Awatar użytkownika
mmarta81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7911
Rejestracja: 20 mar 2008, 09:59

22 kwie 2008, 20:40

zirca pisze:120/80 to mnie czasem głowa boli....a co by się działo z takim?????????
120 na 80 to juz wogole idealne masz cisnienie
zirca pisze: takie ciśnienie jest normalne????
w ciazy nie jest napewno powod do paniki tylko do obserwacji zeby nie wzrastalo

Awatar użytkownika
yoanna
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1178
Rejestracja: 14 kwie 2008, 17:07

23 kwie 2008, 17:40

:-D widze Marta, ze nie tylko ja boje sie przytyc :ico_haha_02: ja poki co jestem w 16 tygodniu i brzuszka ani widu ani slychu ... tzn moze odrobinke wieczorami ale z rana zupelnie.. narazie sie nie martwie bo zawsze patrzyli na mnie jak na chudzielca, ktory przytyc nie moze - ale wlasnie dlatego boje sie ze nagle zrobie sie szeroka, nic sie juz na mnie nie bedzie miescic itp :ico_placzek: :ico_ciezarowka: ale moj kochany chlopak obiecal mi silownie 3 razy w tygodniu, ma siedziec z malenstwem i sie ladnie nim opiekowac : ) zebym ja mogla sobie pojezdzic na rowerku i porobic brzuszki (chociaz kondycje pewnie zlapie przy dziecku biegajac na okolo niej na okraglo :)

Ale chcialam zalaczyc informacje dla tych ktorzy chca zrobic badania :) tylko niebardzo wiem gdzie wiec zrobie to tu :D - w zwiazku z Krakowem wlasnie - znalazlam Super Szpital na Siemiradzkiego, gdzie sa pakiety badan, i np toxo IgG i IgM + rozyczka IgG i IgM w pakiecie kosztuja 99zl :))))))))))))) gdzie np w innym laboratorium chcieli po 55zl rozyczke i po 35 za toxo - i byly takie super panie pielegniarki :) najwspanialsze z jakimi w zyciu mialam kontakt :ico_haha_01: wiec jakby ktos potrzebowal to moze mu sie przyda ta informacja kiedys :)

Awatar użytkownika
mmarta81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7911
Rejestracja: 20 mar 2008, 09:59

23 kwie 2008, 18:08

yoanna pisze: toxo IgG i IgM + rozyczka IgG i IgM
jak dobrze ze ja te badznia mam za darmo :ico_sorki: do tego jeszcze mialam badznie na HIV i syfilizm :ico_haha_01:
yoanna pisze:chlopak obiecal mi silownie 3 razy w tygodniu, ma siedziec z malenstwem i sie ladnie nim opiekowac : ) zebym ja mogla sobie pojezdzic na rowerku i porobic brzuszki
no ja mam silownie na rok wykupiona -czyli do stycznia 2009 :ico_noniewiem: ale czy maz mi sie dzieckiem zajmie tego nie wiem :ico_puknij:
yoanna pisze:bo zawsze patrzyli na mnie jak na chudzielca,
no ja nie jestem takim chudzielcem i zawsze pilnowalam wagi dlatego teraz sie boje-bo teraz nie moge sie odchudzac i begac ubrana w 3 bluzy :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
yoanna
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1178
Rejestracja: 14 kwie 2008, 17:07

23 kwie 2008, 20:32

Za darmo? :( Ale super ;((( uwielbiam opieke lekarska w Anglii i Irlandii ;((( no a z tym bieganiem to okropne! Ja dzis troche pobiegalam z przymusu, bo spoznialam sie na zajecia na ktore nie moge i musialam troche podbiec! Ale klnelam w duchu na babe ze krzyczy na mnie jak sie spozniam :D jak cos to ja skopie po tylku! Nienawidze jak ktos na mnie krzyczy :PP

I w ogole dzis olalam Pania doktor u ktorej bylam :/ nie wiem czy to dobrze, ale nie dosc ze sporo jej placilam to jeszcze mnie denerwowala i recepcjonistka tez, umowilam sie do siebie do lekarza na nastepny tydzien, mam nadzieje, ze dzidzis bedzie sie trzymal dzielnie do tego czasu :) ale chyba wyniki badan nienajgorsze wiec moze nie ma zadnego ryzyka :/

Awatar użytkownika
mmarta81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7911
Rejestracja: 20 mar 2008, 09:59

23 kwie 2008, 20:38

yoanna pisze:I w ogole dzis olalam Pania doktor u ktorej bylam nie wiem czy to dobrze,
moim zdaniem brdzo dobrze zrobilas-skoro placisz to dlaczego masz chodzic do lakarza za ktorym nie przepadasz i wydywac niemila recepcjonistke :ico_nienie: a przez tydzien jestem pewna ze nic bobo nie bedzie :ico_brawa_01:
yoanna pisze: Nienawidze jak ktos na mnie krzyczy :PP
no wredna baba-ciezarna biegnie zeby zdazyc na zajecia a ona co nadziera sie jeszcze :ico_nienie: ...a ja sie nudze....nuda...nuda :ico_oczko:

Awatar użytkownika
wiola85
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1892
Rejestracja: 19 mar 2008, 15:19

23 kwie 2008, 20:55

Dziewczyny mam takie troszku glupie pytanko bo sama nie wiem w ktorym miesiacu ciazy jestem. Obecnie jest 13 tydzien i nie wiem jak to liczyc, bo kazdy mówi mi cos innego. Czy to jest 3 a moze 4 miesiac :ico_olaboga:
Ja to jestem chyba zacofana bo nic z tego nie kapuje :-)

Awatar użytkownika
mikkado1
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 71
Rejestracja: 09 kwie 2008, 19:21

24 kwie 2008, 10:42

ja też do końca nie wiem ktory to miesiąc,ale przeciętnie każdy ma 4 tyg więc wychodzi że zaczęłaś 4 miesiąc, zresztą najpewniejsze są tygodnie i tak zawsze lekarze podają;

yoanna bardzo dobrze zrobiłas, tym bardziej że byly to wizyty płatne, ja trzymam się mojej doktorki kurczowo,też chodzę do niej prywatnie a zaczęłam na dlugo jeszce przed slubem,prowadziła mi pierwszą ciążę i chociaż nie była przy porodzie bo była chora to wiem e jest godna zaufania i dlatego pocztą pantoflową znalazłam ją teraz bo dość długo u nie nie byłam a w międzyczasie zmienila przychodnię i wiem że tamta przychodnia od której odeszła straciła ponad połowę pacjętek bo wszystkie przeniosły się a nią,a ty najlepiej jakbyś miała sprawdzoną lekarkę przez jakąś znajomą koleżankę albo jakąś ciocie, mame,dzidziusiowi nic się nie stanie przez tydzień a jak ty bedziesz zadowolona z lekarza to maluch tez bedzie mial dobre samopoczucie :-D
:-D nadmiernymi kilogramami też się nie przejmuj jak będziesz karmić piersią to stracisz cały nadmiar i jeszcze więcej nawet nie będziesz wiedziała kiedy i nawet ta siłownia nie będzie ci potrzebna :ico_oczko:

Awatar użytkownika
iza
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 809
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:38

24 kwie 2008, 12:37

hej październikówki!!!
ciesze sie ze u was wszystko jest dobrze..i z dzieciaczkami w brzuszkach tez

wiola85, cięzko sie zawsze doliczyc tych miesięcy bo w sumie ciąza trwa 10 miesięcy po 28 dni......ja sobie zawsze licze od dnia erminy porodu....czyli jak mam termin na 27 paź to 27 kwietnia zaczne 4 miesiąc

co do tycia to ja sie bardzo boje..z mateuszkiem przytyłam masakra 25 kg.....na początku ciązy wazylam 55 przy wzroscie 168....a przed porodem 80 :ico_szoking:

i powiem wam ze sie wcale nie objadałam.....uwierzcie ..jadlam więcej wiadomo ale odzywiałam sie bardzo zdrowo
mam nadzieje ze teraz tyle nie przytyje.....w sumie mam teraz wiecej ruchu wiec nie powinnam ale zobaczymy
a te zbędny kg szybko zgubimy..zobaczycie....

ja teraz bede rzadko wpadac bo cieplo na dworze i spacerujemy z synkiem całymi dniami
trzymajcie sie

Awatar użytkownika
zirca
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1570
Rejestracja: 09 mar 2007, 18:59

24 kwie 2008, 13:37

wiola85, są takie tabelki w internecie....według jednej 4 miesiąc zaczyna się od 13 tc, według innej 13,5 tyg....najlepiej wklej sobie taki suwaczek jak ma iza i ja, bo sam przeskakuje na właściwy miesiąc i nie trzeba się nad tym zastanawiać :ico_oczko:
iza, miłych spacerów, Kochana!!!!

Awatar użytkownika
wiola85
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1892
Rejestracja: 19 mar 2008, 15:19

24 kwie 2008, 15:44

Dzięki dziewczyny :ico_sorki:
Bo tak sobie szukałam wczoraj tego na internecie i rzeczywiscie były tam rozne opcje. Ale tak jak mowicie to tygodnie sa najwazniejsze :-)

A musze sie pochwalic ze udało mi sie kupic sukienke na slub :-D ale to było to, poprostu weszlam i odrazu mi sie spodobała, mimo tego iz przymierzyłam jeszcze pare innych to wybrałam ta co pierwsza wpadła w oko :ico_haha_01: Oczywiscie jest przeznaczona dla kobiety w ciazy bo na brzuszku ma takie specjalne przeszycia wiec jak jeszcze mi troszku urosnie to itak bez problemu sie do niej zmieszcze :-)

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość