Awatar użytkownika
Izunia
Wodzu
Wodzu
Posty: 15798
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:35

20 sty 2012, 16:21

Słuchajcie, ja mam 25 lat i 4-letnią córeczke
a co to ma się do tematu laska ma 16 lat i chce dziecko a ty masz 25 czyli rodzilaś mając 21 a nie 16

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

20 sty 2012, 18:45

a co to ma się do tematu laska ma 16 lat i chce dziecko a ty masz 25 czyli rodzilaś mając 21 a nie 16
niktórym 5 lat różnicy nie robi, chyba, ze się starzeje kobieta w ciagu tych 5 lat hahaha, bo tak odebrałam posta koleżanki szpilunia, to uważasz, ze warto rodzić młodo by pod przedszkolem ktoś nie pomyślał, że jesteś babcia??????

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

20 sty 2012, 18:50

ja mysle,ze szpila nie czytala wszystkich postow szczegolowo i raczej odniosla sie generalnie do samego tytułu watku - nastoletnie matki :ico_oczko:

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

20 sty 2012, 18:57

iw_rybka, no chyba, że tak, ale mi się wydaje że kazda będzie bronić swojego wieku kiedy została matką, ja miałam 27 lat i uważam to za prawidłowy wiek, ale w wieku 17 marzyłam o dziecku (pisąłam o tym więc nie będe się powtarzac już) i pewno jakby wtedy się udało to bym broniła takiego wieku. Każdy wiek niesie za sobą obowiązki, im młodsza matka tych ma ich wiecej moim zdaniem, bo szkołę trzeba ukończyc by jakąś przysżłość dziecku zapewnic szukając dobrej pracy. Itp itd, wiec 16 latka jako matka ma przed sobą wielskie zadanie i taka decyzja powinna być mocno przemyślana, a wiadomo, że w wieku 16 lat nie wiemy jak jest mieć 20-25 (pewno się wydaje to juz starością hahahaa) i dany wiek wydaje sie odpowiedni.

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

20 sty 2012, 19:13

przez przypadek trafilam na taki program na MTV Polska - 16-letnie matki i kolorowo nie maja takie mlode mamusie :ico_oczko: :ico_sorki:

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

20 sty 2012, 19:43

z upływem lat też uważam, że w tym wieku byłoby mi cieżko, nie wiem czy szkołę bym skończyła, nie mówiac o pracy. Nie mówię, że nie udałoby się osiągnąć tego co powinnam ale wierzę, ze byłoby strasznie cieżko.

Awatar użytkownika
Sylwia
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1917
Rejestracja: 04 kwie 2007, 13:25

22 sty 2012, 17:14

ja rodzac Kubę miałam 19 lat.. jestem z tego zadowolona... teraz mam 24 prawie i spodziewam sie kolejnego dzieciatka... fajnie jest byc mloda mama, i fajnie jest tez miec mloda mame.. :-D

Awatar użytkownika
dana
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1138
Rejestracja: 07 lip 2008, 20:04

24 sty 2012, 13:03

A ja uwazam ze jezeli tak bardzo sie kochacie i na 100%ten slub wezmiecie za 2 lata to super ale z dzieckiem poczekaj do czasu po slubie Nacieszcie sie soba przynajmniej rok po bo gdy malenstwo przyjdzie na swiat troche brakuje czasu szczegolnie nam mamuska dla swoich mezczyzn wierz mi ze czasem to bywa problemem mlodych par .Jezeli nie musisz spieszyc sie zeby zostac mama to dajcie sobie czas na poznanie siebie w roznych sytulacjach to bardzo wazne w dzisiejszych trudnych dosc czasach Posluchaj jak dziewczyny pisza nie zaleznie czy zdecydowaly sie byc wczesnie czy puzniej matkami wiele jest w tym madrosci Postawcie na to zebyscie byli razem stabilni i niezalezni finansowoi ogolnie zyciowo zeby waszemu maluszkowi nie brakowalo tego co najwazniejsze by zyc i rozwijac sie zdrowo szczesliwie i prawidlowo.Wiem i rozumie cie ze czasem instynkt macierzynski odzywa sie wczesnie i do tego jest bardzo silny tak silny ze ma sie wrazenie ze juz jest najbardziej odpowiedni czas na to I zgodze sie z toba ze kazdy dojrzewa roznie
Ja mialam nie pelne 18 gdy urodzilam doslownie brakowalo mi kilkunastu dni do pelnoletnosci Zaszlam w ciaze bo chcialam i czulam ze jestem gotowa plus bylo to tez w pewnym sensie dla nas obojgu dobrym sposobem przekonania rodzicow by zgodzili sie na nasz slub Ktos powie ze glupie i nie odpowiedzialne w taki sposob postepowac ale jak sie nie zna do konca calej sprawy to pewnie i bylo by sluszne okreslenie.Ale my postanowilismy tak jak ty ze po mojej 18 wezmiemy slub i tyle Spotkalismy sie z duzym sprzeciwem moich rodzicow a wrecz pruba nas rozdzielenia chcielismy byc odpowiedzialni wiec uprzedzilismy o swoich planach wczesniej wiec bylo jak bylo Nasza szansa na to zeby byc razem bylo scementowanie naszej milosci malenstwem tak tez uczynilismy oczywiscie przemyslajac nasza sytulacje wiedzielismy ze damy rade a przy wsparciu tesciowej tym bardziej bylismy przekonani o swoim dobrym wyborze. Gdybym cofnela czas i znalazlabym sie z moim mezem w tej samej sytulacji nie zawachalabym sie zrobic to jescze raz. Nie zaluje tego jaka podjelam decyzje 15lat temu Ale jako wtedy mloda matka spodkalam sie z niezyczliwym traktowniem osob dojrzalszych i tak zwanych madrzejszych I niestety prawda jest taka czy zajdziesz w ciaze planowana czy bedzie to wpadka mloda mama bedzie traktowana przez duza grupe ludzi jako niedojrzala gowniara ktora zaliczyla wpadke i malo wie o zyciu i o tym jak zajmowac sie swoim dzieckiem co jest oczywiscie nieprawda w wielu przypadkach .Wiem na pewno jedno Ze gdybym wtedy nie spotkala sie ze sprzeciwem swoich rodzicow na temat slubu to Slub odbyl by sie a my z checia posiadania dziecka poczekalibysmy na pewno z rok lub dwa ale wlasnie po to zeby ukonczyc szkole bez wyrzutow sumienia ze musze leciec na pol dnia do szkoly a moj maly cod zostaje z babcia ze gdy wracam ze nie jest taka moja tylko moja A i wlasnie tez to ze w tym calym lataniu ,szkola potem praca obowiazki i brak czasu dla nas .Owszem swietnie sobie poradzilam z mezem swietnie w oczach wszytskich ktorzy nas krytykowali za taka decyzje wczesnego rodzicielstwa dzis szanuja nas za to jak dzielnie sie spisywalismy i spisujemy jak jestesmy udanym malzenstwem z kryzysami jak wiele par Ale szczerze powiem ze nigdy nie mielismy takiego czasu dla samych siebie tak naprawde samych siebie i tego jest mi brak i bedzie zawsze moje mumezulkowi tez Dlatego zawsze radze swoim mlodszym kolezanka zeby najpierw pobyli sobie z partnerem sami rok lub dwa bo ten czas przeminie i nie wroci A tym bardziej gdy tak wczesnie chca sie pobrac to na malenstwo jet wystarczajaco duzo czasu a przy tym wieksza radosc gdy wszystko jest przygotowane a ty spokojnie bez stresu o co kolwiek przynosisz swojego maluszka do wlasnego domu gdzie ty i towoj maz jestescie dla siebie i dziecka i nie ma tak zwanych madrzejszych bardziej doswiadczonych osob ktore cie chce skrytykowac ze cos robisz nie tak przy swoim dziecku .Dlatego dobrze przemysl decyzje o tym czy to odpowiedni moment w twoim zyciu na dziecko Jesli uwazasz ze tak to tak jak pisala tu wyzej madra kolezanka nie potrzebujesz naszej opini Ale skoro zapytalas to mysle ze masz pewne watpliwosci dlatego nasze rady sa takie jak czytasz :ico_oczko: a ty wyciagnij sobie wnioski Zycze powodzenia i obrego wyboru Pozrawionka dla wszystkich :ico_oczko:

Awatar użytkownika
natika
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 22
Rejestracja: 24 gru 2011, 01:29

26 sty 2012, 15:31

Witam:) Ja zostałam mamą w wieku niespełna 18 lat a drugi raz jak miałam prawie 21 i uważam że choc łatwo nie było i nadal czasem nie jest(finanse) to jestem szczęśliwa:):)

aniita90
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 28 lut 2012, 14:52

28 lut 2012, 14:55

Witam, widzę, że na forum wypowiada się wiele młodych matek i miałabym ogromną prośbę do nich. Może zechcialybyście mi pomóc w napisaniu pracy licencjackiej. Piszę własnie o sytuacji nastoletnich matek i potrzebuje od Was pomocy. Chciałabym prosić Was o wypełnienie ankiety. Ankieta jest anonimowa. Jesli któraś miałaby ochotę mi pomóc, proszę pisac na maila usunięto przez obsługę forum Z góry dziękuje za odpowiedź! Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 01 mar 2012, 19:30 przez aniita90, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Kącik dla rodziców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość