JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

06 lut 2012, 10:35

elibell, myślAŁam o tym co pisałaś wcześniej i jednak sie zgadzam z Tobą.
Wczesniej byłam na nie ale faktycznie , może jak antykoncepcja byłaby łatwiej dostępna dla "dzieci" to może nie byłoby tyle nastolatek w ciąży.
Ja wiem jedno , że jak mi przyjdzie 16 letnie córka i powie ze uprawia sex to umre na zawał , ale bede musiała to przeboleć i zaprowadzę ją do gina. wole to przeboleć niż łożyć później na 3 dziecko bo jakby nie było finanse i utrzymanie jej dziecko byłoby jakbym to ja miała 3 dziecko. wiec wole wydac 50zł / msc niz bawić wnuka.
p.s. jakby moja corka urodzila w wieku 16 lat to byłabym babcią 37 letnią. :ico_haha_01: :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

06 lut 2012, 10:50

dlatego ja się ciesze, ze mam syna :ico_haha_01: choć nie powiedziane, że i on czegoś "zmajstrować" później nie może.
ale mam zamiar go uświadomić jak najprędzej że gumki nie parzą :ico_sorki: i że to nie majątek. a fakt, lepiej dawać te 50zł/mc niż bawić wnuka aż rodzice dojrzeją :ico_noniewiem:

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

06 lut 2012, 11:02

dlatego ja się ciesze, ze mam syna
jakis plus . ewentualnie bedzie płacil alimenty ewentualnie jego rodzice. to jest max 300-400 zl ale jego zycie codzienne nie ulega zmianie .
moze chodzic do szkoly/pracy a kobieta niestety juz tak lekko nie ma. :ico_noniewiem:

lilo

06 lut 2012, 11:17

dlatego ja się ciesze, ze mam syna :ico_haha_01: choć nie powiedziane, że i on czegoś "zmajstrować" później nie może.
No oczywiście - przecież jakby co to dziecko będzie miało dwoje rodziców i ja bym nie mogła tylko płacić i nie interesować się moim wnukiem :ico_sorki:
Ale oczywiście dziewczyna ma gorzej jako matka :ico_sorki:

elibell, to chyba nie tylko Polska taka zacofana, w UK podobno jest jeden z największych odsetek nieletnich ciąż w UE a niby chyba bardziej tam propagują zapobieganie, tabletki refundowane itd.
Niektórzy tam nawet twierdzą że
- Liczby jasno pokazują, że podejście rządu do ograniczenia liczby ciąż nastolatek poprzez darmową antykoncepcję i udostępnienie aborcji bez wiedzy rodziców po prostu się nie sprawdza. Mało tego, młodzież zachęcona takim podejściem eksperymentuje z seksem. Z widocznymi skutkami – podsumował dla "Daily Express" prof. David Paton z Nottingham University Business School.
Żródło: wp.pl

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

06 lut 2012, 11:25

lilo, to o czym piszesz, co się dzieje w UK to też nie za ciekawie :ico_noniewiem:

lilo

06 lut 2012, 11:53

No niestety, wychodzi na to że jak rodzice nie przekażą dziecku wiedzy na temat seksu i antykoncepcji, jeśli nie zdobędą dziecka zaufania, to żaden system nic tu nie da.

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

06 lut 2012, 13:13

to umre na zawał , ale bede musiała to przeboleć i zaprowadzę ją do gina.
- ja tez,ale wczesniej jak dostanie okres,to beda ja uswiadamiala co i jak i namawiala ja by zachowala czystosc dla meza....naiwna jestem...ale probowac moge,nie :-D
i ja bym nie mogła tylko płacić i nie interesować się moim wnukiem :ico_sorki:
- dokladnie,nawet jesli sam syn by sie nie interesowal :ico_sorki:

gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

06 lut 2012, 13:59

w UK podobno jest jeden z największych odsetek nieletnich ciąż w UE a niby chyba bardziej tam propagują zapobieganie, tabletki refundowane itd.
mi się wydaje że tam za duża pomoc państwa jest dla właśnie nastoletnich samotnych mam. One siedzą i dostają kasę na utrzymanie i takiego problemu nie mają.
Ale oczywiście dziewczyna ma gorzej jako matka :ico_sorki:
dokładnie. Wpadnie taka 15 latka i już problem ze szkołą. Wiadomo jak syn zmajstruje też kłopot ale nie zawali przez to szkoły itp. Ciężka sprawa.

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

06 lut 2012, 13:59

namawiala ja by zachowala czystosc dla meza....naiwna jestem...ale probowac moge,nie
az tak katolicka nie jestem hihi i do tego namawiać ją nie bede. :-)

Ale mam zamiar tez od pierwszej miesiaczki zwracac uwage na te damsko-meskie sprawy.

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

06 lut 2012, 14:05

az tak katolicka nie jestem
- ale ja nie przez wiare,nie bede jej namawiac,zeby zrobila to w noc poslubna,ale niech chociaz poczeka,az bedzie pewna,ze to TEN jedyny :ico_oczko:
Ja mimo,ze moj maz nie jest moich pierwszym ( nie bylam grzeczna i nie czekalam do nocy poslubnej,wiec nie bede wymagac od dziecka :ico_oczko:) ,dobrze wspominal swoj pierwszy raz,zrobilam,to z moja pierwsza miloscia,chodzilismy 3 lata ze soba :ico_oczko:
Chodzi mi o to,zeby Zuzka wiedziala,ze dziewictwo to nie jest dziwactwo :ico_oczko: Jak czytam czy ogladam czasem programy,gdzie dziewczyny traktuja to jako "zdjecie simlocka",ktorego szybko trzeba sie pozbyc,bo bycie dziewica to obciach,to mi rece i nogi opadaja :ico_olaboga:
Ostatnio zmieniony 06 lut 2012, 14:11 przez iw_rybka, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Przed Ciążą, czyli chcemy mieć dziecko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość