Awatar użytkownika
lala
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1007
Rejestracja: 11 lut 2008, 01:23

21 lis 2009, 12:04

Mati dostał : entoral, smecte , acidolac baby i to nawadniające. Noc mieliśmy ciężką całą noc temperatura była wysoka 39,8 najwyższa. Jak zbijaliśmy to spadała tylko do 39 i dalej niechciała. Tak że pól nocy nie spałam bo się bałam ,że drgawek dostanie. Dziś jest troche lepiej temeratura jest ale już nizsza 37,9. Zaczął pić ,ale marudzi że mu nic nie smakuje - no i kupe robi już bez bólu - ale lekarstwa nadal na siłe muszę mu podawać. :ico_placzek:

Awatar użytkownika
kasiekk
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5516
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:56

21 lis 2009, 21:59

witam
Zdrówka dla chorowitków przede wszystkim :ico_sorki:
Kacprowi jak kiedys miał biegunke dawałam też nifuroksazyd i pomagało a oprócz tego jagody takie ze słoika bo mieliśmy od mamy,ale można kupić suszone i zrobić napar,to też na biegunkę pomaga
co do smecty i innych tego typu to też nie dał sie namówić

Odpukać dwa tygodnie już chodził do przedszkola ( jak na niego to rekord;):ico_sorki: i wygląda na to że w poniedziałek też pójdzie bo nic sie nie dzieje,prócz małego katarku,który cos dzis sie pojawił, zobaczymy :ico_noniewiem: oby na tym sie skończyło :ico_sorki:

w piątek było pasowanie u niego,więc juz jest prawdziwym przedszkolakiem :ico_brawa_01: a ja dumną mamą :ico_haha_02:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

z Emilką (to jego kochana Emilka :ico_oczko: mówi że ja kocha i ona jego też kocha hihi,a znają sie od niemowlęctwa)

Obrazek

Obrazek

tu juz po pasowaniu

Obrazek

Obrazek

[ Dodano: 2009-11-21, 21:33 ]
a nie wiem czy Wam pisałam, daje Kacprowi szczepionkę uodparniającą Broncho - Vaxom
jedną dawkę już wziął,teraz ma przerwę i myślę że może ona też pomogła :ico_sorki:

Żaba
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1001
Rejestracja: 06 lip 2007, 22:19

21 lis 2009, 23:15

kasiekk, ale fajnie. Nas pasowanie ominęło :ico_placzek: . Było w środę. Co prawda Oliwka skończyła brać antybiotyk we wtorek, ale nie puściłam jej od razu do przedszkola. Rozważałam pójście na to pasowanie, ale stwierdziłam, że jeszcze jakieś imprezy będą a nie ma co ryzykować, że znowu coś załapie.
daje Kacprowi szczepionkę uodparniającą Broncho - Vaxom
. A jak to się bierze? Nam zapisała ribomunyl i chyba od poniedziałku zaczniemy.

Awatar użytkownika
kasiekk
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5516
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:56

21 lis 2009, 23:47

Żaba, masz racje, nie ma co ryzykować, zdrowie najważniejsze :ico_sorki:

jeśli chodzi o szczepionkę to są trzy dawki,bierze się przez 10 dni a potem 20 dni przerwy i dalej tak samo,jak na razie widzę poprawę i oby tak zostało :ico_sorki:

[ Dodano: 2009-11-21, 22:48 ]
prócz tego pije actilmelki i daje mu 2 razy dziennie kidabion

Awatar użytkownika
matikasia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3022
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:12

22 lis 2009, 12:31

Kasiekk fotki super. Prawdziwy przedszkolak z synka:)

Ja też dawałam matiemu tą szczepionkę rok temu jak nam tak chorował. Nie wiem czy pomogło, ale w ostatnim roku jest już lepiej. Chociaż nie chodzi do przedszkola i pewnie dlatego.

Kasiekk
o actimelu ostatnio był program w niemczech, że to jedna wielka ściema i naciąganie kasy, więc my przestaliśmy pić.

Ja mam też syropek z witaminami dla matiego, ale czasem zapominam mu go dawać :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Magda Sz.
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1430
Rejestracja: 23 sie 2007, 13:07

23 lis 2009, 11:17

widze ze tu chorobowo troszeczke i nas tez nie ominelo
kilka dni temu Dawid obudzil sie z goraczka i pokaslywal a ze szlam do lekarza podpisac karty na szczepienia ze szkoly Olka to go wzielam ze soba przy okazji ale lekarz powiedzial ze to wirus i tylko nurofen kazal dawac,drugiego dnia mial juz mniejsza goraczke a trzeciego zdrow jak rybka ale za to na Olka przeszlo no ale moj starszy syn szybko zwalczyl swinstwo i chorowal 1 dzien :ico_oczko:

Kasiekk o actimelu ostatnio był program w niemczech, że to jedna wielka ściema i naciąganie kasy, więc my przestaliśmy pić.
powaznie? :ico_szoking: a ja tak w nie wierzylam :ico_puknij:
Ja mam też syropek z witaminami dla matiego, ale czasem zapominam mu go dawać :ico_sorki:
ja dokladnie tak samo-za czesto mi sie zapomina :ico_wstydzioch:
ja daje tran w kapsulkach i vibovit

Awatar użytkownika
matikasia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3022
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:12

23 lis 2009, 12:24

Magda Sz. mi o actimelach powiedział już lekarz prywatny kiedy chodziłam jak mati tak strasznie nam chorował jak był w przedszkolu. po prostu to jest zwykły jogurt :ico_szoking:
a mama oglądając program potwierdziła. akurat można w to uwierzy bo w niemczech nie tak jak u nas jest więcej kontroli żywności. także my już nie pijemy bo actimel wcale tani nie jest, a już na całą rodzinę to spory wydatek.
Na razie mati jest różnie hartowany na spacerkach, nie przegrzewany i odpukać jest dobrze.
Od 15 grudnia ma iść do przedszkola w wiosce obok na 4 godziny dziennie 3 razy w tygodniu i zobaczymy jak będzie z choróbskami.

Żaba
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1001
Rejestracja: 06 lip 2007, 22:19

24 lis 2009, 08:14

Ja o actimelu już dawno czytałam artykuł, że to wielka ściema a wręcz coś przeciw mieli, tylko nie pamiętam co.
Miałam od wczoraj dawać Oliwce ten Ribomunyl i się wściekłam, bo ulotka jest tak oszczędna w wiadomości :ico_szoking: , że dopiero na kalendarzyku, który dostaliśmy od pediatry doczytałam, że to się na czczo podaje a ja wieczorem miałam zamiar.

Awatar użytkownika
matikasia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3022
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:12

24 lis 2009, 15:59

Szkoda, że właśnie producenci takich produktów jak actimel, ale i wiele innych żerują na nas rodzicach, którzy dzieciom by wszystko oddali. Dobrze, że się w porę o tym dowiedziałam. Za cenę tych actimelów to ze 2 razy do kina z rodziną można iść!!

Żaba
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1001
Rejestracja: 06 lip 2007, 22:19

26 lis 2009, 15:13

J nie wytrzymam z tymi chorobami. Oliwka w domu, nigdzie nie wychodzi, kataru nie ma, kaszlu też - tylko sińce pod oczami cały czas a w nocy ją ucho bolało :ico_szoking: . Rano już oczywiście tego nie pamiętała. Zapisałam ją dzisiaj do laryngologa, ostatnie miejsce się znalazło a miałyśmy dopiero za tydzień na kontrolę migdałków iść. Może niech jej jakieś wymazy z ucha i gardła porobi czy co. Już sama nie wiem.

Wróć do „Przedszkolaczki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości