Awatar użytkownika
Koroneczka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2246
Rejestracja: 19 paź 2010, 11:10

14 lut 2011, 18:19

Ja robię makaron w sosie śmietanowo- serowym z zielonym groszkiem i kurczaczkiem- zobaczymy czy będzie smakowało!
Na deser sałatka owocowa- co by tyle słodkiego nie wcinać :-) :-)
:-)
mama Izuni, też już mam coraz mniej sił na takie imprezy, więc wcale Ci się nie dziwię!!Ale dobrze, że już w domku, odpoczniesz sobie!
Tą czekoladę też uwielbiam- w ogóle wszystkie czekolady uwielbiam :-)

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

14 lut 2011, 18:27

mama Izuni nie dziwię ci się,że zmęczona po takim imprezowaniu,w końcu ciąża robi swoje :ico_oczko: a mężuś też cię mile zaskoczył :ico_brawa_01:
makaron w sosie śmietanowo- serowym z zielonym groszkiem i kurczaczkiem-
może jakiś przepisik? :ico_oczko:

Awatar użytkownika
markotka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5514
Rejestracja: 17 mar 2009, 15:45

14 lut 2011, 18:39

cześć kobitki :-D
wczoraj się naprodukowała, ale serwer był przeciążony i wcięło moją wiadomość :ico_zly:

My walentynki w tym roku wyjątkowo hucznie obchodzimy :ico_haha_01: zawsze były tylko gacie, a teraz juz od 3 dni święto, w piątek były oczywiście gacie-mój mąż dostał 2 pary szortów, ja dostałam śliczne majteczki i sexi haleczkę :ico_oczko: w sobotę dostałam bukiet tulipanów, a wczoraj pojechaliśmy sobie do Poznania do kinepolis :ico_haha_01: a dodam, że mamy 100km w jedną stronę :ico_haha_01:
dzisiaj mąż wygrał w konkursie radiowym bilety na basen a dokładniej na 2h pobytu w jaccuzi z olejkami eterycznymi, ale chyba nie pójdziemy, bo ja jestem świeżo po infekcji no i nie wiadomo co za olejki tam zaserwują :ico_noniewiem:

Ogólnie dzisiaj afera była, bo w banku naprzeciwko naszego bloku ogłosili alarm bombowy :ico_szoking: przyjechała straż, policja, pogotowie, ewakuowali cały budynek :ico_sorki: ale już po wszystkim, niczego nie znaleźli.

Emilia mój mały cały czas ułożony jest miednicowo, nie chce się obrócić i jak nic się nie zmieni, to czeka mnie CC :ico_sorki: jest jeszcze sporo czasu i mam nadzieję, że się obróci :ico_sorki:

Murchinson super ta szkoła rodzenia :ico_brawa_01:

Mariola ehhhhhh :ico_olaboga: cóż Ci mogę napisać, tylko to, że jest mi bardzo przykro, że znalazłaś się w takiej sytuacji i do tego szczególnie teraz, jak w ciąży jesteś :ico_placzek: trzymaj się, bądź twarda, bo masz dla kogo! Mam nadzieję, że ten Twój chłop się opamięta :ico_sorki:

Koroneczka co pysznego gotujesz? :-D

Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

14 lut 2011, 18:58

Emilia mój mały cały czas ułożony jest miednicowo, nie chce się obrócić i jak nic się nie zmieni, to czeka mnie CC :ico_sorki: jest jeszcze sporo czasu i mam nadzieję, że się obróci :ico_sorki:
Markotka ale Ty rodzisz miesiąc później więc mały am jeszcze bardzo dużo czasu, nie martw się na zapas, ze będziesz miała cc. Czasami dziecko odwraca się na krótko przed porodem.
Murchinson super ta szkoła rodzenia :ico_brawa_01:
Tak i będę ją polecać każdej osobie z Łodzi i okolic. A Wy idziecie?

[ Dodano: 2011-02-14, 18:00 ]
Markotka może będziecie mogli wybrać sobie olejki.

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

14 lut 2011, 19:04

markotka hej :-) no to super obchodzicie walentynki :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: a z tym jaccuzi to można w ciąży iść?bo gdzieś mi się obiło,że w ciąży chyba nie można :ico_noniewiem:

[ Dodano: 2011-02-14, 18:11 ]
Murchinson to fajnie z tą szkołą rodzenia masz :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: tyle prezencików na dzień dobry i w ogóle widać miło było :-)

Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

14 lut 2011, 19:12

a z tym jaccuzi to można w ciąży iść?bo gdzieś mi się obiło,że w ciąży chyba nie można :ico_noniewiem:
Można tylko temperatura wody nie może być wyższa niż 40 st. Nie wolno do sauny.

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

14 lut 2011, 19:18

Można tylko temperatura wody nie może być wyższa niż 40 st. Nie wolno do sauny.
aha,bo nie byłam pewna właśnie :ico_sorki: bo o saunie to akurat wiem :ico_oczko:

Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

14 lut 2011, 19:33

Aniu, mi to mój lekarz nawet mówił, że jak mam w domu takie urządzenie do masażu w wannie jaccuzi to żeby korzystać i się odprężać ewentualnie wybrać się na takie jaccuzi. Pomaga się odprężyć i rozluźnić.
Tak, w szkole było naprawdę bardzo sympatycznie i aż szkoda było jak zajęcia się skończyły.

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

14 lut 2011, 19:40

jeszcze pójdziesz do szkoły rodzenia i będzie na pewno miło :-)

mi mężuś wczoraj to masaż zrobił,oj jak przyjemnie było :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
Koroneczka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2246
Rejestracja: 19 paź 2010, 11:10

14 lut 2011, 20:05

markotka, fajowe Walentynki :-) :-) Należało się!
Co do jacuzzi jest dokładnie tak jak pisała Murchinson! Można, ale trzeba uważać na temperaturę wody! No i też trzeba wiedzieć co tam rozpuścili w tej wodzie- czasem przesadzają z chlorem!
mi mężuś wczoraj to masaż zrobił,oj jak przyjemnie było :ico_brawa_01:
Mnie to za o męczy, żebym to ja go masowała. Zawsze się obrażał jak jakiś pacjent zadzwonił, a ja siup stół do auta i jechałam, a jemu ciągle odmawiam, albo mówię, że jestem zmęczona! Teraz mi troszkę na szczęście odpuścił :-)

Kolacyjka wyszła bardzo miło, dostałam prześliczny bukiet kwiatów :-) :-)

Co do makaronu:
Będzie potrzebne:
-paczka makaronu- ja używam penne pełne ziarno z lubelli
-śmietanka słodka 18%
-30 dag sera żółtego- tłustego- trę na tarce
- paczka mrożonego groszku
- jeden filet z kurczaka
- 2 żółtka jajek

Makaron gotuje na al dente. Kurczaka smażę na silnie rozgrzanej patelni, wcześniej go marynuje w przyprawach: pieprz biały, sól, bazylia, kilka kropel soku z cytryny. W międzyczasie gotuję groszek- chwilkę bo szybko robi się miękki. Jak makaron już się ugotuje wrzucam go na dużą patelnie- najlepiej woka- i chwilkę jeszcze podsmażam, dorzucam groszek. Do śmietanki dodać żółtka- rozbełtać, potem dodać starty żółty ser. Wlać do makaronu i czekać aż się zagotuje i zgęstnieje- na koniec dodaję kurczaka i na talerz! Palce lizać!
Zamiast zielonego groszku możecie dodać co tylko chcecie! Np. dobrze się komponują brokuły albo szpinak . Zamiast kurczaka może być boczek albo szynka:-)

[ Dodano: 2011-02-14, 19:12 ]
[img][img]http://img717.imageshack.us/img717/41/kwaitki.jpg[/img][/img]
A oto moje kwiatki :-)

[ Dodano: 2011-02-14, 19:16 ]
A do tego makaronu jeszcze szczypta gałki muszkatałowej na koniec :-)

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Semrush [Bot] i 1 gość