astrid
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 324
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:42

29 lis 2007, 11:20

dzien dobry.
nocka ok, maly co prawda sie budzil ale nie plakal, kolejna faza zabkowania za nami, teraz kilka dni ciszy.


czy uzywacie w domu pampersow czy tetry?

arek zaliczyl pierwsza drzemke trwala 5 minut :-D

Awatar użytkownika
agniecha772
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1548
Rejestracja: 15 mar 2007, 21:18

29 lis 2007, 11:20

Kamila! ten Twój Tomek to zuch chłopak, już zaczyna raczkować, mój Tomek to jakiś mega leń pokaże.Do siadania nie za bardzo mu się spieszy... :ico_oczko: jak go na łóżku pozostawie, to kręci się w kółko w swoim łóżeczku też dziwne rzeczy wyczynia...ale leniuch! :ico_nienie:

[ Dodano: 2007-11-29, 10:23 ]
astrid, my używamy pieluch jednorazowych bella. ale tetrowych też do wszystkiego, Tomka kładę na pieluszkach, jak go przebieram to podkładam pod pupke, bo łatwiej jest wyprać pieluche...mam ich 40, piorę, prasuje... :ico_zly: dużo używam tetrowych...

astrid
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 324
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:42

29 lis 2007, 11:37

pytam, bo moje dziecko ma kupe w kazdym pampersie no moze prawie kazdym- wiec stwierdzilam ze jak jest w domu to bede mu zakldac tetre ( jak dla mnie bo obliczalam to jest 4 pampersy na dzien zaoszczerzone wiec w skali mieciaca to jest ok 120 pieluch - jak ja kupuje Dada to mam na plusie mniej o 4 paczki kazda po 16 czyli mam ok 70zl w kieszeni :-D

Awatar użytkownika
agniecha772
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1548
Rejestracja: 15 mar 2007, 21:18

29 lis 2007, 12:15

astrid, my tego wcale nie przeliczamy na pieniądze, a chyb na wygode... ale tetrowe będziesz musiał zmieniać bardzo często, i chyba szybko odparzy pupke... nie wiem spróbuj, ja muszę spadać, kurcze...znowu nie dałam zdjęć alarm cyckowy jest. Spał tylko godzine...a ja go tak chwaliłam że śpi 3 to mam! :ico_brawa_01: narazie, zaraz spróbuje przyjść...

Awatar użytkownika
Alineczq
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3407
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:26

29 lis 2007, 12:27

Czesc:)

Madziorka Leoś jest taki rozkoszny, super chlopaczek :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Juli zyczę Miśkowi najszybszego powrotu do zdrowia. No i fajnie, ze Ci juz minęło to narzekanie :ico_oczko: ja tez tak czasem mam. jak byłam chora, to wyłam w poduche, ze jestem beidulka chora i po co mi ta gorączka :ico_puknij:
To ze mylą Wańkę, to mnie juz poprostu śmieszy, a słowa tej baby nadaja się do scenariusza komediowego :ico_haha_01: :ico_haha_01: :ico_haha_01:

Agniecha, moja mała ma 2 drzemki dziennie i to po 30 minut. Czase, dobije do godzxiny, ale to rzadkie przypadki. Inna sprawa kiedy wracamy z basenu. Potrafi spać nawet 2 godziny o ile nie zakłóca się jej snu.

Foteliki do karmienia. Ja juz myślałam o nich, ale narazie się powstrzymym. Zpodanych podobają mi się i te i te, chociaz przewaza pomarańczowy Madzi, bo tez mamy pomarańczowo-zółto jak Kamilka :) W takim foteliku zalezy mi na pasach, na ceratowej obudowie fotela z bawełnianym siedzisikiem, kółka i stoliczek (ale tem stolik to chyba wszystkie mają). Napewno wybiorę się do sklepu po niego, bo ja to muszę pomacać, poobracać hehe. No chyba, ze na allegro znajdę identyczny jak ze sklepu i tańszy o 50 zł. :-D

Astrid cieszę się, ze przekonałaś męzulka i jest "po Twojemu" hehe. Co zaś do pieluch, ja uzywam tylko pampersów i nikt mnie nie przekona, zeby było inaczej. Owszem na pierwszy rzut oka są zaoszczędzone te pieniądze, ale w pampersach są koszty ukryte.. za wodę, za prąd , za proszek, za trud i w końcu...czas !!! Mały zrobi kupę, ale czasem upaćka się nie tylko pielucha, lae takze i śpiochy i to na czym lezy - mata, czy to prześcieradełko czyu kocyk, no i to tez idzie do prania i tak w kółko...
A z innej strony..w kazdej pieluszce kupa? Mówiłaś lekarzowi? To chyba nie bardzo dobrze. Nie wiem, nie chcę Cie starszyć.


Asiulka jak poisAŁAŚ POWOLI SERCE MI STAWAŁO... :ico_szoking: Tzrymam z całej siły kciuki zeby wszystko przeszło sprawnie i bezboleśnie. Na szczęście mała tego nie będzie pamietała jak urośnie :ico_noniewiem:

Basiu zaglądaj do nas częściej!! Fajnie, ze Kalinka spisuje się na medal jako córcia :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Leatko Franuś super :ico_brawa_01: duzy chłoptas z niego , jest w czołówce :-D

Aha no i dziękujemy za pochwałki :-D

[ Dodano: 2007-11-29, 11:43 ]
Aha i jeszcze chciałam napisać o uczuleniach i alergiach. Jako ze jestem mamą uczulonej malej :-D
Kamilko wybierz się koniecznie do dobrego specjalisty! Nie wiem co Tomuś ma. Nam pediatra mówila raz ze to atopia raz ze to skaza bialkowa i leczenie szło w złym kierunku! Odkąd zazywamy tego co nam przepisała pani alergolog Wanessce się poprawia, jest juz mniej tych suchych placków. Nie jest idealnie, bo leczenie potrwa ok. 4 miesięcy, moze 6, ale jest juz poprawa. Muszę smarować ją specyfikami, kąpać w oilatum lub skrzypie polnym i podawać wstrętne kropleki, ale jest poprawa i to najwazniejsze.
U nas się okazało, ze Wanesska nie ma uczulenia na białko tylko ma bakterię w jelitach, która przeszkaza jej zyć :ico_noniewiem: A objawy były jak na AZS lub skazę.

Juli napisz koniecznie jak poszło u lekarza. A właśnie kąpiesz Miśka tylko w Oiltaum? Nam zalecono takze SKRZY POLNY jak pisałam powyzej.
Ostatnio zmieniony 29 lis 2007, 12:47 przez Alineczq, łącznie zmieniany 1 raz.

astrid
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 324
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:42

29 lis 2007, 12:45

Pediatra nic nie mowila, to tez nie jest tak, ze on robi mega kupy tylko kupy :-D no nie wiem juz sama z tymi pieluchami musze to jeszcze raz przemyslec. A meza jeszcze nie dkonca przekonalam ale .......hihi jest blizej niz dalej.

A co do fotelikow - ja mam taki.http://www.allegro.pl/item275635232_now ... od1zl.html
Dokladnie niebieski, sama bym nie kupila takiego ale to prezent od tescia, z tym ze kupiony w sklpie za jakies 250zl
Plusem jest napewno zmywalnosc siedzenie i pasy, a minusem ze ok roczku to nie bedzie juz bezpieczny fotelik.

lucy23
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3386
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:16

29 lis 2007, 12:47

Kamilko jestem pewna,ze to o to chodzi z tym spaniem.on jest ciekawski i tyle,a w kolo za duzo sie dzieje i dlatego idzie spac z nami,bo jak jest cisza i ciemno ,to zasypia szybko :-D
Astrid ja uzywam pampersow,bo za leniwa jestem na tetre :ico_oczko: a potem jeszcze to prac i prasowac,wg mnie na to samo wychodzi,bo przeciez prad ,woda i proszek tez kosztuja :ico_oczko: he he

astrid
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 324
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:42

29 lis 2007, 12:47

Alineczko- napisz cos wiecej o tych objawach i rozniacach miedzy AZS a ta choroba

Awatar użytkownika
madziorka hihi
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6536
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:23

29 lis 2007, 12:50

atsrid co do uzywania pieluch tetrowych zgadzam sie w pelni z alinka.. nie wyobrazam sobie prania, masakra.. hehe
jak czasem kupa z pampersa wyszla i musialam przepierac ubranka to mialam dosc hehe
teraz leos kupka raz w tyg wiec juz zapominam co to kupa.. bleee

mam nadzieje ze nic mu nie jest.. ale czytalam na necie.. ze to normalne
we wtorek pojde na wazenie to zapytam o to w klinice

juli te bacardi ma ten inne smaki hehe jak bedziesz w irlandii to sprobuj hehe
a propos andrzejek, my bawimy jutro , impreza w polskim klubie, mozemy zabrac leosia hehe
ale bedzie bezalkoholowa dla nas. adas-kierowca, ja -karmiaca
ale moze po malej lampce winka wypijemy hehe


a ja dzis obudzona przez leoska po 8 :ico_szoking:
teraz zapadl w drzemke. uwaga 15minutowa !!!!!!!! zwariowal chyba hehe

alinka widze ze wanka spi niewiele jak leos.. on tez zwykle ok 30min 3 razy hihi

julie misiek super smieszek hihi
ja tez ostatnio musze leonkowi czesciej nosek czyscic. ale on juz sobie nie daje. musze mu lapki trzymac i glowke, i sila wyciagac... bleeeeeeeeee

astrid
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 324
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:42

29 lis 2007, 13:02

Madziorka moj tez nie daje sobie nosa wyczyscic jak mu trzymam glowe a jak nie trzymam mu tylko cos do niego mowie nim mu wloze fride to bez problemu lezy i sie usmiecha.

Wiecie ze u mnie na wiosce tylko w jeden aptece ooo sorki w dwoch wiedzieli co to frida a tylko w jednej mi powiedzieli ze moga te aplikatory mi sprowadzic, dzis ide odebrac.

Z tym moim dzieckiem to przekichane ode mnie alergia obciazony a od strony meza celiatka u nas to trza sie nagimnstykowac aby wiedziec od czego co ma :ico_szoking:

Madziorka milej zabawy

Juli :ico_sorki: zapomnialam piekne zdiatko.

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości