Awatar użytkownika
Fintifluszka
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3623
Rejestracja: 16 mar 2007, 20:39

23 lip 2008, 16:54

Oj Pinko szczęście masz z tym mężem, pozazdrościć :ico_oczko:

muszę spróbować z tymi waflami ryżowymi, bo chrupki się tak szybko rozpuszczają... Gabriel sobie odgryza część, a później się przygląda swojej zaciśniętej piąstce w której zamknięta jest reszta chrupka i zastanawia się co zrobić :ico_haha_01:

weszłam na oficjalną stronę danona, żeby o tych danonkach przeczytać i oto słowa producenta:

" Danonki, tak jak wszystkie fermentowane produkty mleczne polecane są dla dzieci od trzeciego roku życia."

Kuba już wyszedł na erę-znowu Go nie będzie na noc, plecy mnie strasznie bolą... w ogóle mogłabym tu narzekać i narzekać :ico_oczko:
pogoda jakaś niepewna :ico_noniewiem:

Kupiłam dzisiaj Gabiemu od 6msc w dużym słoiczku zupę z indyka z kaszką ryżową i ma zupełnie inną konsystencję od tych poprzednich-pierwszy raz kupiłam coś po 6 miesiącu... ma takie kawałeczki marchewki i jej lekko przyprawiona, Gabriel był wyraźnie zdziwiony podczas obiadu, ale zjadł, chociaż chyba mu nie będę więcej takiej zupki kupowała, na razie poprzestanę na mięsnych po5-tym,a bezmięsne będę gotowała sama...

Awatar użytkownika
pinko
4000 - letni staruszek
Posty: 4937
Rejestracja: 28 lut 2008, 12:40

23 lip 2008, 17:30

muszę spróbować z tymi waflami ryżowymi, bo chrupki się tak szybko rozpuszczają... Gabriel sobie odgryza część, a później się przygląda swojej zaciśniętej piąstce w której zamknięta jest reszta chrupka i zastanawia się co zrobić :ico_haha_01:
To Ulka zjada całe te chrupki, ale przy okazji wszystko jest wychrupkowane.
Oj Pinko szczęście masz z tym mężem, pozazdrościć :ico_oczko:
Wiem :-)
" Danonki, tak jak wszystkie fermentowane produkty mleczne polecane są dla dzieci od trzeciego roku życia."
No proszę, to dobrze, że jest taka informacja, ja tam na razie i tak nie miałąm zamiaru częstować mojego bąbla danonkami, tyle dobrych rzeczy jest, że i bez tego się obejdzie :-)
Kupiłam dzisiaj Gabiemu od 6msc w dużym słoiczku zupę z indyka
A ja też ostatnio kupiłam zupkę z indyka (ale po 5 miesiącu), a że Uli nie bardzo podchodziła, to ją wymieszałam z tym co sama zrobiłam (czyli marchewka, kawałek pietruszki i ziemniaczek i masełko) i Ulek wciągała aż jej się uszy trzęsły :-)

Awatar użytkownika
Fintifluszka
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3623
Rejestracja: 16 mar 2007, 20:39

23 lip 2008, 17:48

o proszę, to dobrze, że jest taka informacja, ja tam na razie i tak nie miałąm zamiaru częstować mojego bąbla danonkami, tyle dobrych rzeczy jest, że i bez tego się obejdzie
ja też wychodzę z takiego założenia i wkurza mnie to, że Kuba ciągle bez pytania daje Gabciochowi różne dziwne rzeczy i nic sobie nie robi z tego, że na niego krzyczę i powtarzam w kółko, że nie wolno :ico_puknij:

Awatar użytkownika
Goonia
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 578
Rejestracja: 28 lip 2007, 09:47

23 lip 2008, 18:09

hejka!!!
Pinko jesli chodzi o Bobatha to może zapytaj w tym centrum rehabilitacyjnym czy można Ulcię ćwiczyć tą metodą. U nas sprawa była prosta bo to neurolog nas wysłał na te ćwiczenia. W ogóle to 100 lat dla Waszej maleńkiej kobietki :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: Kochany ten Twój Jarek :-D Chybaby mi łezki stanęły w oczach, gdyby Marcin tak zrobił :ico_wstydzioch:
Kupiłaś już akumulator?
Gosia dzięki za ostrzeżenie odnośnie tego gabinetu. Wiem gdzie to jest, nawet kiedyś myślałam żeby sie tam wybrać.
Co do danonków to popieram Justynę. Znalazłam coś takiego w Twoim Dziecku :
Od kiedy maluch może jeść jogurt?
Według obowiązującego schematu żywienia niemowląt naturalny jogurt można podać w 11. miesiącu życia, pod warunkiem, że dziecko nie ma uczulenia na białka mleka krowiego. Zacznij od małej ilości i obserwuj reakcje. Gdy wszystko jest w porządku, maluch może dostać jogurt 1–2 razy w tygodniu, potem częściej.
W ogóle odnośnie danonków słyszałam już parę razy że są "przebiałczone" i to jest mniej więcej porównywalne z odżywką dla kulturystów :ico_olaboga:
Jeśli chodzi o ciuszki zimowe to jeszcze nie mamy. Ale ja w sumie kupuję zawsze na bieżąco i przez to nie mam nadmiaru niepotrzebnych ciuchów...no prawie... :ico_oczko: ... czasem jak mnie poniesie to kupuję coś ślicznego :-D
A ja też ostatnio kupiłam zupkę z indyka (ale po 5 miesiącu)
Kupiłyście z Hippa? Karol bardzo ją lubi.

Awatar użytkownika
misia85
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 390
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:52

23 lip 2008, 18:22

no to mnie dziewczyny przestraszylyscie z tymi danonkami, za tydzien ide do lekarza na szczepienie, to spytam sie co moja pediatra o tym mysli.

pinko naprawde pozazdroscic takiego meza :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
pinko
4000 - letni staruszek
Posty: 4937
Rejestracja: 28 lut 2008, 12:40

23 lip 2008, 18:28

Goonia, dzięki za info o tej metodzie, podpytam na następnej wizycie u neurologa, może da rade :-)
Kupiłaś już akumulator?
Jarek w drodze do domu kupił :-)
Kupiłyście z Hippa?
tak, to był hipp, ale Uli nie podeszła sama zupka słoiczkowa, dlatego mieszałam z własną zupką.
Kochany ten Twój Jarek :-D Chybaby mi łezki stanęły w oczach, gdyby Marcin tak zrobił :ico_wstydzioch:
Ano kochany, widać tak po nim, że tą naszą Ulę tak bardzo kocha, a i Ona na Jego widok macha rączkami, nóżkami, cieszy się całą buzią i gada do niego.
Wogóle nauczyła się ostatnio nowego zwrotu "gie" i ciągle tak gada do swojego misia.

Awatar użytkownika
iwona83
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6177
Rejestracja: 26 sie 2007, 15:10

23 lip 2008, 18:34

Wszystkiego Naj dla Uli i Dawidka

a ja daje danonki juz dluzszy czas tylko ze sa takie malutkie i pisze na nich ze sa od 6 miesiaca wiec chyba sa jakies specjalne

teraz uciekam na spacer

a moj maz dzisiaj ciasto upiekl :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
pinko
4000 - letni staruszek
Posty: 4937
Rejestracja: 28 lut 2008, 12:40

23 lip 2008, 18:39

a moj maz dzisiaj ciasto upiekl :ico_brawa_01:
super mąż z talentem kulinarnym :-) :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
Fintifluszka
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3623
Rejestracja: 16 mar 2007, 20:39

23 lip 2008, 18:55

my powinniśmy się za pół godziny kapać, a Gabriel śpi od 16-tej :ico_noniewiem: o 17.30 się obudził, ale zjadł cyca i śpi dalej :ico_olaboga: nie wiem teraz o której się da wykapać i zaśnie na noc :ico_noniewiem:

[ Dodano: 2008-07-23, 18:56 ]
a swoją drogą to siedzę na swoim ulubionym blogu z wypiekami i spisuję przepisy, ma ochotę cos upiec :ico_oczko:

[ Dodano: 2008-07-23, 20:31 ]
Gabriel dalej śpi :ico_szoking: szkoda tylko, że na naszym łóżku, bo siedzę w pokoju obok cicho jak myszka i czuwam, bo jakby się obudził, a ja bym była w kuchni na przykład to mogłabym nie usłyszeć i by się skaturlał-chociaż Go obłożyłam kołdrą i poduchami, ale i tak mógłby spaść, i w ten oto sposób za żadną robotę się nie mogę wziąć...

[ Dodano: 2008-07-23, 20:32 ]
podobno na erze dzisiaj jakiś super dj gra i Kuba wczoraj odbierał ciągle telefony od znajomych czy by ich nie wpuścił na imprezę jak przyjadą :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Renia0601
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5742
Rejestracja: 15 lis 2007, 14:27

23 lip 2008, 20:33

My już po kąpieli i Aruturek usypia sobie w łóżeczku.
Kurczę z tymi danonkami to też niby słyszałam że raz w tygoniu, dałam mojemu małemu i w sumie od wtedy mamy ekscesy żołądkowe, biegunka 0 może to właśnie przez niego a nie przez niewiem co :ico_olaboga:

Sto lat dla Uli i Dawidka :ico_tort:

No robicie ostatnio smaka na ciasta i chyba będę musiała coś zrobić bo aż mi ślinka cieknie na myśl o czeskim czy królewcu :524:

A i miałam pisać że na noc boi tego Bebilonu dorzuciłam mu kleiku ryżowego żeby coś gęstsze było i jest jeszcze bardziej ochydne ale Arturek je bez niczego na szczęście, dzielny jest

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość