dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

19 kwie 2007, 23:38

jogobella pisze:albo karmienie albo piekne piersi....
oj wcale nieprawda! ja karmie i mam piersi ladniejsze i jedrniejsze niz przdtem!! :-D fakt ze przez dlugi czas po porodzie na noc nosilam stanik ale dlatego ze jak karmilam to mleko cieklo-tryskalo z drugiejpiersi.nadal tak mam ale teraz wytarczy tetrowa pielucha. a staniki do karmoenia naprawde musza byc dobre-wygodne,dopasowane i przewiewne.wtedy wszystko bedzie super! :ico_brawa_01:

jogobella
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 401
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:56

19 kwie 2007, 23:41

dorotaczekolada, to jestes pierwszą mamą ktora to mowi , mi chodzi o to ze dziewczyny ktore przestaly juz karmic z reguly sie skarża , zdradz nam więc eliksir jędrności :)

[ Dodano: 2007-04-19 ]
katrin pisze:kuzynce polozna kazala podwiazywac pielucha zaraz po porodzie


jak sie podwiązuje pielucha piersi???

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

20 kwie 2007, 09:39

jogobella, ja karmi ponad 4 mce juz i nie narzekam.fakt ze na jednej piersi mam malutki rozstep ale to mi sie w ciazy zrobilo.no i wazne zeby karmic z obu piersi bo tak to sie nierowne robia-nawet o caly rozmiar!!najwazniejsze sa dobre staniki i tyle. no i indywidualne warunki ja za duzych piersi nie mialam i nie mam.przed ciaza 75a,teraz 75b.wiec za duzo nie ma co zwisac... :ico_oczko:

Awatar użytkownika
kasia1983
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2032
Rejestracja: 13 mar 2007, 10:20

20 kwie 2007, 09:53

ja przed ciążą miałam b a teraz D :-D ale kremow ujedrniajacych to będę uzywać dopiero po porodzie no i ze stanikiem nie będę się rzstawać - nawet w nocy to podobno pomaga no i tak jak dorotaczekoladka pisze trzeba rownomiernie karmic

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

20 kwie 2007, 09:55

kasia1983, radze w ciazy oliwka piersi smaroac zeby skora jak sie rzociaga nie stracila jedrnosci i wody!wtedy latwiej bedzie po porodzie zadbac. :-D

Awatar użytkownika
kasia1983
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2032
Rejestracja: 13 mar 2007, 10:20

20 kwie 2007, 10:03

dorotaczekoladka to oczywiste - codziennie po kapieli masaż z oliwką rano balsam przeciwko rozstępom do tego kwas foliowy i dużo kiwi :-D robię wszystko co mogę żeby skóra się rozciągała i niebyło rozstępów a przy okazji działa to też na jędrność

Awatar użytkownika
agnes25n
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 15
Rejestracja: 20 kwie 2007, 15:13

porod

20 kwie 2007, 20:14

witam cie!
moj porod powiem szczerze rowniez dla mnie nie był latwy!
termin porodu mialam wynaczony na 30wrzesnia amateuszka urodzilam 21.wrzesnia.
20 wrzes wstalam rano i czulam jak pobolewa mnie brzuch ale nie przejelam sie tym ,wieczorm bole lekko sie nasilily i sie smialam ze "moze urodze?"
okolo godz 22 zaczely sie skurcze ,chycilam za zegarek i odmierzalam(maz mowil ze mam sie polozyc i spac ) ale bole byly co 10 min i trwaly kilka sekund.ok godz 24 zaczely odchodzic wody wiec juz bylam pewna ze zaczyna sie porod!zbudilam meza i pojechalismy do szpitala...w szpitalu mnie zbadali ina sali wyladowalismy ok 3.
do godziny 10 bole byly troche silniejsze ale niebylo zadnej akcji??polozna podala mi kroplowke i wtedy zaczela sie "jazda"
jak mnie chwycily bole to myslalam ze niewytrzymam...(ja mialam maly problem poniewaz jak juz mialam calkowite rozwarcie to maly sie zaklinowal i glowka nie chciala zejsc do kanalu rodnego)
ale na szczescie sie udalo i mati na przywital o 13!!!

gdy mi polozna polozyla go na brzuch to o wszystkim o calym bolu zapomnialam!!!
ta jest sama zobaczysz!!!!

glowa do gory :-)

Awatar użytkownika
mosob
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 946
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:06

20 kwie 2007, 22:20

w szpitalu w ktorym ja rodzilam po cesarce przez dobe lezy sie na sali przy dyzurce pielegniarek i przywoza dzieci do karmienia i nikt tam nie moze wchodzic ,odwiedzin brak nawet meza nie wpuszczaja

jak patrzylam na kobitki po cc to brzuchy im duze zostawaly -macica sie nie obkurczala tak szybko ,pokarmu nie mialy od razu, nie mogly sie przekrecac z boku na bok i kapac!!!
wiec ja jestem za naturalnym ale tylko dlatego ze juz wiem jak to jest a cc traktuje jako operacje w sytuacjach ratujacych zycie lub zdrowie matki badz dziecka

a lewatywa nic strasznego ,dzieki niej sa puste jelita i jest spokoj przez te najgorsze dni

Aga78
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 965
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:00

20 kwie 2007, 22:49

ja osobiście to prosiłam położną o lewatywę (bo ona cały czas zapominała...mówiła tak tak za chwilę i nic) nic nie boli ale daje duży komfort po porodzie jak mówi mosob ale też w trakcie ...bałam się, że przy tym parciu coś jeszcze się zdarzy :ico_wstydzioch: a ponoć się czasem zdarza.... a tu ludzie patrzą :-D i jeszcze mąż.... i tak miałam problem z siku, bo byłam przykuta do łóżka kroplówkami... :ico_oczko: :ico_wstydzioch:

lucy23
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3386
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:16

21 kwie 2007, 01:16

a w uk podobno nie ma lewatywy ;)mam nadzieje,ze nic ze mnie nie wyleci...he he ...bede rodzila z t i moze bedzie moja mama ,bo bardzo chce hihi...

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość