lilo

09 lut 2012, 11:26

szpilunia, a ty masz dzieci???

Bo mam wrażenie że ty ciągle patrzysz tylko z punktu widzenia dorosłego.

Franklina moja dzieciaki uwielbiają oraz koślawą świnkę Peppę też :-D I też to jest fajna bajka - prosta, dla najmłodszych ale mądra :ico_oczko:

Jula bardzo lubi teraz też Sally Mally - też z tych koślawych bajek ale coś widać w tym jest bo patrzy jak zahipnotyzowana. Podobnie jak w kultowe już Teletubisie :ico_oczko:
No ale jej do przedszkolaka jeszcze daleko więc to trochę nie w temacie.

Piotruś lubił i ciągle lubi Rodzinę Pytalskich - fajna bajka przekazująca duża dawkę wiedzy o świecie :ico_sorki:

Awatar użytkownika
szpilunia
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 316
Rejestracja: 20 sty 2012, 15:57

09 lut 2012, 11:41

Mam córkę 4letnią, ale jesteśmy suwerennymi jednostkami i staram się patrzeć własnymi oczami na świat ;) ona właśnie też lubi Peppę mimo tych brzydkich dla mnie obrazków i nie mam nic przeciwko. Zdecydowanie lepsze to od Ben 10 i mangi!
Są bajki, które sa przeznaczone typowo do 3-4 latków, jak Peppa i Tomek, którego ona akurat nie lubi i tu się zgadzamy, bo dla mnie to też flaki z olejem, wolimy stacyjkowo, ale są takie, które można oglądać od 3. do 12. roku życia i odkrywać w nich nowe walory, znaczenia.
Ona oglądają Smerfy nie zastanawia się nad tym, że ważniak to jest podobny do jej wujka, a maruda do dziadka, ale za parę lat Pepa będzie już zbyt infantylna, a smerfy pewnie będą ją co raz bardziej śmieszyły i uczyły jednocześnie, że ludzie tez są różni. Jedni ważniacy, inni narcyzi itd...

lilo

09 lut 2012, 13:01

jesteśmy suwerennymi jednostkami i staram się patrzeć własnymi oczami na świat ;)
Czasem warto popatrzeć dziecięcymi :ico_oczko: Zwłaszcza jak chce się dziecku jakąś fajną bajkę podsunąć warto patrzeć na to co jemu się powinno spodobać kontrolując tylko czy treść jest odpowiednia.

Awatar użytkownika
szpilunia
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 316
Rejestracja: 20 sty 2012, 15:57

09 lut 2012, 15:45

Nie wiem jak Twoje dzieci, ale moje nie umie jeszcze czytać, więc jest zdane na to co rodzice zaproponują: jak sie spodoba ogląda, jak nie, to informuje o tym i razem szukamy czegoś innego... Ostatnio spodobał jej się Saladyn, ale po drugim odcinku stwierdziłam,że to nie jest bajka dla niej, więc staram się, żeby po prostu o niej zapomniała proponując coś innego. Jak wczoraj poprosiła, żeby jej własnie tego Saladyna włączyć, to się zgodziłam na jeden odcinek, gdyż wiem, że zakazany owoc najbardziej smakuje i kategoryczny zakaz nie jest tu konieczny. Niedługo na pewno coś spodoba jej się bardziej.

Awatar użytkownika
osita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3480
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:22

09 lut 2012, 20:08

Nie wiem jak Twoje dzieci, ale moje nie umie jeszcze czytać, więc jest zdane na to co rodzice zaproponują
no ale chyba umiejetnosc czytania nie jest rownoznaczna z wlasnym zdaniem?
Moje dzieciaki uwielbiaja np. zlota gabke, ale nie ogladaja - maja szlaban :ico_oczko: jest bzdurna, niczego nie uczy oprocz glupoty :ico_olaboga: ben 10 czy gormiti tez sa przelaczane na inny kanal.
U nas hitem ostatnio jest fineash i ferb. i ja tez uwielbiam :ico_wstydzioch:
teletubisie Carmen lubila, Sergio nie wiem, czy jeden odcinek obejrzal...
tomka nie lubilo zadne z nich, stacyjkowo to byla niedawno jedna z ulubionych bajek mlodego :-)
peppy nie ogladaja, bo akurat nie jest nadawana "w naszych godzinach" :ico_oczko:

a co z klasyka? bajki disneya, stare polskie bolek i lolek, krecik, sasiedzi????? sergio uwielbia myszke miki, a juz starsza wersja to jest hit :-D :ico_sorki:

gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

09 lut 2012, 21:24

Czy to znaczy, że ja piszę z tego samego IP (w senisie komputera tak??)
nie w senie komputera tylko internetu.

To i ja się włączę a propo bajek powiem wam że mnie muminki wkurzały :ico_wstydzioch: a najbardziej ta mała mi. Tylko ja patrzyłam na tą bajkę jako dziecko a nie jako dorosły i nie wiem może by mi się spodobała teraz ale jak dziecko nie podobała w ogóle. Za to uwielbiałam flinstonów i jetsonów a teraz chyba już są niemodne. Scooby doo nie lubiłam a moje dziecko bardzo lubi.

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

09 lut 2012, 21:28

gosia888, a ja Muminkow nigdy nie lubilam,zlosliwa mała mi i straszna Buuuka :ico_szoking: :ico_olaboga:

lilo

10 lut 2012, 09:12

Nie wiem jak Twoje dzieci, ale moje nie umie jeszcze czytać, więc jest zdane na to co rodzice zaproponują: jak sie spodoba ogląda, jak nie, to informuje o tym i razem szukamy czegoś innego...
No to razem szukacie czy jest skazane na to co jej zaproponujesz :ico_oczko:
Takie małe czepianie się, sorki :ico_oczko:

Ty piszesz o czym innym a ja o czym innym, no ale nie ważne :ico_oczko:


No to widzę że nie jestem sama z odczuciami co do Muminków :ico_oczko:

Awatar użytkownika
osita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3480
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:22

10 lut 2012, 10:01

No to widzę że nie jestem sama z odczuciami co do Muminków
ja tez ich nie lubilam, mialam po nich koszmary senne :ico_wstydzioch: nie wiem, czy to ze wzgledu na tresc, czy obrazki, ale niekoniecznie dobrze na mnie wplywaly i mam uraz. Zreszta, i tak teraz tych kreskowek zadna stacja nie nadaje, wiec z banki, a ja specjalnie kupowac na pewno nie bede :ico_puknij:
szpilunia napisał/a:
Czy to znaczy, że ja piszę z tego samego IP (w senisie komputera tak??)

nie w senie komputera tylko internetu.
niektorzy w pracy sie nudza, jak widac jest to nuda zbiorowa, hahahhaha :ico_oczko:

Awatar użytkownika
bez_obcasa
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 29
Rejestracja: 13 sty 2012, 22:10

10 lut 2012, 15:17

Oczom nie wierzę, jak was czytam. Chyba zlecę wam powrót do Muminków, żebyście odkryły uroki tej niezwykłej, pogodnej i mądrej bajki. Bo aż mnie skręca jak czytam wasze złe skojarzenia :)

Wróć do „Przedszkolaczki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości