Awatar użytkownika
Sylwia.O.
4000 - letni staruszek
Posty: 4534
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:17

02 paź 2008, 11:09

ja tez chyba zrobie :)

Awatar użytkownika
lalunia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3198
Rejestracja: 16 mar 2007, 13:10

02 paź 2008, 12:09

a ja dziś kupiłam Tosi kinder czekoladki i dałam jej kosteczke ymmmmmmmm co za uśmiech co za pomrukiwania typu hmmmmm ymmmmm :ico_haha_01:

Dona
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2039
Rejestracja: 27 cze 2007, 08:37

02 paź 2008, 12:28

lalunia pisze:co za uśmiech co za pomrukiwania typu hmmmmm ymmmmm


czyli słodka dziewczyna :-D

wiecie co, miałam wyjsc na spacer,ale chyba tylko pojdę do sklepu, straszliwie wieje, a u mnie na 4 piętrze musiałam częsc rzeczy pochowac do mieszkania,bo bym szukała na dole

Awatar użytkownika
lalunia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3198
Rejestracja: 16 mar 2007, 13:10

02 paź 2008, 12:41

ja mam już zupe ugotowaną, wybrałam ziemniaki, marchew i mięso a kurczaka do osobnego garneczka dodałam troche tej zupy i zmiksowalam, jest prawie taka jak ze słoiczków smakowo, mam nadzieje że jak się obudzi to zje z apetytem ale na wszelki wypadek włoże do umytego słoiczka bo ta mała cwaniara patrzy co i skąd jej daje i z talerza nie chce jeść, trzymajcie kciuki :-D

Awatar użytkownika
Sylwia.O.
4000 - letni staruszek
Posty: 4534
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:17

02 paź 2008, 13:26

lalunia pisze:na wszelki wypadek włoże do umytego słoiczka bo ta mała cwaniara patrzy co i skąd jej daje i z talerza nie chce jeść, trzymajcie kciuki
to mała cwaniara. Ja jutro gotuje malej zupę bo dzisiaj juz jej wcisnęlam sloiczek

Awatar użytkownika
AniaZaba
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1795
Rejestracja: 25 mar 2008, 13:47

02 paź 2008, 13:59

heloł heloł...
zaczynając od początku to Zuzia pierwsze powiedziała baba :570: ale mówi baba papa mama i ałała, więc u mnie była pierwsza MAMA!!
Ja też gotuję Zuzi już prawie cały czas sama, do zupki dodaję pierś z kurczaka, albo ostatnio trochę mięska z udka, cielęcinka jej nie podchodziła ale teraz nie wiem czy to był brak apetytu związany z chorobą czy po prostu woli "zwykłą kurę" :ico_oczko: Robiła tylko baa i wypluwała, naciągało ją i po jedzeniu. Dałam też jej skosztować zup ze swojego talerza i tak jest bogatsza o doświadczenie z pomidorówką, ogórkową i rosołem (a nad morzem dałam jej ociupinkę bitej śmietany z gofra). Najbardziej dopominała się o rosołek, tak jej smakował, że nie mogłam spokojnie włożyć łyżki do buzi, bo ona też chciała. Normalnie może dziecko jeść po pierwszych urodzinach, ale wiadomo nie jakieś tłuste i smażone.
W poniedziałek ją ważyłam i miała 7150, także też do grubasków nie należy.
Zirafka ten Twój Kubuś to chyba najciekawszy świata, a to chce być ogrodnikiem, a to mydelniczką :ico_haha_01: lepiej nie myśleć co mu wpadnie do głowy jak zechce zostać strażakiem.. jest super!!!
Dona.. przepis na pewno wykorzystam :-D

Awatar użytkownika
asiab
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5300
Rejestracja: 20 paź 2007, 09:20

02 paź 2008, 15:08

zirafka pisze:On chyba jest tu u nas najstarszy prawda???
tak tak jest najstarszy z przymusu :ico_oczko: :-)
lalunia pisze:asiab nie wiesz jak to jest? TATA WOŁAM BRATA
wiem wiem :ico_oczko: ale chciałabym siostrzyczkę dla Franusia :-)

Sylwia.O. pisze: jakim mięskiem gotujecie zupki dzieciakom??????????
ja gotuję na piersi z kurczaczka lub skrzydełku ale głównie pierś z kurczaczka a ostatnio Franek u tesciowej jadl rosołek z kogucika taki wiejski :-)

Anuszka pisze:Dona, super przepis skorzystam
super super tylko czy my aby nie na dietach jesteśmy :ico_haha_01: :ico_nienie:

Dona pisze:, straszliwie wieje,
u nas też :ico_olaboga: ale musiałam wyjść do przychodni na bilans i oto mój kochany synek i najstarszy kolega waszych maluchów waży 7 kg przybrał 500 gr od ostatniego bilansu i mierzy 68 cm. Pani dr powiedziała że wszystko wporządku wogóle jak zobaczyła Franka (ona go pamieta od urodzenia bo on w szpiytalu dyżuruje i bada dzieci jak przychodza na świat ) to powiedziała że jest fantastyczny i go poprosu uwielbia a on uśmiechem ją obdarował po same uszy :-) . Dała nam skierowanie na morfologie i żelazo bo mówiła że w 8 miesiącu zycia dziecka czesto fizjologicznie spada żelazo i może wystąpić anemia i mówiła że trzeba sprawdzić bo w razie co trzeba uzupełnic żelazo. Wiec musze iśc z małym na kuj kuj... :ico_olaboga:

AniaZaba pisze:Najbardziej dopominała się o rosołek,
to tak jak Franko a przed chwilą zjadł zupkę buraczkową wcinał jak nie wiem co :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
Anuszka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8743
Rejestracja: 14 sty 2008, 13:30

02 paź 2008, 16:08

lalunia, a Ty się dziwisz, ze mala ma sluszną wage :-) :-D :-D :-D

[ Dodano: 2008-10-02, 16:11 ]
lalunia pisze:ale na wszelki wypadek włoże do umytego słoiczka bo ta mała cwaniara patrzy co i skąd jej daje i z talerza nie chce jeść, trzymajcie kciuki :-D
no niezle :-) :ico_brawa_01:

[ Dodano: 2008-10-02, 16:12 ]
AniaZaba pisze:zaczynając od początku to Zuzia pierwsze powiedziała baba :570:
no ponoc czesto tak dzieci zaczynaja :-) brawo dla Zuzi, rozgadala sie dziewczynka :-)

[ Dodano: 2008-10-02, 16:13 ]
asiab pisze:super super tylko czy my aby nie na dietach jesteśmy :ico_haha_01: :ico_nienie:
u mnie cisto stoi na stole, bo maz i babcie jedza, a ja nie rusze :-) dzielna jestem :-)

[ Dodano: 2008-10-02, 16:16 ]
U nas tez wieje, ale poszlysmy na spacerek z moja moja i Olo :-) zrobilysmy przy okazji zakupy, a na samego Olo wydalam 100 zl. Kupilam mu swiezutka cielecinke na obiadki, oprocz tego slioczki z deserkami i obiadkami extra :-) no i sobie na dzis miesko, a na jutro warzywa :-) na razie trwam w moim postanoweniu i juz teraz wiem, ze dam rade do konca, az schudne :-) fajna ta dieta, wczorajszy dzien byl najgorszy, bo ciezko sobie pojesc owocami... ale przetrwalam :-)

[ Dodano: 2008-10-02, 16:17 ]
ano kupilam jeszcze body z dlugim rekamwem, sliczne :-) zabawki da kapieli piszczki i mleko... :-) piersi coraz lzejsze :-)

[ Dodano: 2008-10-02, 16:18 ]
asiab pisze:Wiec musze iśc z małym na kuj kuj... :ico_olaboga:
Franuś będzie dzielny, mam andzieje, ze mamusia tez... :-)

basia24
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2897
Rejestracja: 21 lis 2007, 11:42

02 paź 2008, 16:23

Sylwia.O. pisze:Z jakim mięskiem gotujecie zupki dzieciakom??????????
ja gotuje z cielecinka, lub jagniecinka, lub z indykiem

[ Dodano: 2008-10-02, 16:32 ]
AniaZaba, brawa dla Zuzanki
moja Zuzka jeszcze nic nie mowi to znaczy po swojemu krzyczy i cos tam gada, pare razy powiedziala "chałłłł- chałłł" ale to przypadek raczej :ico_oczko:

[ Dodano: 2008-10-02, 16:32 ]
asiab, Farnek to w ogole super koleś jest, i dzielny :-)

Dona
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2039
Rejestracja: 27 cze 2007, 08:37

02 paź 2008, 16:35

Anuszka pisze:[ Dodano: 2008-10-02, 16:13 ] asiab napisał/a:
super super tylko czy my aby nie na dietach jesteśmy

u mnie cisto stoi na stole, bo maz i babcie jedza, a ja nie rusze dzielna jestem



to jak zauważysz rezultaty, to daj znac, ja na razie ograniczam jedzonko

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość