Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

30 gru 2011, 10:31

Witam z rana z :ico_kawa:,
dzięki dziewczyny. Ja bez zmiany od wczoraj, czyli stan podgorączkowy i lekkie dreszcz.
Wiola ja to chyba załapałam od mojej siostry, z tą różnicą że ona miała tak jak Twoi teściowie biegunkę i wymioty-nic poza tym a ja-temperaturę i dreszcze. Gratulacje bratanka :ico_brawa_01:
U nas camilia się sprawdza tylko wtedy jeśli podam ją zanim mały rozzłości się na maksa, inaczej to o kant d...i tylko viburcol wtedy pomaga. My małemu dajemy przeciwbólowo paracetamol (bo nurofenu nie chce pić) w niecałej dawce (o.5ml) i od wigilii podajemy zawsze wieczorem bo inaczej budzi się z płaczem bo bolą go dziąsła.
Patrycja u nas było podobnie, że jak mały miał zostać z kimś innym niż ja (ewentualnie tatuś) w pokoju to zaraz próbował płakać ale wystarczyło byśmy się odezwali że jesteśmy i mały się uspokajał.
Koroneczka, ja zawsze robię sałatkę owocową-składniki dowolne jakie kto lubi-banan, pomarańcza, grejpfrut, mandarynki, granat i melon (te dwa ostatnie obowiązkowo), skrapiam cytryną i tyle, nie dodaję cukru. Mateusz też tak jeździ wszystkim po dziąsłach, raz nawet zrobił sobie siniaka na nadgarstku bo tak jeździł po górnych ale dolnymi zaczepiał. Jak oduczanie Maksi zasypiania ze smokiem? U nas Mateusz sam zrezygnował i nie zasypia z nim od 2 tygodni.

Moje małe zrobiło nam dziś pobudkę o 3.40 :ico_zly: Całe szczęście zasnął o 6 i spał do 8, my też :-D

patrycja_g
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 878
Rejestracja: 02 wrz 2010, 08:18

30 gru 2011, 10:36

hej

ja sie tylko melduje ze jedziemy do pediatry i jak ona nie bedzie widziala przeciwskazan (bo Filip wstal z kaszlem) to wsiadamy w auto i jedziemy do Niemiec

Moj dziadek dzien przed Wigilja mial wylew, sa juz wiekowi babcie meczy nawet wyjscie do sklepu a zawsze on takie rzeczy zalatwial wiec moze nasza obecnosc zwlaszcza z autem cos pomoze. Akurat sie zlozylo ze R i tak mial zaplanowany urlop wiec w nocy postanowilismy ze tak bedzie dobrze.
Jestem wkurzona na rodzine bo nie sa tam sami, ale jak w swieta pytalam babcie o jednych kuzynow, drugich czy trzecich to mi odpowiadala ze oni tez chorzy, terminy maja na zabiegi czekaja i takie jak to R mowi sr... w banie :ico_zly:

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

30 gru 2011, 12:07

witam

wiola85 gratulacje dla siostry,że będzie miała synka :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Koroneczka to na pewno jakieś wędlinki,koreczki,śledziki,
może sałatka np z kurczakiem,są też galaretki warzywne,nie wiem co jeszcze :ico_noniewiem:

- smażona lub pieczona pierś z kurczaka
- sałata lodowa
- rzodkiewki
- ogórek zielony
- pomidor bez gniazd nasiennych

pokroić i wrzucić do miski. ja zazwyczaj na sam dół daje sałatę, później rzodkiewki, ogórek i pomidor, na koniec kurczaka i dodaje sos.

sos: dwie-trzy łyżki serka homogenizowanego naturalnego, ząbek czosnku i sól ziołowa. dajemy na wierch sałatki, przed zjedzeniem dokładnie mieszamy.

lub
200g piersi kurczaka
1 kostka rosolowa z kury
150g czerwonego jablaka
100g groszku konserwowego
100g kukurydzy
100g majonezu light
peczek szczypiorkku
50g luskanych orzechow wloskich

Do 0,5l wody wrzucic kostke rosolowa, gdy calosc zawrze wrzucic kurczaka i ugotowac. Po wyjeciu z rosolu mieso wystudzic, pokroic w kostke. Usunac gniazdo nasienne z jablka i pokroic je w male plasterki. Groszek i kukurydze odcedzic. Skladniki wymieszac, dodac posiekany szczypior, majonez i kurczaka. Doprawic sola i pieprzem, posypac orzechami wloskimi.

albo
- kurczak wędzony
- kukurydza
- papryka
- ogórek
- majonez
- czosnek jak ktoś lubi
- przyprawy

Czasem zamiast ogórka daję pomidora.


patrycja_g na pewno wasza obecność coś dziadkom pomoże,a na długo chcecie jechać?

Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

30 gru 2011, 13:57

Patrcyja szerokiej i bezpiecznej drogi
Jestem wkurzona na rodzine bo nie sa tam sami, ale jak w swieta pytalam babcie o jednych kuzynow, drugich czy trzecich to mi odpowiadala ze oni tez chorzy, terminy maja na zabiegi czekaja i takie jak to R mowi sr... w banie :ico_zly:
Bo to jak w tym przysłowiu "z rodziną najlepiej ale na zdjęciu" i to po środku bo inaczej wytną.

Aniu Twoje przepisy już sobie skopiowałam.

emilia7895
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7551
Rejestracja: 14 maja 2007, 09:41

30 gru 2011, 15:45

czesc

ja w przerwie sprzataniowej :ico_oczko:

P w pracy na 2 zmiane, ja mysle co przyrzadzic na jutro, sami bedziemy, ale chetnie cos zjemy

Koroneczka na tym blogu fajny jest przepis na paluchy z gotowego ciasta francuskiego z serem, ponoc pycha i ja pewnie je zrobie

Patrycja szerokiej drogi

Murchinson zdrowka

moja Tosia tez w tyle w porownaniu z Waszymi dzieciakami, mam nadzieje, ze szybko nadgoni :ico_sorki:

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

30 gru 2011, 16:52

hejka po południu z :ico_kawa:

dzisiaj na obiad fasolowa i Milena całą miseczkę wsunęła :ico_szoking: fasolki jej nie dawałam,wybierałam :-D
wcześniej przed 13 wstała i teraz tatusia męczy,pewnie zaraz spać pójdzie :-)
Aniu Twoje przepisy już sobie skopiowałam.
ok ;-)
Koroneczka na tym blogu fajny jest przepis na paluchy z gotowego ciasta francuskiego z serem, ponoc pycha i ja pewnie je zrobie
ja mam ten blog od was? muszę na wiadomości spojrzeć :ico_noniewiem:

[ Dodano: 30-12-2011, 17:05 ]
nie mam bloga :ico_noniewiem: prześle mi któraś?bo może usunęłam :ico_sorki:

Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

30 gru 2011, 19:16

nie mam bloga :ico_noniewiem: prześle mi któraś?bo może usunęłam :ico_sorki:
Aniu, poszło.

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

30 gru 2011, 19:40

Murchinson, emilia7895 dzięki :ico_sorki: od razu do zakładek sobie dodałam :-)

emilia7895
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7551
Rejestracja: 14 maja 2007, 09:41

30 gru 2011, 23:24

dzisiaj na obiad fasolowa i Milena całą miseczkę wsunęła
jestem pelna podziwu co mala wsowa, ja nie jestem taka odwazna - nawet przy drugim dziecku :ico_wstydzioch:

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

31 gru 2011, 12:55

witam

u nas słonko dzisiaj przygrzało rano,więc przed 10 poszliśmy na spacerek i po 11 wróciłyśmy,teraz Milenka drzemie od 15 minut :-)
jestem pelna podziwu co mala wsowa, ja nie jestem taka odwazna - nawet przy drugim dziecku :ico_wstydzioch:
tak nam w talerz zagląda,że głowa mała :ico_olaboga: a jak widzi,że ma coś innego u siebie to nie chce jeść,a że nic jej nie było po zupce to się cieszę :ico_oczko: już truskawki z kompociku jadła :ico_oczko:

[ Dodano: 01-01-2012, 09:34 ]
Witam w Nowym Roku!!

jak tam po imprezce?

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość