nina0226
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1422
Rejestracja: 25 lis 2010, 18:21

19 sie 2011, 19:35

a my już po lekarzu, zważyliśmy naszego smyka i waży już 4100g :ico_szoking:, strasznie dużo przybrał w ciągu tych dwóch tygodni, bo po porodzie jego waga spadła do 3500g, nieźle wyjada ze mnie :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Gosia A
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2477
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:01

19 sie 2011, 20:00

no dotarłam i ja :-D poprosze o dopisanie z przodu - Bartosz Mikołaj 28.07.11 - 3690 i 55 cm godz. 4.50

ja chciałam dziś pójść do lekarza i co? .. system padl i nie moge.. to sie pani pytam lekarze sa? - są? - to nie moge przyjść z dzieckiem ???? nie - bo system padł? tylko chore - bo zapisuja na kartce :ico_szoking: :-D .. litości - więc zważyłam młodego sama na wadze i wychodzi mi , że ma ok. 4340 ... możliwe? wyjsciowa ze szpital a3600 - bo juz ciągnął w szpitalu :-D prawie 700 .. ale widziałm u której 1 kg :ico_brawa_01: w 3 tyg
ide was doczytac
widziałm tylko Malinke w rudych włosych :-D

[ Dodano: 19-08-2011, 21:01 ]
docZYtałam to i owo
Karolina - to ja trzymam kciuki za ten poniedziałek!!! zobacz ja 1 syna przenosiłam, a drugiego nie - moze i ta mała nie przenosisz? zycze ci tego porodu jak najszybciej.. bo pamietam jak mnie szlag trafiał ... ze ciezko tak kosmicznie ... i spac kiepsko ..
co do spania - tfu tfu zeby nie zapeszyc - nie jest źle - do wczoraj były pobudki co 1,5 - 2,5 godziny .. teraz jak mu zrobiłam zimno w sypialni .. powaznie - chłodno jest a on pod kołderką - to spi - od 20.00 do 23.00 nawet :-D , czasami nawet do 24 .. wiec nie jest żle a potem co 2,5 - 3 godziny wiec koło 1.30 , 3.30 i 5.30 gdzies koło tego - najwazniejsze ze spi - a juz co ile sie budzi pal licho na razie - ma prawo mały jest
co do ilości mleka - mi uczyli jednego - laktatrem nie sciagniesz tyle ile dziecko - jezeli ty sciagasz ok 100 - to dziecko spokojnie ok 150- 200 - wiec dziołchy spokojnie . ja tez duzo pije i karmi tez - zimne :-D , ono ma wyjatkowo mało gazu wiec spokjnie ..
co do jak szybko pokarm przenika do mleka - ja czytałam ze po 30 min - a wy piszecie po 6 godzinach? hmm.. poszperam na necie w takim razie
ja wkłądm nie uzywam - bo mi piersi nie przeciekaja - jak w 1 ciazy aaa ale ja tez laktatora nie uzywam ... mały sam produkuje sobie ile potzreba ..
dobra ide jeszce poczatek przeczyatc :-D

[ Dodano: 20-08-2011, 09:13 ]
ooo i żadnej nie było ??? :-D więc gasiłam światło wczoraj tu - to teraz zapalam - dzień dobry :ico_kawa: :-D dla wszystkich

ladybird23
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5261
Rejestracja: 27 kwie 2007, 17:27

20 sie 2011, 10:46

dzien dobry gosia :-D i wam wszystkim
my nocka spoko, probujemy wyuczyc spania w lozeczku, tzn zasypiania, juz ladnie kladziemy sie ok 21 i Kalinka kilka nocek spokojnie lezy, po czym zasypia..zobaczymy jak nam to wyjdzie na wypoczynku, bo jutro juz jedziemy..tam nie bedzie karuzelki z misiami, wiec zasypianie tez moze byc gorsze, oby nie...
i moje dziecko zaczelo wydawac z siebie dzwieki przypominajace gaworzenie :ico_szoking: "a..y..e.."i usmiecha sie juz tak "swiadomie" jak do niej mowie, tak jakby mnie rozumiala :ico_brawa_01:
i sama polezy juz dluzsza chwile w bujaczku, probuje dosiegnac dyndajace zabaweczki :ico_brawa_01: swietna jest :-)

wczoraj usnela tuz zanim wyruszylismy do szpitala..w szpitalu pan doktor musial obudzic, ale potem znow usnela i spala z przerwa na piciu do 20 :-) usg bioderek w porzadku..uff..kamien z serca bo ja juz mialam stracha ze bedzie tak jak z Milcia, ale nie :ico_brawa_01: jeszcze mamy w 4 m-cu przyjechac skontrolowac tak na wszelki wypadek..super lekarz, pelen profesjonalizm, nie to co konowaly (sory za okreslenie) w przychodni..

biore sie za prasowanie bo sterty poprane czekaja :ico_olaboga: a za niedlugo pakowanie :-)

beti
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 531
Rejestracja: 05 sty 2011, 14:45

20 sie 2011, 12:19

Dziewczyny czy to normalne, że dzisiaj boli mnie dół brzucha? Takie mam jakby kłujące skurcze - taak przestaje, potem boli. Martwie się trochę.

Awatar użytkownika
zirafka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7734
Rejestracja: 19 paź 2007, 18:55

20 sie 2011, 12:50

zirafka a i jak było w żłobku na początku?
pierwszy i drugi dzien było ok bo cos noiwego i nie za bardzo wiedział ile tam będzie ale potem 3 tyg koszmar ... jak go oddawałam to byl jeden ryk, ale to nie tylko on płakal ale pani mówiła mi, ze jak tylko zamykalam drzwi to on przestawał płakać i do 15 ani raz nie zapłakal i bawił się bardzo fajnie...
A wogóle to cześc. U nas nocka kiepska co chwilkę Maja się budziła i była głodna no i zdesperowana musiałam ja dokarmić... kurczę tylko niewiem czy tak bez zapytania pediatry mozna??? i czy napewno wybrałam dobe mleko hm... potem się pręzyła i stekała a nad ranaem zrobila wielka kupę ale dalej jest taka niespokojna... teraz sobie przysnęła toi i ja c hwilkę mam odpoczynku, bo Kuba sprzedany do babci....
my już po lekarzu, zważyliśmy naszego smyka i waży już 4100g , strasznie dużo przybrał w ciągu tych dwóch tygodni
no sporo :ico_szoking: bo nasza przybrała tyle samo ale w ciagu miesiąca... ale to jest dziewczynka i urodziła się mniejsza więc chyba jest ok.

nina0226
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1422
Rejestracja: 25 lis 2010, 18:21

20 sie 2011, 17:14

a u nas kiepsko ostatnio ze spaniem. Alanek ma ciągle włączony przycisk czuwania. Owszem zaśnie przy cycu, ale jak tylko go odkładam to pobudka, a nawet jak pośpi pół godzinki to tak się wierci, że szok, nie zależnie od tego czy to dzień czy noc. I widać, że zmęczony ale i tak nie uśnie. A wczoraj sam mi się przekręcił na brzuszek i tak spał w kołysce :ico_szoking: , ja poszłam się kąpać, wracam, a on na brzuszku leży. Na szczęście główkę ułożył na bok, ale teraz muszę go bardziej pilnować, bo strach :ico_olaboga:

ladybird23
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5261
Rejestracja: 27 kwie 2007, 17:27

20 sie 2011, 18:04

nina jestem w szoku ze sie sam obrocil..teraz to nie wiem czy bym go wogole do kolyski dawala, az strach sie bac jakby tak fiknal :ico_olaboga:

moja niunia znow dzis caly dzien nie spi :ico_noniewiem: robi drzemke na doslownie 5 min i :ico_szoking:
moze faktycznie mam tak slaby pokarm ze ona non stop by pila, pociumka z 10 min to szybko sie strawi i znow glodna :ico_noniewiem: juz sama nie wiem co jest nie tak..albo za czesto je i za malo wypija, albo co moze byc przyczyna takiego niespania?jak nauczyc dzieciaka ze ma sie najesc i pospac i znow obudzic sie na jedzonko :ico_olaboga: nie pamietam zebym z Mila miala takie cyrki, byla na sztucznym, ale normalnie spala w dzien, ja mialam czas na wszystko..a tak uwierzycie ze nadal mam jeszcze jedna kupke do prasowania..nie umie tego ogarnac :ico_olaboga:

[ Dodano: 20-08-2011, 18:06 ]
a bylo jeszcze cos o przeciekaniu cyckow..mi sie z lewego dosc mocno leje, szczegolnie jak karmie prawym :ico_noniewiem: ale wkladek juz nie kupuje bo to nie ma sensu, potem sie tylko wkurzam ze mi sie w staniku podwijaja, jak czuje ze mam mokro to podkladam chusteczke higieniczna :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Agus
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 532
Rejestracja: 14 kwie 2011, 13:00

20 sie 2011, 23:20

Nina to uwazaj teraz na swojego maluszka.. ze tez mial sile sie tak obrocic :ico_szoking: Jak moj maly nie chce spac to wkladam go w wozek i ide na spacer - momentalnie kima :D A najlepsze jest ze zawsze jak ktos do nas przychodzi to on spi jak zabity a jak tylko sie zrobi cicho to od razu pobudka.. Byli u nas znajomi to zjadl i od razu zasnal, ich dziecko sie darlo, gadalismy normalnie, w tv muzyka to spal jak maly aniolek.. tylko wyszli i sciszylismy tv bo chcemy isc spac - nie ma szans - kitlasi sie po calym lozku i marudzi..
Ladybird moj maly dzisiaj zjadl o 7 rano, pospal do 9 i potem dopiero o 4 jak go wsadzilam w wozek.. A tak to na 5-10 min na przewijaku zasypial a jak poszlam pod prysznic to chwila i byl taki ryk jakby go ktos ze skory obdzieral.. Masakra.. Ehh.. Nie wiem czy on nie dojada czy po prostu lubi marudzic?.. Ostatnio w nocy wstawalam o 12 - zasnal gdzies przed 1, potem o 1:40 pobudka, o 2:15, 4:00.. I do 6 nie spal, potem kimka do 8 i znow maruda.. Nie wiem o co mu chodzi, nie wyglada jakby mu cos bylo zle tylko jakby chcial zeby sie nim ciagle zajmowac.. :ico_olaboga:

Co do wkladek mnie tez strasznie wkurza jak sie podwijaja ale kurcze musze miec bo niezle ze mnie leci :/

Awatar użytkownika
Malinkax33
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 695
Rejestracja: 11 mar 2011, 09:45

21 sie 2011, 07:52

Hey, u nas wszystko pieknie ;)
mała zasypia od 2dni sama po jedzeniu, tylko obok niej leżei głaszcze lub przytulam ;)
musimy opanowac jeszcze łóżeczko i bedzie super bo Patryk teskni za intymnoscią hehe ;)
no jak Liwka miedzy nami :D
a ja juz z dnia na dzien trace ten pokarm konkretnie...
co z tego,że scigam ale coraz mniej...
juz 70 ml z :ico_sorki: obu po 5,5 h ... koszmar...

wiecie może skad moze byc białko w moczu ?

Awatar użytkownika
zirafka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7734
Rejestracja: 19 paź 2007, 18:55

21 sie 2011, 09:55

CZeść laski. U nas ciag dalszy bóli brzuszka i nocka nie za ciekawa bo co chwilke mi się MAja budzila i płakała i puszczala bączki... mam pytanie o dokarmianie - jakim mleczkeim dokarmiacie maluszki? bo ja mam wrażenie ze to po tym mleku ją zaczęło boleć hm... dalam jej Bebilon.

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość