Awatar użytkownika
zirafka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7734
Rejestracja: 19 paź 2007, 18:55

04 lut 2011, 15:28

ale ...zrobiłam pyszna zupe pieczarkową. Rzadko robie zupy, więc jestem z tej pieczarkowej dumna jak jakaś fiśnieta

no to gratulacje... u mnie codziennie musi byc zupa bo mój synus to taki zupowy jest, zreszta ja też. Nie mówię, że codziennie gotuję zupę bo jak ugotuję jednego dnia to oczywiście jest jeszcze na drugi, ale co drugi dzien gotuje zupę. największą popularnością cieszy się u nas pomidorówka z ryżem albo lanym ciastem :-D A dzis do zupy zrobiłam naleśniki i tez cieszą się u synusia wzięciem!!!

Awatar użytkownika
katelajdka
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 923
Rejestracja: 08 mar 2007, 15:13

04 lut 2011, 17:13

Cześć Dziewczyny!!! Dopisuję się do Was!! :ico_brawa_01:
Na imię mam Kasia, w tym roku skończę 31 lat i spodziewam się drugiego dzidziusia. Dużo nas łączy na tym wątku, większośc z nas ma starszego synka! :-D Termin mam na 27 sierpnia. Brzuch mi rośnie nieprawdopodobnie szybko!! Może dlatego że w pierwszej ciąży miałam ogromny brzuch bo synek byl bardzo duży: 4750 wagi i 64 cm! Strasznie boję sie jak to teraz będzie, nie daj Boże żeby dzieciątko mialo być choć porównywalnie duże! Ja mam 158 cm więc nie należę do dużych kobiet.
Ściskam Was wszystkie i będę sie tutaj pojawiać!!

ladybird23
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5261
Rejestracja: 27 kwie 2007, 17:27

04 lut 2011, 18:37

katelajdka witam..matkosci takiego malego olbrzymka urodzic, musialo byc ciezko co?chyba ze cesarke mialas? szacuneczek :ico_sorki:
mi bylo ciezko 2,85 kg Milke urodzic :ico_olaboga:

beti nie mam pojecia jak to jest z zielona herbata? ja pije bo lubie, nic nie slyszalam ze nie mozna, ogolnie herbata to chyba podobnie jak kawa nigdy w nadmiarze..ponoc, bo obie niezbyt zdrowe, a zielona to chyba przeciwutleniacze nie? to dobre na przemiane materii..ale ekspertem nie jestem :ico_noniewiem:
zirafka a nalesniczki tez bym zjadla, takie ze slodkim serkiem..mniam.. :-D
a co do dentysty, to w sumie moze i nie ma roznicy jesli chodzi o bol..ja slyszalam ze zeby sie robi albo przed ciaza albo po, przed jezeli zeby mialyby bolec w trakcie, to najlepiej zapobiec, a po to wiadomo, dzidzius i tak wyssa to co najlepsze, szczegolnie z zebow (przynajmniej u mnie tak bylo), wiec raczej czeka sie, zeby np uniknac wypadania plomb czy naprawienie tych "zjedzonych" przez dziaciaczki :ico_noniewiem: no ale wiadomo jakby mi jakis ubytek dokuczal to do konca ciazy bym nie czekala :ico_noniewiem:

a ja jestem wg usg w 16 tyg, na wyliczenie z m-czki w 17 :ico_noniewiem:

beti
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 531
Rejestracja: 05 sty 2011, 14:45

04 lut 2011, 20:32

katelajdka witaj w naszym gronie i pojawiaj się jak naczęściej :ico_brawa_01:
Brzuch mi rośnie nieprawdopodobnie szybko!! Może dlatego że w pierwszej ciąży miałam ogromny brzuch bo synek byl bardzo duży: 4750 wagi i 64 cm! Strasznie boję sie jak to teraz będzie
Nie martw sie, bedzie dobrze :-) No właśnie cesarke miałaś czy sama dałaś jakos rade. Nie wiem czy to przesądy czy prawda - trzeba dużo pić, wtedy masz dużo wód płodowych podobno. Dziecko nie rośnie tak szybko i do dużych rozmiarów. Ale naprawde nie wiem czy to prawda. Ja teżnie jestem "duża babka" i byłam happy, że mały ważył 2.400
zirafka
... u mnie codziennie musi byc zupa bo mój synus to taki zupowy jest
my raczej drugodaniowi jesteśmy. Chociaż jak zrobie tak raz na jakiś czas zupke, to chłopaki wsuwaj ze smakiem. Dominik zjadł dzisiaj cała miskę i potem zażyczył sobie oczywiście makaron :ico_szoking: Strasznie lubi taki zwykły makaron "penne" przyprawiony do smaku i polany oliwka z oliwek. Nie wiem co on sobie ubzdurał, ale to nawet smaczne!! Ja posypuje do tego parmesanem dla siebie :ico_brawa_01: Boshe ja znowu o jedzeniu.... :ico_olaboga:
ladybird23
a ja jestem wg usg w 16 tyg, na wyliczenie z m-czki w 17
u mnie tez sie cos nie zgadza, zwłaszcza z tym suwaczkiem który z uporem maniaka pokazuje tydzien więcej

ladybird23
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5261
Rejestracja: 27 kwie 2007, 17:27

04 lut 2011, 21:29

ja nie wiem, bo jak poszlam do lekarza, to powiedzial 6 tydz,a w karcie napisal 5 i teraz jakos tak ciagnie o 1 tydz do tylu, albo ja o tydz do przodu :ico_noniewiem:
i coraz czesciej mi sie wydaje ze dzidzia sie porusza :ico_brawa_01: :-D

co do obiadko, to my zazwyczaj drugie danie, bo ja za zupami nie bardzo..ale o dziwo w ciazy predzej mi przychodzi smak na zupe niz jakies mieso, totez w ost czasie nagotowalam sie zup wiecej niz w niejednym m-cu :ico_szoking: ost brokulowa mi przypasowala :-) i krupnik...mmmniam..

beti
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 531
Rejestracja: 05 sty 2011, 14:45

04 lut 2011, 21:50

ladybird23
predzej mi przychodzi smak na zupe niz jakies mieso
to nie jestem taka osamotniona, ja tez jakos nie mam smaka na mięso i tak juz dosyc długo. NIe wiem czy to aby dobrze w ciązy ?Mam nadzieję zawsze, że jak mi coś nie smakuję, to po prostu mi nie brakuje tego w organizmie

Awatar użytkownika
zirafka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7734
Rejestracja: 19 paź 2007, 18:55

05 lut 2011, 12:05

Cześć Dziewczyny!!! Dopisuję się do Was!!

witaj!!!
Brzuch mi rośnie nieprawdopodobnie szybko!!

myslę, że wszystkie tak mamy w drugiej ciąży , bo jednak ten brzuch jest troche już naciągnięty po ciąży, a tym bardziej u Ciebie bo synus spory był. :ico_szoking: a ty rzeczywiście mała, ale pociesze Cie moja szwagierka ma 163 cm i normalnie ważyła 51 kg a w ciązy z synusiem przytyła 38 kg, a synuś urodził się NATURALNIE i ważył 5,05 kg no a druga miała dziewczynke i juz nie była taka duża bo ważyła 3,4 kg, ale tez sporo przytyła. tak więc na razie się nie stresuj.
dzidzius i tak wyssa to co najlepsze, szczegolnie z zebow (przynajmniej u mnie tak bylo), wie
no właśnie u mnie tak jest niestety.....
A dzisiaj na obiad pomysłów brak niech się mąż poprodukuje bo ma wolną sobotę :-D

beti
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 531
Rejestracja: 05 sty 2011, 14:45

05 lut 2011, 12:39

zirafka
A dzisiaj na obiad pomysłów brak niech się mąż poprodukuje bo ma wolną sobotę :-D
Ja uwielbiam gotować, ale odkąd jestem w ciązy to jakos mnie wena opuściła. Codziennie sie zastanawiam, co by tu zrobić. :ico_szoking:
a synuś urodził się NATURALNIE i ważył 5,05 kg
Powiedz, że żartowałaś, PLEASE :-D
U nas dzisiaj ziemniaczki, szpinak i rybka :-D Chyba.... Przyszłam z Dominikiem z zakupów, a ten jak nie moje dziecko - połozył sie na kanapie, przykrył kocem i oglada bajke :ico_olaboga: Jakas chorość go bierze czy co? Normalnie powinien rozkładać swój pokój na części pierwsze.... :-D

ladybird23
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5261
Rejestracja: 27 kwie 2007, 17:27

05 lut 2011, 16:15

witajcie
a ja dzis mialam frytki i schabowy :-D to pierwsze mnie bardzo zadowolilo :-D
Mila sie uparla po obiadku na kakao, po czym zaczal ja bolec brzuch i cale je zwrocila :ico_olaboga: uparciuch!!

milego weekedu zycze wszystkim

Awatar użytkownika
zirafka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7734
Rejestracja: 19 paź 2007, 18:55

05 lut 2011, 18:40

Powiedz, że żartowałaś, PLEASE

niestety ale to prawda, okropny miała poród bo lekarz położył sie na niej i po prostu wypchnął dziecko - mało brakło a złamałby jej miednicę :ico_szoking: no i była bardzooo rozszarpana brrrrr......
A my dzis cały dzien luzu bo mały szkodnik jest od rana u babci no więc z tej racji nic nie gotowaliśmy bo mielismy luz :ico_oczko: i korzystając z tego, ze małego nie ma to zrobiłam przegląd zabawek i częśc została wyniesiona do piwnicy a częśc do smieci ( urwane głowy, brak kół itp ) No i w szafach zrobiłam porządek z małymi ciuchami i butami. A zaraz jedziemy po szkodnika i koniec sielanki :ico_oczko:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość