Awatar użytkownika
GLIZDUNIA
Wodzu
Wodzu
Posty: 16362
Rejestracja: 09 mar 2007, 07:29

26 cze 2007, 19:48

hejka...wpadlam jak obiecalam...

Gratuluje udanych Chrzcin i pieknych zdjec....supcio miec to za soba!

Co do pryszczy naszych pociech-chyba wszystkie majoweczki maja z tym problemy...ja znow bez nabialu bo krosty atakuja!!!!

Jagodka-wspolczuje przykrego zdarzenia...lepiej nie miec takich doswiadczen...

Anza...dzidzia pije tyle ile potrzebuje...ale to chyba faktycznie nie za wiele zjadla...ja tez bylam ciekawa ile pije dzidzius i podpytalam kolezanke ktora karmi butelka-jej w naszym wieku zjadala ok.120-140...ale wiem ze to kazde dziecko ma inaczej..

Maya wazy 4.700 w 6-tym tygodniu...czyli od urodzenia przytyla 1.300
Mozna by tez bylo jej wage liczyc na ilosc podbrodkow...ma ich juz sporo :-D
stawiam :ico_tort: za rowne 6 tygoni Mayi..czyli co dzis konczy mi sie polog?

ladybird23
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5261
Rejestracja: 27 kwie 2007, 17:27

26 cze 2007, 20:05

kurcze udało mi sie wkleic tylko jedno zdjecie, bodajze z 2 lub 3 tyg zycia mojego dziecka i nie wiem jak wkleić wiecej! :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
anza
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1559
Rejestracja: 09 mar 2007, 17:28

26 cze 2007, 20:31

to karmienie butelką to o kant nonono - za przeproszeniem - rozbić :ico_zly:
przez całe 1,5 miesiąca był spokój a dzisiaj już 3 razy się krztusiła, raz jej się ulało tak że aż przez nos poszło i ja mam już nerwy w strzępach... :ico_olaboga:
i prawie cały dzień nie śpi, teraz znowu koło 60ml wypiła i nie dało rady więcej bo się zaczęła krzusić... ja już nic nie wiem...

a powiedzcie czy to możliwe żeby za urlop macierzyński płacili w całości za 18 tygodni a nie co miesiąc tak jak pensja??? właśnie mi księgowa coś takiego powiedziała i wierzyć mi się nie chce - znowu jakaś bzdura :ico_puknij: :ico_zly:

GLIZDUNIA, gratuluję ukończenia połogu :-D :ico_brawa_01: mnie się wczoraj niby skończył :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Ewcik
4000 - letni staruszek
Posty: 4042
Rejestracja: 09 mar 2007, 10:28

26 cze 2007, 21:12

Ale się dziewczyny rozpisałyście! Nie nadążam czytać. Przepraszam że nie wszystkim odpiszę, ale nie pamietam co która pisała, więc tak ogólnie.

Doris, Zbora gratulacje dal dziewczynek z okazji chrzcin. Już nie mogę doczekać się września kiedy ochrzcimy Alunię. Na szczęście ominie mnie całe organizowanie imprezy bo będzie ona razem z weselem, a to organizuje firma cataringowa.

Gosia, mnie czeka impreza 100lecie mojej podstawówki. Przy okazji zaliczymy 10lecie zakończenia podstawówki przez naszą cudowną klasę.

Anza dziecko je tyle ile potrzebuje. No chyba że masz małego leniuszka. Musisz obserwować jak Iga przybiera. Jeśli dobrze to nie masz sie czym przejmować że mało ciągnie. Może od małego chce dbać o linię :-D ja codziennie zauważam kolejną fałdkę u mojej córci. Dziewczyny mają rację. Nie karm córki w taki sposób żeby czuła twoją pierś. Ubierz gruby sweter (chociaż na tą pogodę to może nie najlepszy pomysł), albo połóż ją obok siebie i wtedy daj butlę.

massumi, :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: dla Uli z okazji miesiąca. Ula witaj wśród niemowląt.

A wogóle to się dzisiaj wkurzyłam na maksa. Ala po porodzie miała zalecone szereg wizyt w poradniach specjalistycznych. Umawiałam się na nie tak żeby były w ciągu jednego dnia, aby Mariusz mógl nas wszędzie zawieść. Rano wizyta u ortopedy. Wszystko ok. Mała dysplazja fizjologiczna lewego bioderka, ale najprawdopodobniej sama zniknie. Mam tylko z Alą ćwiczyć i często kłaść na brzuszku. Potem w południe wizyta u laryngologa, załatwiłam tyle że dostałam skierowanie do innego laryngologa. Wizyta 23lipca. O 15 okulista. Wizyta kontrolna po fototerapii. Okazało się że wizytę mam owszem ale jutro. Nie wiem jak to się stalo. W kalendarzu miałam zapisane że to dziś. Są trzy mozliwe wersje tego zdarzenia 1) źle zapisałam w kalendarzu 2) kobieta podała mi że mam wizytę dziś a zapisała na jutro 3) miałam wizytę dziś, ale ktoś ważniejszy musiał się dostać i mnie przepisali na jutro nie powiadamiając mnie o tym. :ico_zly:
:ico_zly: w sumie niepotrzebnie Mariusz brał wolne. Przydałoby się na inną okazję.

ladybird23
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5261
Rejestracja: 27 kwie 2007, 17:27

26 cze 2007, 21:56

Anza a to dziwne ze mała nie chce butli, bo zazwyczaj dzieciom łatwiej sie pije z butli i wola z niej pic, ale widac twoja pociecha nie chce zrzygnowac z przyejmnego cycucha :ico_nienie:
Dziewczyny po połogu i jak sie czujecie??
Ja jutro ide do ginekologa na kontrole, mam nadzieje ze wszystko wewnątrz mnie wróciło do normy i bede mogła zaczac rekonwalescencje mojego ciałka :-)

doris
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9483
Rejestracja: 12 mar 2007, 12:28

26 cze 2007, 22:23

anza, przedwszystkim nie martw sie tym ile ml mała je! ja tez czasami sciagam laktotorem i podaje jej butle (zwłaszcza wieczorami jak ma kolke, butla wtedy jest zbawienie, a cycek mikrofonem) i jest rozna pojemnosc. czasami 60ml, a czasami 100!

dziecko je tyle ile w danej chwili chce! jedne jedza mniej inne wiecej.

Awatar użytkownika
massumi
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7209
Rejestracja: 09 mar 2007, 14:16

26 cze 2007, 23:34

Ewcik, :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: oj taka ta nasza służba zdrowia.... ehh jak nie idzie się do nich prywatnie, to nic w normalnym tempie się nie załatwi... niestety :ico_olaboga:
My też niedługo poodwiedzamy gabinety, ale narazie pierwsza w kolejce czeka szczepionka, więc czekamy... a ja też muszę się wybrać ze sobą, ale poczekam aż skończę te 6 tygodni połogu... :ico_oczko: ehh życie

[ Dodano: 2007-06-26, 23:44 ]
anza, a może byś spróbowała karmić przez specjalny cewnik (tak jak karmią wcześniaki) :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Ewcik
4000 - letni staruszek
Posty: 4042
Rejestracja: 09 mar 2007, 10:28

27 cze 2007, 08:14

witajcie w ten wietrzny dzionek!
massumi, najlepsze że ten okulista to prywatnie, bo na kasę chorych to termin sierpniowy......

Mnie dziś czeka kolejna przeprawa przez miasto, tramwajem z przesiadką. Masakra.

[ Dodano: 2007-06-27, 09:51 ]
zdjęcia mojego skarba z niedzieli
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
KUlka
4000 - letni staruszek
Posty: 4217
Rejestracja: 07 mar 2007, 20:24

27 cze 2007, 11:12

hejka!!!
nie dam rady chyba doczytac wszystkiego hehehe ... u nas bez zmian ....
maly Jakub zasypia juz sam ....i na szczescie spi dlugo... i chyba juz po koleczkach....
Filip szalej na dworze caly czas` wiec nie jest zle .........

tylkko ta samotnosc....

Awatar użytkownika
Ewcik
4000 - letni staruszek
Posty: 4042
Rejestracja: 09 mar 2007, 10:28

27 cze 2007, 11:19

KUlka, nie jesteś sama, masz dwóch cudownych synków. i nas na TT :-D

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości