dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

23 lis 2010, 17:36

graz1974, :ico_tort: dla Asi.oby nie byly to te lamblie :ico_sorki:
chyba kazda z nas z czyms tam sie boryka :ico_oczko:
to na pewno...
Z czym dajecie maluchom kanapki?
ze wszystkim :ico_haha_01: pasztet,ser,serek topiony,twarozek,wedliny :-)

Awatar użytkownika
Helen
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8796
Rejestracja: 17 lut 2009, 15:14

23 lis 2010, 17:48

Z czym dajecie maluchom kanapki?
ze wszystkim :ico_haha_01: pasztet,ser,serek topiony,twarozek,wedliny
nasza pediatra niby zabronila podawania mleka i jego przetworow w pierwszym roku zycia :ico_noniewiem: z miesnych rzeczy musialabym cos specjalnie dla Kiary kupowac, nie wspominajac juz o tym, ze maz sie wtedy krzywi... ale czyms trzeba to dziecko karmic :-)

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

23 lis 2010, 17:58

zabronila podawania mleka i jego przetworow w pierwszym roku zycia :ico_noniewiem:
dziwne..u nas mozna dawac jogurty,twarozki i serki.. samo mleko dopiero po 2 roku zycia ale przetwory jak najbardziej. moja nawet mleko czasem zwykle dostaje jak np kaszke gotuje manna dla obojga dzieciakow :ico_oczko:
nie wspominajac juz o tym, ze maz sie wtedy krzywi.
no juz bez przesady..dziecko musi miec zbilansowana diete..a bailko z miesa tez jest potrzebne do prawidlowego rozwoju. ludzie w genach maja zapisana potrzebe jedzenia zarowno miesa jak i warzyw i nic tego nie zmieni. mozesz sie zawsze poradzic pediatry czym mozesz to czasemzastapic. moze ryba czesciej? pasta jajeczna?

leona
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9353
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:27

23 lis 2010, 19:27

Helen, ja kanapki czesto daje z samym maslem, albo z pasztetem, serkiem topionym, z wedlina raz tatus synusiowi zrobil ala cala wedlina wyladowala na malym :ico_haha_01:

nasza pediatra niby zabronila podawania mleka i jego przetworow w pierwszym roku zycia
tutaj tez mleko i produkty mleczne po roku, ale jako np samodzielny posilek, a takie porcje smakowe mozna juz przed roczkiem,my juz od jakiegos czasu probujemy po malutku, to wlasnie serek topiony, troche jogurtu naturalnego, ostatnio zrobilam tez budyn :ico_oczko:
ostatnio nawet nalesniki popil mlekiem :ico_oczko:
z miesnych rzeczy musialabym cos specjalnie dla Kiary kupowac, nie wspominajac juz o tym, ze maz sie wtedy krzywi...
ale co krzywi sie ze to mieso?? no chyba nie bedzie corki od malego na wegetarianke wychowywal?? mi sie wydaje ze to powinna byc jej decyzja :ico_noniewiem:



ja pospalam z Marcelkiem po poludniu, zdazylismy wstac i mezu wrocil z pracy :ico_oczko:


a Marcel przed chwila chwycil sie swojego autka, pchacza i poszedl z nim pare kroczkow, a trzymal sie tylka jedna reka :ico_haha_01: :ico_szoking:

Awatar użytkownika
Helen
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8796
Rejestracja: 17 lut 2009, 15:14

23 lis 2010, 21:50

ja kanapki czesto daje z samym maslem
tez probowalam kilka razy, ale masla zdecydowanie nie lubi :ico_oczko: dawalam jej kiedys zamiast pasztetu mieso drobiowe ze sloiczka z hippa, musze sprobowac serka topionego, jutro i tak trzeba bedzie jakies zakupy zrobic.
no chyba nie bedzie corki od malego na wegetarianke wychowywal?? mi sie wydaje ze to powinna byc jej decyzja
zdecyduje sama. Ale z punktu widzenia miesozercy kazdy sam powinien zdecydowac, czy przestac jesc mieso, a wg wegetarianina kazdy sam musi zdecydowac, czy zaczac je jesc :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Shiva
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2338
Rejestracja: 15 kwie 2009, 19:28

23 lis 2010, 21:55

Aleście dziewczyny popisały :ico_szoking: :ico_olaboga: A ja znowu to tyłu :ico_wstydzioch: Wreszcie udało mi się doczytać, bo zabiegana jestem od rana. Byłyśmy dziś z Justynką na babskich plotach u koleżanki. Jej synek ma 3 miesiące i stwierdzam że szybko sie zapomina jakie zajmujące i uciążliwe potrafi być takie małe bobo :ico_wstydzioch: Możliwe ze to kolki, bo jak zaczął płakać tak nawet pierś nie uspokoiła go. A Justynka patrzyła na niego jak na jakieś UFO ;-)

Helen, ja najczęściej daje kanapkę z polędwicą lub szyneczką. Niunia bardzo ją lubi. Za serkiem topionym nie przepada. Ale tak to ona prawie wszystko lubi, dziś krzyczała jak nie chcieli jej dać bagietki z masełkiem czosnkowym :ico_puknij:
a Marcel przed chwila chwycil sie swojego autka, pchacza i poszedl z nim pare kroczkow, a trzymal sie tylka jedna reka :ico_haha_01: :ico_szoking:
super :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

graz1974, wszystkiego najlepszego dla Asi, no i dużo zdrówka dla obojga dzieciaczków :ico_sorki:

leona, Justynka jak raczkuje to też lubi mieć obie dłonie zajęte, skarpetki to istny rarytas ;-)


anetka607
, ale agentka z tej Twojej Klary :ico_szoking: :-D Ja próbowałam dawać małej kredkę świecową do rysowania, ale ona się tym nie interesuje :ico_wstydzioch: Za to uwielbia muzykę :-)

Awatar użytkownika
inia1985
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3491
Rejestracja: 14 sie 2009, 15:28

23 lis 2010, 22:46

Koleżanka urodziła :-D Zdrowego chłopca, 3440g i 54cm. Przesłała mi też zdjęcie i jest baaaardzo słodki :-D U nas dziś śnieg padał, zaczynamy zimę :-D męczący i bardzo aktywny dzień za mną. Rano zakupy, później malowanie wnętrza szafy wapnem, odwiedziny koleżanki z córeczką (10 dni młodszą od Wikusi) i wreszcie chwila spokoju. Nieźle się rozpisałyście :-)

Helen, oj myślałam, że nowy fotelik rozwiązał problem podróży Kiary :ico_noniewiem: Ja też nie pcham jedzenia na siłę, już się przekonałam, że to bez sensu. Dzieci sobie krzywdy nie dadzą zrobić. Pewnie Kiara zasypia przy Tobie, bo jest dzieckiem cycusiowym, butelkowe są bardziej "samodzielne" w zasypianiu.

Co do rozumienia słowa "nie", to Wika chyba zrozumiała o co chodzi. Od kilku dni, jak mówię "nie" to chce oczywiście spróbować ponownie, ale gdy powtórzę, to odchodzi od zakazanej rzeczy/miejsca, a od wczoraj odchodzi kiwając ręką i mówiąc "nie". Choć tyle mówi (no może jeszcze am i mniam). Amelka (ta dziewczynka, która nas dziś odwiedziła) tak fajnie mówi mama, tata, baba, co to? i naśladuje dźwięki osiołka :ico_oczko:

Shiva, leona, Wiki w aucie zachowuje się dokładnie tak samo jak Wasze pociechy, podobnie na spacerach, cierpliwie siedzi w wózku, a jak ma dośc, to daję jej smoka i dalej siedzi

leona, świetne zdjęcie Marcelka :ico_brawa_01:

anusiek, to ja nawet nie wiedziałam, że Ty tak wyczekałaś do samego końca, gdy Piotruś się rodził :-) Super, że Piotruś odpuścił z chodzeniem za rączkę :-)

O widzę, ze przepisami się wymieniacie. To ja też się dołączę. Zrobiłam ostatnio super sałatkę: podsmażona pokrojona pierś, pokrojona pekińska, feta i uprażony na patelni słonecznik + trochę majonezu. Rewelacja! :-D

dorotaczekolada, ja też bym mu powiedziała, ze wiem o tym co pisze, ale nie przyznałabym się do szpiegowania jego rozmów. Wymyśliłabym jakąś historię typu: dostałam na NK dziwną wiadomość, że niby ty z kimś przez internet romansujesz. Czy to prawda?

anetka, ja bym nie pozwoliła się bawić małej długopisami, to że brudna to nic, przecież takie dziecko może sobie krzywdę tym zrobić :ico_szoking:

graz1974, wszystkiego naj dla Asieńki. Wiki też ostatnio odparzyła pupę, bo spała z kupką chyba całą noc... nie mogę sobie z tym poradzić. Swoją drogą też zrobię jej wyniki, bo pare rzeczy mnie niepokoi.

Ja daję Wice kanapki ze wszystkim, ale sama ją karmię więc panuję np. nad wędliną :ico_oczko:

Nie wiem czy pamiętacie, że Wiki miała skazę. Mimo to daję jej od czasu do czasu jogurt, budyń, do zup śmietanę. Nic się nie dzieje. Kiedyś przecież karmiono dzieci mlekiem krowim dużo wcześniej i jakoś zdrowi jesteśmy.

Awatar użytkownika
Helen
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8796
Rejestracja: 17 lut 2009, 15:14

23 lis 2010, 22:50

dziś krzyczała jak nie chcieli jej dać bagietki z masełkiem czosnkowym
wie, co dobre :ico_oczko:

Dzisiaj wieczorem moj maz przed wyjsciem z psem zalozyl czapke z daszkiem i wzial Kiare na rece, a ona tak sie go w tej czapce przestraszyla, ze sie rozplakala :ico_szoking:
Agentka zasnela po 20:00, a po 21:00 znow wstala i kopie mi teraz w laptopa... ja nie wiem, co ona dzisiaj taka wyspana, skoro 5 min. w ciagu dnia spala :ico_noniewiem:

leona
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9353
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:27

23 lis 2010, 23:01

a wg wegetarianina kazdy sam musi zdecydowac, czy zaczac je jesc
no tak :ico_noniewiem: ale jak takie dziecko ma zdecydowac?? to co przez kilka lat ma nie jesc miesa? :ico_noniewiem:

A Justynka patrzyła na niego jak na jakieś UFO
:ico_haha_01: to Marcel ostatnio w przychodni tez patrzyl podobnie na jednego chlopca ktory strasznie plakal :ico_haha_01: :ico_olaboga:

Nie wiem czy pamiętacie, że Wiki miała skazę. Mimo to daję jej od czasu do czasu jogurt, budyń, do zup śmietanę. Nic się nie dzieje
moze to nie byla skaza :ico_noniewiem: a moze juz przeszla :ico_noniewiem:

Agentka zasnela po 20:00, a po 21:00 znow wstala i kopie mi teraz w laptopa...
:ico_olaboga: ma dziewczyna energii


Marcel spi od 20

ja chyba zaraz tez do lozka pojde :ico_oczko:

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

24 lis 2010, 09:35

A Justynka patrzyła na niego jak na jakieś UFO ;-)
moje dzieci maja bardzo malo kontaktu z innymi dziecmi..nie mam w poblizu zanjomych z malymi dziecmi a ciezko mi sie gdzies dalej wybrac z moja dwojka... :ico_noniewiem: :ico_wstydzioch:
a Marcel przed chwila chwycil sie swojego autka, pchacza i poszedl z nim pare kroczkow, a trzymal sie tylka jedna reka :ico_haha_01: :ico_szoking:
:ico_brawa_01: dla Marcelka :ico_brawa_01:
skarpetki to istny rarytas ;-)
moja tez skarpetkolubna :ico_haha_01:
Ja próbowałam dawać małej kredkę świecową do rysowania, ale ona się tym nie interesuje :ico_wstydzioch: Za to uwielbia muzykę :-)
ja mojej takich rzeczy nie mam co dawac,ona wszystko zjada :ico_wstydzioch: :ico_olaboga: ale muzyke tez uwielbia :ico_brawa_01: dlatego pod choinke planuje jakies grajace zabawki :ico_oczko: :ico_sorki:
Koleżanka urodziła
gratulacje dla kolezanki :ico_brawa_01:
Od kilku dni, jak mówię "nie" to chce oczywiście spróbować ponownie, ale gdy powtórzę, to odchodzi od zakazanej rzeczy/miejsca,
ale fajnie macie,moja kompletnie nie reaguje na nie czy nie wolno. moge ja 10 razy odsuwac z jakiegos miejsca a ta wraca i dalej to samo :ico_olaboga: az w koncu jak ja odsune kolejny raz to ryk i rzucanie sie na podloge :ico_olaboga: histeryczka z niej straszna i nerwus :ico_zly:
tak fajnie mówi mama, tata, baba, co to?
moja nawet pol sylaby nie gada poza am i niam :ico_noniewiem: tylko jakies takie gaworzenie bez sensowne :ico_noniewiem:
Zrobiłam ostatnio super sałatkę:
warto wyprobowac :ico_oczko: ja ostatnio tez dodaje do salatek slonecznik :ico_brawa_01:
dorotaczekolada, ja też bym mu powiedziała, ze wiem o tym co pisze, ale nie przyznałabym się do szpiegowania jego rozmów. Wymyśliłabym jakąś historię typu: dostałam na NK dziwną wiadomość, że niby ty z kimś przez internet romansujesz. Czy to prawda?
nie przejdzie... :ico_noniewiem: kaze pokazac ta wiadomosc..wiecie co najsmieszniejsze?on mnie kontroluje! na tych zrzutach z ekranu widzialam. jak zaglada w moje pliki,sprawdza archiwum gg. a swoje historie w przegladarce kasuje...
odparzyła pupę, bo spała z kupką chyba całą noc... nie mogę sobie z tym poradzić.
ja juz kolezance polecalam i chyba to wyscie mi poradzily-tormentiol :ico_sorki:
Nie wiem czy pamiętacie, że Wiki miała skazę
to chyba z wiekiem na szczescie przechodzi :ico_sorki:
ja nie wiem, co ona dzisiaj taka wyspana, skoro 5 min. w ciagu dnia spala :ico_noniewiem:
moja wczoraj miala to samo.koszmar. padnieta byla ale spac nie chciala. spala 2 razy po 15 min :ico_szoking: :ico_olaboga: ale za to w nocy byly tylko 2 pobudki :ico_sorki:
my juz po sniadaniu,tzn dzieci,mi sie nie chce jak zwykle :ico_noniewiem:
a dzis na obiad robie gulasz z watrobki,zobaczymy czy wyjdzie :ico_sorki:

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość