Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

22 lis 2011, 14:05

czyli ile osob,tyle opinii :-D

Ja dzieci nie kapie-to uch meza,wiec gabeczke napewno kupimy,bo on inaczej nie chce kapac noworodow,bo sie boi :ico_oczko:

kingoza - tego bolu nie da sie opisac ani porownac,kazdy inaczej go odczuwa :ico_oczko:

[ Dodano: 22-11-2011, 13:06 ]
a poza tym,ja bylam tak podjarana,ze wreszcie sie zaczelo,ze jakos nie skupialam sie na tym bolu,czekalam tylko na ten moment spotkania i mimo,ze bol czulam,to nie umiem go opisac - no bolalo jak k...m....ć :ico_oczko:

dzwoneczek82
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2143
Rejestracja: 24 lut 2011, 22:32

22 lis 2011, 14:17

hej kochane...a ja dzis już połaziłam sobie po centrum handlowym...troszkę pokupowałam...oczywiście wiecej jedzonka i dla Dawidka...alez super tak połazic bez celu...bez pośpiechu, bez marudzenia szczególnie jednego z moich mężczyzn :ico_oczko:

teraz gotuje obiadek...

a ja i tak jestem za gąbeczką do kąpieli...nie dośc ze sie ją suszy...to przeciez używa sie tak już wspomniała rybka do 3-4 miesiąca zycia...potem maluch ma stabilniejszą główkę wiec bez tego sobie radziliśmy...od 5-ego miesiaca swobodnie siedział... :-D

ja tez do kąpieli wlewałam oilatum..po nim nawet nie trzeba natłuszczać maluszkowi skóry... :-D a włoski myłam mydełkiem babmbino... :-D

gusia dobrze ze jesteś już z nami... :588: i trzymam kciuki aby mąż szybko znalazł inną prace :ico_sorki:

mamazuzi
powodzenia na egzaminie :ico_haha_02:
e
veelka
i Asieńka86, kobiety nie smutakcjie sie...mam nadzieje ze u was to chwilowe ... :ico_haha_01:


wisnia
biedne te wasze bobo... :ico_sorki: Zdrówka.. :ico_sorki:
aa
a...i zapomniałąm powiedziec ze znow widziałam siusiaka mojego drugiego synusia... :ico_brawa_01: wiec bedzie Patryczek :-D

[ Dodano: 22-11-2011, 13:20 ]
kingoza u mnie ten bol przypominał przejeźdzający co kilka chwil po moim podbrzuszu tir...e....kochana tego momentu napewno nie przegapisz :ico_oczko:

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

22 lis 2011, 14:24

alez super tak połazic bez celu...
- o tak :-D Zwlaszcza jak kasa w portfelu jest :ico_oczko:
ze znow widziałam siusiaka mojego drugiego synusia..
- ale fajnie,zazdroszcze ci tej wiedzy i pewnosci,ja tez bym chciala juz wiedziec,to bede mogla zrobic porzadki w ciuszkach :ico_sorki:

dzwoneczek82
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2143
Rejestracja: 24 lut 2011, 22:32

22 lis 2011, 14:31

Zwlaszcza jak kasa w portfelu jest :ico_oczko:
kaski nie było za dużo... :ico_oczko: zwiesiłam sie najbardziej nad zabawkami dla dzieciakow...i zupełnie durna wyszłam... :576: wszystko takie piękne...a cena jeszcze lepsza hehe...

co kupujecie dla Zuzi???? bo męża chrześnica jest w podobnym wieku...a ja dla dziewczynek nie wiem co kupowac za bardzo...czy lalki czy moze jaką edukacyjną zabawkę..???

iw_rybka, a kiedy masz nastepne usg???

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

22 lis 2011, 14:38

kingoza, taki jak na miesiaczkę, plus zwykle łamanie w krzyżu. Wszystko dośc intensywne. Porównałabym to do ściskania wokół pasa jakąś obręczą... nie wiem...
Ból zaczyna się na dole, potem spina całą macicę, ale boli głównie tam na dole, bo wszystko się otwiera.
Najbardziej intensywna jest końcówka, dlatego np. ja nigdy nie wiedziałam czy to to, póki skurcze były co 15-10 min, bo bolały tak sobie niemrawo. jak skurcze były co 5 minut, bolało już mocno. Ale i szło już konkretnie.
Powyżej pisałam o bólu naturalnie postępującego porodu u mnie.


A ból po oksytocynie dożylnej... to zupełnie inny ból. Chyba dlatego, że wszystko nienaturalnie szybko postępuje, aż "trzaska", tzn bez głosu, ale miałam takie uczucie, że coś przeskakuje, trze, napina się. To to bolało jak łamanie kołem :ico_noniewiem: Nigdy więcej oksytocyny :ico_oczko:

wisnia3006
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6458
Rejestracja: 29 maja 2009, 15:30

22 lis 2011, 14:44

co kupujecie dla Zuzi????
wiem ze to nie bylo do mnie ale napisze co my chcemy kupic. na mikolajki kuchnie tefala bo chcemy zabrac smoczka i na gwiazdke juz nic nie kupimy. a moj brat chrzesny zuzi klocki lego duplo one sa od 1.5 rokua mama lozeko dla lalek

dziewczyny jak wyglada ta wysypka przy trzydniowce? zuzie cala wysypalo w drobniutkie czerwone krostki i ma na calym ciele na buzi najmniej. do tego bardzo sie slini goraczki juz nie ma ale nadal nie chce nic jesc i pic

dzwoneczek82
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2143
Rejestracja: 24 lut 2011, 22:32

22 lis 2011, 14:44

To to bolało jak łamanie kołem :ico_noniewiem: Nigdy więcej oksytocyny :ico_oczko:
hihi...tak też to mozna opisac...prawie jak tir...
...tez słyszałam ze te bole sie róznią...ja jak narazie doświadczyłam tylko jednego...czyli po oxy....
..moja siostra cioteczna powiedziała zebym sie modliła o to aby porod sam sie zaczał...bo ona też miałą pierwszy wywoływany a drugi sam sie zaczał ..i wiem też od niej ze to dwie kolosalne róznice...ze oxy to g... :ico_wstydzioch: cytuje ją :ico_oczko:

[ Dodano: 22-11-2011, 13:46 ]
dziewczyny jak wyglada ta wysypka przy trzydniowce? zuzie cala wysypalo w drobniutkie czerwone krostki i ma na calym ciele na buzi najmniej.
no własnie tak... :ico_oczko: ale przeciez niby mała miała zapalenie gardła??/.tak???

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

22 lis 2011, 14:46

leżaczek do kąpieli miałam na mysli taki

Obrazek

na allegro wpisałam hasło
leżaczek frotki
i kilka wyskoczyło.

iw_rybka, mój M nigdy nie kąpał noworodka :ico_haha_01: jego działka to przygotowanie wszystkiego i potem wylewanie wody, mycie wanienki.


A ja kładę noworodka na przegubie ręki (aby kark dziecia opierał się na przegubie), a kciuki tejże ręki wraz z palcem wskazującym i serdecznym trzymają dziecko pod paszką naokoło rączki. Nie ma szans by było niebezpiecznie :)
Druga ręka myje :-D
kiedyś w necie były filmiki jak zawitkowski kąpie, przewija. takie pokazówki. Fajne, zwłaszcza na debiutujących rodziców.
Bo jak położna w szpitalu pokazuje jak kąpać, to można się załamać- chlas, chlas, lewa prawa, przerzuca dziecko jak kurczaka w mięsnym i umyty :ico_haha_01:

dzwoneczek82
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2143
Rejestracja: 24 lut 2011, 22:32

22 lis 2011, 14:48

na mikolajki
ja na mikołajki nigdy nic nie kupuję...(no chyba ze słodycze) tylko na gwiazdkę...taki u nas zwyczaj :ico_oczko: ...tak to chyba nigdy bym nie wyrobiła sie z kasą na prezenty hihi :ico_oczko:

wisnia3006
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6458
Rejestracja: 29 maja 2009, 15:30

22 lis 2011, 14:50

ale przeciez niby mała miała zapalenie gardła??/.tak???
tak powiedziala doktorowa ale nie nasza bo jest na urlopie. moze ma to i to bo nic nie chce jesc i pic a jej ulubiony soczek wezmie lyka i zaczyna plakac

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość