blumek
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 816
Rejestracja: 09 cze 2008, 18:52

24 lis 2008, 11:54

Motylek22, - ty to moze lepiek wez torbe do szpitala :ico_haha_02:

wlasnie zjadlam banana,zobaczymy co z tego bedzie. i kisiel wcinam z drozdzowa. zaraz na spcerek polecimy :ico_brawa_01:

[ Dodano: 2008-11-24, 10:57 ]
A dzis w nocy wstawalam tylko koło 2.Maja poszła spackoło 22 i obudzila sie kolo 2 i dopiero potem o 7.30 rano :ico_brawa_01: Mam w koncy duzo pokarmu i duzo sciagam do butelek na noc :ico_brawa_01: Juz prawie tydzien jak nie dokarmiam sztusznym mlekiem :ico_brawa_01:

Aniu, jak najwiecej pobudzij piersi laktatorem i jak najwiecej przystawiaj małego. U mnie poskutkowało :ico_brawa_01:

antynorma
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 372
Rejestracja: 15 paź 2008, 16:16

24 lis 2008, 12:31

Blumek to super ze nie masz juz problemów z karmieniem. Zawsze troszke trwa nim to sie rozrusza. Brawo!!

Ja juz zaliczyłam spacerek o swicie odprowadzając synka do szkoły. Niedługo znowu będziemy isc bo dzis wczesniej konczą. Ale teraz wyszło słoneczko i jest dosc ładnie, chociaz zimno.
Sredni troche prycha, ale na szczescie oskrzela i płucka czyste, wiec mam nadzieje ze szybko sie uporamy z chorobskiem.

Awatar użytkownika
betka
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 921
Rejestracja: 30 maja 2008, 10:44

24 lis 2008, 12:32

Emilka - my zawsze mielismy torbe - z tym ze ona sobie czekala w smaochodzie a my do szpitala. Bylismy w kazdym badz razie gotowi za kazdym razem. Nigdy nie wiadomo co lekarz powie. A jak ty juz jakies rewolucje zoladkowe przechodzisz to wez napewno!!! :ico_sorki: bo to moze juz tam sie dzieje cos :ico_brawa_01: ale by bylo fajnie :ico_brawa_01:

Ja myslalam ze juz dzis urodze - dziadkowie maja juz jedengo wnuka z 24.11 to i drugi jakby sie dzis urodzil to by bylo fajnie. :ico_brawa_01: choc zawsze kolejne dni do swietowania sa super :ico_brawa_01: wiec jak sie dzis nie rozdwoje (czego bradzo bym chciala bo wolalabym zeby mnie porod zaskoczyl) to napewno nastapi to w tym tygodniu. Obysmy wszystkie w tym tygodniu sie rozdwoily bo listopad do niedzieli tylko :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

blumek, no to ladnie Majunia spi - pewnie ma ladne sny :ico_brawa_01: Brawa dla niej za to!!! :ico_brawa_01:

Kiedy ta nasza Asia wroci?? :ico_sorki: :ico_sorki: juz sie nie moge doczekac drugiego Jasia :ico_brawa_01:
No i Filipka drugiego tez nie moge sie doczekac :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

[ Dodano: 2008-11-24, 11:34 ]
antynorma pisze:Sredni troche prycha, ale na szczescie oskrzela i płucka czyste, wiec mam nadzieje ze szybko sie uporamy z chorobskiem.
trzymajcie sie cieplutko!!! u nas dzis piekna pogoda slonko swieci, w sam raz na spacer ale zimno - brrrrr

Ale humor mam dzis dobry :ico_ciezarowka:

Awatar użytkownika
Motylek22
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2838
Rejestracja: 29 kwie 2007, 16:27

24 lis 2008, 12:51

Dzięki dziewczyny za rady, torbę już przygotowałam na jutro, troszke w niej sobie poukładałam inaczej aby mieć wszystko pod ręką w odpowiednim czasie :ico_oczko: betka chciałabym aby się rozkręciło na dobre bo wychodzi na to że mam same objawy przepowiadające i nic z tego nie wynika :ico_haha_01:

Oczywiście wczoraj nie obyło się bez pytań kiedy urodzę ale wszyscy sami stwierdzili że na miejscu Filipka też by nie wychodzili na taki mróz :ico_haha_01: A w środku ma cieplutko, cichutko, przytulnie i bezpiecznie :ico_oczko:

blumek cieszę się że o tyle wcześniej urodziłaś od nas i teraz możesz się dzielić doświadczeniami które napewno nam się przydadzą :ico_brawa_01:

[ Dodano: 2008-11-24, 11:52 ]
betka pisze:Ale humor mam dzis dobry

Tak trzymać :-D

antynorma
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 372
Rejestracja: 15 paź 2008, 16:16

24 lis 2008, 13:16

Betka dzieki wielkie, choroby dzieci to dramacik, bo zaraz sie zaczynają nieprzespane nocki i inne takie.

Ciesze sie ze dopisuje dobry humorek. Moj niby tez dobry tylko mam dzis potwornego lenia :-D

Motylku - dobra wiadomosc jest taka, ze prędzej czy pozniej sie rozkręci :ico_haha_01: :ico_haha_01: :ico_haha_01:
A tak powaznie to rozumiem twoje zniecierpliwienie bo czekanie nie jest rzeczą fajną. Ale naprawde juz niedługo.

Awatar użytkownika
wiola85
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1892
Rejestracja: 19 mar 2008, 15:19

24 lis 2008, 13:34

blumek, tak czytam o tym sciaganiu pokarmi jak napisałas i powiem ci ze ja tez na poczatku codziennie sciagałam i potem tak mnie zalewało mlekiem, ze nie dawałam sobie z tym rady. Zle robiłam, bo najpierw karmiłam małęgo, potem odciagałam i wtedy ten pokarm szybko sie produkował i ta laktacja byla bardzo pobudzona, bo odciagałam piersi tak zeby napełniła sie cała butelka czyli ok 100ml.
Teraz wiem, ze nalezy odciagnac tylko tyle pokarmu, zeby poczuc ulge w piersiach, by nie były przeciazone bolesne i ciezkie :ico_haha_01: no chyba ze musimy gdzies wyjsc to wtedy wiecej sie odciagnie, ale absolutnie teraz nie dociagam jak jestem w domu, tylko automatycznie małego przykładam do cyca i pokarmu mam tak akurat, wszystko sie unormowało :-D
Motylek22, betka, trzymam kciuki a juz niedługoo na pewno sie rozdwoicie :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
#ania#
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1613
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:41

24 lis 2008, 14:56

Jestem i ja..

Jakoś ciężko mi się ostatnio zmobilizować i usiąść przed kompem, zawsze tyle rzeczy do zrobienia.. od 3 dniczeka na mnie pranie do prasowania i jakoś nie moge się do niego zabrać, bo co chwile coś, jak nie goście to co innego, albo zwyczajnie padam na twarz.. Ale i tak najważniejsze, że przeżyliśmy sobotni najazd gości, teraz to już będzie z górki..

Nasz Jaś też grzeczniutki, puki co, bo lepiej nie chwalić na zapas :-D Zjada cyca i butle, bo puki co mam mało pokarmu, ale jak na 4 dzień porządnej laktacji to nie jest źle, bo na 6 karmień jest 4 razy przy cycu, pokzrmu z dnia na dzień jest więcej, więc widze nadzieje na zostanie matką karmiącą :-) A jeśli chodzi o jedzenie, to ja staram się jeść w miare nirmalnie, wiadomo, zrezygnowałam z kebabów i tego typu rzeczy, smażonego też nie za dużo, ale wszystko z umiarem i rozwagą i oczywiście obserwuje Małego..

Awatar użytkownika
Anetka29
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 363
Rejestracja: 14 sie 2008, 19:07

24 lis 2008, 16:13

wreszcie dotarłam i ja!
mam tak mało czasu, ale to przez nachodzących nas ciągle gości. No ale trudno jakoś musimy dac rade.

My niestety dalej problem z cycem mamy - po pierwsze mała ssa tylko lewą pierś, prawą wypluwa, bo mam mniejszą brodawkę. Lewa pierś jest już tak poraniona że aż krew się pokazała. Teraz walczymy z nakładkami ale mój mały głodomorek nie najada się już mleczkiem z cyca i poza tym że opróżni mi całą pierś to jeszcze 60 ml z butelki wypije - nie wiem czy to mało czy dużo????? Mamuśki jak tam Wasze dzieciaczki jedzą????

Poza cycem to nie mamy żadnych zmartwień - Sara przesypia ok 3 do 5 godzin jak dobrze zje, czyli w nocy tylko jedna pobódka. Jest kochana! Przedwczoraj dostała uczulenia na całym ciele, ale już wiem od czego - oliwka Nivea!

Muszę zmykać bo już coś pod noskiem marudzi.

Czekam na rady w sprawie karmienia - mamuśki pomóżcie :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

Awatar użytkownika
betka
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 921
Rejestracja: 30 maja 2008, 10:44

24 lis 2008, 16:20

ale pospalam 2 godzinki :ico_brawa_01: gotuje ziemniaczki. Mam jeszcze usmarzone kotlety (mialy byc dla meza jak bede w szpitalu) i mam salatke z zburaczkow (zaopatrzylam sie w sloiki zeby swierzych surowek nie robic) wiec obiadek jak sie patrzy. :-)

#ania#, dobrze ze w ogole cos napiszesz - wystarczy ze napiszesz : CZESC DZIEWUCHY - JAS ZDROWY!!! i tyle wystarczy. Ja narazie moge sie tylko domyslac jak malo sie spi a jak czasu brakuje... :ico_olaboga: ale przeciez tyle szczescia wokolo :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Motylek22, zycze ci z calego serca zeby sie rozkrecilo!!! :ico_sorki: :ico_sorki: Oby cie tylko w spzitalu nie zostawili jak nie ma oznak od srodka bo lezec w szpitalu nie jest chyba najprzyjemniej. Ale jak juz zostaniesz to niech Filipek nie czeka dluzej niz kilka godzin - niech cie zacznie delikatnie meczyc zebyscie juz sie sciskali we trojeczke!!! :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: ale sie ciesze ze juz twoj dzien jutro!!! :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

wiola85, kciukasy sie przydadza bo takie czekanie jest na nic... Choc musze powiedziec ze njagorsze byly 2 pierwsze dni, a teraz to juz wiem ze w tym tygodniu, i oczywiscie nie moge sie doczekac i ciagle mysle, ale juz humorek lepszy. Przeciez najwazniejsze jest zeby Junior byl zdrowy!!! :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:
Aha Wiola czy tobie wywolywali porod czy w koncu sam sie Filipek zdecydowal?? :-) A jak wywolywali to bardzo bolalo po oksytocynie?? A moze jakos inaczej wywolywali.

Paccoyo sie cos nie odzywa dzis :-) moze tez juz ma swoje malenstwo. :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

tak sobie mysle o nas wszystkich, zeby tylko nasze dzieci mialy dzien w dzien usmiech na twarzy :ico_sorki: ale beda brzdace male :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: no i sa juz niektore :ico_brawa_01:

[ Dodano: 2008-11-24, 15:25 ]
Anetka29 pisze:Przedwczoraj dostała uczulenia na całym ciele, ale już wiem od czego - oliwka Nivea!
Anetko ja jestem alergikiem od urodzenia, dodatkowo mam AZS (Atopowe zapalenie skory) czesto mnie cos dopada, dlatego szczegolnie ostroznie dobieram kosmetyki. I musze powiedziec ze Nivea nie jest dla mnie dobra firma. Kiedys bez problemow uzywalam a od jakis kilku lat w ogole!!! Odstaw ta oliwke koniecznie i juz jej w ogole nie uzywaj. A jak masz inne kosmetyki z tej firmy - to wcale nie oznacza ze musisz wyrzucic - one moga byc dobre, a Sarunia zle moze reagowac tylko na oliwke. Dobrze ze szybko zauwazylas ze to po oliwce bo Niunia moglaby sie meczyc i meczyc...

poccoyo
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3962
Rejestracja: 08 mar 2007, 22:07

24 lis 2008, 16:43

Anetka29, a moze staraj sie uzywac tych nakaldek na piersi? i jak mala przykladasz do tej piersi co "jej nie lubi" to nie zmieniaj strony jej głowy...
Anetka29 pisze:prawą wypluwa, bo mam mniejszą brodawkę.
więc połóz malutka z nóżkami pod prawą pache.... wtedy ja troszke oszukasz...
a zanim podasz jej pierś n nakładką upuść troszkę mleczka do środka żeby od razu poczuła zapach i smak mleczka...
ja tak robiłam przy Roksi i działało...
te nakładki stosowałam do 6tego mca, bo inaczej nie chciała pić...
Ostatnio zmieniony 16 sty 2010, 21:54 przez poccoyo, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość