bombur92
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 27 sty 2015, 16:36

Re: Co robić w zimę? :)

12 lut 2015, 16:09

Co prawda zima za oknem już się skończyła, ale jeśli jeździsz na nartach, to warto wziąć wolne i skoczyć na parę dni na stok :ico_oczko:

Awatar użytkownika
szpilunia
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 316
Rejestracja: 20 sty 2012, 15:57

Re: Co robić w zimę? :)

16 lut 2015, 13:54

Ojeju. :D Z książek, z tych co w ogóle mogę polecić, to np. ostatnio czytam "Siłę serca" Baptista De Pape. Naprawdę po niej wzrasta poczucie szczęścia, albo przynajmniej pojawiają się wskazówki co zrobić, żeby je odnaleźć. :)
Dostałam ją na walentynki :ico_haha_02: Książka wyjątkowa, prezent trafiony dużo bardziej niż perfumy ;) Zaczęąłm sie zastanawiać czy robię w życiu to, czego chce czy przypakdiem nie spełniam cucych oczekiwań - rodizny, społeczeństwa, bo spelniejąc je zamiast swoich nigdy nie poczujemy się szczęśliwi. Odpowiedź jak się okazuje nie jest łatwa. Jka się tak przekartkuje ksiażkę moze się powierzchownie wydawać, ze pełna jest banałów, ale trzeba się nad każdym cytatem pochylić, czytać, a nie kartkować i jednocześnie chcieć coś dla siebie wyciagnąć, bo jak się nie chce, to sie nie da... :ico_buziaczki_big:

Makaroni
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 149
Rejestracja: 23 wrz 2011, 20:03

Re: Co robić w zimę? :)

16 lut 2015, 14:55

szpilunia - też tak myślę, ale chyba nie umiem tego tak zobrazować jak ty. :)

Ale coś w tym jest co piszesz, że to czasem brzmi banalnie, a aż w człowieku rodzą sie takie zdania "łatwo powiedzieć", ale właśnie o to chodzi, że to szczęście, to wcale się gdzieś daleko nie ukrywa, Nie trzeba być super pięknym, mądrym i bogatym. Często właśnie myślę, że jest tylu fajnych ludzi z którymi rozmawiam, a oni tak na siebie narzekają, bo jak zaczynają się porównywać do innych, to jakby na siłę szukali dowodu, że są nieszczęśliwi. A po co! Życie jest jedno i za krótkie żeby kopać pod sobą dołki.

Vitaminka
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 79
Rejestracja: 06 sty 2012, 12:56

Re: Co robić w zimę? :)

24 lut 2015, 12:44

szpilunia - też tak myślę, ale chyba nie umiem tego tak zobrazować jak ty. :)

Ale coś w tym jest co piszesz, że to czasem brzmi banalnie, a aż w człowieku rodzą sie takie zdania "łatwo powiedzieć", ale właśnie o to chodzi, że to szczęście, to wcale się gdzieś daleko nie ukrywa, Nie trzeba być super pięknym, mądrym i bogatym. Często właśnie myślę, że jest tylu fajnych ludzi z którymi rozmawiam, a oni tak na siebie narzekają, bo jak zaczynają się porównywać do innych, to jakby na siłę szukali dowodu, że są nieszczęśliwi. A po co! Życie jest jedno i za krótkie żeby kopać pod sobą dołki.
Kompleksy biorą się przez "wzorce ideału" promowane przez media. Dlaczego jedna kobieta ma być piękniejsza od drugiej? Dlatego, że jest bardziej podobna do takiej Angeliny Jolie, która została ogłoszona "najpiękniejszą"? A kto ma prawo mianować jakąkolwiek kobietę piękniejszą od innych? Tak samo jest z mądrością - każdy jest mądry, każdy zna się na czymś lepiej od innych. Wszyscy jesteśmy w czymś specjalistami. Nie mamy problemu z inteligencją, tylko z brakiem wiary w siebie. A bogactwo samo w sobie nigdy nie uszczęśliwi. To jest środek to spełnienia marzeń, a nie cel sam sobie. Żyjąc w pogoni za kasą całe życie, nawet się nie zauważy jak szybko przemijają chwile w tym owczym pędzie. Takie książki są niesamowicie potrzebne, chociażby po to, żeby umieć spojrzeć na swoje życie inaczej. Bo wszystkie jesteśmy wyjątkowe.

Awatar użytkownika
szpilunia
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 316
Rejestracja: 20 sty 2012, 15:57

Re: Co robić w zimę? :)

27 lut 2015, 14:26

Dlatego, że jest bardziej podobna do takiej Angeliny Jolie, która została ogłoszona "najpiękniejszą"? A kto ma prawo mianować jakąkolwiek kobietę piękniejszą od innych? Tak samo jest z mądrością - każdy jest mądry, każdy zna się na czymś lepiej od innych. Wszyscy jesteśmy w czymś specjalistami. Nie mamy problemu z inteligencją, tylko z brakiem wiary w siebie. A bogactwo samo w sobie nigdy nie uszczęśliwi. To jest środek to spełnienia marzeń, a nie cel sam sobie. Żyjąc w pogoni za kasą całe życie, nawet się nie zauważy jak szybko przemijają chwile w tym owczym pędzie. Takie książki są niesamowicie potrzebne, chociażby po to, żeby umieć spojrzeć na swoje życie inaczej. Bo wszystkie jesteśmy wyjątkowe.
To prawda, chociaż angelina jets bezsprzecznie piękna :ico_buziaczki_big: Tak samo jest z poczuciem szczęścia i spelnienia - u każdego moze objawaić się inaczej, dlatego lepiej wsłuchać sie w sibei i sięgac po takie lektury jak ta siła serca, które pomogą nam znaleźć swoją wlasną drogę niż poradniki, które dają NIBY recpety na sukces.

obrun
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 431
Rejestracja: 28 lip 2014, 15:03

Re: Co robić w zimę? :)

27 lut 2015, 14:34

zimą zwykle nadrabiam zaległości w filmach i serialach:)

CzarneOczko
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 11
Rejestracja: 23 gru 2014, 20:13

Re: Co robić w zimę? :)

02 mar 2015, 13:41

Ojeju. :D Z książek, z tych co w ogóle mogę polecić, to np. ostatnio czytam "Siłę serca" Baptista De Pape. Naprawdę po niej wzrasta poczucie szczęścia, albo przynajmniej pojawiają się wskazówki co zrobić, żeby je odnaleźć. :)
Dostałam ją na walentynki :ico_haha_02: Książka wyjątkowa, prezent trafiony dużo bardziej niż perfumy ;) Zaczęąłm sie zastanawiać czy robię w życiu to, czego chce czy przypakdiem nie spełniam cucych oczekiwań - rodizny, społeczeństwa, bo spelniejąc je zamiast swoich nigdy nie poczujemy się szczęśliwi. Odpowiedź jak się okazuje nie jest łatwa. Jka się tak przekartkuje ksiażkę moze się powierzchownie wydawać, ze pełna jest banałów, ale trzeba się nad każdym cytatem pochylić, czytać, a nie kartkować i jednocześnie chcieć coś dla siebie wyciagnąć, bo jak się nie chce, to sie nie da... :ico_buziaczki_big:

Mnie moje walentynki wyjątkowo rozczarowały i zasmuciły... Trochę mi się w życiu poplątało, a "Siła serca" brzmi całkiem zachęcająco dla mojego stanu emocjonalnego :P
Piszesz, że może wydawać się pełna banałów, ale swoją drogą, to czy nasze życie nie składa się właśnie z takich banałów? Często dopowiadamy sobie coś w stylu "może to zabrzmi banalnie", ale tak naprawdę, to nie jest banalne! Taka jest nasza rzeczywistość i banały wcale nie są banałami, tylko raczej uniwersalnymi prawdami ;)

martynarozkosz
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 109
Rejestracja: 02 gru 2014, 12:48

Re: Co robić w zimę? :)

04 mar 2015, 14:58

Dla mnie zima to czas w którym więcej czasu spędzam przed komputerem w necie.
Ostatnio np. wyczaiłam bardzo ciekawe samochody. Do moich faworytów należy GS F. Zobaczyć go można na http://mototarget.pl/news,lexus_gs_f_20 ... 19038.html
Bardzo ładne autko i w ciekawym kolorze.

Vitaminka
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 79
Rejestracja: 06 sty 2012, 12:56

Re: Co robić w zimę? :)

06 mar 2015, 22:06

[
Mnie moje walentynki wyjątkowo rozczarowały i zasmuciły... Trochę mi się w życiu poplątało, a "Siła serca" brzmi całkiem zachęcająco dla mojego stanu emocjonalnego :P
Piszesz, że może wydawać się pełna banałów, ale swoją drogą, to czy nasze życie nie składa się właśnie z takich banałów? Często dopowiadamy sobie coś w stylu "może to zabrzmi banalnie", ale tak naprawdę, to nie jest banalne! Taka jest nasza rzeczywistość i banały wcale nie są banałami, tylko raczej uniwersalnymi prawdami ;)
Bardzo fajnie to napisałaś. Coś co może wydawać się banałem, może być "genialnym pomysłem, odkryciem". Uwielbiam muzykę, filmy i książki, które odkrywają przede mną takie "banały". Siła Serca jest jedną z tych książek.
Z filmów polecam: Siłę Spokoju do przemyślenia. :)

semirka
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 204
Rejestracja: 07 paź 2014, 10:31

Re: Co robić w zimę? :)

09 mar 2015, 13:20

Nie tylko ty!
Ale jest bardzo ładny i kolor rewelacja :-)
No a ten LS- http://mototarget.pl/news,lexus_climate ... 19243.html ma bardzo ciekawy system Climate Concierge
Dla kogoś kto spędza bardzo dużo czasu za kółkiem- jest idealny :-)

Wróć do „Nasze hobby”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość