Awatar użytkownika
viomil29
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 160
Rejestracja: 10 maja 2012, 11:52

Re: Dzieciaczki Zimowe 2012/2013 ;)

03 cze 2013, 12:38

martuus,
jak milo że sie odezwałaś:)
coś tu ucichło bardzo...:(((
Danielek ma duże podejrzenie na skazę białkową ( inna nazwa skazy białkowej to atopowe zapalenie skóry),
karmiłam piersią od urodzenia, musialam przejść na silną dietę, mleka i nabiału nie jadłam w ogóle , nawet żadnych śladowych ilości nabiału, bo prawie caly czas Daniel miał szorstką , czerwoną, przesuszona skórę, najgorzej było jak zmiany skórne na brzuszku wyglądały jak poparzenie skóry!!! :ico_placzek:
i jak sie robiły małe ranki na skórze!!! :ico_placzek:

Nie było mi łatwo !ale musiałam odstawić pierś i przejść na mleko dla alergików.
Na szczęście wszystkie zmiany skórne, wysypki ustąpiły już po pierwszej nocy po podaniu mleka w proszku:)))
A Daniel też bez żadnych problemów zamienil cycusia mamy na butelke:))
Dobrze przybiera na wadze, zdrowo rośnie:)) i jest taki mały kochany śmieszek, nikogo sie nie boi:)) poza tym jest bardzo grzeczniutki:*** :ico_buziaczki_big:
już od dawna przesypia całe noce:)
ale dobra koniec tego przechwalana :ico_oczko:

Rasperek może rzeczywiście uczuleniem zareagował na zmianę wody i powietrza, skórka jeszcze wrazliwa i mało dojrzała,
ale może z tym nabiałem trzeba uważać, może mniej jedz nabiału skoro piersia karmisz.

Chociaz jakby miał skazę białkowa to myślę że już wcześniej miałby uczulenie i alergie na nabial?? ciężko do końca stwierdzić bo teraz nie ma uniwersalnych przypadków, wszystko jest możliwe w tym świecie, gdzie dookoła same konserwanty :-/
sama jestem ciekawa co lekarka na to powie??, daj proszę znać
i ucałuj bobaska :-)
miłego dnia i odzywaj sie:)
dziewczyny napiszcie co u Was?????

martuss
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 365
Rejestracja: 22 sie 2010, 01:04

Re: Dzieciaczki Zimowe 2012/2013 ;)

03 cze 2013, 19:48

Witam sie wieczornie,

No ogromne pustki tu sie zrobily,a milo by bylo choc troszeczke wymienic sie codziennoscia,fakt ze czasu niewiele,no ale na malego poscika mozna znalezc minutke...
Dziewczyny odezwijcie sie :ico_sorki: :ico_sorki:

viomil no z tego co opisujesz przypadek Danielka, to moj Rasperek tez ma szorstka skore,ale na szczescie nie robia sie rany,choc juz dzis widze roznice,jest troszeczke lepiej :ico_chory: obym nie zapeszyla.
Nabial przestalam jesc od ubieglego czwartku,jedynie maslo uzywam (flore) do smarowania ale kanapki jem tylko rano i maselka uzywam tylko troszeczke.
Do pani doktor sie umowilam,zobaczymy co mi powie na wizycie...
A Daniel też bez żadnych problemów zamienil cycusia mamy na butelke:))
cale szczescie ze Danielek nie mial wiekszych problemow zmienic na butelke!!a jesli to pomoglo to najwazniejsze!!
Dobrze przybiera na wadze, zdrowo rośnie:)) i jest taki mały kochany śmieszek, nikogo sie nie boi:)) poza tym jest bardzo grzeczniutki:*** :ico_buziaczki_big:
już od dawna przesypia całe noce:)
Danielek to zuch chlopiec!i brawa za przespane noce.Moj Rasperek robi 2pobodki,choc czasem zdaza ssie tez tylko jedna pobodka,spi lepiej w nocy!
Tez jest grzeczniutki,i nie lubi jak zostaje sam w pokoju,bo jak go zostawie przy karuzeli albo na macie to jak sie zorientuje ze jest sam to zaczyna wolac-ma taki slodki glosik przy tym...

A jak Danielek spi w dzien?bo moj skarbek od kilku dni spi coraz dluzej w dzien,wczesniej mial dzemki po 45min,a teraz potrafi 1.5h nawet.
musze uciekac bo wlasnie sie przebudzil i kapiel przyszykuje.dopisze wiecej pozniej...

martuss
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 365
Rejestracja: 22 sie 2010, 01:04

Re: Dzieciaczki Zimowe 2012/2013 ;)

04 cze 2013, 11:48

Witam przedpoludniowo :)
U nas pieknie sloneczko swieci,az sie chce na dworku przebywac jak taka pogoda,i fajnie bo zapowiadaja na weekend goraco, to moze sie gdzies wybiezemy na mala wycieczke!!

Co u Was laseczki,odezwie sie ktos czy nie????
U nas norma,Rasperek spi,ja wlasnie zjadlam sniadanie,bo nie mialam czasu sobie zrobic wczesniej :ico_oczko:

Cialko Rasperka coraz lepiej wyglada,mam nadzieje ze to naprawde bedzie tylko ze wzgledu na zmiane wody i powietrza,bo teskni mi sie za mlekiem i innymi produktami,az niewiem co mam jesc na sniadanie :ico_olaboga: :ico_olaboga: i na dodatek mam wrazenie jakby moje piersi nie byly takie pelne,jak wczesniej,coprawda rasper wyglada na najedzonego,ale ja mam takie wrazenie ze mam mniej mleka :ico_puknij: :ico_puknij:

Mam pytanko do Was dziewczynki,czy Wam tez wlosy wypadaja,mi zaczely wypadac jakies5tygodni temu,i teraz jest masakra,mam wrazenie ze za chwile zostane bez wlosow!!

Pozdrawiamy i milego dzionka zyczymy

Awatar użytkownika
milutka204
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7293
Rejestracja: 25 mar 2008, 16:14

Re: Dzieciaczki Zimowe 2012/2013 ;)

04 cze 2013, 12:03

hej :) martuss nie martw sie ja juz jestem lysa wypadaja juz z 6 tyg i ciagle to samo kupilam sobie vichy decross szampon i widze lekkie efekty

moj szkrab dzis skonczyl 5 miesiecy mamy 3 zabki i 4 sie wyrzyna.... jest marudny , budzi sie w nocy dosc czesto to zalezy co dokucza czasem 5 razy a tak to 2-3..... moje dzieci wstaja o 5-6;/ wiec rewelacyjnie nie jest , maly jak sie trozbudzi to gaworzy w nocy z godzine jestem wtedy taka zla bo nie wyspana;/;/ a wogole zaczyna powoli do siedzenia sie podnosic, a i pelza a mozna nawet to nazwac ze raczkuje potrafi z jednego konca pokoju do drugiego przepelzac trwa to okolo 5 minut ale dojdzie .... nie moge go samego zostawic bo taka wiercipieta ciekawy swiata wszytsko przeszkadza smieje sie zaraz placze itd itd:D

u nas z alergia to jest tak mial silna, jestesmy nadal na neocate ale skora jest czysta, jemy przeciez owoce morele brzoskwinie banan jablko sliwki gruszki winogron, zupki kurcak jarzynowa warzywa no kasze manna wszystko i wcale go nie wysypuje i mnie to dziwi..... musze zrobic jakis maly test z mleku=iem ale lekarka mowila by tego nie robic

Viomil zazdroszcze ze maly tak ladnie ci spi

ja ogolnie sie sypie bola mnie stawy na wysokosci biodra tak mnie lupie i nie przechodzi ide do ortopedy;/

a i jestem w trakcie remontu czeka mnie przeprowadzka na 87 m;/

Awatar użytkownika
milutka204
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7293
Rejestracja: 25 mar 2008, 16:14

Re: Dzieciaczki Zimowe 2012/2013 ;)

04 cze 2013, 12:07

moje dziecko ma drzemki w dzien po 15-30 min;/ czasem jak sie poloze z dwojka to do 1,5 h;/ ale sen ma straszny w sumie corka tez tak miala;/ do 3 spi w lozku potem go biore bo gaworzy i nie ma spania

martuss
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 365
Rejestracja: 22 sie 2010, 01:04

Re: Dzieciaczki Zimowe 2012/2013 ;)

04 cze 2013, 12:20

moj szkrab dzis skonczyl 5 miesiecy mamy 3 zabki i 4 sie wyrzyna
:ico_brawa_01: brawa za zabki i :ico_buziaczki_big: najlepszego z okazij 5 miesiaca,ale to zlecialo co?!!

Moj skarbek wstaje rano o7.30 czasem wczesniej pobawi sie toszke i usypie przy karmieniu.
nie moge go samego zostawic bo taka wiercipieta ciekawy swiata wszytsko przeszkadza smieje sie zaraz placze itd itd:D
hihi no tak to u Ciebie juz sie zaczyna,ja jeszcze zostawiam Rasperka na macie,przekreca sie tylko wokol wlasnej osi :-D .
ja ogolnie sie sypie bola mnie stawy na wysokosci biodra tak mnie lupie i nie przechodzi ide do ortopedy;/
a ja mam problemy z plecami,bola mnie okropnie,ciezko mi malego wykapac czasem tak mnie boli,i jeszcze do tego doszedl kregoslup- a to zazwyczaj z nocy,juz tak mialam ze jak wstawalam w nocy do malego to go z lozeczka nie moglam podniesc :ico_sorki: :ico_sorki:
nie myslalam ze tak sie posypie po jednej ciazy :ico_olaboga: :ico_olaboga:

A i wiecie moj maly nie lubi sie ubierac w czapke i bluzy,jak chce z nim wyjsc na spacer to krzyczy jakby ktos go ze skory obdzieral :-D a przy tym i ja sie tak upoce i wychodze z domu cala mokra.
a i jestem w trakcie remontu czeka mnie przeprowadzka na 87 m;/
tzn na wieksze mieszkanie? nie zazdroszcze remontu,pelnie rece masz pelne roboty!?
A my znow musimy sie przeprowadzic,jestesmy w trakcie szukania mieszkania mamy termin do 22 czerwca :ico_olaboga: przeraza mnie przeprowadzka,ale jak mus to mus,teraz musimy znalezc cos lepszego i na dluzsza mete.

Awatar użytkownika
milutka204
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7293
Rejestracja: 25 mar 2008, 16:14

Re: Dzieciaczki Zimowe 2012/2013 ;)

04 cze 2013, 12:28

no ja to sie strasznie sypie;/ a co do przeprowadzki rowniez wspolczuje no mam pelno roboty ale polace i oni mi robioa ale przeprowadzka masakra;/
idziemy spac:")

Awatar użytkownika
viomil29
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 160
Rejestracja: 10 maja 2012, 11:52

Re: Dzieciaczki Zimowe 2012/2013 ;)

04 cze 2013, 13:53

czesc dziewczyny

brawo dla Wiktorka za zabki i za 5 miesięcy :ico_brawa: super ze juz sobie pełza ale trzeba go miec na oku:)

i brawo oczywiscie za lepsza skóre u Rasperka :ico_brawa:

mój jeszcze nie ma ząbków i na razie nic nie widac... ale mozliwe że marudzenie dopiero przed nami, chociaż słyszałam , że czasem tak szybko sie zęby wyrzynają że obchodzi sie bez marudzenia i bez dolegliwości, oby:)

Daniel przez cały w dzień spi róznie 45 min, czasem 1,5 godziny, staram sie go kłaść po każdym jedzeniu tzn około 3 może 4 razy na dzień,
ponoć jest tak że dziecko ma nie za dlugo w dzien spac żeby lepiej w nocy spało:) niby w sumie około 3 godzin snu w dzień i odpowiednia ilość jedzenia:) ale to teoria a w praktyce bywa różnie:)

u nas alergia tez była silna, nadal bebilon pepti i pomaga, czasem skóra jest sucha/zaczerwieniona ale tylko troszeczkę , to dlatego ze u alergików bardziej wrażliwa jest

mi wlosy też wypadaja strasznie juz jakieś 2 -3 miesiace:(( masakra, jednak długo organizm dochodzi do siebie po ciąży,
a kręgosłup tez mnie bolał jak Ciebie Martuss, strasznie, że nie magłam po nocy z łóżka wstać ale na szczęscie juz ból minął :-)

przeprowadzek i remontów nie zazdroszcze ale trzymam kciuki za Was!!!

Martuss, moze więcej pij po prostu żeby utrzymać laktację:)

Milutka
czy u Wiktorka oprócz alergii na białka mleka zdiagnozowano jeszcze jakas alergie???
na na inne pokarmy czy tez pyłki i trawy???
pytam bo u nas jest alergia na białka mleka i mi mówi lekarka ze na testy za wczesnie, dopiero okołło 2 roku zycia a nawet 3go sa wiarygodne...
czy bedziesz robic małemu testy?

poza tym daniel bardzo ulewa...
Ostatnio zmieniony 04 cze 2013, 14:09 przez viomil29, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
milutka204
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7293
Rejestracja: 25 mar 2008, 16:14

Re: Dzieciaczki Zimowe 2012/2013 ;)

04 cze 2013, 14:06

viomilnie nie robie zadnych testow klaudiamiala skaze białkową po roku czasu ona ucichla ale za to teraz wyszla nam AZS! ma plamy na rekach czerwone szorstkie i smaruje i nie znika to mozna przez cale zycie sie tym meczyc robilam jej testy z krwi w wieku 3 lat i o dziwo na nic nie wyszlo ze uczulona jezdzilam znia jako bobas na tesaty kulkami magnetycznymi biorezonanas niby pokazywal na co jest uczulona i sie zgadzalo i bylo tego duzo swinstwa...alee jak jej cos dalam do jedzenia od razu wysypka a tutaj u niego cisza wszytsko ladnie je juz duzo rzeczy zastanawiam sie wprowadzic jogurciki wtedy okaze sie czy cos go wysypie...musisz pokombinowac dawaj pojedynczo najpierw np jablka , marchew, ziemniak a potem lacz ja przez 3 dni to samo podawalam a teraz juz nie testuje :) zastanawiam sie czy nie przejde na zwykle mleko chociaz to drozej wyniesie bo teraz place 3,20 no ale albo rynbki albo akwarium

moj aby kaszek cos nie lubi a moze dlatego ze rzzadko mu daje w dzien malo pije mleka a nadrabia w nocy


co doremontu masakra to moj 3 i mam dosc oby teraz wyszlo elegancko ale jak zwykle duzo kasy;/ ale jeden pokoj wiecej a tu mam 3 swize mieszkania i nadal ciasno a teraz mieszkam z tesciowa ale to chwilowy okres


jeju dziewczyny a z moim zdrowiem jest nie tak bo tten bol w stawach okropny zylaki itd hemoroidy po porodzie ale biore sie za siebie i lece do lekarzy ... a jak wasze zeby mi juz 2 pekly kurde mam strasnzie slabe juz 1 koronke zrobilam a teraz mnie czeka nastepna i 2 mosty :( bede szczerbata poki mam kasse musze je porobic....a waga u mnie nie schodzi jak stoi 83 tak stoi... oj tam prawdziwe kobiety maja krągłości!:P

Awatar użytkownika
milutka204
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7293
Rejestracja: 25 mar 2008, 16:14

Re: Dzieciaczki Zimowe 2012/2013 ;)

04 cze 2013, 14:07

viomil kup nutriton na ulewanie albo po kazdym jedzeniu nos go z 1-0 min az tak dobrze mu sie odbije ja w sumie juz malego na odcie nie buiore juz rzadko ulewa ale zdarza mu sie... za to cora ulewala do 8 miesiaca to bylo ulewanie?? to bylo rzyganie wszytsko to co zjadla wylewala z siebie

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość