jesc? Hm...
ciagle chce mi wisiec na cycu i to mnie wkurza.
Paluszkiem ciagle pokazuje ale to co je jpasuje a nie to o co pytam...hehe
piszę z nią na kolanach stąd tak byle jak

sąsiad ma dwóch dorosłych synów

Awatar użytkownika
Madleine
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3139
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:21

Re: Letnie dzieciaczki 2012

03 maja 2013, 19:43

Mamusiu na jedzenie samodzielne lyzeczka to chyba jeeszcze duuuzo za wczesnie :-)
Jeszcze spokojnie kilka miesiecy.
Marcinek nie uznaje niekapka on pije wodę tylko z butelki z dziubkiem ( Aquarel) albo ze słomki.

Co do wyrzynania ząbka to trudno powiedziec chyba u kazdego dziecka inaczej jest.Marcinkowi pierwsze zęby sie długo wyrzynały pomimo,że było już je widać.

Mamusia28
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 933
Rejestracja: 03 cze 2011, 14:37

Re: Letnie dzieciaczki 2012

03 maja 2013, 22:13

Ja mojemu dziecku dalam dzisiaj pierwszy raz domowy kisiel (wcinalam az sie jej uszy trzesly) i siostra meza dorwala dlugasne chrupki kukurydziane bezglutenowe to rowniez zjadla i po raz drugi dalam jej zupke z makaronem.... sama gotuje i wczesniej dawalam jej ryz tylko.

Awatar użytkownika
Madleine
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3139
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:21

Re: Letnie dzieciaczki 2012

03 maja 2013, 22:20

Marcinek uwielbia te długie chrupki:-) ją małemu często daje do zupki makaron,ryż albo kaszę.czasem robię klusexzki lane:-)

gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

Re: Letnie dzieciaczki 2012

03 maja 2013, 22:50

mamusia a z jakich owoców robiłaś kisiel? Bo ja Maksiowi z jabłek i jeden raz super wyszedł, a drugi taki wodnisty mało słodki ( zadnego nie słodziłam) i już nie chciał. Co do wyrzynania ząbków to właśnie u Maksia widać już że lada chwila się przebije i też nad ranem tak płacze ale daje cycka i zasypia. Z tym pierwszym ząbkiem tak z 2 tygodnie trwało przebicie.

Co do jedzenia łyżeczką to ja się będę cieszyła jak dwulatek mi będzie jadł sam :-D a co do niekapka właśnie muszę kupić bo pije z butelki i chce sam ale więcej wylewa więc muszę jakiś dobry niekapek kupić. Co polecacie?

Chrupki kukurydziane też bardzo lubi te właśnie długie. No i do kaszy się przekonał :ico_sorki: nie daję ryżowej, na śniadanie owsiane śniadanko i czasem dodaje manną do tego ( gotową z bobovity) na kolację manną wielowocową albo pszenną różnie. No i zaczęłam mieszać np na noc do mannej dodaję trochę ryżowej. Ładnie je i na śniadanie i kolację po 120-150ml je. Co do obiadków to parę razy robiłam podejście do moich gotowanych lub mojej mamy ale nie smakuje mu więc daje zupki kupne. Najbardziej lubi rosołek, pomidorową ale tez z dań te co mają pomidory lubi, jakieś kabaczki. Nie chcę zapeszać ale powoli więcej je i się rozkręca z jedzeniem :ico_sorki: makaron to już jadł w pomidorówce. W porównaniu do waszych dzieci i tak mało je ale ja się cieszę że coraz więcej :ico_sorki:

A w ogóle dzisiaj słyszę taki płacz z pokoju jak Maksio spał na łóżku pobiegłam pędem bo miałam przeczucie że z łóżka spadł :ico_olaboga: :ico_chory: no i jak biegłam tak się poślizgnęłam na dywanie że nie dałam rady wstać od razu tylko na czworaka. U Maksia na szczęście ok :ico_sorki: wzięłam go na ręce od razu przestał płakać :ico_sorki: :ico_sorki: a ja mam ogromnego sińca na udzie. Muszę go zacząć kłaść w łóżeczku na dzień. Tylko że on śpi na łóżku bo się budzi to przychodzę daję cycka a on dalej śpi, a w łóżeczku to by się rozbudzał. No ale niebezpieczne to już jego spanie jest.

W ogóle to z grzecznego dziecka co siedział na podłodze i się sam bawił przemienił się we wszędzie włażące dziecko co musi wszystko dotknąć wszystko wyciągnąć :ico_olaboga:

gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

Re: Letnie dzieciaczki 2012

03 maja 2013, 23:15

patrzcie gdzie Odi lubi spać :-D tylko będzie miał problem bo jest coraz większy

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek



Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Awatar użytkownika
Qanchita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3185
Rejestracja: 20 sie 2009, 16:47

Re: Letnie dzieciaczki 2012

03 maja 2013, 23:29

a co do niekapka właśnie muszę kupić bo pije z butelki i chce sam ale więcej wylewa więc muszę jakiś dobry niekapek kupić. Co polecacie?
Gosia ja mogę polecić TT bo Jola bardzo długo z niego piła i rzeczywiście nic się nie wylewało.
Obrazek

Tymek świadomie pije tylko z Lovi 360st . Czasami we śnie podam mu mleko ze smoczka lovi i też wypija :ico_sorki: Ale w ciągu dnia nie ma mowy - tylko cycek i herbatka lub woda łyżeczką lub właśnie kubkiem 360st.
Co do jedzenia łyżeczką to ja się będę cieszyła jak dwulatek mi będzie jadł sam :-D
Hehe...ja się modlę żeby Tymek z samodzielnością do czasów przedszkola się wyrobił :ico_sorki: Straszny leniuszek z niego. Jola w wieku 10 mieś. dostawała na talerzu pokrojone w kosteczkę chlebek, szyneczkę, pomidora bez skórki i świetnie sobie radziła a Tymek musi do dzióba dostawać :ico_olaboga:
no i jak biegłam tak się poślizgnęłam na dywanie że nie dałam rady wstać od razu tylko na czworaka.
O matko :ico_szoking: Dobrze, że głowa i kręgosłup całe :ico_sorki:
Marcinek uwielbia te długie chrupki:-) ją małemu często daje do zupki makaron,ryż albo kaszę.czasem robię klusexzki lane:-)
Tymek kiedyś jadł chrupki a teraz jak dostanie do ręki to drze je na strzępy...świetna zabawa :ico_puknij:
Makarony, kluski itp uwielbia.... zresztą on wszystko uwielbia :ico_szoking:
Dziewczyny mam pytanie bo szukajac wczoraj podpowiedzi na zabawy z niemowlakiem przeczytalam ze 9 miesieczne dziecko powinno juz podawać rzeczy o ktore poprosimy np "podaj mi smoczek,butelke itp i powinno pokazywać palcem jak o czyms mowimy,powinno pokazywac kto mama,a kto tata itp .
I wydaje mi się,ze to chyba za wczesnie na takie wyczyny,co o tym myslicie? Jak Wasze dzieciaczki?
Tymek na pewno nie pokaże tego o co zapytasz. Czasami spojrzy w odpowiednim kierunku :ico_oczko:
Pięknie za to pokazuje jaki ma kaszelek :ico_haha_01: Na pytanie zaczyna kasłać i się śmieje :ico_haha_01: No i czasami zrobi "pa pa".
Od kilku dni mówi też "tata" więc mąż wniebowzięty :ico_haha_01:

Gosia super zdjęcia :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
Madleine
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3139
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:21

Re: Letnie dzieciaczki 2012

04 maja 2013, 08:04

Gosia super fotki! Tomek to cały tata :-)
No i psiak rzeczywiscie sobie miejsce znalazl :P
No i wspolczuje upadku - dobrze,ze cała jestes i Maksio też.
Ja Marcinka na lozku nie klade odkąd będąc obok ledwo go złapałam bo w sekunde się przemiescil na skraj lozka ( 200x200 cm ;/)
Strasznie szybki jest.


Ja musze wyprobowac ten Lovi,ale poki co narazie zaden u nas nie spasował niestety...Marcinek woli się nimi bawić i chlapać na wszystkie strony niż pić. A taki leń z niego,że jak się bawi to trzyma butelke czy kubek,ale jak pije to trzeba mu trzymać :ico_noniewiem:

Mialam jechac na wolontariat dziś,ale Marcinek od rana już 3 razy zakaszlał więc chyba zostane go poobserwować,zreszta taka pogoda,ze nie chce zeby wychodzil na dwór.Mielismy dzis jechac do moich dziadkow,ale zobacze jeszcze co z nim...
Mam nadzieje,ze sie nie przeziebil chociaz byloby to dziwne bo tydzien w domu siedzimy...Wczoraj tylko na chwile u moich rodzicow bylismy...

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości